Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да... само човек преживял загубата на толкова скъпо същество може да разбере болката. И аз си имах коте. Беше много красив и дебел. Немирих го на улицата и чувствах, че трябва да си го взема. Помогна ми страшно много да преживея трудни за мен моменти, той винаги си беше вкъщи до мен. Все едно ме разбираше... Обаче получи проблеми с бъбреците, като почти всички мъжки котараци. Измъчваха го нечовешки като му пъхаха разни тръбички без упойка, като това уж трябваше да помогне. После ми казаха, че трябва да се оперира. Намерих пари, записах час за следващия ден... Занесох им го. Операцията беше живото спасявща. Когато отидох след час да си го прибера, бях щастлива, че всичко свърши и че ще е добре. Да, ама не. Казаха ми, че няма шанс и по-добре да го ефтанизират. Не исках да го мъча, за това се съгласих. Поверих им щастието си, а те ми го върнаха мъртво в кашонче....Почти една година мина, обаче още ми липсва. Често, когато заговоря за него, говоря в сегашно време...И всеки път, щом прекрача прага на дома ми, ВСЕКИ ПЪТ поглеждам на долу...Много ми липсва...!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си помисля с колко домашни любимци съм се разделила :sobbing: В момента много си обичам зайо и не мога да си представа какво би било без него :sobbing::sobbing::sobbing::sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изгубил съм 3 котки. 1вата, сиамец, който ме е пазил докато съм бил в пелени - е бил откраднат... 2рата, който беше по-възрастен от мен и са ми разказвали как ме е търпял като бебе, при неуспешен опит за скок от терасата до перваза на прозорец пада, и разпорва стомаха си на остър клон от сух дънер. Още бил жив когато нашите слезли долу да го помилват за последен път... починал след 2-3 минути набучен на този клон. 3тата, Мишо, котарака на баба ми който адски много обичах беше отровен. Умря пред очите ми в неговото легло. 4тия ми, Шами, сега е в отлично здраве но си е доста дебеличък. Неговата загуба не знам как ще понеса...

Редактирано от Sturm! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господи,толкова мразя сбогуванията ;) Вече си при Моста на Дъгата Вече нищо не те боли и лудуваш по полянките щастлив Знам че си добре Но ще ми липсваш много Ще ми липсваш,момчето ми Докато съм тук ще ми липсваш и ще плача за теб Ще помня радостта,с която ме посрещаше винаги Сбогом,Балкан Прости ни И благодаря-че те имаше,че се обичахме 16.05. Днес те занесохме до мястото на твоята къща и те оставихме там Където си роден преди 20 години Нямаше друго място,знаехме го А и ти за там беше тръгнал,нали Почивай в мир,Душа!

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тъжи, мила ......... един ден ще бъдете пак заедно там..........под моста на дъгата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ако си вземам домашен любимец ще е костенурка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ако си вземам домашен любимец ще е костенурка.

да, най-добре изкуствена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидеси и няма да се върнеш. Искам пак да ме прегърнеш. Как ще продължа бет тев незная. Надявам се да оидеш в рая. Там в облаците на небето те видях. И веднага те познах, това си ти. Надобър час желаята сега. Неме забравяй никога. П.с.Днес малкото ми хамстерче умря.

Редактирано от Lost in desert (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разплаках се докато четях темата,знам какво е да загуби човек домашен любимец,към който е бил привързан......Губи приятел,и част от сърцето му умира.Всеки път като се сетя за някое коте,което съм обичала,а вече го няма,и очите ми се пълнят със сълзи,мъката и болката остават завинаги. Много ми хареса това за "Моста на дъгата",дано да е истина и един ден отново да бъдеме заедно.... Сега си имам котарак,въпреки че все се заричам да не взимам друго,за да не ме боли отново един ден.Но просто не мога без поне едно котенце вкъщи.Знам,че когато се прибера някой ще ме посрещне на вратата и ще се зарадва,някой ще се сгуши в мен,когато съм тъжна,защото те винаги усещат настроенията ни и страдат и се радват с нас......Няма по-хубаво нещо от тях,нашите малки,верни приятели.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мн ми стана тъжно като прочетох това. Днес ми умря костенурката и е мн гаден ден по начало. И ся като прочетох това.... ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е цнично, но преглеждайки темата, много се смях на следното:

И на мен са ми почивали животинки, за които съм се грижил: кучета, котки, папагалчета и рибки. Човек се привързва, но минава седмица-две и забравяте.

Когато бях на 5 имах кученче на няколко седмици,но го блъсна кола. Никога не е спирал да ми липсва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мн ми стана тъжно като прочетох това.

Днес ми умря костенурката и е мн гаден ден по начало. И ся като прочетох това.... ;(

Разбирам мъката ти...За съжаление,никой не може да ти помогне да се почувстваш по-добре,това е нещо,което сам/а трябва да превъзмогнеш.

djagi,всеки човек се привързва и обича по различен начин,не виждам нищо смешно в цитираното от теб.На мен все още ми липсват домашни любимци,които имах като дете.Просто всеки е чувствителен в различна степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

авторите успяха да ме разплачат.. съжалявам за вашите душици.. те са на едно по-добре място,в един по добър свят..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не помня кога плаках за последно, но днес цикъла започва наново. Аз съм губил животни, но за мое щастие не см бил много привързънкъм тях, и не ми липсват толкова, колкото описаните в темата. Но от една години имам куче, най-хубавото куче, моето куче и не мога да си представя как някой ден няма да бъда посрещнат от радостния му лай... съчувствам на всички, загубили любимо животно... :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнахте ме към 05.10.2008 г., когато уж трябваше да е празника на моя град-Стара Загора.Но за мен не беше празник...Точно на този ден занесохме да приспят най-милото ми същество, което ме утешаваше 17 г., което НИКОГА не ми се скара за нищо-нашият сиамец Тото.Беше най-прекрасното коте на Земята.Гледахме го и го обичахме като дете, беше член на семейството.И как няма, изкара 17 г. с нас.Много от приятелите ни казваха, че искат да са котка у нас.Но от септември започна да получава припадъци с гърчове и на черния 05 Октомври изпадна в кома, от която не се събуди повече.Нашите го занесоха на клиниката, аз нямах сили, нямах сили и да гледам как баща ми зарива малкото му телце в земята.Всеки ден съм зад блока или на терасата, за да си го нагледам, макар, че знам, че там е само обвивката.Моя красив котарак е на много красиво място, където не получава припадъци и чака новото си завръщане на Земята като друго коте.Ако вярвате в това и се вгледате, повярвайте ми, че със сърцето си ще го познаете отново, че се е върнал отново при вас.Сега мина време, но още като влизам у нас, е с крака или чантата напред, за да не избяга Тото.Чакам да дойде да се отърка в мен, да ми помърка, но остава само зловещата тишина и празнина.Моля се за теб, Тинки.Ще останеш винаги в сърцата ни, надяваме се, че и ти ще ни помниш... Публикувано изображение:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидеси и няма да се върнеш.

Искам пак да ме прегърнеш.

Как ще продължа бет тев незная.

Надявам се да оидеш в рая.

Там в облаците на небето те видях.

И веднага те познах, това си ти.

Надобър час желаята сега.

Неме забравяй никога.

П.с.Днес малкото ми хамстерче умря.

много тъжно наистина

и при мен са умирали хамстери и наистина е много тъжно

най-добре да си вземеш друг домашен любимец който живее повече

все пак живота продължава както се пее в една песен песен на 2pac-life goes on

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята сиамска прелест, овековечена в това клипче.Нали знаете, вс е жив, докато има някой да си спомня за него.А чрез вас и това клипче той ще продължава да живее!Обичам те, Тинки!Чакай ни на "Моста на дъгата".Един ден пак ще сме заедно.Макар, че сега те чувам да ходиш по паркета и плочките, да хрупкаш от чинийката си.Татко те чува почти всеки ден да мяукаш (той би разпознал гласа ти сред хиляди котки, аз също).Ти си с нас!Както беше тези 17 прекрасни години!Почивай в мир, моя малка прелест!Поклон пред светлата ти памет!Ти си нашият :ph34r: Ето и клипчето.Моля, не пишета простотии, защото раната ни е огромна и кърви много силно все още - http://vbox7.com/play:2ec59aa6 Публикувано изображение:newspaper:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да мине-никога

Поне при мен

Все едно изгледах едно дете и го погребах,след 15 години

Джеки...

"Има незаменими хора-всеки човек" - това го е казал Ленин

И при домашните ни любимци е така

Топси вече не го боли нищо,знам че е добре

Сигурно гони моя Хайдук Пикасо някъде-по полянките на Рая

:speak:

Здравей!Обръщам се така свойски към теб, не защото те познавам (а мн бих искала да се запознаем), а защото те почувствах сродна душа.Мислиш и говориш, сякаш аз бих го казала!Наистина ще ми е приятно да се запозная с теб!Силно ме развълнува разказа, който си публикувала на страниците на форума за "Мостът на дъгата".Плаках мн като го четох.Загубих котарака си, но той не беше просто котарак, той ми беше като братът, който съм нямала.Утешаваше ме, ревнуваше ме, веселеше ме, правеше вс, което би направил някой скъп на сърцето ти човек.Съжалявам за загубата на Хайдучето!Може би сега си играят с моя Тото и ни чакат ТАМ, където ще идем един ден вс!И бедни, и богати!Аз също усещам, че Тото е у нас.Чувам го как хрупа и ходи и нито секунда не се съмнявам, че е той.Аз деля хората на хора с животни и хора без.Повярвай ми разликата е невероятна!Така, че смятам, че няма да имаш нищо против да се запознаем!Ако искаш по-нататък ще ти дам и скайпа си, но искам да е лично, а не да се чете на всеослушание.Аз се казвам Ели и съм от Стара Загора.На 25 г. съм, зодия Овен.Засега това е.Влизам вс ден, ако си ми писала, ще видя!Желая ти хубав ден и мн касмет занапред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше един филм "Всички кучета отиват в рая" и с котките е така, сигурна съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съни се казваше. Беше най- сладкото и прелестно същество, което съм виждала някога. Намерихме я до един контейнер за боклук, хвърлена в някакъв кашон на 5.1.1997г. Беше с операция на задното дясно краче- пирон в костта поради счупване. Обаче след това не са и давали никакъв калций и беше развила такъв рахит, че не можеше да ходи. Явно това е било достатъчно, за да я изхвърлят. Когато я взехме плачеше като малко бебе. 1година след това- мъки. Първо 40 дни докато се изправи на крачета, после 6 месеца шини, които сменяхме на 2седмици, защото крачката и тогава растяха /беше на 4-5 месеца само/ и накрая още 4месеца, докато започне да тича. Но всичко това си струваше- порасна като най- красивата, добричка и любвеобилна дама- овчарка в целия квартал. Не- в целия свят. Понеже все още нямаме деца, тя беше нашето бебче. И така до Май 2007, когато започна да куца. Рентгенът показа рак на костта на същото онова счупено краче. Отиде си на 31 срещу 1 август същата година, в 3.30 сутринта. Не вярвам, че някога ще я забравим. Остава ни само да се надяваме, че нашата Съни наистина е на някое слънчево място. И че малкото години, в които е живяла без болка са били поне на половина толкова хубави за нея, колкото бяха за нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си представя живота без моето любимо същество, без моето слънчице - ако си отиде, няма да го преживея.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Оги! Всяка пролет в съня - всеки ден ще те чакам на хълма далечен. От гората застана пред мен рус красавец, с перчемче - човече! И самотна когато вървя ти се моля - върни се - детенце! Колко обич да споделя, щом не стопляш ръце... и сърце! Рони болката сутрин шишарки - стъпки глухи...въздишка...мечти. За прегръдка поднасям душата! Колко търсих! Върни се... върни!

Редактирано от linaadelina (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се оплача Публикувано изображение днес в 7 часа почина моето коте, беше на 4 години красива персийка, почина от лекарска грешка след кастрация "докторът" се казва Радослав Стефанов (по долу съм дал координатите му). Ако ви е мил домашният лщбимец НЕ ходете при него!!!

Ветeринарен лекар - хомеопат

член на Международната асоциация по ветеринарна хомеопатия

д-р Радослав Стефанов

ж.к. Младост

базар Орехчето, модул 4

сл. тел.: 052 / 50 39 27

тел.: 088 885 67 96

Работно време:

понеделник - петък: 9:00 – 19:00 ч.

събота: 9:00 – 19:00 ч.

неделя: почивен ден

e-mail: stefanov_dume@yahoo.com

Ето и малко снимки на покойната Шери:

post-153318-1239183774_thumb.jpg

post-153318-1239183864_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам за загубата ти, но тук пишем на кирилица. Моля, да се съобразяваш. Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...