Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Този скрит диск който показваш всъщност е Recovery Partition.

В него имаш направен image на операционата система с всичко което и е нужно да работи добре според производителите .

Windows Vista си е инсталиран на C: и там също така е Boot и Page.

Windows Installer CleanUp Utility наистина помогна. Инсталирах FlashGet на другия дял, но:

clipboard01rq6.jpg

При стартиране на Windows Live единственото нещо, което се появява е горното прозорче само дето вместо FlashGet пише Windows Live. Софтуера към ноутбука ми си бачкаше ектсра до преди две седмици. Нищо не съм барал, но почна да се скапва по същия начин като Windows Live и FlashGet.

Какъв е проблема при Flashget и Windows Live Messenger?

Каква грешка ти дава ?

Целта на това прозорче е точно затова да се търси решение на проблема.

Ако дадеш по едно скринче и на двете програми когато ти излиза информацията за грешката ще им намерим решение на проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?act=boardrules

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този скрит диск който показваш всъщност е Recovery Partition.

В него имаш направен image на операционата система с всичко което и е нужно да работи добре според производителите .

Windows Vista си е инсталиран на C: и там също така е Boot и Page.

Какъв е проблема при Flashget и Windows Live Messenger?

Каква грешка ти дава ?

Целта на това прозорче е точно затова да се търси решение на проблема.

Ако дадеш по едно скринче и на двете програми когато ти излиза информацията за грешката ще им намерим решение на проблема.

Как мога да направя recovery от този дял ако искам?

Flashget и Windows Live Messenger не ми показват никаква грешка. Просто ги стартирам и всичко, което виждам е само горното прозорче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирам си всички ъпдейти които ми тегли, но някой от тях ми поврежда аудио дайвърите и ми прави проблем със скайп. Казва ми че има проблеми със записващото устройсво. Как може да се оправи това, защото нз кой точно ъпдейт причинява това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как мога да направя recovery от този дял ако искам?

Flashget и Windows Live Messenger не ми показват никаква грешка. Просто ги стартирам и всичко, което виждам е само горното прозорче.

Диск няма да ти трябва ,когато решиш да сменяш Windows или пък да го поправиш има опция при старта на системата тя самата да зареди от този партишън .Мисля ,че това е F11 ,натискаш го и тя автоматично започва да се оправя .Разгледай си опциите при старт на системата.

Радвам се ,че нямаш проблеми вече с Windows Vista .

Инсталирам си всички ъпдейти които ми тегли, но някой от тях ми поврежда аудио дайвърите и ми прави проблем със скайп. Казва ми че има проблеми със записващото устройсво. Как може да се оправи това, защото нз кой точно ъпдейт причинява това

Какъв ти е аудио драйвера ?Дай малко информация за него и за това каква версия на Windows Vista използваш.

Zdraveite priqteli, az sum s vista i imam problem s instalaciqta na Office 07. Polzvam softuera ot skoro i vse o6te ne moga da se orientiram,do sega sum polzvala samo XP. Otkrih 4e ima edna instalirana programka-Microsoft Works Processor, koqto e ne6to kato analog na offis paketa. Drupnah si 07 paketa,no ne iska6e da mi otvarq i nai-elementarniq doc ili xls format daje se opitah i da zapametq edin document,no pak ne stana!izleze mi suob6tenie za gre6ka.

Blagodarq Vi predvaritelno.

Ще е хубаво ако пишеш на кирилица както всички нас.Преди да инсталираш този Microsoft Office 2007 е трябвало да изтриеш всички програми от рода на

Open Office и Microsoft Works Processor. След това да рестартираш системата ,да почистиш регистъра с някоя програма за целта за пример ти давам CCleaner защото най-лесно се работи с нея пък и е безплатна.И след това вече да инсталираш този Microsoft Office 2007

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм инсталирала специално аудио драйвъри. Тези които ми инсталира Вистата ползвам и не ми прави никакви проблеми преди да си инсталирам ъпредейтите. ползвам тази версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз не съм инсталирала специално аудио драйвъри. Тези които ми инсталира Вистата ползвам и не ми прави никакви проблеми преди да си инсталирам ъпредейтите. ползвам тази версия

Пусни Windows Update и разгледай какви драйвери ти предлагат от Microsoft за да си ги обновиш.

Те ще бъдат в списъка с обновленията,но няма да бъдат избрани с отметка ти само сложи отметка на всички драйвери който ти предлагат било то видео,аудио,камери,принтери и други.

Обнови си всичко и да видим дали ще имаш проблем в последствие.

Между другото и аз използвам този тракер за сваляне на торенти и от там си имам страхотна Vista, която е оптимизирана страхотно.

На лично ще ти дам линк към торента за да не ни накажат тука.

biggrin.gif

ПС

Между другото по торент линка няма как да разбера каква ти е звуковата карта и какъв драйер имаш инсталиран.

А това можеш да провериш с някоя програма от сорта на Everest

http://theunderwater.data.bg/Kaldata/Evere...aldata.com).exe

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно recovery от скрития дял на харда оправи проблемите с вистата и вижуал студио. Поне за сега!

ПП Да са живи и здрави разработчиците на MozBackup.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи проблемът си бил ти ,а не самата Vista biggrin.gif

Радвам се ,че си направил каквото трябва за да оправиш проблемите.И най-вече ,че си разбрал как работи възстановяването на системата и каква цел има този скрит дял на харда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

с Виста съм, варианта от септември от замунда.

Проблема: като тегля някой по голям торент например 3-4 гб( с мторрент клиент) и непрекъсното ми дава, че няма място върху дяла. Но интересното, че имам свободни близо 70гб върху този дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си мислил над това,че проблема може да идва от торент клиента който използваш.

Може да си сложил отметката да ти запазва място на харда преди да е свален файла.Потърси такава опция и незабравяй когато триеш торентите който не си свалил да ги изтриваш с файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Виста е супер! За съжаление имам някой проблеми с нея, това което най-много ме изнервя е проблема който имам от време на време с аудиото. Сигурен съм, че драйвера за аудио картата е последния, който е излязъл и че е инсталиран както трябва, обаче понякога като рестартна РС-то нямам звук, всичко е окей, имам си саунд мениджър и т.н., но РС-то не отчита това че жаковете на 5.1 саунд системата са вкарани, проблема се оправя само ако изгася РС-то и го изкл. от мрежата, след боот се оправя

Версията на Виста е Ултимате

Конфигурацията на РС-то е следната:

процесор C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX1

охлаждане BOX

дънна платка GB P35-DS3 /P35/LGA7751

памет 2*2GB DDR2 800 A-DATA2

твърд диск 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB1

видеокарта GB NX85T256HP/8500GT 256M DDR31

звукова Realtek High Definition Audio

кутияFoxconn 3GTS0021

захранванеPSU FORTRON ATX-400PNF /400W1

Другия проблем който имам е,че понякога РС-то не излиза от stand by, проблема според мен е, че мишката и клавиатурата не реагират, а те са cordless logitech, драйверите им са ъп то дейт със сигурност

Моля за помощ

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с звука и при мене го има ,и аз съм с Vista Ultimate.Явно ще се чака в SP 1 това да го оправят.

Това ,че системата не ти излиза от Stand by eдва ли се дължи на драйверите на мишката и клавиатурата.Разгледай хубаво опциите на Power Setting-а.Според мен проблема идва от това, че хард диска ти се изключва след определено време и системата ти минава в неактивност.

И явно трябва да я върнеш в нормално положение с натискане на Power бутона. Разгледай си хубаво опциите и ще решиш този проблем.

Ето как е при мене

f81238dd94980cd6.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това с звука и при мене го има ,и аз съм с Vista Ultimate.Явно ще се чака в SP 1 това да го оправят.

Това ,че системата не ти излиза от Stand by eдва ли се дължи на драйверите на мишката и клавиатурата.Разгледай хубаво опциите на Power Setting-а.Според мен проблема идва от това, че хард диска ти се изключва след определено време и системата ти минава в неактивност.

И явно трябва да я върнеш в нормално положение с натискане на Power бутона. Разгледай си хубаво опциите и ще решиш този проблем.

Ето как е при мене

f81238dd94980cd6.png

Благодаря за отговора. Всъщност проблема със stand by май е от това че ползвам wireless вкъщи и според Logitech трябва да си сменя канала на рутера... ще пробвам.

Тъпо,че не може да се намери решение за аудиото...

PS: Знае ли се кога излиза SP1 за 32 bit Vista?

Редактирано от KaKaBaHuH (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следния проблем с Vista-ta- камерата на лаптопа ми непрекъснато ми показва грешка- "рестартирайте камерата или компютъра", рестартирам и нищо. Реших, че проблемът е от антивирусната- поради несъвместимост, деинсталирах я и сложих друга- уж съвместима. Нямаше проблем около една седмица и днес- пак ми се появи същото съобщение. Не знам вече какво да правя, моля ви, посъветвайте ме!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси на офицялната страница на производителя на камерата.Някакво обяснение за това ,може да има някакъв хотфикс който да трябва да се инсталира ако наистина е бъг.А ако проблема си идва от тебе то тогава ще трябва да потърсиш от къде идва.

Няма да е зле да дадеш едно скринче на грешката и инфо от таск менаджера и това каква система използваш.

PS.

Windows Vista SP 1 ще бъде факт в началото на идната година февруари или март месец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем. С две оси съм, а вистата гаси звука на експи. След инсталация на виста, няколко часа по късно звукът на експи изчезва. Два пъти преинсталирам и двете оси. Звуковата карта е риалтек вградена в дъното, а драйватите са тези които дадоха на диск с компа. Пробвах да ги обновя, но резултата е същия, виста има звук, експи не. Моля ви, помогнете понеже компа ми е слаб процесор 2800 и 1 гб раб и игрите вървят по трудно на виста.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин и двете оперативни системи ( оси ,както ти ги наричаш ) да си правят конфликт.И от това да изчезва звука на едната

За High Definition Audio има една кръпка тука

http://support.microsoft.com/kb/937077

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая е видно че може, два пъти пробвам, и двата пъти след като сложа виста и звукът на експи изчезва. Просто няма как да ти направя скрийншот да чуеш че звук няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От доста време се каня да си сложа Виста и днес най-сетне се реших. За съжаление обаче възникна един проблем: не мога да намеря драйвери за дънната ми платка - Gigabye GA-K8NS (rev. 2.0). Нямам нито звук, нито мрежови връзки... Преполагам, че проблема е в това, че е малко старичка... Но все пак ако някой знае дали въобще има драйвери за нея или някакъв начин да си пусна звука и нета нека да пише.

Благодаря :offtopic_s:

Редактирано от Galin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих на сайта на Gigabyte и там наистина няма Windows Vista драйвери за GA-K8NS.

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...?ProductID=2275

И реших да разгледам що за чудо на техниката е тази дънна платка GA-K8NS. Свалих Мotherboard Мanual K8NS 2.0 и поразгледах внимателно за какво става на въпрос, ей така от любопитство.

И попаднах на следната информация

Chipset nVIDIA® nForce3TM 250 Chipset

Supported on the Win 2000/XP operating systems

Onboard LAN Onboard ICS 1883 chip (10/100 Mbit)

1 RJ 45 port

Onboard Audio ALC850 CODEC (UAJ)

Supports Jack Sensing function

Supports 2 / 4 / 6 / 8 channel audio (Note 1)

Supports Line In ; Line Out ;MIC In

Surround Back Speaker (by optional Audio Combo Kit)

SPDIF In/Out connection

CD In connection

Заповядай линка за да валиш и ти този Manual и да го разгледаш по-подробно

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...mp;FileID=16572

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време съм с виста,но още не знам как да си сменям езиците от клавиатурата.Сега българския ми е като първи език и като трябва да пиша някакъва адрес на интернет страница трябва постоянно да го сменям от долу.Ако някой може да ми помогне ще е супер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших че няма да е лошо, ако не само аз но и други хора споделим субективните си впечатления от новата ОС на Бил Гейтс. Моите впечатления са въз основа на едноседмична експлоатация на виста хоум басик и 4 дни на виста хоум премиум.

Започвам по ред на номерата. Новото старт меню. В дясната си част то е идентично с това на експи, само са сменени имената, от "моя компютър" на "компютър". Новото е че като кликнеш на "всички програми и вместо да ти се отваря горямото меню на експи то се зарежда в лявата част на старт менюто. Друго то е че търсячката е достъпна незабавно, което обаче ти спестява всичко един клик. Промените са козметични и старт менюто на виста не е нито по функционално, нито по лесно за ползване, а само малко по различно. Това което ми направи впечатление е че при виста има два два бутона "заключване" и "заспиване", а рестарт и изключване са изнесени в трети малък заедно с други. Това поне за мен беше по неудобно в сравнение с експи където от единия бутон рестартираш изключваш и заспиваш, а с другия сменяш акаунта.

Твърди се че виста се инсталира и стартира по бързо. Аз такова нещо не забелязах. Даже напротив експито ми се стартира видимо по бързо, особено от хоум премиум. Проверка с часовник не съм правил, това е субективно усещане.

Драйвъри. Лично аз не срещнах никакви трудности с тях въпреки че сложих драйвърите които съм получил когато съм си закупил компютъра преди близо 2 години. Единствения проблем бе старата ми уеб камера за която обаче още в упътването си пише че е съвместима до експи.

Съвместимост. На виста сложих същите програми които ползвам и на експи, но най новите им версии. Проблем нямаше, абсолютно всички бяха съвместими и работеха отлично с виста.

Новата файлова система. Направи ми впечатление че когато прехвърлям файлове от една папка в друго или от диск в компа вистата се справя много по добре от експи.

Бързина на работа. Виста определено е значително по бавна от експи. Дори когато просто отварях папки или браузвъх в интернет това бе повече от забележимо, особено с аерото на премиума. Предполагам че това има много общо с

Натоварването на компютъра. Под експи с включена антивирусна и нищо друго използваният рам е около 240, а при виста хоум басик малко под 500. Файла за виртуална памет под експи е малко под най ниското деление, а под виста е някъде около третото деление. Процесорът се натоварва от 0 до 10, а под виста от 10 (пада, но рядко под 10) да 30 и отгоре. При игра на линейдж с4 при експи натоварването на процесора е около 30, а при виста постоянно е 100 и играта накъсва. При премиум натоварването е още по голямо, при пуснат уиндоус медия плеяр работата с други приложения е силно забавена.

Новата графика. Тя е наистина красива, но аз постигнах почти същата на експи с помоща на програмата vistamizer която натоварва незабележимо експи.

Компютърът ми е следния процесор амд 2800, рам 1 гб, видео вградено в дъното 128.

Моите лични впечатления са че за да постигна същата лекота на работа която сега имам под експи под виста хоум базик ще ми трябва доста по мощен процесор и поне 2 гб рам. Моят съвет е ако нямате двуядрен процесор с 2 гб памет ддрІІ и отделна видеокарта с 256 по добре не слагайте дори и виста хоум басик.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля ви, кажете ми коя архивираща програма е съвместима с Vista!

Ето една при това безплатна! Използвам я от година и нямам проблеми! cool.gif

7-Zip works in Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista. There is a port of the command line version to Linux/Unix.

Download 7-Zip 4.57 (2007-12-06) for Windows: DOWNLOAD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване