Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А относно Асус отново - в нета има достатъчни отрицателни мнения за тази марка, ето едно от тях: Много съм разочарован... лаптоп на по-малко от половин година и толкова проблеми... като се започна с някакво пищене.. 2/3 седмици в сервиза и ми казват "Сменено дъното и ъпнат биоса"... даже не се знае какъв е бил точно проблема... ето, че няма и месец и са пак трябва да го нося на сервиз, защото снощи открих, че лявата колонка на машината не работи и нямам представа от кога е така... принципно почти не ги ползвам... не знам как се случват тия неща. Гледам, че има индикатор за bluetooth и си викам "няма лошо"... гледам документацията и всички листчета с лаптопа в които има описано как се ползва това и за какво е и си викам "Браво бе, евала" слагам драйверите и ми излиза едно голямо alert прозорче с голям среден пръст на който пише, че нямам bluetooth device o.0 малко останах като гръмнат. Лаптоп за над 1к и да няма bluetooth е вече смешно... + това на по-малко от половин година и да седи само в сервиза... Не знам ама ако имате предложения какво да го правя ще е много хубаво. Машината ми е нужна всеки ден, защото работя с нея... освен да отида да запаля една свещичка и да се помоля да не се скапва толкова често не знам, но определено съм МНОГО РАЗОЧАРОВАН!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво значи не харасвам тази или онази марка.Ами че ASUS са едни от най надеждните лаптопи бе.Няма харесвам не харесвам това не е дреха че да ти харесва-при лаптопите има добри и не толкова добри моде

Лаптопа е достатъчн за интернет, офис приложения и ХД на 720 точки. При евентуален проблем всички Дел машини ходят в около два сервиза в София. Въпроса е кой колко бързо и на каква цена ще извърши упр

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно оп

Публикувани изображения

Вземи си Тошиба, няма да сбъркаш :blink: Имаш си и застраховка на лаптопа и 3 пъти ходене на сервиз означава смяна с нов :) ->

10-12" до 1000лв е доста странно търсене. Този клас лаптопи са или около 700лв, или от 1800лв. нагоре (Hp Probook)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че един два броя лаптопи от 1000 бройки примерно от дадена марка са с дефекти не означава че марката е боклук.А и виж линка те хората занимаващи се с това са оценили различните марки. http://www.kaldata.com/info.php?id=15033 PS:Все пак парите са си твои и ти решаваш как да ги вложиш и в какво.Аз съм с АСУС вече 1 година и работи безотказно,настолният ми е от същата марка въпреки че вече е на годинки и с него никакъв проблем до сега.Може би пък късмет знам ли.Иначе ако исках хубав лаптоп вземи си DELL ама те са скъпички малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че сигурно сте отговаряли на подобни въпроси, но аз определено имам нужда от компетентно мнение по конкретния случай, а и в техниката с всеки ден нещата се променят.

Търся лаптоп, на който спокойно бих могла филми да гледам, интернет, офис приложения, някоя и друга игра. Оказва се, съдейки по настолния ми компютър, че определено имам нужда от доста памет. Колкото до лаптоп, нека не нагрява, парно си имам отделно. Настолният ми е АСУС и няма по-доволен човек от мен от този компютър, единственият проблем е във вентилатора, който е страшно шумен и няма как да се смени, защото е в цял бокс. Така че, ако може, и да не се чува извън апартамента, докато охлажда :P

Още нещо имах предвид - а, да, международната гаранция е плюс, че може да замина скоро в чужбина.

Най-важното - бюджетът е около 2000 лв. Аз съм на принципа да купя веднъж, но да ползвам дълго време.

Надявам се неясните ми изисквания да ви ориентират, защото наистина имам нужда от съвет.

Благодаря предварително.

П.П. Ей сега разглеждах модели като Asus UL50VG, TOSHIBA SATELLITE U500-17F, HP PAVILION DV3-2230EA VJ353EA, Toshiba Qosmio F50-12J , Dell Studio 1537 с Blu-ray

Редактирано от sugarcult (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,препоръчайте ми лаптоп в диапазон от цена до 1200лв най-много.Ще се използва предимно за интернет,гледана на HD филми към LCD FULL HD,и по-леки игри.Искам предимно да е с що годе хубаво видео,че от видео карти за лаптопи въобще не разбирам и незнам кои с добри.За процесор и рам вие преценете с какво да ме посъветвате,макар че според мен двуядрен с 2ГХц и 2ГБ рам са ми напълно достатачни,за нуждите ми.Разбира се ако има нещо по-добре от това-добре дошло.Благодаря! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното - бюджетът е около 2000 лв. Аз съм на принципа да купя веднъж, но да ползвам дълго време.

Ако имаш възможност да пазаруваш от чужбина това е твоят лаптоп. По-добър за тия пари, а и за доста повече не мисля че ще намериш(освен това е и АСУС ;) ). В Европа съм го виждал за около 1000 евро (2000лв), но ако може по-добре от Америка...каква е тая надценка дето си слагат... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност да пазаруваш от чужбина това е твоят лаптоп. По-добър за тия пари, а и за доста повече не мисля че ще намериш(освен това е и АСУС :) ). В Европа съм го виждал за около 1000 евро (2000лв), но ако може по-добре от Америка...каква е тая надценка дето си слагат... :)

За съжаление, точно в момента нямам възможност да поръчвам от чужбина. Покупката трябва да стане възможно най-скоро. Тия дни се поориентирах още повече и за съжаление установих, че АСУС не предлагат в България много продукти от тоя клас. Нещата се сведоха до дилемата Acer vs. Dell.

Спрях се на следните два модела: Acer Aspire 5810T+ и Dell Studio 1537

Кой от двата бихте препоръчали като експерти? Други предложения са също добре дошли, само да не се объркам тотално : )

Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, точно в момента нямам възможност да поръчвам от чужбина. Покупката трябва да стане възможно най-скоро. Тия дни се поориентирах още повече и за съжаление установих, че АСУС не предлагат в България много продукти от тоя клас. Нещата се сведоха до дилемата Acer vs. Dell.

Спрях се на следните два модела: Acer Aspire 5810T+ и Dell Studio 1537

Кой от двата бихте препоръчали като експерти? Други предложения са също добре дошли, само да не се объркам тотално : )

Посочените от теб модели са стари кошници. За тази цена този или с доста превишение на предполагаемия лимит - този успех в избора :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочените от теб модели са стари кошници. За тази цена този или с доста превишение на предполагаемия лимит - този успех в избора :)

Всъщност лимитът е 2000 лв :) даже може да се превиши с +100/200 лв. Предложените модели имат един минус спрямо моите изисиквания, много инчове, бе :) Не че не може да се направи компромис, ако кажете, че си заслужава в пъти повече, ще се навия :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия модели с Core i3/i5 все още ги няма на пазара, а и не се знае кога ще дойдат, но в момента може да се вземе перфектна мултимедийна машна за малко под 2000лв. - MSI 720X-241EU. Ако все пак държиш на 15" има MSI GX623X(1140х900) за около 1700лв. както и геймърският MSI GT628X-444EU(1680х1050) за около 2300лв. Сега всички ще ревнат как MSI били зле и т.н. ама забравят, че лошото име идва не от самата марка MSI, а от факта, че до скоро сервиз за България им бяха небезизвестните K&K. Сега вече положението е друго и сервиз са Колбис. То да не се стига до сервиз, ама ако се наложи няма да ги има ядовете с КК. п.п. Официален вносител на MSI са Argus, но може да се намерят и в други магазини разбира се. :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее, много се радвам, че се включихте в моя въпрос.

На мен от ЖАР ми обещаха да ми донесат Core i3/i5, тъй като директният вносител е партньор на jarcomputers и от магазина им ме увериха, че те ще са първите, които ще ги имат в България.

И аз затова се бях ориентирала към предните модели, защото от лаптоп.бг ми казаха, че има проблем с i-процесорите и не се знае кога ще навлязат.

Та по информация от преди 5 часа, ако утре си поръчам компютъра, до няколко дни ще го имам. В момента говорихме за това, в което мисля, че има много хляб... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та по информация от преди 5 часа, ако утре си поръчам компютъра, до няколко дни ще го имам. В момента говорихме за това, в което мисля, че има много хляб... :hush:

E, това са много добри новини, ако наистина дойдат до края на месеца. Acer-чето изглежда много добре, единственото което ме дразни е ниската резолюция на дисплея за такъв клас компютър. Виж дали някъде не могат да ти доставят новият Dell Studio 1558. Модела с Core i5-430M, HD4570 и FullHD дисплей излиза 600GBP(около 1350лв.) в dell.co.uk ама не знам дали shipp-ват до България.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та по информация от преди 5 часа, ако утре си поръчам компютъра, до няколко дни ще го имам. В момента говорихме за това, в което мисля, че има много хляб... Публикувано изображение

Всъщност и аз зная, че до средата на следващата седмица евентуално ще ги имат, или поне да края и, един колега провери преди няколко дни в Жар. Аз не разбирам защо те спира размера на дисплея ? Ами точно за пустата мултимедия ги правят по 17, че и по 18 и малко отгоре инча ? Разликата е много голяма при работа и при игри и при всичко. Разликата в теглото е около макс 2 кг, което за един мъж е нищо работа Публикувано изображение Па дори и за жена, периодически се повтаря модата им на големите дамски чанти, защо може да тътри голяма дамска чанта пълна със всякакви буклуци и доста по-тежка а да не може носи 17 инча лаптоп в елегантна фирмена чанта? А това, че е и малко по-широк също не е особен проблем. Освен ако не си строителен инженер и не работиш отвън на открито с него ? Грабвай голямото животно на 1920 точици или нещо подобно ако не ти е проблем и си гледай кефа и живота, успех отново Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе хора вземете прочетете в wikipedia кой произвежда лаптопи... HP, DELL toshiba, acer, sony и много други не произвеждат, плащат си да им ги правят... собствени лаптопи правят Asus, Benq и MSI(тия последните не правят точно лаптопи ами ефтини боклуци...) Във фабриката на ASUS се произвеждат и лаптопите на Asrock...

http://en.wikipedia.org/wiki/Compal_Electronics

http://en.wikipedia.org/wiki/Quanta_Computer

ся по темата 10-12 инчов лаптоп за вилми трудна работа - защо - липсата на място е главната - по малък охладител на по бавния процесор и вградено видео... а за да гледаш филми с H264 профил AVC e препоръчително видеокартата да е нещо различно от интел, вградените на ати от 3-та серия и нагоре и на nvidia ot 8-ма серия и нагоре имат хардиуерно ускорение... при интел също (видеото трябва да е X4500MHD или по ново), ама дали ще подкараш ускорение е друг въпрос...

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA

http://en.wikipedia.org/wiki/DXVA

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее, много се радвам, че се включихте в моя въпрос.

На мен от ЖАР ми обещаха да ми донесат Core i3/i5, тъй като директният вносител е партньор на jarcomputers и от магазина им ме увериха, че те ще са първите, които ще ги имат в България.

И аз затова се бях ориентирала към предните модели, защото от лаптоп.бг ми казаха, че има проблем с i-процесорите и не се знае кога ще навлязат.

Та по информация от преди 5 часа, ако утре си поръчам компютъра, до няколко дни ще го имам. В момента говорихме за това, в което мисля, че има много хляб... :)

Сглобих ти един лаптоп.Можеш да го видиш от тук ;) ;) :cool:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI CX500 или TOSHIBA SATELLITE L500-1EV

MSI е със следните характеристики:

Intel Dual Core T4500 @ 2.3 GHz

RAM: 4 GB (в брошурата пише само това предполагам че ще е DDR2)

HDD: 500 GB

Video: ATi Radeon HD4330 512 MB DDR2

Крайна цена: 960 лв

а за Toshiba-та характеристиките и са тук

Също така да отбележа че съм от Габрово и мисля да ходя и до Търново :lock: ако не ви харесват препоръчайте нещо друго до 1000 лв обаче просто искам да е с 4 GB RAM и двуядрен процесор :)

Редактирано от Bozhimir Marinov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Налага ми се да купувам лаптоп. Ще се ползва за работа, като предимно ще се работи с CAD/CAM/CAE програми, офис приложения, графика... Хвърлих око на този модел: http://laptop.dell.studio.1555.1555-wup874g50wnhd457zbbk.interacom.eu/ Налага ми се и да пиша на кирилица доста и затова искам да Ви попитам дали клавиатурата е фабрично надписана на кирилица? Резолюцията от 1920х1080 малко ме притеснява, защото екранът все пак е 15,6". Дали ще се вижда добре текст и други малки детайли? Моля хората, които имат такъв лаптоп да изразят мнението си за него. Ще съм Ви благодарен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърлете един поглед ТУК Офертата все още е валидна!

17,3", Intel Core 2 Duo T5870 2.00GHz, RAM 4GB DDR2 800MHz, HDD 500GB, Video ATI HD 4330 с 512MB DDR2, HDMI ... ,

но на почти 2 пъти по-ниска цена.

А и клавиатурата е фабрично надписана на кирилица :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дилемата е Acer 5942 или Sony VAIO EB1S1E/WI.Като хардуер са еднакви.Предпочитам по-хубавият дисплеи и безпроблемна работа.Sony-то е с WIN7.Предназначиние -филми ,някоя игра и работа с текст,снимки и видео материал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой от тези 5 модела е най-добрия избор според цена - производителност ? Благодаря предварително.

1, 2, 3, 4, 5

Редактирано от tNDrRr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой от тези 5 модела е най-добрия избор според цена - производителност ? Благодаря предварително.

1, 2, 3, 4, 5

Нито един от тях- всички са с AMD процесори. За какво ще се ползва машината?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от тях- всички са с AMD процесори. За какво ще се ползва машината?

Ами интернет, музика, филми, Photoshop и Football Manager (Това е единствената игра, която играя постоянно.) Рядко пъти се случва да играя друга игра.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire-5732/Acer_Aspire_5732ZG__LX_PLF0C_008 Съвсем малко по-скъп, но си заслужава. Всъщност ако се разтърсиш в нета може би ще го намериш и по-евтино. Общо взето се насочи към машина с двуядрен Intel процесор T4xxx серията или по-бърз, поне 2GB RAM и избягвай бюджетните серии на Compaq и Ideapad на Lenovo.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire-5732/Acer_Aspire_5732ZG__LX_PLF0C_008

Съвсем малко по-скъп, но си заслужава. Всъщност ако се разтърсиш в нета може би ще го намериш и по-евтино. Общо взето се насочи към машина с двуядрен Intel процесор T4xxx серията или по-бърз, поне 2GB RAM и избягвай бюджетните серии на Compaq и Ideapad на Lenovo.

Благодаря, но ми се налага да го взема на изплащане, а като гледам laptop.bg нямат офис в Русе. Потърсих в интернет за пс фирмите в Русе и го открих в jar, но както винаги там е най-скъпо и макар на промоция лаптопа е на цена: 1100лв. Макар, че при изплащането, не знам дали разликата от 140лв. ще оскъпи кой знай колко много месечните вноски. Все пак, ако някой може да помогне, като каже в коя друга фирма в Русе го има този лаптоп, ще съм му много благодарен :)

ПП: Сега видях, че модела който е в Jar e 5738ZG, а този който ти предложи е 5732ZG. Извинявам се за грешката :)

ПП2: Доколкото виждам, разликата между двата лаптопа е само в дисплея. И поради причините, които споменах по-горе, се насочвам към модела от Jar.

Редактирано от tNDrRr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване