Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Това значи ли че няма да ми иска key при инсталацията ? :rolleyes:

Попринцип,Виста е направена така,че повреме на инсталацията да ти поиска ключ,но ти можеш да продължиш инсталацията и без да е нужно да го въвеждаш.Ще имаш 30-дневен период,през който трябва да активираш операционната система.Действително на един диск са качени всичките версии на Виста и в зависимост от лиценза,инсталираш и активираш желаната от теб версия.

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Аз пак да попитам.

Някой знае ли дали може да се премести файла , който се прави при хибернизация на друг дял, а не на системния ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно питане:Как мога да кажа на Вистата,че едикоя си програма е безопасна и да не ме пита всеки път и да ми иска allow.И как мога да отблокирам програми блокирани от Виста?Прави ми проблем с adobe acrobat.Всеки път при стартиране ми я блокира и трябва да давам Run

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от там си го е инсталирал , просто се сваля накакъв скрипт , който разрешава на win update да свали sp1 rc .Знам защото и аз така направих :)

От къде може да се вземе този скрипт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно от там си го е инсталирал , просто се сваля накакъв скрипт , който разрешава на win update да свали sp1 rc .Знам защото и аз така направих :whist:

От къде може да се вземе този скрипт

http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=en cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пак да попитам.

Някой знае ли дали може да се премести файла , който се прави при хибернизация на друг дял, а не на системния ?

Има една много полезна програмка - Vista Manager, има я и за ХР.. в нея има такава опция. Тука някъде имаше тема за оптимизация на Виста, там е описано подробно..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Незнам дали съм точно където трябва,но ако някой може да помогне ще съм благодарен!От известно време ми се появява тоз ерор..,

post-136502-1199902966_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко си сложих виста.Като инсталирах драиверите на дъното ми изчезна звука . :) не мога да го оправя ако можете помогнете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има една много полезна програмка - Vista Manager, има я и за ХР.. в нея има такава опция. Тука някъде имаше тема за оптимизация на Виста, там е описано подробно..

Прегледах цялата програма , но намерих само опция за спиране на хибернизацията . Ако можеш да ми подскажеш къде точно е опцията за местене, ще съм ти много благодарен .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прегледах цялата програма , но намерих само опция за спиране на хибернизацията . Ако можеш да ми подскажеш къде точно е опцията за местене, ще съм ти много благодарен .

Опс, опцията наистина е само за махане на хибернацията... съжалявам, ако това не ти върши работа... На мен това ми върши работа, защото на настолното ми РС не ми трябва хибернация, при теб сигурно става въпрос за лаптоп...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами какво да кажа - Виста на става !

100 пъти по-успешна е ХР , сори Гейтс, но това е истината. Ако пък новата версия - Виена е последовател на Виста - горко ни sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами какво да кажа - Виста на става !

100 пъти по-успешна е ХР , сори Гейтс, но това е истината. Ако пък новата версия - Виена е последовател на Виста - горко ни sad.gif

Не знам дали,но се надявам да помниш ХП още като излезе,без дори първия си сервизен пакет.Хп излезе 2001 година,от тогава има-няма 7 години,системата се усъвършенства и сега всички я харесват,но не може да се стой само на едно място.Всичко с времето си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена и аз си сложих прословутата Виста. Но както винаги всеки който се е сблъсквал с нова ОС си има своите въпроси! Та моя е какви настройки да си направя за интернета (PPPOE интернет), че да ми се стартира автоматично със стартиране на ОС. Т.е той се стартира автоматично но като отворя ИЕ (докато не го стартирам не се свързва, или трябва да го направя ръчно). Стана малко объркано но се надявам да сте ме разбрали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали,но се надявам да помниш ХП още като излезе,без дори първия си сервизен пакет.Хп излезе 2001 година,от тогава има-няма 7 години,системата се усъвършенства и сега всички я харесват,но не може да се стой само на едно място.Всичко с времето си.

съгласен съм, че всичко е с времето си , но трябва все пак промяната да е в положителна посока :clap:

Редактирано от -=PSC-79=- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От няколко дена и аз си сложих прословутата Виста. Но както винаги всеки който се е сблъсквал с нова ОС си има своите въпроси! Та моя е какви настройки да си направя за интернета (PPPOE интернет), че да ми се стартира автоматично със стартиране на ОС. Т.е той се стартира автоматично но като отворя ИЕ (докато не го стартирам не се свързва, или трябва да го направя ръчно). Стана малко объркано но се надявам да сте ме разбрали.

Здравей , най-лесния начин за мен е да създам шорткът на иконката с която стартирам връзката, и да го постава в папката start up .

Редактирано от kyryl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема ще ти свърши работа

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry459574

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочети тази тема ще ти свърши работа

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry459574

Този начин съм го пробвал, слагам си я в Startup'a но не иска да се стартира. При XP работи безотказно но тук май не? А някой може ли да ми каже какво е това чудо дет ми тормози компа първите няколко минути след като го пусна, и има ли начин да го спра?

Ей за това става дума! :bye1:

80793_817.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този начин съм го пробвал, слагам си я в Startup'a но не иска да се стартира. При XP работи безотказно но тук май не? А някой може ли да ми каже какво е това чудо дет ми тормози компа първите няколко минути след като го пусна, и има ли начин да го спра?

Ей за това става дума! :whist:

80793_817.PNG

това ми прилича на някаква програма от тип Антивирусна или анти Spyware , Adware , махни ги всичките и си сложи само AVG antivirus + Spybot . Друго не ти е нужно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз малко да поумувам. На експи му трябваха 7 години да го оправят, а до излизането на Виена остават 3. Може пък виста никога да не се превърне в това което е сега експи, а просто да остане междинна. ВМ тоя смисъл по добре чакайте Виена, експи ще удържи фронта още 3 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от къде мога да си изтегля всичките версии на виста включително и ентърпрайс ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Пуснах вистата да направи систем репорт и ми показа това!Влезнах в 'device manager' да потърся точно какво не е наред.Проверих един по един и всички казват че функционират правилно?Как по точно да локирам 'device'-a който прави проблем?С търсачката не стана?!Благодаря предварително!

post-136502-1200419685_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излиза ми това съощение, как мога да го оправя ?

след като пробвам да ъпдейтна ми дава грешка, и не става!

Благодаря предварително!

post-668-1200447653_thumb.jpg

Редактирано от luybomir (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
излиза ми това съощение, как мога да го оправя ?

след като пробвам да ъпдейтна ми дава грешка, и не става!

Благодаря предварително!

доста странна иконка на рег.едит? коя версия ползваш? системната или някоя тъпа програмка? ако е програмка пробвай в комп. мод. (compability) ако не можеш да го намериш премини на езика по подразбиране (англ.)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аеро туин е скина, а иначе ползвам Windows Vista Ultimate

иначе каква е тази v. на regedit ?

Нещо не схващам, а и не успявам да се оправя

Редактирано от luybomir (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтегли си я от тук. Цъкаш два пъти върху нея и си я добавяш в лентата :)

Прочетох цялата тема, това е от страница 7 най долу. Еми нестава и това е. С виста премум съм изтеглих инсталирах, но не се появява в гаджетите. Как мога да си сложа такава притурка за времето в гаджетите ?

При Add Gadgets-> Get more gadget online ми дава "Всички категории (0 резултата)" няма никакви налични ??

Редактирано от shizko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване