Премини към съдържанието
doctors

Ясни са датите за задължителните матури!

Препоръчан отговор

Ясни са вече датите,за задължителните матури които ще държат завършващите 12 клас.Можете да ги видите тук!

http://www.segabg.com/online/article.asp?i...&id=0000301

Редактирано от doctors (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С три думи : да се стягаме :rolleyes:

Както винаги :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тъпо неможеше и да стане. Дано втората матура е по-лесна, че с тази по литература ще се поозоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да съберем пари учениците и да осъдим министъра. В учебния ни план фигурира, че завършваме без матури, а той ни налага. Предлагам всеки да отдели по лев и ще сме готови за борба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за протест!Министъра само осира нещата,моя випуск няма заложени матури също,откъде на къде ще ги дава?!Например когато си в училище,в което имаш 2-3 часа БЕЛ на седмица и 10 математика,ако ще и 7 да ти пишат,как ли ще се справиш с матурата(по БЕЛ?)..!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурна съм,че много хора искат да направят нещо,с което да се опитат да премахнат матурите,но няма никаква организация.И едва ли ще има.Аз съм готова да стачкувам,само да ми кажат къде да отида и съм там.Но няма кой да каже...Трябва да се организираме,хора, да направим нещо мащабно.Естествено тъпите зубари ще искат матури или ще ги е страх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност аз съм ЗА матурите, но не и по начина по който поставиха нещата.

1. Идеята на матурата не е такава.

2. Не сме учили по програма, предполагаща матура.

3. Не може в последния момент да се уведомява за подобни реформи в образователната ни система.

В края на крайщата ние не сме им опитни зайчета, за да си тестват новите идеи за подобряване на така или иначе жалкото ни образование.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка..вече е много късно за протести или недоволстване. И колкото и да ми е неприятно да го кажа - ние сме именно опитни зайчета, за да видят как се справят учениците с матурата. После ще има коментари, анализи и т.н. за наша сметка!

Редактирано от Leslie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maturi 2008

Zdr dragi dvanadesetoklasnici, nie re6ihm s moq klas da na pravim edna nacionalna sta4ka za maturite za6toto si znaem 4e mn malko hora 6te si vzemat maturite kakto prez 2003godina vsi4ki dvanadesetoklasnici i tehnite roditeli se obiediniha v edno i MON otegli maturite!Nie ne sme podgotveni za maturi o6te ot 9kl a ni kazaha v 12kl 6te darjite matura taka 4e da se organizirame s podpiska sas sta4ni deistviq o6te dokato e rano!molq pi6ete ako ste saglasni na: maglata2@abv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички които тази година са 7-12 клас трябва да завършат средното си образование без матури!Защото те са започнали образованието си по старата програма и трябва да завършат по нея без да държат матури тъй като са в заварено положение!По новата програма са петокласниците и шестокластниците и те би трябвало да държат матури,защото са започнали по програмата с матури!Демек ако има матури трябва да са най-рано след около 6-7 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maturi 2008

Zdr dragi dvanadesetoklasnici, nie re6ihm s moq klas da na pravim edna nacionalna sta4ka za maturite za6toto si znaem 4e mn malko hora 6te si vzemat maturite kakto prez 2003godina vsi4ki dvanadesetoklasnici i tehnite roditeli se obiediniha v edno i MON otegli maturite!Nie ne sme podgotveni za maturi o6te ot 9kl a ni kazaha v 12kl 6te darjite matura taka 4e da se organizirame s podpiska sas sta4ni deistviq o6te dokato e rano!molq pi6ete ako ste saglasni na: maglata2@abv.bg

А кирилица?

Щом аз мога да пиша на кирилица и ти можеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набор 89 сме най-големите "късметлии"...това мога да ви кажа.Ако става нещо лошо, то на нас ще се падне.Матурите могат да провалят плановете ни за кандидатстване, да не говорим, че доста време ще загубим в подготовка.

ПРЕЦАКАНИ СМЕ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Always look on the bright side of life...

Поне така ще има някаква отсявка...може би

Редактирано от estario (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, точно отсявката винаги съм я ненавиждал. Ще отсеят, ама какво? Просто има прекалено малко свестни места и ще ги заемат или които са си платили или които се бутат в определена специалност щото е престижна, лесна и се дават пари. С драматурите - когато ги въведат ще се огледат колко са нещастни, жалки и неможещи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя,отново ще ви пусна инфо за матурите!

Да ви дам малко инфо относно матурите ви!

Всички завършващи 12 клас през 2008 и след 2008,ще държат две задължителни матури - едната е по Български език и Литература,а втората матура ще е по предмет по избор от самия ученик.В избора на предмет за матура,могат да участват всички учебни предмети,не само учебни предмети които сте изучавали последната година,не участват предмети като музика,рисуване,физическо и др такива.Може примерно да си изберете Математика,Химия,Физика,История,География,Биология, и др.В матурите не се включват профилиращите предмети,самия ученик избира предмета по който иска да се явява.По решение на Университетите по желание на кандидатстудента може да ползва като балообразуваща оценката от матурата по съответния предмет вместо оценката от дипломата за средно образование,ако оценката му от матурата е по-висока от оценката му в дипломата за средно образование по предметите,но университетите ще гледат средно аритметичните оценки от дипломите по съответните предмети.Както е известно всички които завършават през 2008 и след 2008,ще държат и матури и кандидатстудентски изпити.Ако някой си мисли че кандидатстудентските изпити ще отпаднат просто се лъже много здраво.Ето ви повече инфо по въпроса,а и както знаете има причини по които вузовете няма да се откажат от тях,като пример загуба на финансови средства,оценките от матурите не са мерило за знанията на кандидатстудента и не се равняват на оценките от кандидатстудентския изпит,никаква съпоставка между сложността на матурата и кандидатстудентския изпити,демек че матурите са доста по-леки от кандидатстудентските изпити а и материала необходим за кандидатстудентски изпити е по-голям от този за матури,автономия на университетите и т,н.Ето повече инфо:

?Това няма как да стане обаче,и защо сега ще ви обесня:

1.На състоялата се среща на ректорите на университети през лятото,с гръм и трясък беше отхвърлена идеята,матурите да служат като вход за ВУЗ.Беше решено също че университетите ще продължат да си провеждат кандидатстудентски изпити и ,че чрез тях ще се осъществява прием на студенти в Висшите училища,а не с матури!.Или по-точно казано приема във Университет ще става по същия начин както и до момента.Кандидатстудентски изпити винаги е имало и ще има и за напред.Не само през 2008,но и през 2009,2010 и т,н.Ако някой си мисли че кандидатстудентските изпити ще отпаднат някой здраво се лъже или е доста наивен за да вярва на такива неща.Никой държащ на себе си Университет не би се отказал от кандидатстудентските изпити и да ги замести с матура,това няма как да стане.Както ви е ясно,преди време същия този министър каза че не може да наложи на вузовете да приемат с матури вместо кандидатстудентски изпити и че никой не може да им го наложи,защото всяка намеса по тези въпроси в решенията на университетите се вози като нарушаване на автономията им,а както е известно всеки университет си е автономен.И самите университети трябвало да решат дали да приемат с кандидатстудентски изпити или с матури.Ето университетите го решиха,че няма да приемат с матури,а че ще продължат да си приемат студенти по същия начин както до сега и за напред с кандидатстудентски изпити в самото висше училище.Както виждате всичко това което казвам съм го подкрепил с написаното по горе ви решение на университетите.Е да за някой университети които нямат кандидати може да отпаднат кандидатстудентските изпити и да приемат с матура,пример за университет от този тип са Шуменския университет и други като него.Но в Университетите които имат кандидати и за които има наплив,няма как да отпаднат кандидатстудентските изпити,или самия вуз да се откаже от тях,в тях приема ще си става както до момента и за напред,а не с матурите!Известно е че всички завършващи от 2008 и след 2008,ще държат матури за завършване на средно образование,а ако искат да учат висше ще трябва да се явяват на кандидатстудентски изпити,което показва че тези матури са излишни в случая,но пък може да се окажат като пробен изпит преди кандидатстудентските изпити и може в това отношение да се окажат полезни.Така че скъпи ученици,четете и се борете за да успеете.Не си мислете глупости и не се подлъгвайте че няма да има кандидатстудентски изпити или че те ще отпаднат и ще бъдат заменени с матури,това няма как да стане просто мислете трезво и правилно.Кандидатстудентски изпити винаги е имало и ще има.Не си мислете глупости и не се лъжете че ще отпаднат,това просто няма как да стане от изказаните по горе от мен твърдения!Така че четете и бъдете упорити.Успех на всички вас!

По решение на университетите по-желание на кандидатстудента той ще може да ползва като балообразуваща оценката си от матурата,ако оценката му в дипломата по съответния предмет е по-ниска а на матура изкара по-висока оценка.От друга страна пък незнам дали си струва ако имаш висока оценка в дипломата за средно образование по балообразуващ предмет да се явиш на матура по този предмет защото просто няма смисъл от нея!

Най-вероятно така ще бъде работата според мен,защото не вярвам нещата да са в ущърб на кандидатстващите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз , обаче мисля че няма абсолютно никакъв смисал ако имаш 6 в дипломата по предмета с който ще кандидатстваш да се явяваш по него на втората матура.Този предмет не е Литература,защото както знаете тази матура е задължителна,а втората матура е по предмет избран от ученика.Защо ли няма смисъл ами защото ако има 6 в дипломата а на матура изкараш 4 и се окаже че в правилника за прием на университета е записано че ако в дипломата имаш две оценки и едната е от зрелостен изпит като балообразуваща се ползва оценката от зрелостния изпит - това означава че след като изкараш на матура по-ниска оценка се прецакваш!Но пък от друга страна ако имаш 4 в дипломата и получиш по-висока оценка ти си ползваш като балообразуваща по-високата от двете оценки!

Редактирано от doctors (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много решения взети от г-н Велчев, влязли в сила са налудничеви.

В по-предни коментари прочетох, че ние сме ' опитни зайчета ', и съм напълно съгласна. Вместо да се радваме на предстоящите балове, кандидастването и т.н., те прилагат нови и нови неща, които не правят нищо друго освен да ни затормозяват.Доколкото си спомням четох статия във вестник и там пишеше ' матурите най-рано 2009-2010 година ' ! В моят учебен план, както и на други, не са включени матури.Но В 10 клас ни казват, че ще държим матури... в 11 клас, че няма да държим... Сега 12 клас - ще държим!

Не виждам и смисъл от матурата след като ще има кандидатстудентски изпити.Както doctors е пояснил

.. ако има 6 в дипломата а на матура изкараш 4 и се окаже че в правилника за прием на университета е записано че ако в дипломата имаш две оценки и едната е от зрелостен изпит като балообразуваща се ползва оценката от зрелостния изпит - това означава че след като изкараш на матура по-ниска оценка се прецакваш!

Но пък от друга страна ако имаш 4 в дипломата и получиш по-висока оценка ти си ползваш като балообразуваща по-високата от двете оценки!

:rolleyes:

Каква друга страна ? Ти, ако за една цяла учебна година не си могъл да изкараш 5 или 6, а си получил 4.. малко трудно да получиш на матурата по-висока оценка върху толкова материал накуп. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква друга страна ? Ти, ако за една цяла учебна година не си могъл да изкараш 5 или 6, а си получил 4.. малко трудно да получиш на матурата по-висока оценка върху толкова материал накуп. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зле момичета и момчета.Тоя министар май е решил да ни прави на пух и прах.

Този Е-маил е на "ЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО[/i] " - ckoko@mon.bg Предполагам че там е мястото кадето трябва да се оплачем от Тези матури.Нямам нищо против тях ,но нека да ги бяха предвидили поне от самото начало и да имахме ясна представа за какво става на вапрос.Нека нашата програма да беше саобразена с тях ,а то Ползват ни за опитни зайчете.

Подкрепете ни да няма матури : "ЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО[/i] " - ckoko@mon.bgЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много зле момичета и момчета.Тоя министар май е решил да ни прави на пух и прах.

Този Е-маил е на "ЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО[/i] " - ckoko@mon.bg Предполагам че там е мястото кадето трябва да се оплачем от Тези матури.Нямам нищо против тях ,но нека да ги бяха предвидили поне от самото начало и да имахме ясна представа за какво става на вапрос.Нека нашата програма да беше саобразена с тях ,а то Ползват ни за опитни зайчете.

Подкрепете ни да няма матури : "ЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО[/i] " - ckoko@mon.bgЦЕНТЪР ЗА КОНТРОЛ И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО

Хайде стига вече сте се оплаквали от тези матури!!

Ако един човек системно си е учил през годините няма да има проблем да се справи с матурите и да изкара добри оценки!Както знаете първата задължителна матура е по Бел и е за всички,вече за втората матура вие си избирате предмета.Писна ми да чета из форумите,подкрепете ни да няма матури,тва онова,и да си дал този меил на Мон няма никаква работа да ти свърши и какво ще се оплакваш?Не искам да има матури,не са ни предупредили и т,н!Хайде стига сте създавали напрежение,само ревете някой хора!И да пишеш на съответния меил няма нищо да се промени!

Щом е решено ще има матури,а ти нищо не може да направиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде стига вече сте се оплаквали от тези матури!!

Ако един човек системно си е учил през годините няма да има проблем да се справи с матурите и да изкара добри оценки!Както знаете първата задължителна матура е по Бел и е за всички,вече за втората матура вие си избирате предмета.Писна ми да чета из форумите,подкрепете ни да няма матури,тва онова,и да си дал този меил на Мон няма никаква работа да ти свърши и какво ще се оплакваш?Не искам да има матури,не са ни предупредили и т,н!Хайде стига сте създавали напрежение,само ревете някой хора!И да пишеш на съответния меил няма нищо да се промени!

Щом е решено ще има матури,а ти нищо не може да направиш!

doctors ти да не си поставено лице от МОН което да пише по сайтовете и форумите за да окротява страстите?!

Какво значи нищо не може да се направи? ХАА! angry.gif Може да се стачкува.... ако сме единни можем да им разкажем играта на тези ко*еленца.... Аз лично не искам да се прецаквам в името на личните интереси на определен кръг от хора... ( с случая става въпрос за пари....естествено, че те са в центъра на цялата работа.. Учениците нямат никва полза.... боли го фара Вълчев за образованието.... )

И кво значи 'ако човек е учил системно през годините'..... Еми аз не съм учила и то никак даже! А мисля, че не съм само аз..... Но пак ще имам хубава диплома и не искам да си я развалям когато от тези матури нямам никаква полза..... Кандидатстудентски изпити по литература няма да ми трябват.... тогава за мен няма и смисъл ( тук пак на дали съм само аз...)! Дори за зубарчетата е гадно.... нали съм ги виждала как се притесняват преди контролно пък да не говорим за МАТУРА.....

Плюс, че това задържа дипломата..... ами кандидатстването в чужбина с диплома? Може да се прецака не мислите ли?!

Докторс я обясни..... Не знам дали е слух или е вярно но онзи ден чух, че заради матурата някой хора няма да кандидатсват в Германия ( аз не съм сред тях, но ако е вярно им съчувствам.... )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
doctors ти да не си поставено лице от МОН което да пише по сайтовете и форумите за да окротява страстите?!

Какво значи нищо не може да се направи? ХАА! angry.gif Може да се стачкува.... ако сме единни можем да им разкажем играта на тези ко*еленца.... Аз лично не искам да се прецаквам в името на личните интереси на определен кръг от хора... ( с случая става въпрос за пари....естествено, че те са в центъра на цялата работа.. Учениците нямат никва полза.... боли го фара Вълчев за образованието.... )

И кво значи 'ако човек е учил системно през годините'..... Еми аз не съм учила и то никак даже! А мисля, че не съм само аз..... Но пак ще имам хубава диплома и не искам да си я развалям когато от тези матури нямам никаква полза..... Кандидатстудентски изпити по литература няма да ми трябват.... тогава за мен няма и смисъл ( тук пак на дали съм само аз...)! Дори за зубарчетата е гадно.... нали съм ги виждала как се притесняват преди контролно пък да не говорим за МАТУРА.....

Плюс, че това задържа дипломата..... ами кандидатстването в чужбина с диплома? Може да се прецака не мислите ли?!

Докторс я обясни..... Не знам дали е слух или е вярно но онзи ден чух, че заради матурата някой хора няма да кандидатсват в Германия ( аз не съм сред тях, но ако е вярно им съчувствам.... )

Виж сега аз какво ще ти кажа!Първо - не съм поставено лице на Мон!!!

2 Общият успех от дипломата никъде не играе!!!Ако мислиш че си добре подготвена не би си развалила дипломата!!!

3 Чета доста форуми и мога да кажа че са единици хората които роптаят срещу матурите!!!

4 Матурата по литература е да се види нивото ви по този предмет,защото има неща които трябва да се знаят от обща култура,преди години я имаше пак матурата по литература но имаше възможност за освобождаване при успех 5 и над 5 през всичките години!

Както по-горе съм казал единици са хората които роптаят срещу матурите,но както съм казал на един такъв роптаещ младеж,че нищо няма да направите!И да се опитате нещо да направите,нещата са решени и тези в Мон и където и било,няма да слушат вас!!!

Въобще матурата не задържа дипломата ви за кандидатстване където и да било!!!!Датите за матурите са определени,дал съм линк към темата където може да се види кои са датите!

По закон матурите се провеждат през Май-началото на Юни!

В края на Юни всеки ще си получи дипломата!!!Както и до сега така и за напред дипломите ще се дават навреме и това ще е края на Юни-Първите дни на Юли!Така че няма да има никакво забавяне на дипломите,те ще бъдат предварително готови,като ще се нанесат впоследствие само оценките от матурите,това не отнема много време(да нанесеш две оценки)

Така че стига сте създавали напрежение сред кандидатстващи,сред учениците и т,н!

Както по-горе съм казал,единици са хората които роптаят срещу матурите!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както по-горе съм казал,единици са хората които роптаят срещу матурите!!

Мислиш ли?! Аз не мисля така... :) Кой нормален ученик е ЗА матурите?! За много хора матурите за абсолютно безсмислени.... да не говорим, че нямат право да обявят окончателно, че такива ще има в края на 11 началото на 12 клас... Не виждам защо ги защитаваш..... Това което създава излишно напрежение са именно матурите...

Изобщо не можеш да ме убедиш, че има смисъл от матурите..... Ако мислиш, че можеш пробвай се... :wors:

И един въпрос: На колко си години?

Време е Вълчев да си подаде оставката..... :shy11: О-СТА-ВКАААА! И да стане министър на ХУМОРА И САТИРАТА ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.