Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

• Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Здравейте!

Изтеглих си Windows Vista SP1 RC (x86) от БГ тракер,няма да давам линк,незнам дали е по правилата,та въпроса ми е как точно да го инсталирам.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като при ХР е : десенклик на свободно място горе в тулбара и даваш Customise commadnd bar а там се харесваш кое да го бъде и кое не !

Редактирано от jingo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам лаптоп, внесен от испания, който си има key за Windows Vista Home Premium OEM, обаче за версията си на испански. Съществува ли някакъв езиков пакет, с който да мога да направя vista-ta на английски. Или ако инсталирам Vista от друг диск, който да е на английски, дали ще мога да използвам същия key?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам лаптоп, внесен от испания, който си има key за Windows Vista Home Premium OEM, обаче за версията си на испански. Съществува ли някакъв езиков пакет, с който да мога да направя vista-ta на английски. Или ако инсталирам Vista от друг диск, който да е на английски, дали ще мога да използвам същия key?

Няма езиков пакет за английски нито за бг от испански. Ключа също не може да се ползва освен за OEM версия . Ако намериш някой рековери диск за същия модел на английски може и да стане, те никога не са с еднакъв ключ инсталираната версия и версията от рековери диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да можеш да използваш същият Key , но не виждам какъв е проблема да замениш езика с Английски.

Не е толкова сложна операция, аз лично съм го правил , макар и да предпочитам испанския езиков интерфейс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, от списъка с налични ъпдейти ти го предлага като опция, просто трябва да зададеш допълнително, че желаеш да ти се свали и инсталира английския езиков пакет. След като инсталирането му приключи - рестартирай компютъра, влез в Контрол панела и от опцията за езиковите настройки ще видиш падащо меню Английски/Испански :) предполагам ясно ти е кое трябва да избереш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отидеш на регионални езикови настройки и ще провериш дали първичния език (английския) е наличен,и ако го има ще го обърнеш на него.Ако ли не провери си ъпдейтите и виж дали предлагат за тази версия езикови интерфейси,ако няма теглиш този тук http://######/details.php?id=83757 инсталираш vista ultimate (това са всичките 32 битови версии,но на теб ти трябва само ultimate защото само за нея има ъпдейти за езикови пакети,както и за enterprise)дано съм бил полезен,успех. vacation1.gif:) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня само, че езиковият интерфейс можеш да го свалиш от Windows Update, слагаш само отметката на езика който искаш и натискаш бутона в дясно Install ( Instalar )

3e6198d6901a918f.jpg

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да допълня само, че езиковият интерфейс можеш да го свалиш от Windows Update, слагаш само отметката на езика който искаш и натискаш бутона в дясно Install ( Instalar )

3e6198d6901a918f.jpg

Съмнявам се че това ще стане с Home Premium,да при Ultimate е така,но в случая неговата е локализирана версия и няма как да стане на английски.(както например XP на френски не може да стане на английски).Да добавя че до този момент не се предлага никакъв езиков ъпдейт от официалния сайт за Home premium ,аз съм със същата Vista но на EN.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех, че има ъпдейти за езиковите пакети при всички версии с изключение на по-малко разпространените езици в който спада и българският, те са само за Ultimate версията.

А английският език е възможен за всички версии.

Добавено

Оказва се, че наистина си прав бях останал с убеждение, че може да се променя езика на English при всички дистрибуции на Vista.

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/e...ab5ecc1033.mspx

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр., може ли някой да ми препоръча подходящи кодеци за виста. До сега ползвах Виста кодек пакет 4.5 Бета 2 и си гледах online програми и филми, но не знам защо от 1 седмица насам не мога. Опитах да ъпдейтна- все същата работа. След това изтеглих Ace Mega codecs 6.03, но за жалост и с тях не става... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здр., може ли някой да ми препоръча подходящи кодеци за виста. До сега ползвах Виста кодек пакет 4.5 Бета 2 и си гледах online програми и филми, но не знам защо от 1 седмица насам не мога. Опитах да ъпдейтна- все същата работа. След това изтеглих Ace Mega codecs 6.03, но за жалост и с тях не става... sad.gif

Ако имате предишна версия на продукта я ДЕИНСТАЛИРАЙТЕ преди да инсталирате тази http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...c-Package.shtml или http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...=show&id=89 ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K-lite Mega пакета работи безотказно, но ако не си ъпдейтвал в скоро време оперативната система то тогава ще трябва да го направиш.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=29484

Защото имаше една кръпка за видео картите на nVidia, която в последствие беше добавена и в Windows Update.

Преди това разкарай старите кодеци, рестартирай системата и инсталирай новите. Ако гледаш филмите с BSPlayer и нямаш картина, а само говор то това се дължи не на проблем в кодеците, а на това, че BSPlayer не работи в Aero мод. Ще трябва да си нагласиш BSplayer да работи в Windows XP Compatiblity mode.

Посочваш иконката на плеъра и избираш най-долу Properties , слагаш отметка на Run This Program in Compatiblity Mode for ... Избираш от долу WindowsXP SP2 , и слагаш отметка на Disable Desktop Composition.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Писах тук, обаче не мога да си намеря темата... Чудя се как да си оптимизирам Вистата, че да се забърза - както си беше отначало. Нещо за регистрите ли да сваля, за дефрагмент ли... Работя на Vista Home Premuim, HP. Благодаря предварително. :bedtime2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да можеш да използваш същият Key , но не виждам какъв е проблема да замениш езика с Английски.

Не е толкова сложна операция, аз лично съм го правил , макар и да предпочитам испанския езиков интерфейс.

А откъде точно се сменя езика. още в началото на инсталацията ли? Един малък минус е, че изобщо не разбирам испански, и ако трябва да се ровя из настройки, ще бъде на сляпо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които искат да си сложат официалния сървис пак за Виста-та

заповядайте:

http://tranz.it/load.php?id=sI2oj2LFCeIaF1gR54933

Лично съм го тествал, наистина е официалния и си работи перфектно, а при Вистата се забелязва сериозно ускоряване на някои процеси, като напр. копиране

А проблема с плейери и кодеци съм го решил драстично: не слагам никакви кодеци. Инсталирам КМ плейер(има си вградени кодеци за всичко) и всичко е ОК

Редактирано от vkojin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей. Писах тук, обаче не мога да си намеря темата... Чудя се как да си оптимизирам Вистата, че да се забърза - както си беше отначало. Нещо за регистрите ли да сваля, за дефрагмент ли... Работя на Vista Home Premuim, HP. Благодаря предварително. :P

\TuneUp Utilities 2007 6.0.2200

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей. Писах тук, обаче не мога да си намеря темата... Чудя се как да си оптимизирам Вистата, че да се забърза - както си беше отначало. Нещо за регистрите ли да сваля, за дефрагмент ли... Работя на Vista Home Premuim, HP. Благодаря предварително. ;)

Vista Manager – кратко ревю

http://www.kaldata.com/articles.php?action...showarticle=170

Windows Vista - трикове и съвети

http://www.kaldata.com/articles.php?action...showarticle=139

Оптимизация на Windows Vista

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=64155

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам следния проблем след като си направя настройрките за мрежа така че дриге те в мрежата да имат достъп до папките които съм шернал на следващото вкл. на машинта опцията ОТКРИВАНЕ НА МРЕЖА е изкл. заради което другете нямат достъп до моето папки и на васяко вкл на машината трябжа да оправям тази опция

ОС : WINDOWS VISTA ULTIMATE

благодаря ви предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
искам да попитам кога ще излезе SP 2 на вистата ???

то още не е излезнал SP1 ти искаш SP2 чакай малко. Първо да излезе SP1(от Microsoft са казали, че до края на юни ще излезе)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодарим за линковете!! :P Ще ги разгледам и туко-виж успея да си забързам Вистата!...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване