Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, исках да ви попитам за един лаптоп, предложили са го на баща ми от един наш оператор като лоялен клиент. На разсрочено плащане за 2 години по 41 лв. Вижте за какво говоря и кажете:

1) заслужава ли си 1005 лв. да се дадат за него

2) добър ли е за бъдещ студент, като да върши работа, за игри не ме интересува, важното е дали ще работи максимално бързо и адекватно, защото наскоро работих с един такъв АСУС на един приятел и не останах много доволен...

Ето я машинката:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво значи не харасвам тази или онази марка.Ами че ASUS са едни от най надеждните лаптопи бе.Няма харесвам не харесвам това не е дреха че да ти харесва-при лаптопите има добри и не толкова добри моде

Лаптопа е достатъчн за интернет, офис приложения и ХД на 720 точки. При евентуален проблем всички Дел машини ходят в около два сервиза в София. Въпроса е кой колко бързо и на каква цена ще извърши упр

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно оп

Публикувани изображения

Здравейте колеги, исках да ви попитам за един лаптоп, предложили са го на баща ми от един наш оператор като лоялен клиент. На разсрочено плащане за 2 години по 41 лв. Вижте за какво говоря и кажете:

1) заслужава ли си 1005 лв. да се дадат за него

2) добър ли е за бъдещ студент, като да върши работа, за игри не ме интересува, важното е дали ще работи максимално бързо и адекватно, защото наскоро работих с един такъв АСУС на един приятел и не останах много доволен...

1. Заслужават си 1000-та лева

2. Добър е за студент (под максимално бързо не те знам какво разбираш)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Изразете мнение, моля ви, за ето тази машинка >> ЛИНК :huh: Ще се ползва за сърфиране, слушане на музика, гледане на филми, Skype, Adobe Photoshop и от време на време някоя и друга игрица :P Естествено да няма затруднения при работа с вече изброените дейности Публикувано изображение Приемам и други предложения с цена до около 2500-2600 лв ... надявам се по-добри ;)

http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2171 Разликите са само в процесора и този по-евтиният има по-бърза(800мгхз срещу 667мгххз) и с 1гб повече рам, а разликата е 600-700лв, струва ли си само заради тоя процесор?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2171 Разликите са само в процесора и този по-евтиният има по-бърза(800мгхз срещу 667мгххз) и с 1гб повече рам, а разликата е 600-700лв, струва ли си само заради тоя процесор?

AMD не загряват ли много :super: И какви са отзивите за Тошиба като марка? :P Струва ми се добро предложение на дабра цена... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купувам лаптоп.След дълго изследване по сайтове и онлайн магазини се спрях на този : ASUS N50VN-FP183 .Според мен най доброто производителност-цена.Бих желал да чуя и вашето мнение.Приемам предложения подобни на този .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Като разглеждах сега предишните страници на тази тема, ми направи впечатление че Сони Вайо много рядко се споменава. Единствено поради факта, че още нямат (не съм сигурен) сервиз в България, затова не се спирате на тях или просто е друга причината ... Но както се казва всеки си има собствено мнение. Аз лично се спрях на SONY VAIO FW 130. Единствения косур така да се изразя е, че видеокартата му е вградена Публикувано изображение Ако някой случайно има повече информация моля нека пише своето мнение! Благодаря Ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Тъй като ще си купувам лаптоп и съм се спрял на http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/2137 т.к. няма да го използвам за нищо много натоварващо освен за гледане на филми, слушане на музика и интернет и най - много някоя лека игра. та въпросът ми е за процесора му дали ще действа добре ? Аз да си призная от лаптопи нищо не разбирам така че моля за съветче. Благода ря предварително.!

Редактирано от Qoruin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такъв филм рама винаги бачка на 667 или 533 тва че са сложили на 800 не значи че на толкова върви...

Здравейте на всички!

Като разглеждах сега предишните страници на тази тема, ми направи впечатление че Сони Вайо много рядко се споменава. Единствено поради факта, че още нямат (не съм сигурен) сервиз в България, затова не се спирате на тях или просто е друга причината ... Но както се казва всеки си има собствено мнение. Аз лично се спрях на SONY VAIO FW 130. Единствения косур така да се изразя е, че видеокартата му е вградена Публикувано изображение Ако някой случайно има повече информация моля нека пише своето мнение! Благодаря Ви!

не се споменава щото те лаптопи не правят... друг им ги прави пък и малко хора днешно време хвърлят пари на вятъра заради лепенката че било "сони"

асус правят боклуци -поне тези дето са под 1200 лв... в техномаркет половината msi дето са около 700-800 лева се връщат същия ден за сервиз... за разлика от сони, hp, dell и compaq обаче асус и мси си произвеждат сами боклуците...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такъв филм рама винаги бачка на 667 или 533 тва че са сложили на 800 не значи че на толкова върви...

не се споменава щото те лаптопи не правят... друг им ги прави пък и малко хора днешно време хвърлят пари на вятъра заради лепенката че било "сони"

асус правят боклуци -поне тези дето са под 1200 лв... в техномаркет половината msi дето са около 700-800 лева се връщат същия ден за сервиз... за разлика от сони, hp, dell и compaq обаче асус и мси си произвеждат сами боклуците...

ASUS

ASUS стартира дейността си през 1990г. като прооизводител на дънни платки и компоненти. За 2007г. ASUS има приходи от над 22 млрд $ от продажба на компютърна техника, като за 2007 са продали над 52 млн бр. дънни платки , 7.1 млн. лаптопа и над 1 млн. ASUS eeePC. ASUS е голям OEM производител на лаптопи - произвежда компютри за Apple, SONY и HP. През 2008г. отделя OEM производството на компютри в отделни фирми- Pegatron и Unihan. ASUS в момента провежда много агресивна политика за спечелване на пазарен дял - целта му е до 6 години да стане номер 3 в света. ASUS предлага собствени лаптопи и LCD монитори при много атрактивни условия - ниски цени, добра производителност, добра гаранция - 24 месеца - бърз сервиз - обещават сервиз до 48 часа от постъпване във сервизния център. Tази година ASUS предложиха няколко страхотни модела в ниския ценови диапазон, които станаха хитови : ASUS eeePC 1000H, ASUS M51vr-AP138, ASUS x50gl - AP391 и др. Да се надяваме, че ще задържат позиции както по отношение на цена, така и на качеството, което предлагат.

Неискам да правя други коментари !!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече го взех, мерси за съвета

Късно е но лаптопа струва 800-810 лева - цък Прави си сметката за колко лоялен клиент ви таксуват тия, с 25 % оскъпяване. Защо не се поогледахте преди това ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ(the professor @ 5.05.2009г. в 02:19ч.) *

По - голяма глупост не бях чувал.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

ЦИТАТ ( the professor ) не се споменава щото те лаптопи не правят... друг им ги прави пък и малко хора днешно време хвърлят пари на вятъра заради лепенката че било "сони" Публикувано изображение Боже , каква глупост !!! Моето наблюдение е , че много хора ( платежно способни ) предпочитат СОНИ . Аз сьм сменил 4 лаптопа , и в момента № 5 ( oт 8 месеца ) sony . И всеки закупен занапред ще бьде сони !!! ; не живея в Бьлгария , наблюденията ми са от Полша и Германия .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колебая се между тези лаптопи :

Lenovo

HP Compaq

Бихте ли ме посъветвали. Ще го ползвам за филми , игри , интернет и т.н.

или нещо друго за около 1000 - 1200 лв. Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Предлагат ми Dell Latitude D620 за 550 лева с куадро 110м(7300), 1гб памет със свободен сокет за още, 80гб 7200 хитачи, intel T2400, читава батерия. В общи линий ми върши работа. Дали цената е добра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре недей да обиждаш Асуса. Точно моделите им до 1200 лв са най-изгодните (цена/производителност) на пазара. Да, някои награвят, други шумят, но бих предпочел да мога да играя игри, отколкото да ми седи като тиха пишеща машина... Относно Сони - в БГ не се купува точно заради липсата на сервизи. Всеки познат който се е разправял с дефектирало Вайо - се е отказал от марката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а откъде бихте препоръчали да се закупува лаптоп :P доколко надеждни са сайтовете за онлайн търговия с такива продукти и ако някой може да ми препоръча фирма от Пловдив ще съм много благодарна :question:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Търся си лаптоп за около 2500лв. Изискванията са да има хубава видеокарта(не вградена), 15 инча монитор, поне 250 хард, 4гб рам, някакъв хубав интелски процесор и това е общо взето. Ще се ползва за всичко. При първо разглеждане ми хванаха окото тези двата:

http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2306 и http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2320

Какво ви е мнението за тях? Дайте ми и други предложения :yanim:

Въобще според Вас струва ли си да се дадат толкова много пари за лаптоп при положение, че преносими компютри с малко по-лоши характеристики струват с хилядарка по-малко от тея 2та?

Мерси за помощта! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Търся си лаптоп за около 2500лв. Изискванията са да има хубава видеокарта(не вградена), 15 инча монитор, поне 250 хард, 4гб рам, някакъв хубав интелски процесор и това е общо взето. Ще се ползва за всичко. При първо разглеждане ми хванаха окото тези двата:

http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2306 и http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2320

Какво ви е мнението за тях? Дайте ми и други предложения :)

Въобще според Вас струва ли си да се дадат толкова много пари за лаптоп при положение, че преносими компютри с малко по-лоши характеристики струват с хилядарка по-малко от тея 2та?

Мерси за помощта! :)

По принцип сега, когато лаптопите се бълват на кило, не си струва да се налива максимално в един, който е най-добър. Ако играеш игри под ХР, ти стигат и 3 Гб рам и 250 Гб диск, видеокарти има и 9600ГТ и варианти с Ати. За около 1600-1700 лв. има доста добри изпълнения, останалите 1000 ги пазиш и след година продаваш лаптопа и взимаш нов за 1600-1700 лв., но параметрите вече ще са други, съобразно развитието след една година.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този е добър по параметри. Един колега има същия и е доволен. Но не мога да разбера, защо е толкова евтин, в сравнение с други дори от същата марка с по- слаби параметри?

Редактирано от tarlyo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , търся си лапоп с отделна видеокарта и прилични параметри за около 1000-1200 лв. Някакви предложения

Ако държиш на дискретната видеокарта по принцип трябва да се насочиш към Asus, HP или Acer, т.к. за тези пари само те предлагат умерени решения. Хвърли око на този лаптоп. С backlight на екрана, достатъчно добър процесор (не е C2D но със сигурност става за игри и ще ти върши работа) и що-годе приемливо 3D (това специално е от класа на 9400GM).

Ето този е добър по параметри. Един колега има същия и е доволен. Но не мога да разбера, защо е толкова евтин, в сравнение с други дори от същата марка с по- слаби параметри?

Хубаво предложение, но от опит знам, че 17" за лаптоп не е добра идея. Поносимият максимум (поне за мен и моите колеги) е 15". Освен ако не ти се мъкне куфар на гръб...

EDIT: НР също са на далавера в момента. В Мост имат добри модели за по 1000 лв: http://hp.most.bg/hp-probook-4510s-t6570-1...numNA909EA.html Даже бих казал, че са най-изгодните на пазара.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да го ползвам повече като домашен компютър и затова търся голям монитор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава Acer-a ще ти върши работа, но за 1200 лв можеш да си купиш много по-добър десктоп. В крайна сметка ако ще го ползваш предимно вкъщи - какъв е смисълът от лаптоп за толкова пари? Ако ти трябва най-много веднъж месечно, винаги можеш да си купиш някой евтин втора ръка, който да го размяташ без притеснения...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак ще го размятам, ама от стая в стая и на тераса.;) А настолно РС си имам, ама ще го оставям на сина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване