Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Проверих на сайта на Gigabyte и там наистина няма Windows Vista драйвери за GA-K8NS.
Днес се случи нещо необичайно.. Когати си пуснах Вистата тя започна да тегли драйвери... Необичайното в случая е това, че снощи я рестартирах поне 7 пъти и не започваше да тегли нищо, а тази сутрин започна... Сега имам звук и мрежови връзки.. Появи се обаче друг проблем, който по принцип не би трябвало да съществува... Видеокартата ми е ATI Radeon 9550 и на сайта на ATI има драйвери за Виста, които изтеглих. Инсталирах ги, но не работят sad.gif Пробвах няколко пъти, но не става... Пише, че или няма драйвери или че не са инсталирани както трябва. Е, като не е едното ще е другото biggrin.gif Май този конпютър ще си остане с XP :wors:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Днес се случи нещо необичайно.. Когати си пуснах Вистата тя започна да тегли драйвери... Необичайното в случая е това, че снощи я рестартирах поне 7 пъти и не започваше да тегли нищо, а тази сутрин започна... Сега имам звук и мрежови връзки.. Появи се обаче друг проблем, който по принцип не би трябвало да съществува... Видеокартата ми е ATI Radeon 9550 и на сайта на ATI има драйвери за Виста, които изтеглих. Инсталирах ги, но не работят sad.gif Пробвах няколко пъти, но не става... Пише, че или няма драйвери или че не са инсталирани както трябва. Е, като не е едното ще е другото biggrin.gif Май този конпютър ще си остане с XP :wors:

Радвай се в слуачя, може от днес да има драйвери за nForce 3.

Голям късмет си извадил. biggrin.gif

Пробвай да инсталираш драйвера за видео картата ръчно през Device Manager-а

Но съветът ми в случая е да се откажеш от Windows Vista с тази система която имаш.

От Microsoft трябва да обявят, че минималните изисквания са Dual Core : 1024 MB RAM: 256RAM Video, но не IGP ( интегрирано)

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AleksiiVrana,

няколко дребни уточнения:

1.режим "заспиване" е сметнато че е основният режим за спиране и пускане на компютъра. Затова е точно там бутона където му е мястото. Освен това в плюс за Вистата следва да се добави, че се спира и пуска за под 2 сек., като добавим и процеса на суперфетч - максимално запълване на паметта /едно от достойнствата и/ то това определено е огромен плюс;

2. Вистата се инсталира между 5-10 мин по-бързо от ХП - засичано с часовник;

3. Коя е новата файлова система на Вистата ? Прехвърлянето на файлове от една папка в друга или от диск е доста по-бавно към днешна дата във Вистата. Ти ще си единственият човек на планетата забелязал противното.

4. Вистата е забележимо по-малко бавна от ХП, както в просто отваряне на папки и браузване в интернет - просто има един малък период на самонастройване на системата, както и има доста повече визуални ефекти, които сам си определяш да ги има или не. Надявам си че си прочел за факта, че вече за видеото се занимава основно видеокартата а за сметки - основно процесора, така че си направи сам изводите. Ако имаш процесор самолет и нямаш видеокарта, то Вистата логично ще ти се стори като костенурка. И обратният пример също е в сила. Ако имаш свястна видеокарта и всички процесорно зависими приложения ще ти се сторят, че летят при Вистата и тя ще е самолетът. Явно не си случил на видеокарта а се мъчиш да наблягаш основно на игрите.

5. Относно исползваният РАМ - това говори не за натовареност на системата а точно обратно - пълно безхаберие за свободни ресурси при ХП. Без да мога да цитирам на 100 % но смисълът на хората които разбират в общи думи е че всеки неизползван байт от системната памет за кеширане е само и единствено безумно прахосване на ресурси и лични средства. Т.е това е едно от най-добрите неща във Вистата - суперфетч. Човек който съди за натовареност на системата от заета памет явно нещо не е прочел както трябва или е чел не където трябва. Това че имаш 1 Гб рам а е заета 240 Мб не звучи особено добре за теб а още по-малко за "заети ресурси" а те били свободни и неизползвани защото някой забравил че ги има. Кофти брато. Аз не бих написал нещо подобно.

И като цяло от тук нататък говориш за "ресурси" - та прочети по-нагоре и ще се сетиш сам. Не е проблемът в системната ти памет нито в процесора а в малкото проявен интерес от твоя страна. И 8 ядрен процесор и 4 Гб Рам няма да те забързат изобщо. Аз си смених процесора с двуядрен, на 30% с по-висока тактова честота, от 1 минах на 2 Гб РАМ и не забелязах абсолютно никакво осезаемо забързване при "просто отваряне на папки и браузване в интернет" както в ХП, така и във Виста. Просто ги очаквах другаде забързванията и те си бяха точно там.

Определено доста ясно изразени субективни впечатления а съветите не би следвало изобщо да ги пишеш т.к. все пак има известна вероятност макар и малка някой да се повлияе от тях и като цяло просто си объркал човека дори и без да си искал.

Успех.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като допълнение към отговора на KTT ще допълня това, че не случайно Windows Vista има опцията Windows Expirience Index и от там да си направиш сметка дали системата ти има нужният потенциал да бъде с Windows Vista.

Ако сравниш двете оперативни системи колко ресурси заемат, но да не смяташ това което се заема от сервизните функций.То тогава ще забележиш, че разликата е почти никаква. А при Windows Vista авто стартиращите сервизни функции са доста добре оптимизирани и стартират така, че да не забавят работата на системата.

Забавеното прехвърляне на файлове от един диск към друг може да се дължи на много други причини, но не и на това, че Windows Vista има нова файлова система.

Инсталирането на последни версии на програмите също е един от факторите за забавяне на системата.Опитай да инсталираш същите програми на Windows XP-то което си използвал и ще видиш, че и там ще усетиш осезаема разлика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал Виста. Но КТТ, който твърди, че няма подобрение, когато ползваш двуядрен процесор е в голяма грешка... четох разни коментари и инфо преди 1 месец (преинсталнах фирефокса, че се бъгна преди 1 седмица... нямам хистъри, за да покажа) и скрийншотове и какво ли не - ако имаш двуядрен Интел процесор е по-добре да ползваш Виста... остава въпроса, дали 32 битовата версия е по-добра от 64 битовата... вие как мислите? :clap:

Смятам, че след първия сервиз пак нещата ще се оправят... дано обаче излезе преди или около май месец 2008... че иначе лошо за Майкрософт ;)

Друг е въпросът, защо трябва да се теглят всеки ден ъпдейти, а не да речем всеки месец да излизат нови "упдейт пакс"... понякога се тегли ъпдейт на ъпдейта в същия месец... логика?! Лично аз не виждам... а хората, които имат нужда от всекидневен съпорт и ъпдейт на системата надали ползват ОС на Майкрософт ;)

Гадно ми става, че се инвестират стотици милиони в тези операционни системи... в един момент излизат на пазара... оказва се, че няма драйвери за тях, че няма вграден директх, че няма ефективна поддръжка на Риълтек драйверите (например... аудио драйверите имат ужасна поддръжка във Виста) и какви ли не още бъгове... защо крайния потребител трябва да се превръща в бета тестер?! Аз предпочитам бета тестинга да ми е безплатен... а не да давам 90-100 долара и после да си блъскам главата в стената и да пускам видеота в ютюб, затова, как чупя диска на Виста... :)

Ако не се занимавах с торренти, видеоенкодиг/декодинг и геймене... отдавна да съм минал на пингвина... обаче той все още има много да наваксва в тази насока... sad.gif

Мисля, че това е всичко... най-вече кажете ми, кое е по-добре за Intel core2duo - x86 или x64? Благодаря и приятна вечер на всички! Пожелавам ви приятно изкарване на коледните и новогодишни празници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От доста време съм с виста,но още не знам как да си сменям езиците от клавиатурата.Сега българския ми е като първи език и като трябва да пиша някакъва адрес на интернет страница трябва постоянно да го сменям от долу.Ако някой може да ми помогне ще е супер.

Alt+Shift cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм пробвал Виста. Но КТТ, който твърди, че няма подобрение, когато ползваш двуядрен процесор е в голяма грешка... четох разни коментари и инфо преди 1 месец (преинсталнах фирефокса, че се бъгна преди 1 седмица... нямам хистъри, за да покажа) и скрийншотове и какво ли не - ако имаш двуядрен Интел процесор е по-добре да ползваш Виста... остава въпроса, дали 32 битовата версия е по-добра от 64 битовата... вие как мислите? :wub:

Не си ме разбрал правилно. Казах че няма забързване от двуядрен процесор и повече памет тама където не би трябвало и да го има - "при браузване в интернет, отваряне на папки и т.н." и казах че има осезаемо там където му е мястото. Например при видео кодиране стана изтребител. Двупасово прекодиране на филм стана под 30-на минути - по памет с над 100, 130 кад/сек. Мисълта ми беше, че във Виста е реализирано по-интелигентно "многоядреност". многозадачност, използване на памет. От др. страна как да забележим "забързване" в приложение на което и четвърт ядро му е много а останалите се чудят какво да правят.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не съм съгласен с "натоварването до дупка",

колкото по малко се натоварва компа от самата ОС толкова повече остава да ползваш ти. Колкото повече резерв има толкова по бързо работи компа. Не случайно в кварталния интернет клуб още карат с уиндоус 98 и експи, питал съм собственика, и той ми обясни че колкото по лека е ОС, толкова по тежки игри може да играеш. Вярно е че видеокартата ми е слаба, но под експи си играя спокойно не малко игри и специално линейдж. Колкото до вистата бях с хоум басик, там аеро няма и видеото не играе роля. Забравих нещо. След като натоварването не е от такова значение, я ми обясни, защо по рано като бях с 512 рам браузването в интернет и отварянето на папки бе видимо по бавно. Откак сложих още 512 рам компа хвърчи, при все че както казах употребяваната рам е 240 т.е. резервът до 512 не е малък. Аз поне си мисля че колкото повече резерв на рам, процесор и виртуална памет толкова по бързо ще работи компа дори и с елементарни приложения.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на каква машина си изпробвал Windows Vista, но при мен Ultimate версията върви толкова добре, че почти не се усеща разликата от XP.

Вярно е, че съм си поиграл доста докато я оптимизирам и достигна това ниво.

И другото което е , днес направих едно сравнение с подобна система на моята на която беше инсталиран Windows XP и дори в някой моменти ми се струваше, че Vista върви доста по-добре в някой отношения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе няма какво да се лъжем, с оптимизации за десктоп система Vista е много добра, но за гейминг - не става...просто си реже по 10-15 кадъра от игра, при това с оптимизации на DirectX и всичко останало!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aбе няма какво да се лъжем, с оптимизации за десктоп система Vista е много добра, но за гейминг - не става...просто си реже по 10-15 кадъра от игра, при това с оптимизации на DirectX и всичко останало!

E... нормално... но след 8 месеца това няма да е така... като излязат нови видеоускорители... :)...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, юнаци!

Четох, четох, ума ми се взе! И реших да понапиша нещичко и аз, пък, ако трябва, модераторите могат да ме поокълцат! Няма да се сърдя!

Имам лаптоп от месец, с него ми дадоха драйвери САМО за Vista - 32 и 64 битова версия! Но без операционната система. Имам си няколко варианта на Vista, все копирани от оргинални дискове. Слагах един, слагах друг, колко пъти реинсталирах - не е истина. И все едни и същи проблеми - "фонетизацията", нестабилност в работата на камерата (вградена), WLAN - ту го има, ту го няма! А акцес пойнта е в същата стая!

Намерих преди малко някакво предложение за решение на фонетик-а, ще го опитам довечера.

Но имам предложение - нека да поразделим малко темата. Защо не направим теми с: инсталационни проблеми, съвместими с Vista приложения, трикове за Vista, "Бърза помощ" и т.н. Защото, колкото и да съм прилежен, все пак изчитане на 20-30 страници текст, една трета от които поне е баласт, не е най-добрият начин за употреба на форум, при това толкова уважаван от потребителите!

Ето и моите въпроси - моля, дайте ми имената на програми, с които мога под Vista, да си редактирам свалените от видеокамерата филми, както и програми, с които мога да редактирам снимки. С каква програма да пусна скенера си ( HP 1410), след като нито на сайта, нито в диска има програмно осигуряване за скенер под Vista? Принтерът се разпознава автоматично от Vista-та.

Лаптопа в MSI ЕR710.

Предварително благодаря на колегите, отзовали се на въпроса!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то това е и целта на занятието Виста. Пускат нова ОС с много по големи изисквания от експи за да те накарат да си купиш нов комп. После на този комп (лаптоп) е иститинска мъка да си сложиш експи. Елементарно Уотсън, защо да минаваш на стара ОС като могат да те принудят да ръснеш още малко пари за ъпдейт ако не си доволен от производитерносттта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не е и така...При мен пробата е на екстремен хардуер и отново произвидителността не е на нивото на ХР! Най-вероятно се дължи на видеоподсистемата, макар че уж има поддръжка на DX10... 2х8800GTX... ОС е купена от магазина, няма кракове, пачове и биос мижи да те лажем, но производителността при игрите е под всякаква критика - ФАКТ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта на Nvidia пуснаха пачове за целта, които с последните драйвери оправят проблема. За ATI не знам какво е положението.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, юнаци!

Четох, четох, ума ми се взе! И реших да понапиша нещичко и аз, пък, ако трябва, модераторите могат да ме поокълцат! Няма да се сърдя!

Имам лаптоп от месец, с него ми дадоха драйвери САМО за Vista - 32 и 64 битова версия! Но без операционната система. Имам си няколко варианта на Vista, все копирани от оргинални дискове. Слагах един, слагах друг, колко пъти реинсталирах - не е истина. И все едни и същи проблеми - "фонетизацията", нестабилност в работата на камерата (вградена), WLAN - ту го има, ту го няма! А акцес пойнта е в същата стая!

Намерих преди малко някакво предложение за решение на фонетик-а, ще го опитам довечера.

Но имам предложение - нека да поразделим малко темата. Защо не направим теми с: инсталационни проблеми, съвместими с Vista приложения, трикове за Vista, "Бърза помощ" и т.н. Защото, колкото и да съм прилежен, все пак изчитане на 20-30 страници текст, една трета от които поне е баласт, не е най-добрият начин за употреба на форум, при това толкова уважаван от потребителите!

Ето и моите въпроси - моля, дайте ми имената на програми, с които мога под Vista, да си редактирам свалените от видеокамерата филми, както и програми, с които мога да редактирам снимки. С каква програма да пусна скенера си ( HP 1410), след като нито на сайта, нито в диска има програмно осигуряване за скенер под Vista? Принтерът се разпознава автоматично от Vista-та.

Лаптопа в MSI ЕR710.

Предварително благодаря на колегите, отзовали се на въпроса!

Последните драйвери за лаптопа който имаш можеш да си свалиш от тук.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=do...mp;prod_no=1177

Ако проблема с WLAN продължи ще дадеш по-точно обяснение за това какво точно се получава.

Защото проблема може да се окаже, че е в настройките на рутера.

За драйверите на скенера не си търсил явно на правилното място.Ако модела е HP PSC 1410

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...115&lang=en

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На сайта на Nvidia пуснаха пачове за целта, които с последните драйвери оправят проблема. За ATI не знам какво е положението.

Ако това е в отговор на моя пост... - нищо не помага. Върху DX10 е качен и ноемврийският DX9c redistributable... игрите, които го изискват си имат необходимите библиотеки. Тестовете се правят на Dual Boot система за сравнение в реално време... Не казвам, че не вървят игрите като хората, казвам просто, че не могат да дoстигнат нивото на производителност, като при Windows XP SP2.

Според мен цялата работа е в начина на използване на видео-библиотеките (DirectX), това е и една от причините той да не може да се имплементира в XP!!!

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако това е в отговор на моя пост... - нищо не помага. Върху DX10 е качен и ноемврийският DX9c redistributable... игрите, които го изискват си имат необходимите библиотеки. Тестовете се правят на Dual Boot система за сравнение в реално време... Не казвам, че не вървят игрите като хората, казвам просто, че не могат да дoстигнат нивото на производителност, като при Windows XP SP2.

Според мен цялата работа е в начина на използване на видео-библиотеките (DirectX), това е и една от причините той да не може да се имплементира в XP!!!

Тествах F.E.A.R. Perseus Mandate на Vista, инсталация около 2-3 месеца, на която е изключен от значение само Defender-а. ХП-то е чисто ново, и двете системи са обновени и с последните драйвери, като Vista и с допълнителни десетина пача. На теста на играта Vista изкара 41 fps average, XP- 42. Даже XP-то не беше със стартирани програми и интернет, докато Vista беше със скайп и аутлуук, интернет, сайдбар, без рестарт от около ден-два. Като заключение, при мен и двете системи се справят еднакво добре в игрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, това трябва да го видя за да го повярвам...няма значение, ти си постигнал оптимума, аз не, както и да е!

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif моля пдмогнете немдга да намера драйвари за SigmaTel STAC9221 A2 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] за Виста 32 бит трябват ми спешно ПОМОЩ Редактирано от viki96 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Браво, това трябва да го видя за да го повярвам...няма значение, ти си постигнал оптимума, аз не, както и да е!

Доколкото знам има проблем с производителността при SLI...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AleksiiVrana,

няколко дребни уточнения:

1.режим "заспиване" е сметнато че е основният

....

Айде и от мен няколко уточнения:

1. На моята стара машинка в къщи, с индекс 4.4 по системата на Вистата, нисък заради процесора ми... Вистата (Ултимативната) се инсталира за 12 минути а ХП за 9 минути, с въвеждането на админските пароли. За какви 5-10 минути разлика говориш ? Тествал съм го многократно с оригинални (МС) и "неоригинални" дискове, няма разлика и разликите са в подобни съотношения. До момента имам повече от 50 машинки с инсталация на Виста - на всякакви настолни и преносими компютри, на АМД и Интел платформа, с произволна мощност и параметри.

2. Не само файловия трансвер е по-бавен. По принцип всички потоци се наблюдават и контролират във Вистата. Хем се обучава, хем, предполагам, целта на този контрол е да не се допусне зависване на системата заради някое тежко копиране или трафик към диск или мрежа. В известен смисъл е удобно, спестява ти неудобството по успиването на машината по време на як трансвер. Не е необходимо да го изтъкваш на Алекси, той само споделя мнението си.

3. Вистата, по мнение на експертите е с около 5 до 10 процента по-бавна. като цяло, за различните операции и действия е различно, все още...

4. Ние все още не виждаме и не знаем какво точно става с РАМ-а заеман от вистата, прилича на бившия защитен режим но не знаем доколко ефективно се справя тя с това дело. Съдейки по производителността - имат още работа по тая идея. Може би това е по-доброто, не зная, бъдещето ще покаже но най-малкото не е основание за персонални квалификации в ефир, нали ? Относно надежността - не съм имал възможност за 4 месеца тест на Виста с непрекъсната работа, както съм имал с ХП-то, ще поживеем, ще видим, но разликата е много малка и не се знае в чия полза е, все още.

5. Вистата работи по-бързо в локална мрежа, но понякога създава проблемчета, които могат да ти скъсат нервите и ти идва само едно на ум - format C: /u...

Ако използвам автомобилен термин, ХП си е като пистова бегачка а Вистата като тренировъчно муле. Лично аз предпочитам да имам максимума на своята машинка, дори и 5% да са, защо да ги губя ? Особено при игри, там разликата е най-голяма. Незавидимо от всички оптимизации Вистата отстъпва като пъргавина, рязкост и скорост при работа а аз лично искам машинката ми да е такава. Затова ще чакам СП1 или 2 на вистата ;)

Дори след добра оптимизация едно наточено ХП показва още по-добри показатели от оптимизирана Виста. Миналата седмица ми се наложи за пореден път и правих тест в къщи, спомените ми са съвсем пресни.

По-бавната и тежка работа, изнервящото понякога копиране и подобни, проблемите с драйверите, с рефреша на текущия статус на системата, на експлорера и на отделни менюта, пълната съвместимост с по-стари версии на програмите и доста други бъгчета за мен означават само едно - оставам на ХП.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sad.gif моля пдмогнете немдга да намера драйвари за SigmaTel STAC9221 A2 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] за Виста 32 бит трябват ми спешно ПОМОЩ

Опитай с този драйвер

http://www.driverchina.net/ViewDownloadUrl...um=3&show=0

Ето ти и BG Mirror

http://www.bgshare.com/276088/Sigmatel HDA.rar

Ако не става дай малко по-точно инфо за дъното и звуковият чип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си взех ново PC - 2GB Ram , Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual 3800+ , хард диск : 320GB и видео GeForce 7600 (512MB) , но въпреки това си инсталирах Win XP , но ми казаха , че било по-добре да си инсталирам Windows Vista понеже нали е 64 битов и така процесора щял да покаже пълната си функционалност и PC-то ще върви по-добре. И се чудя сега дали наистина това е вярно , защото не съм много наясно и дали Vista-та ще ми пречи като играя някоя по-тежка игра. Под пречи имам предвит , това че нали Windows Vista си товари значително и ако се наложи да играя някоя игра , която също има големи изисквания ще ми върви ли по-зле играта отколкото ако си остана с Win XP и да играя същата тази игра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как да активирам притурката за показване на синоптичното време,която излиза в страничната лента на екрана на Vista. Изписва ми че не е достъпна...Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване