Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Сърдечно благодарим за линковете!! ;) Ще ги разгледам и туко-виж успея да си забързам Вистата!...

Всяко "забързване" и "оптимизиране" в повечето случаи забързва основно момента за преинсталиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Вече има SP1 RTM на 36 езика включително и на български. Аз съм с него. Ето ви линк, но ще трябва първо да се регистрирате.

http://bt.wrzru.com/details.php?id=15393

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече има SP1 RTM на 36 езика включително и на български. Аз съм с него. Ето ви линк, но ще трябва първо да се регистрирате.

http://bt.wrzru.com/details.php?id=15393

От 29.01.2008.

Излязоха много варианти. Все пак гледайте датите на излизане/публикуване да са след 04.02.08. От няколко дена съм със СП1 на х64. Няма абсолютно никакви проблеми. Обаче се инсталира към половин час и поне 3 пъти се рестартира.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се инсталира за час и половина 32 битов, а машината ми не е слаба. Рестартите не съм ги броил, но със сигурност са поне 3. За версията съм сигурен - финалната е. В инфото и първият коментар е описано как да се провери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама наистина ли е официалния СП1 това или е просто ... поредната версия?!?

Все пак до лятото има доста време (официалната дата за излизането на СП1 за Виста).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имам лаптоп fujitsu siemens ,нов е но ми забива и понякога се резстартира.Изписва 4е дисплеи драивераR300 спира да работи

Направи си ъпдейт на чип сет и видео драйвера и всичко ще се оправи.

http://www.fujitsu-siemens.co.uk/support/downloads.html

Избираш Noetbooks, модел и серия на модела сваляш си последните драйвери и проблема се оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Windows Vista Ultimate съм но не мога да си пусна микрофона.Всичко ми работи идеално но микрофона не!По този начин не мога да си ползвам скайпа пълноценно.Моля да ми се помогне.Звуците ми са перфектни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С Windows Vista Ultimate съм но не мога да си пусна микрофона.Всичко ми работи идеално но микрофона не!По този начин не мога да си ползвам скайпа пълноценно.Моля да ми се помогне.Звуците ми са перфектни.

И аз имах същия проблем но го оправих с малко мъки,кажи си саунд картата каква ти е и какви драйвери ползваш и бих могъл да ти помогна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ!!!

Имам портативен с Vista32bit OEM на португалски.Проблема е че командата за Select all (Ctrl+A;Ctrl+T(на португалски)) на Еxplorer-a не е активна.Опитвам се да селектирам с мишката повече от 2 файл-а и нищо.Интересното е че, това се случва само на някои папки(в случая на 99%)от папките.Пробвах с маркиран един файл в началото на ред от файл-ове и с натискане и задържане на Shift и маркиране на последващ файл от реда, но пак нищо.Нямам вируси!

Някакви идеи.Благодаря ви предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вниманието на Nyarlathotep : Със Звуков адаптер Realtek ALC880(D) @ Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1] Драйверите ми се качиха автоматично,когато инсталирах Вистата!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Помощ!!!

Имам портативен с Vista32bit OEM на португалски.Проблема е че командата за Select all (Ctrl+A;Ctrl+T(на португалски)) на Еxplorer-a не е активна.Опитвам се да селектирам с мишката повече от 2 файл-а и нищо.Интересното е че, това се случва само на някои папки(в случая на 99%)от папките.Пробвах с маркиран един файл в началото на ред от файл-ове и с натискане и задържане на Shift и маркиране на последващ файл от реда, но пак нищо.Нямам вируси!

Някакви идеи.Благодаря ви предварително

Ако рестарта не помага, смени си от "Свойства/Персонализиране" на проблемната папка вида и - например ако е била "музика", направи я да е "документи" или "всички" и ще решиш проблема. Може и да си инсталираш SP1 ако още не си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптай под save mode - рестартирваш и натискаш F8 и даваш на save mode и от там отиваш на регионални езици и го обръщаш на английски. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заравейте, купих си лаптоп HP и на харда е сложена Виста искам да си я запиша на DVD как става това?

Харда е разделен на 2 дяла на по малкия има „HP_RECOVERY„ които е 4mb, а дяла е 11,5 GB от които 9,23 е запълнен със скрити файлове.

мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ще тръгнели на моя музеен експонат sempron 1,6 GHz 1GB RAM,400up to 128 shared video memory и ако тръгне..................ще цикли ли

за да тръгне, видео картата трябва да е за дъното ти е по ръководството и сложи си 512 рам за да е поне 1 гига

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за да тръгне, видео картата трябва да е за дъното ти е по ръководството и сложи си 512 рам за да е поне 1 гига

Лелееееееее - ама, че отговор! Нищо не разбрах от него, а питащият не знам!

Ще ти тръгне и ще си работиш спокойно. Само не разчитай на игри по-тежки от Condition Zero примерно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
всъщност видеото ми е вградено а имам 1 гб така че ще пробвам

При вградена карта недей очаква добра работа при игрите, ако дъното е произведено 2007 става и ако слагаш нова катра прочети ръководството на дъното много е важно да се спази изискванията им.Провери и ще се убедиш че съм прав. :rolleyes:

Редактирано от solid snake (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти маи за втори пут виждаш компиутар.щом си успял да го пуснеш и да зададеш такъв въпрос,си имал и първи.

има толкова много материял за четене в нета,ще ти е от полза!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Заравейте, купих си лаптоп HP и на харда е сложена Виста искам да си я запиша на DVD как става това?

Харда е разделен на 2 дяла на по малкия има „HP_RECOVERY„ които е 4mb, а дяла е 11,5 GB от които 9,23 е запълнен със скрити файлове.

мерси

Защо искаш да си запишеш тази ОЕМ Виста на DVD? Според мен няма легален начин да направиш това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля ако някой може да ми помогне:

1. Мога ли да си инсталирам Windows Vista, след като имам XP и дали си пречат двете OC. По какъв начин!?

2. Опитвам се да инсталирам Windows Vista, но нищо не се получава. Когато стартирам под дос чакам прекалено много време - 20-25 минути само докато ми зареди първите стъпки, където се подготвят файловете за инсталацията, а знам че всичко става за около 30-40 минути, цялата инсталация продължава толкова.

3. Когато стартирам диска със Windows Vista под Windows, а не със буутване. Стигам до финалните стъпки на инсталацията и всичко свършва до там, компа ми забива и така съм го държал поне 1 час.

Ако някой може да ми обясни какъв е проблема да пише тук или в скайп: danger1408 ще съм Наистина много благодарен, за което.

MSI K9N NEO-F V3, nForce 560, AM2, DDR2, PCI Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA Raid

K8 Athlon64x2 4800+ DUAL CORE Socket AM2, BOX

1GB DDR2 800Mhz PQI

1GB DDR2 800Mhz PQI

250, Seagate, SerialATA II-300, 7200, 16MB Cache

XPERT VISION GF 8600GT SUPER - PCI Express, 512MB DDR3, 128bit, Dual-Link DVI, TV OUT

Редактирано от kiroto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сега да споделя и моя опит с виста vista ултимейт и тунер pixelview tv pro ultra, с от постарите модели ...ами голямо блъскане беше как да тръгне и т.н., въпросът е предимно за звука, защото е чрез външно кабелче и т.н. ..разбира се драйверите за вистата от сайта на prolink не стават, накрая си сложих старите драйвери за xp то ..опитах първо оригиналните, после едни малко по-нови и си върви тунера почти без грижи .....оправяйте се,. това от мен :speak: и да се пазите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване