Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

аз имам следния проблем в момента съм с Vista Ultimate 32 битовата и се опитах да си сложа СП1 и колкото и пъти да се оптивам резулата е същия изглежда, че всичко е ОК и вече когато ми зареди Виста-та и ми изписва, че е неуспешно. Ако имате някаква идея кажете. Ето я и грешката

post-130351-1205686100_thumb.jpg

Редактирано от alberto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Значи май имам проблемм...

Вчера си инсталл Виста х64 Ултимат...

Обаче като си пуснах НФС Прострийт почна нещо малко да ми накъсва кадрите(едва едва забележимо де но е кофти), на ХП си летеше без проблем!

Всичко ми е на макс.

Конфиг. ми е следната(мислч не е в нея проблема)

Processor: Intel® Core2 DUO CPU [email protected] 2.67GHz

Memory(RAM): 2x2GB DDR2 800 A-DATA

MB: GA-P35-DS3L

Video: SAPHIRE HD3850 512M CDDR3

Hard: 240GB SG SATA

DVD: ASUS 1814 DVDRW

FOXCONN 420W

Някой ако може да даде съвет как да го оправя!!!

Редактирано от hooliganm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз с C2D E4500 - 2.2GHz, 2x1GB DDR2 800 A-Data, MB Asus, video: Geforce7600GT 256MB GDD3, HDD 320GB SATA2 16MB/cache Hitachi; 300W Fortron захранване;

под Виста 32бит на 1680х1050 на максимални детайли я играя без засечка....

странен ми се вижда твоя случай...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега съм с ХП про и се чудя коя Виста да сложа, дали да е Ултимейт дали да е 32 или 64битова...

Компютъра ми е:

Athlon64 2800+ (1.8gHz) 512kb cashe 2x512mb DDR400, Ati Radeon 9600 PRO 128bit 128mb (pixel shader 2.0), 160gb 2mb buffer -Samsung, дъно с нфорс 3 - K8N

Бях пробвал още като излезе миналата година финалната версия на 32битовата ултимейт, но и досега ме спира проблема, че не мога да намеря драйвери за принтерите и за скенера, може би и уеб камерата ми ще ми прави проблеми.. в този случай мисля да си оставя и ХР-то ... Игри не играя... Не знам дали има смисъл да слагам 64 битова, по-добре ли ще се държи процесора? Мисля, че ще е така само ако софтуеара е и той 64тов, но 90% от програмите мисля че нямат 64битови версии... Най-големия ми проблем ще бъде, че ще ми остане много малко място сега имам 10 за ХР, после като сложа 20 поне за Виста...

А и имам още един въпрос - вярно ли е, че със сервиз пакета се унищожава вече кракнатата ОС ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи сега съм с ХП про и се чудя коя Виста да сложа, дали да е Ултимейт дали да е 32 или 64битова...

Компютъра ми е:

Athlon64 2800+ (1.8gHz) 512kb cashe 2x512mb DDR400, Ati Radeon 9600 PRO 128bit 128mb (pixel shader 2.0), 160gb 2mb buffer -Samsung, дъно с нфорс 3 - K8N

Бях пробвал още като излезе миналата година финалната версия на 32битовата ултимейт, но и досега ме спира проблема, че не мога да намеря драйвери за принтерите и за скенера, може би и уеб камерата ми ще ми прави проблеми.. в този случай мисля да си оставя и ХР-то ... Игри не играя... Не знам дали има смисъл да слагам 64 битова, по-добре ли ще се държи процесора? Мисля, че ще е така само ако софтуеара е и той 64тов, но 90% от програмите мисля че нямат 64битови версии... Най-големия ми проблем ще бъде, че ще ми остане много малко място сега имам 10 за ХР, после като сложа 20 поне за Виста...

А и имам още един въпрос - вярно ли е, че със сервиз пакета се унищожава вече кракнатата ОС ?

Като включиш принтера си в компа под виста какво ти изписва,слагай 32 битавата версиа и да е enterprise или ultimate.Чакам да ми кажеш резултатът.

sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми препоръчваш 32 битовата щом процесора ми е 64? Преди със сигорност бях пробвал принтера, но не се сещам много. През седмицата нямам много време и най вероятно събота или неделя ще хвана да пробвам някоя (32 или 64 Ултимейт). Искаше ми се да си сложа още 1гб рам, но е DRR400 и е доста по скъпа от другите (ддр2) и не знам дали си струва за толкова стар компютър вече да давам допълнително пари... 80лв ми излиза най-евитната памет DDRAM PQI 1GB, 400Mhz,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си сложих виста хоум базик, по грешка изтрих кошчето от работния плот, как да го върна? Вторият ми въпрос е как от английски като натискам шифт и алт и да обръща на български машинопис, а не както сега на фонетика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо ми препоръчваш 32 битовата щом процесора ми е 64? Преди със сигорност бях пробвал принтера, но не се сещам много. През седмицата нямам много време и най вероятно събота или неделя ще хвана да пробвам някоя (32 или 64 Ултимейт). Искаше ми се да си сложа още 1гб рам, но е DRR400 и е доста по скъпа от другите (ддр2) и не знам дали си струва за толкова стар компютър вече да давам допълнително пари... 80лв ми излиза най-евитната памет DDRAM PQI 1GB, 400Mhz,

Аз ти препоръчвам да си закупиш дъно Ga-m52l-s3 цена 95лв. и процесор Athlon 4800+ x2 цена 130lv., и си вземаш 2 ddr по 1 гб. те са по 35лв.Да се надявам че видео картата ти pci,и ктай на проблема.А относно 32 или 64, пробвах и двете но съм по доволен от 32бт. версия.Дано съм бил полезен.Изтегли си тази тук аз съм с нея.

http://######/details.php?id=83757

sad.gif

Днес си сложих виста хоум базик, по грешка изтрих кошчето от работния плот, как да го върна? Вторият ми въпрос е как от английски като натискам шифт и алт и да обръща на български машинопис, а не както сега на фонетика.

[/q

Десен бутон на екрана и даваш на свойства,от там отиваш на смяна на иконите на работния плот горе в ляво и от там си слагаш отметката за кошчето.

За машинописа контрол + шифт или десен бутон върху иконата за английския език en.

Редактирано от solid snake (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PaFKaTaSs, машината ти е слаба за виста. В смисъл, ще върви, сигурно ще видиш АЕРО-то, но дотам. Да не говорим, че с драйверите ще имаш проблеми. Стой си с ХР и не се занимавай с глупости. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък SP1 не може да се качи на българска версия на Vista...сегя тегля нормална, и ще пробвам Сървис пак-а, който излезна... biggrin.gif

Редактирано от electric (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А пък SP1 не може да се качи на българска версия на Vista...сегя тегля нормална, и ще пробвам Сървис пак-а, който излезна... biggrin.gif

Този сървиз пак е само за 5 езика, които не включват български. Четете описанието преди да сваляте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя сървик пак си го има отдавна в торент тракерите и то на български)))))))))))))).

този който го има в тракерите от преди мисля че не е финалната версия а това вече финалната

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗНАМ, че е отговаряно и съм го чел, но темата е мнооого голяма и не ми се търси.Та ако някой знае как да ми излиза boot screen-a отначало м/у VISTA u XP да пише.Преди излизаше,но първо бях инсталирал ХП после Виста.Сега обратното и не излиза :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ЗНАМ, че е отговаряно и съм го чел, но темата е мнооого голяма и не ми се търси.Та ако някой знае как да ми излиза boot screen-a отначало м/у VISTA u XP да пише.Преди излизаше,но първо бях инсталирал ХП после Виста.Сега обратното и не излиза :wors:

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Reco...er+with+EasyBCD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже много хора се оплакват от вградената фонетика във Виста ето как може да я смените със старата:

Теглите ТОВА.

Инсталирате го, като дадете десен бутон и го стартирате като администратор(Run as administrator). Излизате от мястото където Ви праща след инсталацията!

Start -> Start Search -> Regional and Language Options

Давате Keyboards and Languages -> Change keyboards...

sacm0.jpg87009833xr4.jpg

Давате Add...

Намирате Bulgarian (Phonetic), махате отметката и слагате на Bulgarian Phonetic, това без скобите

Давате ОК два пъти!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо при теглене от интернет с скорости към 1 MB/Сек и ми държи над 1 1.3 GB рам даже и по skype като пращам пак с такава скорост горе доло като сум с процесор Processor K8 AMD64 3200+ Socket 939 и 1.5 GB рам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Понеже много хора се оплакват от вградената фонетика във Виста ето как може да я смените със старата:

Теглите ТОВА.

Инсталирате го. Излизате от мястото където Ви праща след инсталацията!

Start -> Start Search -> Regional and Language Options

Давате Keyboards and Languages -> Change keyboards...

sacm0.jpg87009833xr4.jpg

Давате Add...

Намирате Bulgarian (Phonetic), махате отметката и слагате на Bulgarian Phonetic, това без скобите

Давате ОК два пъти!

Изтеглих тази фонетика,но не ми позволява да я инсталирам.Изписва ми,че или нямам администраторски права или съм избрала да презапиша съществуваща вече фонетична подредба.А после като отида в Add input language нямам Bulgarian Phonetic без скоби

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да премахна вистата от дял д без да преинсталирам експито в ц? С дабъл бут съм.

Пъхни си инсталационния диск на ХРто в cd-roma, рестартирай. Избери repair, ще ти излезе прозорец на command prompt-a, където трябва да напишеш fix mbr. Рестартираш, вадиш инсталационния диск и вече ще се буутва само XP-то :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтеглих тази фонетика,но не ми позволява да я инсталирам.Изписва ми,че или нямам администраторски права или съм избрала да презапиша съществуваща вече фонетична подредба.А после като отида в Add input language нямам Bulgarian Phonetic без скоби

добре защо теглиш някаква се фонетика значи инсталирай си FLEX TYPE-a и всичко е ок то ти замества фонетиката на Vista-та и след това няма да използваш FLEX TYPE-a а си използваш на Vista-та само че си оставяш инсталиран FLEX TYPE-a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам да инсталираш FlexType.

Въпросната програма я стартирай като администратор (run as ...; или login с администраторски account) . Иска ти такива права, защото ще извършва промени на системни файлове.

Проблемите с кирилицата са забъркани от нашите "специалисти". За проблемите с кирилицата (и не само) при Vista е писано ето тук.

Ако никоя подредба не те кефи, може да си направиш и собствена. Как да стане е написано тук. "А наздраве!".

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ти препоръчвам да инсталираш FlexType.

Въпросната програма я стартирай като администратор (run as ...; или login с администраторски account) . Иска ти такива права, защото ще извършва промени на системни файлове.

защо не му препоръчваш да си инсталира FlexType аз го сложих и нямам проблеми да не би да влия негативно на нещо били казал да знам благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване