Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Бих добавил тук само, че има и GF 7600 която потдържа DirectX 10

А на отговора на въпроса дали да инсталираш Windows Vista ще добавя, че това всичко зависи от теб самия.

И според това за какво ще използваш компютъра. Ако си решил да играеш игри в което не се и съмнявам щом си купил компютър с такава видео карта.

То тогава си остани с Windows XP .

Ако си решил да играеш игри с DirectX 10 потдръжка. То тогава инсталирай Windows Vista -86 ,а ако си решил да използваш пълният капацитет на хардуера тогава моят съвет е Windows Vista - 64. Вече се намира достатъчно съвместимост на софтуер за такъв вид оперативна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Мерси за отговорите , но мисълта ми беше дали ще върви по-добре PC-то ако си инсталирам Windows Vista понеже нали е 64 битов и ще може да се използва пълният капацитет на процесора , защото сега се използва само едното ядро. А относно Win XP 64 битовия , който е ми казаха , че не бил много стабилен и за това не мисля да слагам него. Просто се чудех това , което ми беше казал един познат , че ако сложа Win Vista PC-то щяло да върви по-добре понеже така ще се използват и двете ядра на процесора , а не само едното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирах си виста на лаптопа и сега искам да я махна и да си сложа пак ХР то. Имам оригинален диск с ХР, но като пробвам да бутна през него ништо не става.

Имам външно флопи и през него бутвам без проблем ама като дам format c: ми дава грешка, а като напиша C: излиза, че такава директория не съществува. Ако някой може да помогне със съвет как да форматирам диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай BIOS дали няма опция която да заключва MBR , след това нагласи от къде да бутне системата.

Ако хард диска е SATA виж дали няма да ти е нужна емулация чрез Advanced опциите да го симулираш като ATA.

Още 100 причини мога да ти изброя затова дай малко повече инфо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че имам два диска и съм в конфигурация RAID-0.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забравих да кажа, че имам два диска и съм в конфигурация RAID-0.

В случая е задължително да се сложат драйверите на чипсета на дъното на дискета и по време на бутването да се заредят. Или да се вградят в диска на ХП-то или да се използва някой готов рилийз с направено вграждане на тези драйвери. След успешното бутване с диска и на ХП, появата на партициите в менюто за инсталацията е възможно тяхното изтриване и подобни. Но не и предварително по старомодния начин :speak:

Потърси във форума, има доста изписано по този въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за отговорите , но мисълта ми беше дали ще върви по-добре PC-то ако си инсталирам Windows Vista понеже нали е 64 битов и ще може да се използва пълният капацитет на процесора , защото сега се използва само едното ядро. А относно Win XP 64 битовия , който е ми казаха , че не бил много стабилен и за това не мисля да слагам него. Просто се чудех това , което ми беше казал един познат , че ако сложа Win Vista PC-то щяло да върви по-добре понеже така ще се използват и двете ядра на процесора , а не само едното.

Ти явно си мислиш, че 32 битовия софтуер, в случая ОС, предполага използването само на едното ядро на процесора и че 64 битовия работи с двете на принципа 32/32= 1ядро, а 64/32= 2ядра използуваемост? Или пък, че Виста 64 е оптимизирана за двунишкова паралелна работа повече от ХР 64. Този един познат, който ти е казал, че Виста 64, е по стабилна от ХР 64, явно сам е поправил нейните бъгове и за разлика от години наред ползвания и сервизиран вече с 2 сервизни пакета ХР, изготвяни от стотици професионални програмисти, е успял да направи Вистата "чиста и стабилна като диамант". :jumping11:

Впрочем прочети малко други мнения за Виста тук.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутираш с диска на ХП, по някое време натискаш Ф6, в момента в който се появи подканващия надпис за него и зареждаш драверите за РАИД0, това е цялата история.

Или поразгледай форума за подобни случаи - цък

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... наскоро си купих лаптоп който естествено дойде с вистата /бизнес/ и всичко беше наред докато не реших да го свържа с нета ... Аз съм към БТК и на настолния ми комп нета си бачка идеално но когато свържа кабела с лаптопа нищо не става ... Вистата продължава да си държи на своето че всичко е наред и имам достъп до нета но такъв нямам .... Доста неща пробвах които са писани из разни форуми но уви резултат няма ... Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне с нещо по въпроса ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от основните проблеми при Vista е бавното първоначално зареждане.На сайта www.thevista.ru е публикуван интересен материал по този въпрос и е посочена една от причините - UAC.Само неговото спиране не решава въпроса.Трябва да се изключи и luafv от регистъра.Как да стане това е обяснено тук: http://www.thevista.ru/page.php?id=9451

Лично го тествах и установих по - бързо зареждане с около 40 секунди.Поне при мен дава резултат.

Който иска може да опита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един от основните проблеми при Vista е бавното първоначално зареждане.На сайта www.thevista.ru е публикуван интересен материал по този въпрос и е посочена една от причините - UAC.Само неговото спиране не решава въпроса.Трябва да се изключи и luafv от регистъра.Как да стане това е обяснено тук: http://www.thevista.ru/page.php?id=9451

Лично го тествах и установих по - бързо зареждане с около 40 секунди.Поне при мен дава резултат.

Който иска може да опита.

Неосезаемо при мен. Спрях UAC-същото. Сложих на 4 драйвера - пак същото. Имам чувството, че или само на процесор под 30 долара има разлика, или някой яко се изхвърля.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Купих си ново PC и сега обмислям дали да си сложа Vista Ultimate.

Искам да знам горе-долу как ще върви на следната конфигурация:

MB: ASUS M2N-MX SE PLUS

CPU: ATHLON64 4000+X2

RAM: 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4

HDD: 250GB HITACHI T7K250

Video: SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3

И дали ще вървят игри? :P

Редактирано от electric (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Купих си ново PC и сега обмислям дали да си сложа Vista Ultimate.

Искам да знам горе-долу как ще върви на следната конфигурация:

MB: ASUS M2N-MX SE PLUS

CPU: ATHLON64 4000+X2

RAM: 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4

HDD: 250GB HITACHI T7K250

Video: SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3

И дали ще вървят игри? :speak:

Ако си решил да се похвалиш с конфигурацията не е това темата. А дали ще вървят игри това явно си го знаел още при закупуването.

Ако беше прочел мако въпросната тема вместо да изпишеш тези редове , щеше да прочетеш доста полезни неща за DirectX 10 и какви плюсове и минуси имат игрите при Windows Vista.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И дали ще вървят игри? :speak:

Ами най-добре остани на ХП на този етап.Това е моят съвет. cool.gif Машината не би се справила особено добре с игрите под новата операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро закупих notebook ACER Aspire 5720 и инсталирах Windows XP, но сега бих желал да инсталирам Vista. Опитах с няколко release на ОС-ма, но ми дава една и съща грешка при инсталацията : "Еrror code 0x80070450", която, доколкото ми е известно, е свързана с грешки при копирането на даден файл. Опитаь нова инсталация със следващия релийз, но уви. Даде ми грешка при копирането на папйа Sources. Опитах ръчно да я копирам, но ми даде същата грешка. След което маунтнах същия релийз със Алкохол 120% и я копирах така... и този път не ми даде никаква грешка. От този факт реших, че проблема се състои в записа на диска, който направих с Неро. Моля да бъда посъветвам какво бих могъл да направя, за да направя едно нормално копие на диск на този релийз, с който разполагам, и който е: Microsoft.Windows.Vista.Ultimate.OEM.32Bit.June.2007-ETH0. Благодаря предварително.

Редактирано от stannachev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля да бъда посъветвам какво бих могъл да направя, за да направя едно нормално копие на диск на този релийз, с който разполагам, и който е: Microsoft.Windows.Vista.Ultimate.OEM.32Bit.June.2007-ETH0. Благодаря предварително.

Използвай програмата Alcohol 120 и запиши image файла на възможно най-ниските обороти за да не стане някакъв гаф отново.

След като си завършил със записа направи един хеш на направеният диск.А можеш и да го из тестваш как ще инсталира с VMware.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Наистина се получи и най- накрая съм с Vista.

Редактирано от stannachev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как мога да си изкарам лента,като тая която е от страни с притурките, обаче да е в горната част на дисплея. Гледам разни скрийншотове,че има с различни иконки вкарани там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо след като изключа компа ми запомня датата и часа до там до където съм бил. Компа ми е нов и не вярвам да е от батерията на дъното. А ако е от нея ще ми изписва 00.00 часа, а то не. Изписва ми часа при който последно е бил включен компа. Как мога да премахна тая грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после си инсталирах Windows Vista , но имам няколко проблема.

1: Как мога да вляза в Add or Remove programs дето го има Win XP. Предполагам , че и при Vista ще се намира някъде в контрол панела , но немога да го намеря за това ако някой знае къде е моля да ми каже.

2: От къде мога да вляза в тази опция Run:... , която предполагам се сещате , че при XP-то беше на лесно място , но сега при Vista немога да го намеря.

3: Понеже си инсталирах Flextype , но се оказа , че той е версия само за XP и съответно на Vista сега не ми бачка , а аз умника дадах Close на вградената кирилизация на Vista и сега хем , че Flextype не бачка , хем и немога да си изкарам пак тази кирилизация на Vista. (ако не сте разбрали за коя кирилизация говоря става дума за онова , което се намира от долу в дясно до програмите до часовника) Та някой ако знае дали има такава версия на Flextype , която да бачка на Vista моля да ми даде линк , от където мога да си я изтегля. Или пък ако знаете от къде мога да изкарам пак опцията за кирилизацията също ще ми е от полза.

Надявам се някой да може да ми помогне. :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на Уиндоус Виста съм от около 2-3 месеца и попринцип ми върви без проблем,но сега...Доста ми се бъгваше компа и си свалих Касперски ™.Откри ми вирус Virus.Win32.Parite b.Много е гаден...Изчезва Ф устройството (за дискове),заразява почри сички .ехе файлове и ви показва че не можете да ги отворите и т.н.След дълги борби ми показа днеска че е успял да го премахне(от седмица се мъчех)о.О.Да се надяваме че е успял.А ето и проблема ми на Диск Ц имам общо 21,2 ГБ.Общо Програм файлс са ми 3 ГБ,Уиндоус 900 мб и другите да ги сложим 1-2 ГБ, а ми показва в момента че на Ц-то имам 300 МБ свободни и продължават да се смаляват.Моля ви ако някой знае от какво може да е или как да го оправя да пише спешно ПЛС! sad.gif

post-33743-1198777118_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-после си инсталирах Windows Vista , но имам няколко проблема.

1: Как мога да вляза в Add or Remove programs

2: От къде мога да вляза в тази опция Run:...

3: Понеже си инсталирах Flextype , но се оказа , че той е версия само за XP и съответно на Vista сега не ми бачка , а аз умника дадах Close на вградената кирилизация на Vista и сега хем , че Flextype не бачка , хем и немога да си изкарам пак тази кирилизация на Vista. (ако не сте разбрали за коя кирилизация говоря става дума за онова , което се намира от долу в дясно до програмите до часовника) Та някой ако знае дали има такава версия на Flextype , която да бачка на Vista моля да ми даде линк , от където мога да си я изтегля. Или пък ако знаете от къде мога да изкарам пак опцията за кирилизацията също ще ми е от полза.

Надявам се някой да може да ми помогне. :)

Всичко това се оправя в Control Panel, за да ти е по-лесно нагласи си Classic View

1. Programs and Features - това е Add/Remove Programas

2. Опция RUN е скрита, но можеш да си я покажеш с кликване на Taskbar-a с дясно копче на мишката и там в Start Menu / Customize и там сложиш отметка на Run Command.

3 За крилизиране на Vista-86 мога да ти препоръчам ето това

http://www.bgshare.com/279747/BG Phonetic.rar

След това в Control Panel / Regional and Language Options правиш същото като на снимката , с червено съм обградил местата където да цъкнеш

add7d7d1784fa2c3.jpg

ПС.

За да инсталираш фонетичната подредба трябва да имаш администраторски привилегии на потребителя.

Най-добре е да си спреш преди това UAC или пък да използваш опцията Run as Administrator

Значи на Уиндоус Виста съм от около 2-3 месеца и попринцип ми върви без проблем,но сега...Доста ми се бъгваше компа и си свалих Касперски ™.Откри ми вирус Virus.Win32.Parite b.Много е гаден...Изчезва Ф устройството (за дискове),заразява почри сички .ехе файлове и ви показва че не можете да ги отворите и т.н.След дълги борби ми показа днеска че е успял да го премахне(от седмица се мъчех)о.О.Да се надяваме че е успял.А ето и проблема ми на Диск Ц имам общо 21,2 ГБ.Общо Програм файлс са ми 3 ГБ,Уиндоус 900 мб и другите да ги сложим 1-2 ГБ, а ми показва в момента че на Ц-то имам 300 МБ свободни и продължават да се смаляват.Моля ви ако някой знае от какво може да е или как да го оправя да пише спешно ПЛС! sad.gif

Това въпросче не е за тази тема biggrin.gif

Този вирус е доста коварен и доста трудно се маха, обикновено форматирането помага най-много при него.

Намери си някой който разбира да те отърве от него, защото с питане по форуми и сканиране с разни анти вирус програми нищо няма да направиш.

А най-накрая ще останеш и без файлове в компютъра. laugh.gif

Този вирус изтрива файлове на рандом места и когато си пожелае , много е коварен.

Страшен късмет си извадил, е поне ще знаеш следващият път да сложиш Kaspersky по-рано, а не чак когато стане белята.

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване