Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

• Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Здравейте. Може ли някой да ми каже от каде мога да спра някои процеси в Windows Vista, за да не се стартират всеки път със стартиране на Win-a?

Другата добра програмка е TweakVI

http://www.totalidea.com/content/tweakvi/tweakvi-index.php

Пробвай и двете ,но си направи бекъп за да няма омазване на системата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето тук. има много яки предложения за сваляне!

Лошото само е че не я доставят с куриер. Иначе нема грижи ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си българския пакет от автоматичните ъпдейти на Vista ultimate x86.Качи се но нищо не става на български някой ако има подобен проблем да пише.Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах си българския пакет от автоматичните ъпдейти на Vista ultimate x86.Качи се но нищо не става на български някой ако има подобен проблем да пише.Мерси предварително.

Зададе ли от контрол панела използвания език да бъде български?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди 2 дена инсталирах вистата и за сега съм доволен, но има едно нещо с което много съм свикнал при ХР и тук на виста не знам, дали е възможно да стане. На Windows Explorer-а при ХР бях направил така, както съм показал на снимката:

66755272rm8.jpg

Въпросът ми е, може ли и при виста също да се изкарат въпросните бутони?

да може да ги искараш, но мисля че трябва да си с Vista Ultimate

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следният проблем при Windows Vista Ultimate

Създавам нова папка и когато се опитам да я преименувам ми дава следното съобщение The File or Folder Does not Exist.

Когато се опитам да преместя някоя папка някъде пак не става не ми излиза никакво съобщение за грешка ,но папката не се премества.

Проблемите се проявиха след като използвах TuneUp за оптимизиране на системата.Върнах backup-а от Rescue Center-a на програмата ,но проблемът остана дори и след рестарта на системата.Тогава забелязах,че немога да променя и имената на нов текстов документ ,рич текст документ,на нов WinRar на всичко на което се опитам да променя името ми даваше грешка.

Сетих се,че при Windows XP този проблем се оправя в Folder Options сложих отметка на Hide Extensions for Known file Types и проблема се оправи за всичко с изключение на проблема с папките.

Потърсих из Googe.com някакво решение на проблема ,но видях инфо само за 64 битовите версий на Vista.Решението беше в един regedit файл но след използването му проблема не се реши

Затова искам да попитам дали някой е имал същият проблем с папките или за помоща ви за да го отстраня.Защото да правя формат за такава глупост не си заслужава .И това да отделя 2 часа за инсталване на програми и оптимизиране след това.

P.S.

Единственият user който имам е Администратор и User Control е изключен.

Добавено.

Оказа се ,че проблема идва не от TuneUp ,а от ъпдейта на оперативната система.

Ето как стигнах до този извод...

Докато чаках отговор на питането за проблема ми реших да направя нова инсталация .Преинсталирах оперативната система и започнах да инсталвам всичко едно по едно като следях от къде ще се изкочи проблема.Оказа се ,че след инсталирането на няколко хотфикса проблема се показа.Тогава пак отворих Kaldata за да видя дали някой не е написал нещо по темата.Нямаше нищо ново написано,но бях получил ЛС от electroline в което той ми обясни,че имал същият проблем и ми предагаше решение с regedit фаилче .Но за целта трябваше да му дам маила си.

Тогава ми хрумна да се разровя из мрежата по-обстойно и забелязах колко много хора са имали същият проблем.Прегледах поне 10 форума.Оказа се ,че грешката е известна още от бета теста на Vista.И каква ирония решение на проблема от Microsoft няма.И за да няма някой друг който като мене си блъска главата цял ден за тази глупост.

Предлагам фаила с който се оправя този бъг.

http://www.biline.ca/dl_files/Folder_rename_fix_Vista_32.zip

Екстрактвате на десктопа и стартирате фаила ,потвърждавате с Yes и проблема е решен след като рестартирате системата!

Другото решение на проблема е ...

Control Panel / Offline Files / click Disable Offline Files и Рестарт след това!

Но първият начин е определено по-лесен . biggrin.gif

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталиране на Windows Vista се появи този проблем

wayetakahb3.th.jpg

Как да го оправя?

Редактирано от irinah (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори Start >> Control Panel >>Folder Options :Избираш горе графата >> View >> натисни бутона >> Restore Defaults.

След това отвори пак Computer и вече ще виждаш горе Tool bar за да си конфигурираш менюто.

Избери секцията View за да подредиш всичко както пожелаеш ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отвори Start >> Control Panel >>Folder Options :Избираш горе графата >> View >> натисни бутона >> Restore Defaults.

След това отвори пак Computer и вече ще виждаш горе Tool bar за да си конфигурираш менюто.

Избери секцията View за да подредиш всичко както пожелаеш ти.

Благодаря.Но и така както го описа не помогна.Но все пак го оправих след като преинсталирах Вистата.Сигурно ще ви е интересно да разберете как стана. Първия път инсталирах Виста като и дадох да боотне от CD-то и се появи този проблем.Но втория път я инсталирах върху Windows XP и тогава всичко си дойде на мястото.Ей така за спорта повторих и двете инсталации,но резултата беше същия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази Vista да не си я свалял от някой торент сайт ?

Да,от ######.

Ето тази

Имам още 4 Висти,и на трите се получава този проблем,само на тази всичко си е о'кей,но за сметка на това постоянно ми прекъсва нета като влезна в Skype

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам няколко торента свалени от този тракер и какво ли не съм изпробвал и се спрях на една оптимизирана версия .

Линка за нея ще ти го дам на лично обаче, за да не ми се карат тука шефовете. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам няколко въпроса относно windows vista. Ситуацията е следната:

Имам закупено XP Professional. Трябва ли да доплатя за Vista или ми се полага ъпгрейд. biggrin.gif Примерно Ultimate SP1.

Също така нямам DVD. Намерих това - Windows Vista Alternate Media. Дали и то се плаща допълнително?

Вобще при липса на DVD и намерения да си купувам има ли спасение за мен? biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ноутбука ми върви с Windows Vista Home Premium само че не ми дадоха инсталационно CD. На ноутбука отдолу пише серийния номер на уиндоуса. Ако се наложи да преинсталирам каква е процедурата? До магазина ли трябва да търча или мога да си дръпна от нета някоя пиратска Vista и да инсталирам със серийния номер, на стикера под ноутбука ми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пиратската е Home ше стане. Но ако е друга ме съмнява, защото аз имам закупено XP Pro, но на XP Home, XP Pro SP2 номера не става.

Редактирано от MDMA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ноутбука ми върви с Windows Vista Home Premium само че не ми дадоха инсталационно CD. На ноутбука отдолу пише серийния номер на уиндоуса. Ако се наложи да преинсталирам каква е процедурата? До магазина ли трябва да търча или мога да си дръпна от нета някоя пиратска Vista и да инсталирам със серийния номер, на стикера под ноутбука ми?

Привет,

По добре си направи един имидж на виста, със Acronis.True.Image.Home.v10.0.4871, после си свиркай....

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично !

Неможе серйните номера да са съвместими от една оперативна система за друга.Затова отиди там от където си закупил въпросният лаптоп и си поискай диска.Но може да се окаже,че няма такъв ,а да имаш Recovery партишън и оперативната система да се инсталира от там.

Затова послушай Tihichko и направи image на всички партишъни на харда ,особено на този който е за recovery.

И след това прави каквото пожелаеш и тествай както знаеш. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trax , мисля че са задължени да ти дадат диск с ОС било то инсталационна или рековери диск, затова отиди и попитай в магазина...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези от Майкрософт се бъзикат. Напоследък Вистата ми е ужасна - стартираш Флашгет, програмата не тръгва. Показва ми само, че Уиндоус открил проблем и търсел решение. И де да беше само това. Същото нещо става и със софтуера към ноутбука ми, WIndows Live, преинсталацията на VC++ 2008 Express и какво ли още не. Registry Mechanic също спря да работи. При всяко стартиране на iTunes или майкрософтския офис се стартира инсталация, следва конфигуриране и след 5-10 минути вече можеш да ползваш програмата. Реших да ги питам какво става и отидох на сайта на центъра по поддръжката. Искаше ми идентификационния номер на Вистата. Въведох го и ми показа, че е грешен. Whattttaaaaaaaaaaaa fuuuuuuu..... Вистата ми е genuine, върви си с компа ми. Пак проверих да не съм сбъркал идентификационния номер, но всичко е точно. А, забравих да спомена, че в другия акаунт при всяко логване ми показва грешка относно .NET платформата. Имам всички ъпдейти, които са били пускани от Майкрософт:

clipboard04qm6.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм Vista потребител и проблеми нямам, а товйте проблеми си имат решения.

Проблема с Flashget идва от там ,че си инсталирал програмата на системният дял.Още при инсталацията на Flashget това е споменато изрично да не се прави.

Другият проблем който имаш с iTune и това ,че се стартира Microsoft Office идва от това ,че някоя програма която си инсталирал с Windows Installer не е завършена.Има решение и на този проблем.Свали си Windows Installer CleanUp Utility и поправи нещата.

http://download.microsoft.com/download/e/9...1bd/msicuu2.exe

Софтуера на нотбука ти ,вече там се сърди на тези който са го направили и те да си оправят проблема с нова версия.

А по въпроса за Windows Life той си прави проблеми и при XP. Но можеш да споделиш какъв ти е проблема за да го фиксираме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм Vista потребител и проблеми нямам, а товйте проблеми си имат решения.

Проблема с Flashget идва от там ,че си инсталирал програмата на системният дял.Още при инсталацията на Flashget това е споменато изрично да не се прави.

Другият проблем който имаш с iTune и това ,че се стартира Microsoft Office идва от това ,че някоя програма която си инсталирал с Windows Installer не е завършена.Има решение и на този проблем.Свали си Windows Installer CleanUp Utility и поправи нещата.

http://download.microsoft.com/download/e/9...1bd/msicuu2.exe

Софтуера на нотбука ти ,вече там се сърди на тези който са го направили и те да си оправят проблема с нова версия.

А по въпроса за Windows Life той си прави проблеми и при XP. Но можеш да споделиш какъв ти е проблема за да го фиксираме.

Windows Installer CleanUp Utility наистина помогна. Инсталирах FlashGet на другия дял, но:

clipboard01rq6.jpg

При стартиране на Windows Live единственото нещо, което се появява е горното прозорче само дето вместо FlashGet пише Windows Live. Софтуера към ноутбука ми си бачкаше ектсра до преди две седмици. Нищо не съм барал, но почна да се скапва по същия начин като Windows Live и FlashGet.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ти да не е Vaio? Sony инсталират Vista на скрит дял, и наистина трчбва да си направиш image или recovery disk.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire 5570Z. И при мен има някакъв скрит диск, но Виста си е инсталирана на C:

clipboard01sw2.jpg

В началото ушким направих някакъв recovery disk - май глътна две DVD-та. Не съм пробвал дали ще сработи, а не ми се и иска да пробвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване