Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Американски учени: българите са тъпи

Препоръчан отговор

0000043827-article.jpg

Американска сравнителна студия за средното образование по математика и точни науки показва под средни резултати за България.

Групата на Американските изследователски институти във Вашингтон публикува уникална студия, която сравнява нивата на средното образование по математика и точни науки в 46 държави.

Целта е да се сравни нивото на американските ученици от прогимназиалните класове с това на техните връстници в проучените държави, които представят всички региони в света, включително Източна Европа.

Студията показва, че 13-14 годишните американски ученици имат по-добри резултати от учениците в повечето други държави.

Но и най-добрите американски постижения остават далеч под нивото на страните с най-висок стандарт на обучението по математика и точни науки.

Водещите държави са без изключение от Азия: Сингапур, Хонг Конг, Южна Корея, Тайван и Япония. Общите резултати за САЩ поставят Америка на едно ниво с европейските държави и другите англоезични държави.

От общо 46 държави, 31 са след САЩ по резултати по математика. България, която е една от използваните за сравнение страни, е 12-та след САЩ.

Резултатите на САЩ по точните науки са по-слаби: те са на 19-то място сред сравняваните държави. България е една от 27-те страни с по-лоши от САЩ резултати. Тя е само с 4 места по-назад, и на едно ниво с Израел и Италия. Нивото на американските ученици е много различно в отделните щати.

Най-зле са учениците в Окръг Колумбия (територията на столицата Вашингтон). Резултатите на българските прогимназисти по математика и точни науки са сравними с тези в не много успешни щати като Алабама, Мисисипи, Невада, Западна Вирджиния, Ню Мексико и Луизиана.

Никога досега не е правено подобно сравнително проучване. Гари Филипс, един от авторите на студията, изтъкна пред Дойче веле нуждата от високи стандарти на образованието по математика и точни науки в новия технологически сложен свят.

Степента на подготвеност на младото поколение ще определи и бъдещата конкурентоспособност на отделните нации, смята той. Засега обаче САЩ остават някъде по средата в общата класация на 46-те държави. България попада по-скоро в групата с резултати по-ниски от средните.

Източник:dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 75
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ехеее добре че са тъпчовците да казват кой тъп и кой умен :)

Най-зле са учениците в Окръг Колумбия (територията на столицата Вашингтон).

Те къде са им добрите учениците? По селцата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости... Български ученици, които отиват да учат в Америка директно почват в по-горен клас, защото "умниците" учат нещата дето ние учим тука в 5-ти клас, те ги учат в 7-ми... МНОГО СА "УМНИ" ТИЯ АМЕРИКАНЦИ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска им се на тия американци! Явно така са си провели изследването, че да се издокарат по-умни :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иска им се на тия американци! Явно така са си провели изследването, че да се издокарат по-умни :)

Така си е Geronimo , както се казва - " Който плаща , той поръчва музиката " !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това го казват хора, които учат в 11ти клас неща, които ние учим в 6-7ми! Да не говорим, че веднъж имах разговор с американец и на въпроса "Ти от къде си ? " аз реших да се пошегувам и му казах "Страната на север от Гърция и на юг от Румъния" и той ми каза "Ааааа, ти си испанка!" :) Аз и не очаквах да ми каже България, но очаквах да спомене страна, която е поне на Балканския полуостров..., а не такава на другия край на Европа!!! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0000043827-article.jpg

Американска сравнителна студия за средното образование по математика и точни науки показва под средни резултати за България.

Групата на Американските изследователски институти във Вашингтон публикува уникална студия, която сравнява нивата на средното образование по математика и точни науки в 46 държави.

Целта е да се сравни нивото на американските ученици от прогимназиалните класове с това на техните връстници в проучените държави, които представят всички региони в света, включително Източна Европа.

Студията показва, че 13-14 годишните американски ученици имат по-добри резултати от учениците в повечето други държави.

Но и най-добрите американски постижения остават далеч под нивото на страните с най-висок стандарт на обучението по математика и точни науки.

Водещите държави са без изключение от Азия: Сингапур, Хонг Конг, Южна Корея, Тайван и Япония. Общите резултати за САЩ поставят Америка на едно ниво с европейските държави и другите англоезични държави.

От общо 46 държави, 31 са след САЩ по резултати по математика. България, която е една от използваните за сравнение страни, е 12-та след САЩ.

Резултатите на САЩ по точните науки са по-слаби: те са на 19-то място сред сравняваните държави. България е една от 27-те страни с по-лоши от САЩ резултати. Тя е само с 4 места по-назад, и на едно ниво с Израел и Италия. Нивото на американските ученици е много различно в отделните щати.

Най-зле са учениците в Окръг Колумбия (територията на столицата Вашингтон). Резултатите на българските прогимназисти по математика и точни науки са сравними с тези в не много успешни щати като Алабама, Мисисипи, Невада, Западна Вирджиния, Ню Мексико и Луизиана.

Никога досега не е правено подобно сравнително проучване. Гари Филипс, един от авторите на студията, изтъкна пред Дойче веле нуждата от високи стандарти на образованието по математика и точни науки в новия технологически сложен свят.

Степента на подготвеност на младото поколение ще определи и бъдещата конкурентоспособност на отделните нации, смята той. Засега обаче САЩ остават някъде по средата в общата класация на 46-те държави. България попада по-скоро в групата с резултати по-ниски от средните.

Източник:dnes.bg

Прави са, но са забравили да уточнят, че това се получава когато се съберат повече от двама българи на едно място. И особено е вярно ако бройката нарасне на милиони - справка България!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно изследването е било за всички области, обаче по математика и точни науки са показали по-добри резултати и затова веднага се публикува изследване за нивото на обучение точно по математика и точни науки laugh.gif

Защо нищо не е споменато за общото им ниво на познания на великите американци ????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Три момчета от България спечелиха олимпиада по математика в Индия

Олимпиадата по математика в Индия се смята за една от най-силните в света

Bulgarian Post

01.11.2007 г.

Трима ученика от Националната природо-математическа гимназия в София постигнаха индивидуални победи в олимпиада по математика в Индия. 14-годишните българи спечелиха първото място и в отборното състезание.

Три български момчета на 14 години спечелиха първите места и отборната награда в тазгодишното издание на конкурса Wizards at Mathematics International Competition 2007. Тази олимпиада се смята за една от най-силните в света за тяхната възраст.

И трите момчета са ученици в Националната природо-математическа гимназия „Акад. Любомир Чакалов". Златен медал от олимпиадата спечели Румен Руменов Томов. Антон Михайлов Пенов и Борис Йорданов Николов си тръгнаха със сребърни медали.

Освен в индивидуалната надпревара, трите момчета са победители и в отборното състезание. Българските ученици са се наложили в неравна битка срещу отбори от по четирима състезатели и в отборното състезание между 26 отбора от различни страни, но въпреки това са победили.

Ръководители на отбора са учителите им по математика Taтяна Петкова Арнаудова и Йоанна Матеева Калапиш.

Олимпиадата е организирана от City Montessori School (CMS) – India и се проведе в град Лъкнау, известен университетски център в Индия. City Montessori School (CMS) e един от организаторите на Световните рекорди на Гинес и носител на Световната награда на ЮНЕСКО за 2002 г.

Това не е първото отличие за България в световни състезания по математика. През 2006 г. учениците от втория представителен отбор по математика на България спечелиха златен и три сребърни медала на Всерусийската олимпиада в град Псков в Русия. Златният медал е на Николай Белухов от Природоматематическата гимназия „Гео Милев“ в Стара Загора. Сребърни медали получиха Александър Даскалов и Борислав Вълков от Софийската математическа гимназия, както и Добрин Урумов от Математическата гимназия "Петър Берон" във Варна.

През 2005 г. българският олимпийски отбор по математика спечели шест медала на 46-ата Международна олимпиада, която се проведе в град Мерида, Мексико. Златен медал от олимпиадата спечели възпитаникът на Софийската математическа гимназия Росен Кралев. Той е приет да следва в Харвард Юнивърсити. Вторият златен медал за българския отбор донесе Александър Лишков, също от Софийската математическа гимназия. Лишков е приет да следва в Принстън Юнивърсити.

Източник

Така се представят "тъпите" българи, дали и "умните" американци могат така? Като знам президента им колко е умен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек живял, работил и общувал с американци в продължение на 4 месеца, бих казал че това изледване е меко казано нереално :)

Там страдат от някаква мания за величие и се нуждаят всеки ден да им се казва колко са велики и колко добре се справят.

Нужни са им герои и си ги създават (например пожарникарите, там ги тачат толкова колкото ветераните от Виетнам), нужни са им сравнения в които според неясни фактори да изтъкнат превъзходсвото си и ги създават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахахах смях се до сълзи като го четох това.Пълни глупости, нещата които учих в моята гимнязия аз ги бях учил в 10 клас в бг и поради това завърших на бързо.НЕ преподават история(освен няква преработена американска за да ги надъхват) няма география няма много други предмети за общо образование.Като цяло high-school-a за мене беше нещо като деска градина понеже емоционално хората(децата) там така се държаха.НЕ знам на кои му е изгодно но американската училищна система прави олигофрени които много лесно се маниполирата и си нямат идея от истинският живот или като цяло нищо друго от света освен общоста в която живеят.Едно нещо съм решил ако някои ден имам деца никога няма да ги запиша в американско училище.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали сме толкова тъпи не знам НО по простотия ги догонваме с невероятни темпове. Шапка свалям на всички които искат поне в нещо да сме пред САЩ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смешници жалки

:) :) :)

Сигурна съм че не знаят кой е Джон Атанасов

laugh.gif

Не не знаят питал съм досатa учители(поне те трябва да знаят) никои не знае.Те не знаят къде е България а камоли кои е Джон Атанасов.

Според един от даскалите(по политика и история) ми България е между Украина и Полша и сме говорили френски(!?!?) аз си помислих че тоя се базика ама се оказа че е сериозен.Та това им е системата.

Редактирано от nameZx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурна съм че не знаят кой е Джон Атанасов

laugh.gif

И кой е Джон Атанасов? Да не би да е някой самозван учен, който е изобретил неработеща машинка, която по нещо там приличала на компютър и десетилетия по-късно милиони тъпаци българи се били в гърдите, че ТОЙ е, разбираш ли... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не не знаят питал съм досат учители(поне те трябва да знаят) никои не знае.Те не знаят каде е България а камоли кои е Джон Атанасов.

Според един от даскалите(по политика и история) ми България е между Украина и Полша и сме говорили френски(!?!?) аз си помислих че тоя се базика ама се оказа че е сериозен.Та това им е системата.

Аве аз четох наскоро някаква анкета те повечето не знаят с кого САЩ е била съюзник във втората световна война , да не казвам че някой от анкетираните са дали германия за съюзник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не не знаят питал съм досат учители(поне те трябва да знаят) никои не знае.Те не знаят каде е България а камоли кои е Джон Атанасов.

sad.gif То да беше само френски

Една приятелка е отскоро във Вашингтон и за тях сме били до Афганистан-там някъде си sad.gif и жените ни носели фереджета и делви на главите

ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше дума за математика, ако не греша! И как да сме в челото, след като учениците от горните класове почти не посещават часовете? Ами да ви кажа! Навремето( около 1990), за 3 неизвинени отсъствия или 9 закъснения ни намаляваха поведението! Това ще рече, че аз не можех да изкарам безплатно курс за професионален шофьор!!! За 10 неизвинени отсъствия, изключваха от училище!!!! Тогава де ще ходя? Сега как е мили тийнейджъри? Колко от вас посещават училище? Какво искате? Да научите от интернет и форумите точните науки? Ми няма как да стане! Приемете, че с 50 отсъствия на година, няма как да стигнете "тъпите хамериканци" !!!!!!! Дори и едно отсъствие е проблем за вас!!!!!!!!!!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че така наречените "американци", са едни промити мозъци. Те са нещо, като почти перфектното общество. Управляват дадени хора, а останалите са просто манипулирана маса, и общовзето могат да правят чудеса, де. Обективно погледнато, е по-вероятно американците да са по-тъпи от българите, поради простата причина, че в България всеки сам се оправя, и просто се налага човек да е умен. Въпреки това сме гола вода, разбира се, защото не се образоваме най-малкото. Обаче, това е нашият път, ние неможем да сме като американците, германците, или японците. Просто всеки си има собствен път и така трябва да е. Аз например съм на 17 години и съм го закъсал здравата в училище, почти не ходя, и имам големи проблеми, но ще трябва да се стегна, засега, за да не ме изключат. Не ми е никакъв проблем да си науча и ще го направя, но работата е там, че аз мисля само за пари. Моят път не е да съм много образован и умен човек, който заема нелоша позиция в обществото. Аз трябва да съм нещо, като господин Бил Гейтс - добре изглеждащ гений със средно образование, който на практика е над всички. Усещам, че трябва да постъпя така. Човек трябва да се доверява на инстинкта, защото разума лъже. Мисълта ми беше, че няма значение кой е по-тъп, това е страшно глупав спор. Нещата просто трябва да се приемат, такива каквито са. А, и няма значение, кой е по-тъп, аз поне нямам никакво намерение да ходя в САЩ, или да се занимавам с американци.

Ако мислите, че нещо греша, моля поправете ме!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че американците са прост народ това си е така.

Президента им го доказва,

ама те са си тъпи,че са го избрали.

Плюс това не знаят къде е България.

Толкова са тъпи,че се измерват с нещо,което не знаят къде е.

Редактирано от KoKKinoU_FaN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е било преди два века. Оттогава не само изметта, а и голяма част от каймака на Европа се изнесе в САЩ.

Хайде да гледаме реално на нещата. Можем да плюем училището и учителите и в същия момент да се инатим, че сме по-по-най от другите по знания. Има много изключително умни и надарени българи, и аз се гордея, че съм техен сънародник, но сигурно има и такива които не могат да си напишат името на български. Нали и те са българи. И те може да са включени в изследването. Това, че световния шампион на шах е българин, не означава, че българите са най-добрите шахматисти. Като сме толкова добри и умни защо получаваме смешни стотинки в сравнение с американските заплати и защо толкова българи заминават там ?

,,Като сме толкова добри и умни защо получаваме смешни стотинки в сравнение с американските заплати и защо толкова българи заминават там ?"

Ken,отговора на въпроса ти е в самия въпрос.Ние българите,притиснати от мизерията в собствената си страна и допълнително надъхвани от ширещото се схващане ,че: ,,По-лошо от Бъгария нема...",търсим щастието си по всички крайща на света.Щастието, което смятаме че се измерва в стотинки...(американски,английски,испански...)

Идва момент обаче когато си готов да зарежеш презадоволената тъпота около себе си и да потърсиш щастието в нещо различно от споменатите стотинки...Пожелавам ти по-скоро да стигнеш до този момент.Всичко това е мое мнение и не задължавам никого с него...

Редактирано от Syntax error (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова са тъпи,че се измерват с нещо,което не знаят къде е.

;)

Те не си правят и труда да разберат къде е България-тръгнали да ни казват какви сме - с фереджета и делви

:speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май изместихте темата. Ставаше въпрос само за математика и точни науки! Колкото и да ви е жал, колко от вас могатс ръка на сърцето да кажат, че са по точните науки? Ами аз работя с хора, които не могат да сметнат на ум, колко прави 15 *15 или 25 * 25. Не могат да пресметнат наум, колко детайла има не едно място, ако на единия ред са 15, а на другия 16, а редовете са 13( Подсказвам. Някой от вас тийнейджъри, дето не стъпвате в училище да е чувал за средно аритметично?) Представете си, колко време ще загубите, да търсите калкулатор и колко ще се чудите, как точно да сметнете! А всичко е толкова просто! Аз никога не ползвам калкулатор, дори и за точни сметки! Имах един преподавател в университета по "Аналогова схемотехника" и той пишеше двойки и късаше на изпит, ако видяше някой да смята с калкулатор! Та той заставаше пред дъската и почваше да смята приблизително. Тук прибавя, там отнема и накрая се хващаше на бас, че е в толеранса на електронните компоненти, които най-често бяха около 5-20 %. За първи и последен път срещнах човек, който мисли и смята като мен! Видя ли някой, който записва примерно точните килограми на един рулон ламарина( да кажем 3564), при положение, че грешката на кантара е +-1 кг, а на цепачката е +-10 и не може по никакъв начин да се хванат спатиите, след като тоя материал се изработи, направо изпадам в ужас. Обработват се стотици тонове месечно, а се прави сметка до килограм! Или какво ще кажете, когато някой изчислява разхода си на гориво, смятайки до петия знак от десетичната запетая, но всъщност не взема предвид, че момчето на бензиностанцията му е закръглило сумата, която трябва да плати и в резервоара му има +-2 литра? Или за тия, дето са сметнали, че разхода им бил 4 на сто, защото са заредили за 16 лева, минали са 207 километра и имало още бензинн за 50 километра!Направо като чуя такива смешници, разбирам колко нацията ни е на Ти с точните науки! А нашата нация е на Вие с тях!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване