Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже как да активирам притурката за показване на синоптичното време,която излиза в страничната лента на екрана на Vista. Изписва ми че не е достъпна...Благодаря предварително

Ако задържиш мишката върху информацията която ти дава въпросният Gadget

23da97142cca0ecf.png

Ще видиш това

А ако напишеш Weather в търсачката за Gadgest

http://gallery.live.com/results.aspx?pl=1&...1&q=Weather

Ще ти излезе всичко което ти трябва за да си добавиш нов.

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Някой може ли да ми каже как да активирам притурката за показване на синоптичното време,която излиза в страничната лента на екрана на Vista. Изписва ми че не е достъпна...Благодаря предварително

Изтегли си друга притурка за времето.Например AccuWeather.Много е добра и има времето за 5 дни напред.И е за много градове,дори от най-малките.

post-80773-1198224822_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтегли си друга притурка за времето.Например AccuWeather.Много е добра и има времето за 5 дни напред.И е за много градове,дори от най-малките.

Toва притурка към страничната лента на Виста ли е или отделна програма, защото аз си намерих за лентата, но е някакъв мини вариант biggrin.gif. Верно, има голяма база от населени места. Супер е!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Toва притурка към страничната лента на Виста ли е или отделна програма, защото аз си намерих за лентата, но е някакъв мини вариант biggrin.gif. Верно, има голяма база от населени места. Супер е!!! ;)

Да това е притурката на страничната лента.Нея искам да активирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да това е притурката на страничната лента.Нея искам да активирам

Изтегли си я от тук. Цъкаш два пъти върху нея и си я добавяш в лентата :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох, четох, та ме заболя главата...

Имам въпрос, свързан с процесите при Vista Home Premium, инсталирана върху лаптоп Toshiba Satelite A215-S4747, AMD Turion 64 x 2 Dual Core 1,86 GHz, 1024 DDR 2.

Притесняваме натоварването и твърде бавното зареждане на системата, съответно и изгасяне на лаптопа.

Стартиращи процеси:

startup1mb8.jpg

За някои от тях е ясно, ще спра познатите от ХР, но какво да правя с тия, които произлизат от Toshiba и са свързани с работата на самия лаптоп. Въобще тук ли са?

Процеси в таск менажера:

vista2eg9.jpg

Абсурдно е при натоварване 4% на процесора заеманата памет да е 69%, но какво да изключа?

Натоварване:

vista1iv3.jpg

За първите 4% + 8% е ясно, но какви са останалите 60%?

Моля за съвет как да намаля тази безумна консумация. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hlevoust,

Ето какво ти препоръчвам:

startup1mb8th6.jpg

Като черните можеш да ги спреш без проблем, а червените, само ако не ги използваш:

Драйвера на TuchPad - позволява скролирането т.е. като задържиш в ляво и долу и мръднеш е като скрол, работи си на 100% всичко останало без тази ф-я.

CD/DVD - намаля скоростта на оптичното устройство за да няма шум.

iTunes - помощният център

Smoothview - При задържане на пръстта върху тъчпада се задейства позволява бързото стартиране

FlashCards - работата с флаш катри 5 in 1...

Виждам че това е tuneup(2008 предполагам), така че спри ги, но само за стартиране не ги премахвай изцяло и виж как ще се държи!

За другите не зная понеже модела ми е друг и ги нямам, и можеш само да експериментираш!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера на TuchPad можеш да го оставиш за да не ти създаде някакъв проблем в бъдеще.

След като разкараш тези процеси от автоматичното стартиране със системата.Обърни и внимание и на сервизните функции.

Ето тук можеш да си нагласиш сервизните функции и да запазиш един Regedi файл който да използваш.

http://www.blackviper.com/WinVista/customREG_HomePre32.php

Препоръчителна информация за това кой от тях можеш да спреш.

http://www.blackviper.com/WinVista/servicecfg.htm

След тази намеса системата ще се стартира и изключва значително по-бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Виждам че това е tuneup(2008 предполагам), така че спри ги, но само за стартиране не ги премахвай изцяло и виж как ще се държи!...

Благодаря ти, спрях ги. Впрочем TuneUp e версия 2007, новата още не съм слагал. Ефектът е видим, защото показателят Physical Memory падна с 15% и сега е около 53-54%, но като че ли пак е много голям.

Драйвера на TuchPad можеш да го оставиш за да не ти създаде някакъв проблем в бъдеще.

След като разкараш тези процеси от автоматичното стартиране със системата.Обърни и внимание и на сервизните функции.

Ето тук можеш да си нагласиш сервизните функции и да запазиш един Regedi файл който да използваш.

http://www.blackviper.com/WinVista/customREG_HomePre32.php

...

Благодаря и на теб. Оставих драйвера, разгледах и линковете, но откровено не разбрах как да наглася сервизните функции и въпросния regedit файл, който да ползвам и как всъщност да го ползвам? Да го приема във вида, в който е в сайта и да го активирам чрез бутона за създаване ли? После какво да направя, би ли пояснил, моля?

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти, спрях ги. Впрочем TuneUp e версия 2007, новата още не съм слагал. Ефектът е видим, защото показателят Physical Memory падна с 15% и сега е около 53-54%, но като че ли пак е много голям.

Благодаря и на теб. Оставих драйвера, разгледах и линковете, но откровено не разбрах как да наглася сервизните функции и въпросния regedit файл, който да ползвам и как всъщност да го ползвам? Да го приема във вида, в който е в сайта и да го активирам чрез бутона за създаване ли? После какво да направя, би ли пояснил, моля?

От тази страница си правиш настройките на Services. Можеш да ги направиш и ръчно от Run->Services. Препоръчвам ти да го направиш ръчно, понеже пробвах веднъж и трябваше да връщам старите, може да са го оправили, но не зная.

Прочети това:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=64155

Или по скоро четвърта точка, 4. Ненужни услуги: Това имаше в предвид той.

Оптимизирай ги от тук:

Използвай "Safe" Третата колонка от дясно на ляво..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От тази страница си правиш настройките на Services. Можеш да ги направиш и ръчно от Run->Services. Препоръчвам ти да го направиш ръчно, понеже пробвах веднъж и трябваше да връщам старите, може да са го оправили, но не зная.

Прочети това:

Или по скоро четвърта точка, 4. Ненужни услуги: Това имаше в предвид той.

Оптимизирай ги от тук:

Използвай "Safe" Третата колонка от дясно на ляво..

Ясно, разбрах. А иначе статията съм я чел няколко пъти, но рядко имам достъп до лаптопа, съответно и до Vista, та се забравят много неща.

Благодаря за помощта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този линк е много полезен, не се притеснявай,че може да стане грешка.Винаги можеш да си върнеш настройките по подразбиране от тук.

http://www.blackviper.com/WinVista/registry.htm

Можеш да изпробваш няколко варианта предлагам ти да направиш нещо по средата между "Safe" и "Tweaked" по твое усмотрение, според това как и за какво използваш системата.

А ако имаш малко повече време можеш да опиташ и с "Bare Bones" настройките,но там трябва да си много прецизен.

Ето тук можеш да видиш аз какво съм постигнал на Windows Vista Ultimate-86

CPU: Intel E2140 Dual Core

2 x 512 RAM DDR2 667

Motherboard: Foxconn 945G7MC

VGA: GeForce 8400GS

8548d124d4334857.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правих някакви настройки за оптимизиране на работата на vista и се получиха много неприятно положения.Не мога да отворя нито контролният панел нито някой от дисковите..Някой ако може да ми каже някакво решение,защото не искам пак преинстал.Как да възстановя системата към по-ранни настройки без да се влиза в контролният панел.

Излиза ми ето този надпис.

post-63588-1198423370_thumb.jpg

:speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правих някакви настройки за оптимизиране на работата на vista и се получиха много неприятно положения.Не мога да отворя нито контролният панел нито някой от дисковите..Някой ако може да ми каже някакво решение,защото не искам пак преинстал.Как да възстановя системата към по-ранни настройки без да се влиза в контролният панел.

Излиза ми ето този надпис.

post-63588-1198423370_thumb.jpg

:speak:

Пробвай това:

Ако след редакциите които направите, Control Panel и всички функции свързани с него не работят, не се притеснявайте не бързайте с преинсталирането. Този проблем може да решите дори без рестартиране:

* Стартирайте services.msc от RUN или Start Search;

* Намерете: SL UI Notification и го спрете;

* Намерете: Software Licensing и го спрете (ще излезе съобщение за ReadyBoost, но го спрте);

* Стартираите първо Software Licensing и след това SL UI Notification, задаите ги на Automatic.

От тук(точка 4):

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го но не става и затова пуснах темата.Някакво друго решение на проблема има ли или да......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно прави, че се появи това ?

Имам в предвид къде си бърникал в сервизите ли, ако е така от ТУК погледни оригиналните настройки за ТВОЯТА ВЕРСИЯ на виста и ги сложи, рестартирай и пробвай.

П.П. Ако нямаш нищо важно и имаш 1:30-2:00 по добре преинсталирай....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Пробвах да инсталирам различни релийзи на Windows Vista на различни компютри с Windows XP SP2, като използвах опцията Upgrade, и на всичките ми дава грешка на Completing Upgrade - 64%, а като чета коментарите, всички са доволни. Оттук стигнах до извода, че проблемът е в двата компютъра, на които пробвах различните релийзи. Имате ли идея от какво може да бъде породена тази грешка?

Чувствайте се свободни да ме питате за всичко относно неуспешните инсталации и компютрите, на които бяха направени опитите; да предлагате различни идеи и да споделяте вашите успешни или неуспешни опити за инсталирането на Windows Vista. Също можете да споменете в отговора си кой релийз сте използвали и да дадете линкче към него.

Благодаря предварително на всички участници в темата!

PS: След като ми даде грешката, въстановява XP-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво точно прави, че се появи това ?

Имам в предвид къде си бърникал в сервизите ли, ако е така от ТУК погледни оригиналните настройки за ТВОЯТА ВЕРСИЯ на виста и ги сложи, рестартирай и пробвай.

П.П. Ако нямаш нищо важно и имаш 1:30-2:00 по добре преинсталирай....

Така и ще направя.Благодаря все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

geniuseen,

Като инсталираш Виста даваш да се убгрейдне. По-добре вместо да моутваш записваш на ДВД и даваш да форматира ( C: - поподразбиране). Релииз не мога да ти дам!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е системата на която искаш да ъпгрейдваш ?

И защо не направиш една чиста инсталация като форматираш дяла на който ще инсталираш ?

Принципно от Microsoft препоръчват да не се ъпгрейдва ,а да се прави нова инсталация.

Мога да ти дам линк и информация на лично за това което аз използвам и от което съм страхотно доволен.

Изпробвал съм над 20 различни релийза на Windows Vista Ultimate ,но този така ми хареса,

че не мисля да го сменям докато не излезне нещо подобно с SP 1 .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
geniuseen,

Като инсталираш Виста даваш да се убгрейдне. По-добре вместо да моутваш записваш на ДВД ...

Това го направих.

geniuseen,

... и даваш да форматира ( C: - поподразбиране). ...

На Upgrade до колкото знам не форматира никакви устройства. За да ти форматира C:\ трябва да избереш, мисля, Custom (Advanced). Но аз не искам да ми форматира диска, защото имам ценна информация на него. Не може ли да стане без форматиране? Струва ми се доста драстична мярка... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това го направих.

На Upgrade до колкото знам не форматира никакви устройства. За да ти форматира C:\ трябва да избереш, мисля, Custom (Advanced). Но аз не искам да ми форматира диска, защото имам ценна информация на него. Не може ли да стане без форматиране? Струва ми се доста драстична мярка... sad.gif

За да инсталираш нова ОС е нужно. Просто не е XP SP 2 -> XP SP 3, не става така. XP и Vista са доста различни и няма как да унгрейднеш просто ей така. Щом имаш важна информация по-добре не се наемай с инсталирането на нова ОС...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре, ще направя това, което ми предложихте.

Но бихте ли ми дали линка, за който споменавате:

Това не Warez сайт за да даваме линковте тук.

Тези неща се дават само на лично.

ПС

Не знам,но тази тема така я наспамихме в последния половин час, че направо нямам думи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Понеже си взех ново PC - 2GB Ram , Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual 3800+ , хард диск : 320GB и видео GeForce 7600 (512MB) , но въпреки това си инсталирах Win XP , но ми казаха , че било по-добре да си инсталирам Windows Vista понеже нали е 64 битов и така процесора щял да покаже пълната си функционалност и PC-то ще върви по-добре. И се чудя сега дали наистина това е вярно , защото не съм много наясно и дали Vista-та ще ми пречи като играя някоя по-тежка игра. Под пречи имам предвит , това че нали Windows Vista си товари значително и ако се наложи да играя някоя игра , която също има големи изисквания ще ми върви ли по-зле играта отколкото ако си остана с Win XP и да играя същата тази игра.

Някой ще ми отговори ли на моя въпрос ? :questions:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой ще ми отговори ли на моя въпрос ? :questions:

Виш сега по принцип, най-главната функция на x64 е разпознаването на повече от 2 GB РАМ, разбира се има и други(аз лично не съм запознат). Главният недостатък на х64 ОС е, че нямат пълна поддръжка на програмите.. т.е. някои програми не тръгват на тях. А освен това има и XP x64. А виста главното е преимущество е че е с DX10, който твоята карта не поддържа. Ако все пак си решел пробвай се...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване