Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали някой знае защо като пусна да гледам филм от арена.тв , WMP ми накъсва филма (като на отделни кадри, но звука си продължава) при положение че си имам необходимата скорост?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Вчера СП1 ми пристигна като ъпдейт.Всичко продължи около 40 мин,без никакви проблеми.Първите ми впечатления са за по-стабилна и бърза работа.

П.С. Вистата ми е от Февруари,кракната разбира се...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера СП1 ми пристигна като ъпдейт.Всичко продължи около 40 мин,без никакви проблеми.Първите ми впечатления са за по-стабилна и бърза работа.

П.С. Вистата ми е от Февруари,кракната разбира се...

А каква ти е Вистата смисъл с БГ пакет ли или е на английски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А каква ти е Вистата смисъл с БГ пакет ли или е на английски

Ъпдейта който мина (сп1) е за всички езици които са за виста. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ъпдейта който мина (сп1) е за всички езици които са за виста. :speak:

Знаи вече е излезнал пакета с 36-то езика еми тогава защо на мен не ми се ъпдейтва (аз съм с Vista ultimate на БГ )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаи вече е излезнал пакета с 36-то езика еми тогава защо на мен не ми се ъпдейтва (аз съм с Vista ultimate на БГ )

Изтегли първо всички ъпдейти,които са маркирани като"важни" и опитай тогава.Ако не се инсталира и тогава то вероятно счита Вистата ти за нелицензирана.Успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Коя виста по принцип работи по добре, 32 или 64 битова ?

Преди няколко седмици сложих 32 битова , но всеки път като е сложа оставам много разочерован от нея, просто върви супер бавно и като копирах файлове 1гб го прехвърляше около 10-20мин :speak: смешна работа.

Но сега пак ми се иска да е сложа но върви толкова бавно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтегли първо всички ъпдейти,които са маркирани като"важни" и опитай тогава.Ако не се инсталира и тогава то вероятно счита Вистата ти за нелицензирана.Успех cool.gif

И при не лицензираните пак получават сървис пакета трябва да се чака, другия вариант е от сайта на microsoft.Там е за нетърпеливите който иска да го дърпа от там ето ви адреса http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=bg cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

Коя виста по принцип работи по добре, 32 или 64 битова ?

Преди няколко седмици сложих 32 битова , но всеки път като е сложа оставам много разочерован от нея, просто върви супер бавно и като копирах файлове 1гб го прехвърляше около 10-20мин :speak: смешна работа.

Но сега пак ми се иска да е сложа но върви толкова бавно...

Не би трябвало да има чак такава разлика.

Сложи си 32 битова ако RAM-та ти е под 4GB, а ако е над 4GB - ползвай 64битовата.

Аз съм с C2Duo процесор и 2GB DDR2 RAM - ползвам си 32битовата, 1GB го мятам средно за минута-две, но и харда ми е 320GB SATA2 с 32МВ кеш, което също не е маловажно.

Ако прехвърляш файлове от флашка/диск и имаш пуснат wmp - спри плейъра, понеже въпросния софтуер има един кофти навик да сканира всичко що е то допълнително закачено към компютъра за медийни файлове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи изтеглих си СП1 от сайта на windows (линка,който даде solid snake) и почнах да го инсталвам и след като седнах пред компа след няколко часа ми пишише, че инсталацията ми е неуспешна и в моента съм без СП1 и изписва че ни ми е лицензирана Вистата. Според вас защо немога да си инсталирам СП1 преди също съм пробвал с CR версиите и пак ми даваше грешка както тука ако знаете нещо ми кажете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Вистата ви е свалена от торенти и е версия по-ранна от Февруарската има голяма вероятност ъпдейтъра да ви я "хване".Предупредих за това по-рано.Случи се на мой колега и само преинстала оправи нещата после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в момента ползвам Windows Vista 64 битова с SP1 и с 6GB RAM. Впечатленията са ми, че лети. Работи по-бързо от Windows XP. Да не греша по-бързо от XP и до сега не ми е забила един път. Пробвах да видя и колко програми ще може да пусне наведнъж. Пуснах към 20 програми и дори не се задъха или замисли за секунда. Значи хора, за да ви работи правилно това чудо ви трябват поне 4GB RAM. При стартирането ми заема 900MB RAM. След като пусна да свалям торенти ми заема към 2.5GB RAM, което е някъде към 42% и системата продължи да да бъде стабилна и бърза. И тогава пак пробвах да ги пусна тези 20 програми и пак ги пусна без да се замисли. Просто си купете още RAM.

Редактирано от Bfaf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи изтеглих си СП1 от сайта на windows (линка,който даде solid snake) и почнах да го инсталвам и след като седнах пред компа след няколко часа ми пишише, че инсталацията ми е неуспешна и в моента съм без СП1 и изписва че ни ми е лицензирана Вистата. Според вас защо немога да си инсталирам СП1 преди също съм пробвал с CR версиите и пак ми даваше грешка както тука ако знаете нещо ми кажете

Трябва да си изтеглил всички важни ъпдейти за да бъде подготвена системата за сп1 аз дори си изтеглих и препоръчителните и след това инсталнах сп1 макар че моята виста е от торент тракер. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да си изтеглил всички важни ъпдейти за да бъде подготвена системата за сп1 аз дори си изтеглих и препоръчителните и след това инсталнах сп1 макар че моята виста е от торент тракер. ;)

еми и аз съм изтеглил всички ъпдейти дори препоръчителните и моята виста е от тракер и неможах да я инсталриам явно проблема е в мен и както по-горе бях писал че ми изписва че не е лицензирана след като исках да изключа компа не ми се изключи веднага а почна пак да ми инсталира нещо както става за СП1 след рестарта и след като ми се изключи и аз след като включих компа ми изчезна и проблема за активацията на вистата просто незнам от какво може да е или пък съм напрвил някаква голяма каша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как се оправят иероглифите при тая фиста?

И другото което е при Windows-кия languege bar кое беше за латиница?

За латиница шифт+алт а за йероглифите си нагласи регионалните настройки. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak:

За латиница шифт+алт а за йероглифите си нагласи регионалните настройки. cool.gif

Мисълта ми е на кое да го настроя на bulgarian(latinic) нестава, сещам се, че беше на нещо друго не незнам на кое точно.

Редактирано от semeringa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам следния проблем с моята Виста.На чешки език е.Моля кажете ми какво да направя за да стане на англиийки или на български.И двата варианта ме устроиват.Вистата е оригинална.Купих си я така от магазина.В момента не съм в България.Моля помогнете.Очаквам отговор..

Благодаря,предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!Имам следния проблем с моята Виста.На чешки език е.Моля кажете ми какво да направя за да стане на англиийки или на български.И двата варианта ме устроиват.Вистата е оригинална.Купих си я така от магазина.В момента не съм в България.Моля помогнете.Очаквам отговор..

Благодаря,предварително!

За английската версия отиваш в control panel->regional and language options ->keyboards and languages . Изглежда ето така, ако не разбираш чешки. Ако пък искаш българска версия трябва да я потърсиш ч/з windows update .

Редактирано от kyryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,предварител

Изтегли си от Уиндоус ъпдеит БГ или Аглийски езиков пакет.После от контрол панел>рег. и езикови настройки>допълнителни>добави език>в отворилия се прозорец избираш директорията в която си изтеглил ез.пакета,следва рестарт и си готов.Описвам ти го по този начин,защото Вистата ти е на Чешки и ти най-добре ще се ориентираш , вероятно знаеш езика.Желая ти успех. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.Но имам проблем.При мен нищо не се промени след като настроих да си бъде на английки.След рестарта ми се показа онова Vitejte и до там.А при мен липсва и този бутон Install/Uninstall language pack.Когато отидох в магазина където ми е сервиза и поисках да ми сменят менютата с английски,момчето ми обясни,че щом съм си закупил чешка версия,единствения начин да ми се смени езика на менютата,е да ми се инсталира английска версия на Вистата.ДОбре аз бях съгласен,но той ми каза че в момента нямат на склад това което искам.Истеглих си и Bulgarian user interface Language Pack.Но когато му дам да се инсталира,то създава някакъв .рар документ и след 30сек. се истрива .рар-а и дотам,няма резултат.Мисля че нещо пречи на инсталацията.Немога да си ъпгрейд-вам Вистата,понеже ми е много бавен интернет-а...Моля,ако се сетите за нещо напишете ми..

П.С. : Не разбирам добре какво ми пише на чешки,така че ако може и с картинки за директорийте,още по добре.Благодаря.

Редактирано от infernalbg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз в момента ползвам Windows Vista 64 битова с SP1 и с 6GB RAM. Впечатленията са ми, че лети. Работи по-бързо от Windows XP. Да не греша по-бързо от XP и до сега не ми е забила един път. Пробвах да видя и колко програми ще може да пусне наведнъж. Пуснах към 20 програми и дори не се задъха или замисли за секунда. Значи хора, за да ви работи правилно това чудо ви трябват поне 4GB RAM. При стартирането ми заема 900MB RAM. След като пусна да свалям торенти ми заема към 2.5GB RAM, което е някъде към 42% и системата продължи да да бъде стабилна и бърза. И тогава пак пробвах да ги пусна тези 20 програми и пак ги пусна без да се замисли. Просто си купете още RAM.

оооо да напълно прав си biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif извинявай за сърказма, но просто е смешно какво говориш - наистина колкото повече РАМ има толко по добре, ама според теб централният процесор и видеото не са ли важни biggrin.gifbiggrin.gif или сичко може да си върви само със РАМ biggrin.gif Многото РАМ не цялостно решение ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

бях писал (някъде две страници преди тази) относно един мой проблем, който се оказа че е от кофти драйвери за видео картата (най-новите от nvidia.com + Виста явно са кофти комбинация) .

Е, сложих старите драйвери, които си ми вървяха с видео картата (GeForce 7600GT) и проблема се реши.

Но ето, тази вечер ново 20:

p1000532cs7.jpg

Това "ndis.sys" да не би пак да е от пакетчето щастие a'la nvidia?

Под ХР никога не съм имал сини екрани на тази конфигурация, на която съм в момента. И само драйверите ме съмняват, на хардуерно ниво всичко си е бомба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване