Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Анджело, Опитай да преинсталираш драйверите на мрежовата карта, ако ползваш рутер си пусни DHCP. Преди да го пуснеш правиш това :

The fix is simple.

Reboot, but disconnect the internet connection from back of PC.

System will reboot no problem.

Then open your network connection properties. (right click Local Area Connection - select Properties)

From the list select Internet Protocol(TCP/IP), and click on Properties button.

Click on Advanced button(lower right)

Click on WINS tab.

In the NetBIOS settings(bottom) select Enable NeBIOS over TCP/IP.

Then plug in your network capable again, and all should be fine!

Your welcome!

NOTE: if you do not disconnect your network capable, the system will shut down within 5 minutes of trying to communicate. It is a Windows problem, not a virus.

Ако нищо не помогне си купи една карта, по 12 лева са. Понякога вградените правят проблеми. ndis.sys не е на nvidia, това е процес на бозата който се грижи да ти разнообразява живота :-). Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ух, ползвам вградената ланка към дъното Asus... гигабитова е и не е правила въртели, но имам една в шкафа и утре сутринта ще я сложа да видим дали ще се обади пак синия дявол.

Нета го взимам от БТК от един счупен модем, за който се карам с Хелпдеск стана 2 месеца да го сменят и нищо не правят, та ще им викам Господари на ефира да погледнат проблема, що аджаба, техниците на БТК не ме посещават след трета пусната заявка за посещение, а паркинга, откъдето тръгват всяка сутрин е на няма и 50 метра от вкъщи.... както и да е, отклонявам се от темата. Ще пробвам това с ланката и ако има проблеми - ще пиша, надявам се да няма такива. ;)

Благодарности!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за съвета.Но имам проблем.При мен нищо не се промени след като настроих да си бъде на английки.След рестарта ми се показа онова Vitejte и до там.А при мен липсва и този бутон Install/Uninstall language pack.Когато отидох в магазина където ми е сервиза и поисках да ми сменят менютата с английски,момчето ми обясни,че щом съм си закупил чешка версия,единствения начин да ми се смени езика на менютата,е да ми се инсталира английска версия на Вистата.ДОбре аз бях съгласен,но той ми каза че в момента нямат на склад това което искам.Истеглих си и Bulgarian user interface Language Pack.Но когато му дам да се инсталира,то създава някакъв .рар документ и след 30сек. се истрива .рар-а и дотам,няма резултат.Мисля че нещо пречи на инсталацията.Немога да си ъпгрейд-вам Вистата,понеже ми е много бавен интернет-а...Моля,ако се сетите за нещо напишете ми..

П.С. : Не разбирам добре какво ми пише на чешки,така че ако може и с картинки за директорийте,още по добре.Благодаря.

Само ultimate и enterprise могат да пот държат многоезичен интерфейс другите версии не,каква е твоята версия? ;)

Здравейте отново,

бях писал (някъде две страници преди тази) относно един мой проблем, който се оказа че е от кофти драйвери за видео картата (най-новите от nvidia.com + Виста явно са кофти комбинация) .

Е, сложих старите драйвери, които си ми вървяха с видео картата (GeForce 7600GT) и проблема се реши.

Но ето, тази вечер ново 20:

p1000532cs7.jpg

Това "ndis.sys" да не би пак да е от пакетчето щастие a'la nvidia?

Под ХР никога не съм имал сини екрани на тази конфигурация, на която съм в момента. И само драйверите ме съмняват, на хардуерно ниво всичко си е бомба.

С какъв чипсет си,ако е на evidia виж в ъпдейта на вистата си има го като опция. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи искам да ви задам един вапрос как да извада тази лента на виста която седи от горе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
значи искам да ви задам един вапрос как да извада тази лента на виста която седи от горе

Я пак, ама по-бавно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали има една лента само за виста дето седи горе на екрана аз нея я немам как може да я извада е тази оградена та на снимката

post-58882-1209977234_thumb.jpg

Редактирано от sandres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз я нямам. Виждал съм я при XP, с някоя програмка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
нали има една лента само за виста дето седи горе на екрана аз нея я немам как може да я извада е тази оградена та на снимката

Tази "лента" не е вградена в Windows. Това е допълнителна програма. Виж тук и тук и си избери.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ух, ползвам вградената ланка към дъното Asus... гигабитова е и не е правила въртели, но имам една в шкафа и утре сутринта ще я сложа да видим дали ще се обади пак синия дявол.

Нета го взимам от БТК от един счупен модем, за който се карам с Хелпдеск стана 2 месеца да го сменят и нищо не правят, та ще им викам Господари на ефира да погледнат проблема, що аджаба, техниците на БТК не ме посещават след трета пусната заявка за посещение, а паркинга, откъдето тръгват всяка сутрин е на няма и 50 метра от вкъщи.... както и да е, отклонявам се от темата. Ще пробвам това с ланката и ако има проблеми - ще пиша, надявам се да няма такива. ;)

Благодарности!

Ами щом са само на 50 метра защо не се разходиш и да ги попиташ лично.Прекия контакт винаги върши много повече работа , а и може твоето заявление изобщо да не стига до тях поради някаква причина или неуредица.Когато има проблем според мен би трябвало да му си търси най-бързото и лесно решение , а писането по форумите не е от тях.Моят съвет е да потърсиш пряк контакт с техниците на твоя район .Успех

П.С. ..и не забравяй , че с мед се ловят повече мухи отколкото с оцет :clap:

Извинявам се за горния отговор.Беше по друга тема,но от недоглеждане го побликувах тук. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той онзи човек там от магазина се опитваше да ми обясни нещо на чешки,но...Както и да е.Моята версия е Виста Хоум Премиум.Значи няма повече жокери...Благодаря ви!Доскоро включване :blow out candles:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите от ляво не си ли ги слагал пак с програма (без часовника)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А останалите от ляво не си ли ги слагал пак с програма (без часовника)

В ДЯСНО! Те са си част от гаджетите, има доста в нета за сваляне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вас Вистата горе-долу колко процента ви товари процесора питам, защото слагах на два лаптопа една Виста "на български" от Aрената и уж пишеше, че е читава обаче и на двата лаптопа, "единия интелски двуядрен, а другия атлонски двуядрен" моментно се покачва процесора и стига до 80%, малко като поразмърдам мишката по притурките от страни и се вдига доста. Аз все още карам на ХР и за това питам, да знам нормално ли е или Вистата е бъгава.

П.П. Да кажем, че под ХР дадена игра използва 40% от процесора, под Виста колко още ще се натовари. Ако може да визирате конкретна игра. ;)

П.П.П. Ако разделя на три дяла един хард диск, съответно в С: ХР, в D: Vista и Е: си стои за мултимедиа, ще може ли избирам, кой Windows да се буутва?

Редактирано от life_alert (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На вас Вистата горе-долу колко процента ви товари процесора питам, защото слагах на два лаптопа една Виста "на български" от Aрената и уж пишеше, че е читава обаче и на двата лаптопа, "единия интелски двуядрен, а другия атлонски двуядрен" моментно се покачва процесора и стига до 80%, малко като поразмърдам мишката по притурките от страни и се вдига доста. Аз все още карам на ХР и за това питам, да знам нормално ли е или Вистата е бъгава.

П.П. Да кажем, че под ХР дадена игра използва 40% от процесора, под Виста колко още ще се натовари. Ако може да визирате конкретна игра. ;)

П.П.П. Ако разделя на три дяла един хард диск, съответно в С: ХР, в D: Vista и Е: си стои за мултимедиа, ще може ли избирам, кой Windows да се буутва?

Не е нормално когато ОС работи и не изпълнява някаква задача да се товари процесора, като ти се дига на 80% погледни кой процес товари машината. Не бързай да съдиш релийза.

П.П. Примерно 40-50-55%, според зависи, също както и под XP(това че в момента в който си погледнал и си видял 40 % не означава че през цялото време "харчи" толкова.

П.П.П. Да, ще може, има доста писано из форума по въпроса, потърси малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с amd athlone 4800 x2 с рам 1 гб. ето колко е натоварен при условие че ползвам dreamescene .Твоята не е наред изтегли си друга виста. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намерих

го и намене ми е супер малко

на 10 % ми седи

Редактирано от sandres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Flex type съвместим ли е Vista? При мен май не става. Има ли някаква алтернативна програмка за смяна на езика, или да карам с тази към Windowsa? Мерси предварително за отговорите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи преди два дена ми се промени default фонта на vista-та, без аз да съм го сменял... проверих си компа за spyware и подобни програмки откри ми 3 неща и ги изтрих. Та проблема е в това, че сега фонта не ми харесва толкова колкото старият който си беше и на някой сайтове таблиците се развалят като ги разглеждам, в смисъл тексът не може да се побере в таблицата, защото фонтът който ми е в момента е по широк май. Та искам да ви питам някой може ли да ми прати default фонта на vistata, щото аз дори незнам кой е той... в момента ми е някъв фонт Segoe UI, но не е същият като истинският. Моля ви помогнете, че много се дразня на такива неща, а незнам какво да направя, търсих фонтовете в сд-то на вистата, но ги нямаше, така че ако някой е с този уиндоус и е така добър да ми прати default фонта ще съм му много благодарен, а също и ако знаете после как да го сложа за default, че съм малко куц с този материал за фонтовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр проблема е следния пуснах програмата CCleaner 2.07.575 и исках да си оправя регистрите(по-точно програмта да провери и ако има нещо нередно да го орпави) и след като го "оправи"(по-точно изтри) стана следното като влезна в някоа папка със снимки не ми показва снимките, а само като ги отворя същото е и с филми или клипове бихте ли ми казали какво е решението

post-130351-1211053878_thumb.jpg

Редактирано от alberto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Flex type съвместим ли е Vista? При мен май не става. Има ли някаква алтернативна програмка за смяна на езика, или да карам с тази към Windowsa? Мерси предварително за отговорите!

Ако си със ВИСТА тя си има фонетика на български език.Няма смисъл от програма за езикова подредба. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здр проблема е следния пуснах програмата CCleaner 2.07.575 и исках да си оправя регистрите(по-точно програмта да провери и ако има нещо нередно да го орпави) и след като го "оправи"(по-точно изтри) стана следното като влезна в някоа папка със снимки не ми показва снимките, а само като ги отворя същото е и с филми или клипове бихте ли ми казали какво е решението

Няма ли някой, който да може да ми помогне, за да реша този проблем ! ! !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма ли някой, който да може да ми помогне, за да реша този проблем ! ! !

Опитай да си асоцираш файловете с някоя програма би трябвало да стане и виж с каква икона са те.Чакам резултат. cool.gif

Значи преди два дена ми се промени default фонта на vista-та, без аз да съм го сменял... проверих си компа за spyware и подобни програмки откри ми 3 неща и ги изтрих. Та проблема е в това, че сега фонта не ми харесва толкова колкото старият който си беше и на някой сайтове таблиците се развалят като ги разглеждам, в смисъл тексът не може да се побере в таблицата, защото фонтът който ми е в момента е по широк май. Та искам да ви питам някой може ли да ми прати default фонта на vistata, щото аз дори незнам кой е той... в момента ми е някъв фонт Segoe UI, но не е същият като истинският. Моля ви помогнете, че много се дразня на такива неща, а незнам какво да направя, търсих фонтовете в сд-то на вистата, но ги нямаше, така че ако някой е с този уиндоус и е така добър да ми прати default фонта ще съм му много благодарен, а също и ако знаете после как да го сложа за default, че съм малко куц с този материал за фонтовете.

Какво е това "фонтовете",дай по подробно за твоя проблем. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът едва ли е в азбуките на "прозореца". Браузера ти нещо куца. Кажи, кой използуваш? Файърфокс, Опера, Флок или смотания Интернет Експлорър, на чиято основа има направени много по-добри от него браузери. Примерно Авант браузър, IE7pro и други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване