Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Разгледай този модел Asus m51v ще се вместиш в бюджета .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво значи не харасвам тази или онази марка.Ами че ASUS са едни от най надеждните лаптопи бе.Няма харесвам не харесвам това не е дреха че да ти харесва-при лаптопите има добри и не толкова добри моде

Лаптопа е достатъчн за интернет, офис приложения и ХД на 720 точки. При евентуален проблем всички Дел машини ходят в около два сервиза в София. Въпроса е кой колко бързо и на каква цена ще извърши упр

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно оп

Публикувани изображения

Здравейте! Тръгнах да си избирам едно лаптопче ... но очевидно е наистина голям зор. Единственото ми което е в главата е Сони сони сони. Първият ми въпрос е заслужава ли си Вайо за 1800лв и да речем Асус за 1200лв със сищите параметри като Сонито? Или заслужава ли си да дадеш повече пари за вайо или просто ги хвърляш на вятъра само заради това че отпреде ти пише Сони? Доколкото знам Сони нямат даже и сервиз в България или вече са открили? Второ искам да попитам можете ли да ми предложите някой лаптопи които на вас ви харесват до сумата около 1150 макс 1200лв. Само неискам да виждам ACER. Тошиба съм я причислил към първата марка, но ако си заслужава каже някое моделче може да пуснете. Лаптопа ще го използвам не чак основно за игри, но като цяло да може поне малко от малко да тръгва някоя по нова. Повече за филми, музика, интернет и т.н. П.С. Фен съм на 17" монитори, така че ако ви допада някой кажете :P ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сони напрактика нямат оторизиран сервиз за лаптопи у нас. Стане ли нещо с този лаптоп ще си го биеш в главата после. Да не говорим, че след година (най-много) ще трябва да го носиш и на почистване, като всички лаптопи и пак ще има да се чудиш дали гаранцията му ще важи изобщо след това.

На Асус не ми допада единствено изработката на по-евтините модели (кутия, охлаждане и т.н.) и за съжаление имат само такива със 17".

Към Тошибите които съм виждал - нямам други забележки освен за цената :) Най-близкия приличен 17" модел им е 1900 лв.

Като цяло не си струват компромисите за 1.4" - или трябва да платиш твърде много или ще е със слаби характеристики. Не случайно тези модели не са популярни. HP и ASUS имат нови поколения лаптопи с OLED екрани и по-новите видеокарти на ATi/nVidia, но са с 15.6"...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второ искам да попитам можете ли да ми предложите някой лаптопи които на вас ви харесват до сумата около 1150 макс 1200лв. Само неискам да виждам ACER. Тошиба съм я причислил към първата марка, но ако си заслужава каже някое моделче може да пуснете.

Лаптопа ще го използвам не чак основно за игри, но като цяло да може поне малко от малко да тръгва някоя по нова. Повече за филми, музика, интернет и т.н.

П.С. Фен съм на 17" монитори, така че ако ви допада някой кажете ;)

Поддържам твоето мнение за изброените лаптопи Публикувано изображение

Няма лаптоп с външно видео и със 17" в посочената граница. На пръв поглед фиксирах това, не съм търсил най-ниската цена - цък В лимита е това - цък, миналата седмица мина една през мен. До 720 т. HDTV се държи прилично, на 1080 "хълца", за игри... хм, по-добре забрави за новите заглавия Публикувано изображение Или по-висока цена или 15.4.

"Where have all the feelings gone?

....

Why is the deadliest sin - to love as I loved you?

Now unblessed, homesick in time,

soon to be freed from care, from human pain.

My tale is the most bitter truth:

Time pays us but with earth & dust, and a dark, silent grave.

Remember, my child: Without innocence the cross is only iron,

hope is only an illusion & Ocean Soul's nothing but a name...

The Child bless thee & keep thee forever"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей! Значи 17" НЯМА ДА Е! Остава на "стандартната" 15.4". Наскоро четох, за някакъв нов вид дисплей, които били по добри от досегашните или нещо такова. Като цяло държа да е с добър дисплей, защото все пак, това е "екрана" на самата машина :beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минитора е най-важната част на компютъра :beer: Относно питанката за типовете дисплеи в евтиния клас има главно два типа: BrightView на HP (Sony XBRITE™, X-black and Clear Bright, Toshiba TruBright) и anti-glare (по-старата технология). В резултат на продължителни разработки датиращи още от ерата на класическите CRT монитори разработките на фирмите производителки на матрици минаха през anti-glare технологията и от няколко години имаме рзлични разновидности на матриците. За справка - цък И така, BrightView дават ярки цветове , контраст и картина но го има и елемента на отражението. Докато другият (по-стария) тип поглъщат отразената светлина и предпазват очите от излишните отражения и блясъци. Видимо цветовете на първия тип са по-ярки и силни но в комплект с отразените такива... Борбата с отраженията и цветовете продължава и за евтиния клас все още няма перфектно решение. Както и при стационарните машини де. И там хубавите монитори с МВА и подобни матрица са цяло състояние, по моите представи поне.

Освен това има значение и източника на светлина за матрицата. Последен полъх в ниския клас е т.н. LED посветка.

Обикновено се плескат разни означения по сайтовете на търговците, които указват основно разделителната способност но не и типа на матрицата. Нещо като WXGA или WSXGA+WVA и т.н. Реално означенията най-общо и кратко означават следното:

VGA 640 x 480

SVGA 800 x 600

XGA 1024 x 768

WXGA 1366 x 768

SXGA 1280 x 1024

UXGA 1600 x 1200

QXGA 2048 x 1536

Та въпроса е дали матрицата да е от по-стария тип или от новите ? Според мен от новите, ако се изолираш от пряка светлина и отражения, богатите цветове си заслужават. Та така, ето след толкова много спам и едно реално предложение на ръба на лимита - цък Успех в покупката :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата на този лаптоп е с 64bit шина. Проблем ли е? В notebookcheck я дават с добра производителност, но малко ме притеснява. Вашето мнение по въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата на този лаптоп е с 64bit шина. Проблем ли е? В notebookcheck я дават с добра производителност, но малко ме притеснява. Вашето мнение по въпроса?

Ами сметнато е каква да е шината и. По-силните имат по-ширика за да се "изтича" информацията по-лесно. Не се притеснявай от това. И обратно - и 256 бита да е на слаба карта - все тая :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-силните имат по-ширика за да се "изтича" информацията по-лесно.

Да разбирам ли, че според теб картата е слаба? С каква би я сравнил от тези за десктоп ПС? Или обратното - с каква мобилна би сравнил Х1950pro?

Редактирано от tarlyo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :P Търся си лап-топ, който ще ми трябва главно в студентските години... Колебая се между Тошиба Сателит и НР Павилиън Кой от двата е по-добър? Благодаря предварително ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :P

Търся си лап-топ, който ще ми трябва главно в студентските години...

Колебая се между Тошиба Сателит и НР Павилиън

Кой от двата е по-добър?

Благодаря предварително ;)

В България почти няма нов HP - почти всички са ремаркетирани продукти, така че тошибата ше да е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Търся си лап-топ, който ще ми трябва главно в студентските години...

Колебая се между Тошиба Сателит и НР Павилиън

Кой от двата е по-добър?

Благодаря предварително :)

Много относително е кой е по-добър, защото това са цели серии лаптопи, не 1-2 лаптопа. Кажи за какво ще го ползваш, до колко пари и ще ти препоръчаме най-добрият. Публикувано изображение Редактирано от TiriT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, за вероятно твърде лаическия въпрос, но.. Искам да си купя лаптоп за максимум 800 лв, на изплащане дори. Гледам в Техномаркет, но понеже много не разбирам, не знам какво да избера. Кажете ми моля, какво трябва да съдържа, та да мога да го ползвам за интернет - било то в свободните зони, било то с платена връзка някъде там, където няма безплатна.

:blink:

Всъщност.. ще се навия и на малко повече, ако смятате, че е много по-добре.

Това добро ли е?

Редактирано от Северина (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами определено не те съветвам този лаптоп да вземеш поради:първо вградена видео карта, второ Wifi-то е G стандарта тоест по бавният,и трето за още малко пари отгоре(100-150лв)може да вземеш доста по добър лаптоп още повече че ще е на изплащане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами определено не те съветвам този лаптоп да вземеш поради:първо вградена видео карта, второ Wifi-то е G стандарта тоест по бавният,и трето за още малко пари отгоре(100-150лв)може да вземеш доста по добър лаптоп още повече че ще е на изплащане.

ОК, но моля те обясни ми, за какво трябва да гледам? Къде я пише тая видео карта и какво трябва да е, та да е добре. Какъв трябва да е стандарта на Wifi-то? Просто не разбирам за какво трябва да гледам, съжалявам за тъпите въпроси.

Иначе, ако може и за 600лв бих взела, ето това например, защото.. нема пари :) /или то хич не става?/ и защото всъщност ми трябва само за форуми и четене на туй-онуй..

Редактирано от Северина (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами определено не те съветвам този лаптоп да вземеш поради:първо вградена видео карта.

Видеокартата нищо не пречи ако машината се ползва за нет, филми и офис приложение. Оскъпяването със 100-тина лева за видеокарта с отделни gpu памет не е оправдано от тази гледна точка. По-важно би било живот на батерията и килограмите ако ще се разнася много. Тия NETbook-s не са лоши, ама на мен поне такъв малък дисплей ми е страшно неудобен за четене. Виж например това - http://iskampc.com/acer-aspire-as-3810-t-3...ine-laptop.html а ако ти е много скъп това http://iskampc.com/toshiba-satellite-l300-16p-2g-laptop.html На каквото и да се спреш в крайна сметка ти препоръчвам да избягваш магазини от рода на Технохххх/Метро/Офис1 и подобен род бакалии.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Ще ви помоля да ме посъветвате какъв лаптоп да избера до 1000 - 1100 лева? Лаптопа няма да се използва за игране на игри,предимно ще се ползва за работа,музика и евентуално някой друг филм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ще ви помоля да ме посъветвате какъв лаптоп да избера до 1000 - 1100 лева?

Лаптопа няма да се използва за игране на игри,предимно ще се ползва за работа,музика и евентуално някой друг филм.

http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2238

http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/2441

По принцип съм скептичен към ейсър, но доста хора ги ползват и като че ли са доволни. Но по-скоро се ориентирай към някой асус или тошиба.

Редактирано от Progres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2238

http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/2441

По принцип съм скептичен към ейсър, но доста хора ги ползват и като че ли са доволни. Но по-скоро се ориентирай към някой асус или тошиба.

Благодаря за бързия отговор.

И аз бях се насочил към този Acer и май той ще е късметлията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата нищо не пречи ако машината се ползва за нет, филми и офис приложение. Оскъпяването със 100-тина лева за видеокарта с отделни gpu памет не е оправдано от тази гледна точка. По-важно би било живот на батерията и килограмите ако ще се разнася много. Тия NETbook-s не са лоши, ама на мен поне такъв малък дисплей ми е страшно неудобен за четене. Виж например това - http://iskampc.com/acer-aspire-as-3810-t-3...ine-laptop.html а ако ти е много скъп това http://iskampc.com/toshiba-satellite-l300-16p-2g-laptop.html На каквото и да се спреш в крайна сметка ти препоръчвам да избягваш магазини от рода на Технохххх/Метро/Офис1 и подобен род бакалии.

Благодаря за отговора ;)

Преориентирайки се към магазините от другия сорт.. ще ми кажете ли нещо за туй нещо?! Трябва ли по цената да се ориентирам, че не става.. или все пак става донякъде? :friends1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Ще си взимам нов лаптоп и съм се спрял на следните 2 модела >> 1 (Dell) & 2 (HP). Като че ли клоня към Dell-чето. Към лаптопите от серията Pavilion подхождам малко скептично, понеже четох, че създават проблеми с драйвърите след инсталация на Win XP (а не съм привърженик на Виста).

Бюджета е 1700 лв :lock: Ще се ползва за сърфиране, слушане на музика, гледане на филми, Skype, Adobe Photoshop и от време на време някоя и друга игрица :P Естествено да няма затруднения при работа с вече изброените дейности Публикувано изображение

Вашето мнение...? Приемам и други предложения... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора :huh:

Преориентирайки се към магазините от другия сорт.. ще ми кажете ли нещо за туй нещо?! Трябва ли по цената да се ориентирам, че не става.. или все пак става донякъде? :wors:

Единственият му недостатък е дисплеят - както казах на мен ми е адски малък и не ми е комфортно да работя с такова чудо. Ако това не ви притеснява - http://www.pcstore.bg/laptopi/Lenovo/Lenov...d_S10e_NS84SBM/
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият му недостатък е дисплеят - както казах на мен ми е адски малък и не ми е комфортно да работя с такова чудо. Ако това не ви притеснява - http://www.pcstore.bg/laptopi/Lenovo/Lenov...d_S10e_NS84SBM/

Ами добре, това ще бъде, мерси. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много относително е кой е по-добър, защото това са цели серии лаптопи, не 1-2 лаптопа. Кажи за какво ще го ползваш, до колко пари и ще ти препоръчаме най-добрият. Публикувано изображение

Ще ми трябва като стана студентка, за пари 1100-1200 лв. (:

Препоръчаха ми HP Probook 4515 S NX482EA и в Техномаркет е 1,149лв. Но наистина не знам и съм отворена към предложения (:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте!

Искам да ви попитам между тези двата лаптопа кой е по-добър така да се каже. Аз съм се спрял на HP, но вие пак кажете! Ето и предложенията:

НОМЕР 1

НОМЕР 2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване