Премини към съдържанието
vn80vn

Хипнотичната регресия - мнения, въпроси и отговори

Препоръчан отговор

-----------------------

Благодаря за точната епикриза! :speak:

Предупредих не като лаик, а като знаещ,

не като религиозен, а като езотерик.

А всеки сам си избира, уважаеми, пътят към ада е постлан само с добри намерения. :friends1:

Знаеш на какво, на дадена книга от самозван, убеден във възгледите си графоман ли? Ти ми намирисваш на розенкройцерство :yanim:

Каква практика имаш със самохипнозата, колко пъти?

Каква практика имаш с хипнозата върху други хора?

Някакви минали прераждания, нещо...

Няма лошо си заблуден, и аз съм заблуден и всички са... ама трябва да гледаме да си променяме заблудите и да вървим към иситните...

Та, в какво си знаещ на тема регресия към минали животи? Какъв опит имаш?

Защо лъжеш? :tease:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям майтап! Ей, толкова не съм се смял от Нова година насам! :speak:

Редактирано от ПАРАПСИХОЛОГ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш на какво, на дадена книга от самозван, убеден във възгледите си графоман ли? Ти ми намирисваш на розенкройцерство :friends1:

Няма лошо си заблуден, и аз съм заблуден и всички са... ама трябва да гледаме да си променяме заблудите и да вървим към иситните...

Защо лъжеш? :yanim:

Нещо против розенкройцерите ли усещам ? :speak:

Няма нищо лошо в шарлатанията, която предлагаш, стига да има кой да ти се върже, но без обиди тук, моля !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш на какво, на дадена книга от самозван, убеден във възгледите си графоман ли? Ти ми намирисваш на розенкройцерство :speak:

Защо лъжеш? :friends1:

------------------------------

Предупредих участниците в този форум да са внимателни при избора си да участват в група за регресивна хипноза на любителски начала начала. Ако някой реши, че иска да получи по-подробна информация за тези опасности - моля на лични.

По-внимателно с класификациите, уважаеми, нарушаваш точка 2.13 от правилата на форума.

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

------------------------------

Предупредих участниците в този форум да са внимателни при избора си да участват в група за регресивна хипноза на любителски начала начала. Ако някой реши, че иска да получи по-подробна информация за тези опасности - моля на лични.

По-внимателно с класификациите, уважаеми, нарушаваш точка 2.13 от правилата на форума.

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

С най-доброжелателен тон и по приятелски те хващам просто че мамиш...

Забавно ми е, не влагам емоции

И за тва не нарушавам никакви правила и не обиждам :yanim:

Нещо против розенкройцерите ли усещам ? :speak:

Няма нищо лошо в шарлатанията, която предлагаш, стига да има кой да ти се върже, но без обиди тук, моля !

Не, много са готини. С изключение , че и те имат елементарен религиозен предрасъдък срещу хипнозата.

Всъщност, не всички, само те зи в България. Ян Ван райкенборг или там който беше, четох някакви религиозни мракобесия в една от книгите му за хипнзоата.

Нещо против розенкройцерите ли усещам ? :friends1:

Каква шарлатания, ти прочете ли текста, който е в началото, първото мнение?

Много забавно е да се лепят етикети за неща, които не познаваме и нямаме никакъв опит с тях.

Оспамихте ми темата тотално, но сте забавни :tease:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С най-доброжелателен тон и по приятелски те хващам просто че мамиш...

Забавно ми е, не влагам емоции

И за тва не нарушавам никакви правила и не обиждам :speak:

Не, много са готини. С изключение , че и те имат елементарен религиозен предрасъдък срещу хипнозата.

Всъщност, не всички, само те зи в България. Ян Ван райкенборг или там който беше, четох някакви религиозни мракобесия в една от книгите му за хипнзоата.

Много забавно е да се лепят етикети за неща, които не познаваме и нямаме никакъв опит с тях.

Оспамихте ми темата тотално, но сте забавни :friends1:

Интересно, понеже съм чела доста книги на Райкенборг и не съм срещала подобни твърдения...

Дори напротив. Намесата в чужди астрални пространства се счита за некоректна а по мое мнение е агресия и има двустранен пагубен ефект.

Аз посещавам Школата на Златния розенкройц в България и не са ме учили на такива неща там. И не мисля, че е елементарен религиозен предразсъдък, по-скоро е... незаинтересованост. Никакъв окултизъм не стои на дневен ред на заниманията ни.

Провери си инфото.

Личното ми мнение е че всякакви вещици, хипнотизатори, баячки, лечители, гадатели, астрални доктори и прочее(една тумба са) са шарлатания и имат за цел нещо не толкова чисто, за колкото го представят, но не е задължително да съм права, нали?

Има неща, които не желая да познавам, "етикетите" от запознати ми стигат :yanim:

Да, аз прочетох текста.

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последно ще добавя, че имам достатъчно опит и знания в твоето начинание - например с един мой добър познат, лекар, практикуващ професионално регресивна хипноза и сега е на зипрекс и депакин. Дано не ти се случва нищо подобно, уважаеми braksi . ------------------------------ ПП Сега, като се замислих, май не съм напълно сигурен кое беше причината и кое следствието... :speak:

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прочетох текста, разбира се, и много се чудех ще тогава дали да не обединя настоящата тема с основната тема а преражданията, тъй като аргументите ми против регресивната хипноза съм ги казал там - хем и ти малко да прочетеш.

ЯВно съм сгрешил, че оставих тази тема да се развива, но това е лесно поправимо.

Колкото до употребеният от мен термин "шарлатания" - означава точно това,което си разбрал : симулация на нещо, което не е действителност с цел извличане на ползи.

С хипнозата имам досатъчен опит в психиатрията - знам много добре какво представлява и янма нужда да ме пращаш при разни ' гуро-та", за да чета за лингама на Шива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредата от всякакви регресивни хипнози и други подобни е ясна. Затова и никоя традиционна езотерична школа, източна или западна, не насърчава подобни неща, Бракси. Тези спомени могат да се появяват като страничен продукт на даден духовен път, но не бива да са негова цел. Има един прост критерий, за да оценим нашето "духовно" развитие. Това е ежедневието. Ако реакциите ни на ежедневно ниво се променят в посока на това, че ставаме по-мъдри и осъзнати, изпитваме по-голяма заинтересованост и състрадание към околните, не се взимаме много на сериозно и чувството ни, че сме център на Вселената намалява, то от духовната ни практика има полза. А това дали си спомняме минали животи дали си общуваме с ангели и феи, дали предсказваме бъдещето, изобщо не е важно. Такива неща могат да се преживяват и без никакви регресивни хипнози. И така нататък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... и сега е на зипрекс и депакин.

...

ДЕпакинът е просто коректор ,тъй като прилагането на класически невролептици, за разлика от по-новите антипсихотици, е свързано с повишен риск от развиване на медикаментозно индуциран паркинсонизъм.

Ефектът му е и да подтиска и ерекцията обаче....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДЕпакинът е просто коректор ,тъй като прилагането на класически невролептици, за разлика от по-новите антипсихотици, е свързано с повишен риск от развиване на медикаментозно индуциран паркинсонизъм.

Ефектът му е и да подтиска и ерекцията обаче....

----------------

...горкият ми познат, пишман-хипнотизатора, вярно че напоследък никоя не се свърта при него :ph34r:

Гадното му на депакина е и че унищожава при продължителен период на приемане на митохондриите, а те, както е извесно от достоверен източник - първа серия на междузвездни войни, са носителите на Силата... :baby:

----------------------------------------------------------

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=fl7MI8ZlczE&feature=related

----------------------------------------------------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гипноза? Что такое? Нека си спомним неслучили се и не съществуващи неща, дело на чистото въображение? Както каза и авторът на темата, ако някой сам не пожелае, не може да се поддаде на хипноза. И ето за това я никога няма да можем да бъдем гипнотизирани... п.п И предпочитам да не сънувам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази връзка, само да вметна, че не бива да се насърчават практикуването по книжки или при неквалифицирани учители, каквито са повечето. Има множество случаи на хора, които например са опитват да издигнат т. нар. Кундалини и развиват шизофрения, паркинсон и други такива... Разликата между екзотеричните духовни традиции, т.е. конвенционалните религии, и т.нар. езотерични, е много голяма. Първите служат като психотерапевтична патерица и са сравнително безопасни. Вторите, са нещо съвсем друго. Те не са предназначени за лечение на психически лабилни хора. В последния случай, проблемите не само, че не се решават, но и се задълбочават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази връзка, само да вметна, че не бива да се насърчават практикуването по книжки или при неквалифицирани учители, каквито са повечето. Има множество случаи на хора, които например са опитват да издигнат т. нар. Кундалини и развиват шизофрения, паркинсон и други такива... Разликата между екзотеричните духовни традиции, т.е. конвенционалните религии, и т.нар. езотерични, е много голяма. Първите служат като психотерапевтична патерица и са сравнително безопасни. Вторите, са нещо съвсем друго. Те не са предназначени за лечение на психически лабилни хора. В последния случай, проблемите не само, че не се решават, но и се задълбочават.

Разбира се, в това никой не спори :ph34r:

Въобще, емоционално нестабилните личности намират доста утеха и решение на част от проблемите си в религията и като таква тя наиситна се явява добро психотерапевтично средство.Но - както и всяко нещо по света : Dosis sola facit venenum ! Не бива да се прекалява - нито с религията, нито с езотериката, нито пък с техники, които не се знае къде ше те отведат....

някога, през 19-ти век на хипнозата са и викали "месмеризъм".По името на Франц Месмер, който чрез хипноза и "магнетизъм" се опитвал да лекува психични боелсти....Е, неуспешно разбира се.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези спомени могат да се появяват като страничен продукт на даден духовен път, но не бива да са негова цел.

Таман тъй. И много са, които се поддават, считайки, че са стигнати тепето.

развиват и други много страшни рабУти :ph34r:

Во!

Свършиха ми петичките...

така е, като ги ползвам не по предназначение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, понеже съм чела доста книги на Райкенборг и не съм срещала подобни твърдения...

Дори напротив. Намесата в чужди астрални пространства се счита за некоректна а по мое мнение е агресия и има двустранен пагубен ефект.

Аз посещавам Школата на Златния розенкройц в България и не са ме учили на такива неща там. И не мисля, че е елементарен религиозен предразсъдък, по-скоро е... незаинтересованост. Никакъв окултизъм не стои на дневен ред на заниманията ни.

Провери си инфото.

Личното ми мнение е че всякакви вещици, хипнотизатори, баячки, лечители, гадатели, астрални доктори и прочее(една тумба са) са шарлатания и имат за цел нещо не толкова чисто, за колкото го представят, но не е задължително да съм права, нали?

Има неща, които не желая да познавам, "етикетите" от запознати ми стигат :wink12:

Да, аз прочетох текста.

Розенкройцерите са приятна секта, с приятен микс от разни учения без крайности и с хубава етика. Това е чудесно.

Какъв е опита, който имат розенкройцерите обаче, наиздали книги и в България? Аз не видях никъде там някой да говори от опит, от знание. Пледира се за такова, за гнозис и т.н., но това в крайна сметка е сляпа вяра техното, чиста теоритична философия, смес от най-различни учения и традиции.

Подобни книги може да напише всеки, който отдели 20-30 години в активно изучаване на религиите и философията. После може да си напише едно свое "велико учение". Естествено, понеже говори "на сляпо", а твърди, че има гнозис (който няма) би заклеймил всички наистина имащи опитности, всички врачки, медиуми, лечители и т.н.

Същото правят и църковниците към такива като Ванга... те самите понеже са слепци, които водят слепците, предпочитат да заклеймят всички, които не им отърват, понеже говорят от опит.

А иначе естествено, че има шарлатани сред платените лечители, но аз не съм повдигнал тема за такива.

Вредата от всякакви регресивни хипнози и други подобни е ясна.

Каква е вредата от регресивната хипноза?

Да, прочетох текста, разбира се, и много се чудех ще тогава дали да не обединя настоящата тема с основната тема а преражданията, тъй като аргументите ми против регресивната хипноза съм ги казал там - хем и ти малко да прочетеш.

Дай линк.

Редактирано от braksi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Розенкройцери в този смисъл няма, Бракси...

Розенкройцерството не е секта. Състояние е...

И извън Школата и в нея, ако някой мисли, че това е път, организация, духовна школа или каквото и определение да сложиш... значи не е в час.

Теорията и думите са абсолютно ненужни в това състояние. Никакви учения, миксове, езотерики, знания не вършат работа там. Абсолютно нищо, написано или сътворено от човека. Розенкройцери хора няма, затова.

Но някой се е снижил до лилипутския ни свят за да ни остави нещо и е избрал външната форма словото за външните - нас. От там нататък... не зная...

(но словото не е Словото...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Розенкройцери в този смисъл няма, Бракси...

Розенкройцерството не е секта. Състояние е...

И извън Школата и в нея, ако някой мисли, че това е път, организация, духовна школа или каквото и определение да сложиш... значи не е в час.

Теорията и думите са абсолютно ненужни в това състояние. Никакви учения, миксове, езотерики, знания не вършат работа там. Абсолютно нищо, написано или сътворено от човека. Розенкройцери хора няма, затова.

Но някой се е снижил до лилипутския ни свят за да ни остави нещо и е избрал външната форма словото за външните - нас. От там нататък... не зная...

Да, душко, ама това превъзнесено очарование е твое си лично, в твоята глава, благодарение на тебе си само.

Във всяка секта, църква, религия ще намериш такива хора, превъзнасящи своята традиция или религия или учения.

Ако погледнеш трезво, къде са знанията, опитностите и доказателствата на розенкройцерите? Всичко е красиви, високопарни теории без покритие.

Друго е при Майкъл Нютон примерно, който описва какво става с хората между преражданията на базата на реални спомени на стотици хора. Може и да не са реални, може да има въображение, може и там да не е съвсем така, но поне е опит за учение на базата на познание, на преживян опит.

Подобно е при Реймънд Муди, който описва стотиците преживявания на хора на границата на смъртта.

Подобно е и при медиумите, които дават поразителни доказателства, че наистина общуват с онези от нас, които вече са на оня свят.

Подобно е и при Робърт Монро, който разказва собствените си наблюдения при изживявания извън тялото, в други светове.

Емануил Сведенборг също говори и от опитности, доказвал го е, макар много да влага и сляпа вяра.

А къде и кой розенкройцер, преведен на български, говори от опит и знание?

Редактирано от braksi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, душко, ама това превъзнесено очарование е твое си лично, в твоята глава, благодарение на тебе си само.

Във всяка секта, църква, религия ще намериш такива хора, превъзнасящи своята традиция или религия или учения.

Ако погледнеш трезво, къде са знанията, опитностите и доказателствата на розенкройцерите? Всичко е красиви, високопарни теории без покритие.

Друго е при Майкъл Нютон примерно, който описва какво става с хората между преражданията на базата на реални спомени на стотици хора. Може и да не са реални, може да има въображение, може и там да не е съвсем така, но поне е опит за учение на базата на познание, на преживян опит.

Подобно е при Реймънд Муди, който описва стотиците преживявания на хора на границата на смъртта.

Подобно е и при медиумите, които дават поразителни доказателства, че наистина общуват с онези от нас, които вече са на оня свят.

Подобно е и при Робърт Монро, който разказва собствените си наблюдения при изживявания извън тялото, в други светове.

Емануил Сведенборг също говори и от опитности, доказвал го е, макар много да влага и сляпа вяра.

А къде и кой розенкройцер, преведен на български, говори от опит и знание?

-----------------

Е, правилно, на това място няма опит и знание, няма сила и мощ, не се получава предимство пред другите в търсенето на храна, убежище и размножаване.

Всеки с пътя си. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но какъв опит да ти разкаже някой, който се е отдал на собственото си заличаване вместо да се култивира с практики и обучение... Някой ти доказва нещо си - общуване със същности от огледалната сфера или достигайки връзки с висшия си Аз потъва в още по-голяма заблуда. И какво следва? Смърт=живот=смърт=живот... Нищо ново под слънцето. Понякога си мисля, че хората, които са избрали точно този път макар и да не го разбират (с диалектично съзнание е невъзможно да се разбере), са преминали през всичко това. Били са и хипнотизатори, и екстрасенси и са им били познати всички общувания и практики. Събрали са нужните опитности, неизбежните. После... после са достигнали осъзнаването, че това е сатанинския кръговрат на диалектиката. И са спрели да търсят и да се обучават. Просто са спрели. Нищо повече. Където има човешки стъпки не може да има божествени, Бракси... То и заличаване не е. Нито едно его не би се съгласило да бъде заличено. Нито една личност няма да се остави да я заменят с нещо, което не е нейно и няма да тръгне на път, който не е нейния. Затова не е избор на личността. Ако нещо се случва значи му е дошло времето, да му свършва времето. Аз не отричам, че очарованието ми си е мое само. Аз съм Аз, и аз. И не мога да бъда друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но какъв опит да ти разкаже някой, който се е отдал на собственото си заличаване вместо да се култивира с практики и обучение...

Някой ти доказва нещо си - общуване със същности от огледалната сфера или достигайки връзки с висшия си Аз потъва в още по-голяма заблуда. И какво следва? Смърт=живот=смърт=живот...

Нищо ново под слънцето.

Понякога си мисля, че хората, които са избрали точно този път макар и да не го разбират (с диалектично съзнание е невъзможно да се разбере), са преминали през всичко това. Били са и хипнотизатори, и екстрасенси и са им били познати всички общувания и практики. Събрали са нужните опитности, неизбежните. После... после са достигнали осъзнаването, че това е сатанинския кръговрат на диалектиката. И са спрели да търсят и да се обучават. Просто са спрели. Нищо повече.

Където има човешки стъпки не може да има божествени, Бракси...

То и заличаване не е. Нито едно его не би се съгласило да бъде заличено. Нито една личност няма да се остави да я заменят с нещо, което не е нейно и няма да тръгне на път, който не е нейния. Затова не е избор на личността. Ако нещо се случва значи му е дошло времето, да му свършва времето.

Аз не отричам, че очарованието ми си е мое само. Аз съм Аз, и аз. И не мога да бъда друго...

Чадо, от къде знаеш, че има ттакова нещо като прераждане? Казваш смърт живот, смърт живот? Ако никой никога не си го е спомнял и е лошо да се стремим да си го спомняме... каква е тая вяра у тебе?

А от къде знаеш, че има Висш АЗ?

А от къде знаеш, че въобще има нещо отвъд тоя свят? Може да свършва всичко с гроба.

Сляпата вяра е интересно нещо... Защо не вярваш в дядо мраз и в боговете на Олимп? Вярваш ли, че има някъде Мечо Пух?

Смисъл, как различаваме истината от лъжата? Какъв свят на диалектиката? Какви неща?

На базата на какво си фантазираме? Стремим ли се към истината или се кефим просто да симечтаем и разсъждаваме?

ок, няма лоши и така да е, просто аз не говоря за това. Наистина при розенкройцерите има прекрасни разсъждения, чешане на ума, като игра на шах... и разни фантазии за освобождение от разни жизнени полета... Хубави фантазии.

Защо да са верни обаче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди когато си задавах такива въпроси аз търсех. Сега не искам да знам, нищо, има ли, няма ли... нищо не ме интересува. Можеш ли да докоснеш разликата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди когато си задавах такива въпроси аз търсех.

Сега не искам да знам, нищо, има ли, няма ли... нищо не ме интересува.

Можеш ли да докоснеш разликата...

Разбира се... Сега си се уморила и ти трябва време, докато отново започнеш да търсиш истините... а може и да не започнеш отново :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се... Сега си се уморила и ти трябва време, докато отново започнеш да търсиш истините... а може и да не започнеш отново :)

А, не, никакви нови неща не искам вече... :D

то всяко ново било забравено старо

и когато някой преминава към нещо ново си служи със същите форми, с каквито и преди

бе ти си телец, не е свойнствено за теб да се вкопчваш в едно нещо, хипнозата напоример

нима не ти е интересно и другото?

нима не допускаш, че нещо/нищо може да започне, само ако изоставиш всичко до тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е вредата от регресивната хипноза?

На този въпрос беше многократно отговорено... Между другото Израелското Министерство на Здравеопазването през 2009, забрани прилагането на регресивната хипноза: http://www.haaretz.com/print-edition/news/health-ministry-to-hypnotists-stop-helping-clients-explore-past-lives-1.280648, поради зачестили случаи на психични разстройства на хора, които са се подложили на подобни сеанси. И не знам защо считаш, че Нютън, Моди, Мънро са някакви авторитетни учени, които представят някакви неопровержими доказателства за своите хипотези?

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване