EmineM

Как да махна паролата за логване при зареждане на Windows (merged)

65 мнения в тази тема

Помня, че преди го правех с някакъв Tweak , но .. сега не мога да намеря такава програмка , която да има точно тази опция .

Да уточня за какво става въпрос. При зареждане на Windows ми се появява прозорец за избор на потребител и въвеждането на парола за него. Само че това възпрепятства автоматичното стартиране на Windows-a и съответно на зареждането на програмите зареждащи се в стартъп-а . За мен това е голям проблем и целя най-скорошното му разрешаване. Моля дайте съвет. Искам автоматично да се стартира с дефаулт потребителя. Коя програма да използвам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аве братле скоро да не си преинсталирал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, преинсталирах тази седмица, точно за това търся наново опцията :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интерсното в случая е че имам за почти 5 години сигурно 200 преинстала на Windows XP и в нито един от тях нямам такова чудо за което ми говориш на екрана, или ми говориш за лог ин на различните потребители може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето го начина за решаване на проблема:

Влизаш в Control Panel, оттам User Accounts, в отворения прозорец има две иконки - User Accounts и Mail, Избираш отново User Account, отворения прозорец има три стрелкички - Последната е Промяна начина по който потребителите влизат и излизат. Не се сещам сега как е на английски точно. Е те от там се променя начина по който се логваш в MS Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Помня, че преди го правех с някакъв Tweak , но .. сега не мога да намеря такава програмка , която да има точно тази опция .
    Мисля че говориш за Microsoft TweakUI

всички тулсчета от Microsoft

TweakUI за Windows XP(147кб)

Интерсното в случая е че имам за почти 5 години сигурно 200 преинстала на Windows XP и в нито един от тях нямам такова чудо за което ми говориш на екрана, или ми говориш за лог ин на различните потребители може би?

не знаех че през 2000 година е имало ХР......

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това го прави от Microsoft NET Framework.Направи това което е написал nickfox и трябва да нямаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

nickfox , 1-во там проверих.

Няма такава опция.

lalala2mx.jpg

lalala27xg.jpg

Ще опитам с twеак-овете, които препоръчахте .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

lalala30xb.jpg

Ето тази опция търсех , и я намерих в WinXP Manager също , но там след активирането й нищо не се получи . Сега ще пробвам с Tweak UI .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля във FAQ има подробно обяснение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. В User Accounts премахни акаунта ASP.NET Machine A...

2. Пак там в Change the way users log on or off избери Use the Welcome screen.

Това е то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Auto Login

Чукнете върху бутона Start, натиснете Run... (може директно да натиснете клавишите Win+ R) и напишете control userpasswords2.

В Users махнете отметката пред Users must enter....

Ще ви се появи диалогов прозорец, който ще ви позволи да въведете потребителско име и парола, които да бъдат изпълнявани автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickfox , 1-во там проверих.

Няма такава опция.

lalala2mx.jpg

lalala27xg.jpg

Ще опитам с twеак-овете, които препоръчахте .

<{POST_SNAPBACK}>

От тук трябва да стане без проблеми, освен ако нямаш инсталирана програма, която да ти блокира тази операция. Но виждам, че няма след като те допуска да правиш промените от втората картинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами сега рестартирах след интервенцията на Tweak UI .

Всичко е наред вече :cheers: , благодаря ви за помощта.

Весели празници :bye: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подобни странични софтуери за напълно излишни !

Изпълнението на програми и услуги в Windows XP не зависят изцяло от логон на даден акаунт - има систем акаунт който изпълнява всяка услуга, ако му е казано това от администратора, тоест всичко може да се изпълни с този акаунт без да се логва даден юзер !

Решение на проблема по-готр:

Start -> Run -> control userpasswords2 -> избираш акунта който искаш да се логва автоматично и попълваш паролата му. Следва автоматичен логон на този юзер след рестарт на машината

ВНИМАНИЕ: така информацията е достъпна за всеки, просто защото има автоматичен логон на даден юзер, и ако той е с администраторски акаунт придобива пълни права над машината !

За заключване на Windows XP когато ви няма:

Start -> Run -> %windir%\system32\rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation

nickfox - това става, но само когато има само един активен акаунт, но не и при повече от един, тогава трябва да се изпълни най-малко това което написах по-горе ! Нека се вземе предвид че Windows има задължително един акаунт, може да е само един единствен и никой друг - това е акаунта Administrator, или кой както го прекръсти :cheers: За разлика от 2003, XP изисква поне един активен локален акаунт !!!

P.S.

Всичко което изпълняват софтуери за туикване може да става и без тях !!! Всичко е възможно и ръчно !

Редактирано от softman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно с казаното от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бях си създал парола на администратора,но после я махнах.Махнах и Welcome Screen.Когато си включвам компютъра ми се появява един прозорец,който ме пита за парола,но аз нали вече нямам,натискам enter и влизам.Как мога да го махна този прозорец и Windows да си стартира нормално без да ме пита за пароли и да ми се появяват прозорци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Control Panel >User Accounts >Change the way users log on or off> Use the welcome screen - слагаш отметка > Apply и си готов . cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Control Panel >User Accounts >Change the way users log on or off> Use the welcome screen - слагаш отметка > Apply и си готов . cool.gif

И аз имам същия проблем обаче за да стигна до Change the way users log on or off ми иска да деинсталирам клиентските услуги на NetWare .Някой знае ли как става?Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Има и друг начин. Свалете си TweakUI от Microsoft. Инсталирайте го. Пуснете го от Start->Control Panel->TweakUI. Натиснете плюсчето до Logon и после изберете Autologon. Там попълнете всички необходими детайли за автоматично влизане на потребител в системата. Успех.

Редактирано от Bfaf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иди на start→run, където въведи следния текст: control userpasswords2 , натискаш enter и в отворилия се прозорец маркираш Administrator акаунта и махаш отметката пред User must enter a user name and password to use this computer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да си примахна паролата на потребителския акаунт.Няма менюто премахване на парола

17315W.jpg

Редактирано от randb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми отиваш на Промени на моята парола...в първото каре написваш текущата си парола, другите оставяш празни и удряш ENTER!

После направи това ако искаш WINDOWS директно да зарежда десктопа без да те пита за потвърждение:

Start => Run => Control Userpasswords2 => махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer => Apply

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на4и аз имам комп от 2 години и постоянно бърникам из некои програми , и така докато един ден не ме прецака нета и нямах цял ден нет (а е платен).и реших че проблема е в мене напраих сичко кабелите проверих ала бала, и така до въпросната ми грешка .отидох в локал ареа конектион статус а може и да не е било там ,обаче инсталирах някакви допълнения към интернет програмата някакви упдате-и и оттогава постоянно ми иска да се логвам когато си вкл компа. моляви напишете нещо че съм аблосютен компютърен инвалид ;(

Редактирано от stanley56
    Неясно заглавие и грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи това ако искаш WINDOWS директно да зарежда десктопа без да те пита за потвърждение:

Start => Run => Control Userpasswords2 => махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer => Apply

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход