Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПеЧеН ЛиГлЮ

Младежки пъпки, как да се справим с тях ?

Препоръчан отговор

Не съм експерт, но знам няколко неща със сигурност.... Ако пъките болят, сърбят повече от необходимото - посети личния си лекар, но най вероятно е пубертет. Решението за пъпките тогава е следното- търпение на първо място, когато хормоните ти се нормализират ще се оправи всичко... Храни се здравословно с повече витамини... с една дума плодове(ябълки, цитросови плодове), ядки, зеленчуци... важно е да се поемат храни богати на витамини Е и А те помагат за кожата... могат да се набавят и от хранителна добавка бирена мая, без рецепта се взима от аптеката, безвредна, но да се пие в умерени количества и с почивка. Не прекалявай с лосионите, кремовете и тн. но редовно почиствай лицето... хубави средства за това са тоалетна вода от роза, извлек от невен, но той е по- специфичен и трябва да се използва след консултация с дерматолог. И НАЙ-ВАЖНОТО! НЕ ПРИКРИВАЙ ПЪПКИТЕ ЗАД ГРИМОВЕ(ФОНДЮТЕН И ДР.) ПРЕКОМЕРНАТА УПОТРЕБА ЩЕ ВЛОШИ НЕЩАТА! Ако смяташ, че пъпките наистина са голям проблем за теб.... консултирай се със дерматолог за по-правилно лечение! УСПЕХИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Солена вода и ментолов спирт(не едновременно разбира се) и доза търпение. В повечето случаи работи, хората все си купуват някакви скъпи мазила, а често морската вода или сол, разредена във вода вършат същата работа и са далеч по-безвредни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Значи при мен проблема е че ми излизат пъпки след бръснене ,като тръгне да никне мустаци брада .. позлвам след бръснене афтършейф на нивеа балсам .. и одеколон съм ползвамм преди ефекта е същия та се питамм някой ако е имал същия проблем или знае как да се справя да каже .. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих желала да правя реклама на който и да било козметичен продукт или фирма, но от опита на млади хора които познавам знам, че при пъпки от всякакъв произход и черни точки много помага крем "Кларина" на фирмата Хималая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Значи при мен проблема е че ми излизат пъпки след бръснене ,като тръгне да никне мустаци брада .. позлвам след бръснене афтършейф на нивеа балсам .. и одеколон съм ползвамм преди ефекта е същия та се питамм някой ако е имал същия проблем или знае как да се справя да каже ..

Благодаря предварително

Само да те питам пробвал ли си след бръснене да не ползваш нищо?

Аз бях като теб навремето и вече мнооооого години не ползвам козметика за след бръснене и съм като бебешко дупе.

Другия момент - ако си се наблюдавал - веднага след бръснене ли ти излизат или като мине малко време?

Чуда се дали не излизат пъпките в момента, в който косъмчетата не се показват леко над кожата и тогава да почва дразненето...

Тогава пробвай бръснене всеки ден или през ден-два, в зависимост от гъстотата и твърдостта на косъмчетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да се бръснеш и виж дали ще спрат да излизат. Ако спрат и ако те устройва да ходиш леко набол си взимаш нужния инструмент и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нисковъглехидратната диета помага срещу акне

Специалният режим на хранене контролира нивата на гликозата

Ограничаването на въглехидратите в менюто не само води до отслабване, но и помага срещу акне, съобщи "Индипендънт".

Авторите на проучването от медицинския център "Даунстейт" в Ню Йорк са установили, че нисковъглехидратната диета допринася за изчистването на пъпките, като

контролира нивата на гликозата.

Хората с акне често страдат от хиперинсулинемия – състояние, характеризиращо се с повишени нива на инсулин в кръвта.

Храните с нисък гликемичен индекс помагат за хормоналния контрол на акнето, обясняват изследователите.

Те препоръчват на хората с акне да избягват хранителни продукти като бял ориз, бял хляб и сладкиши и да наблягат на храни като месо, плодове и зеленчуци.

Днес.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такам... това е проблем с пубертета който не е точно проблем, защото всички си го имаме на тази възраст, но ще се чувствам по добре ако лицето ми е малко по изчистено!Говоря за пъпки по лицето и разни други такива неприятности и ви питам как да ги премахна.Чел съм различни глупости в интернет ама понеже вие сте най-готини реших и вас да попитам!  :) (Най-вероятно и тази тема ще остане без реално решение на проблема но все пак да има нещо за което да говорим..  :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефективен начин за премахване на младежките пъпки или т.н. "акне"... няма да намериш. Единствено и само времето ще го направи. Казвам ти го като човек минал през този период. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми на тези пъпки не им ли викаха пъпки недое.ки :ph34r: Как си със секса?

Какъв секс бе приятел? :) На 16 съм още..Идва му времето ама не съм от тези дето почват на 13-14 да се лашкат!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уху, аз викам че си на 18 някъде, а ти на 16 се тревожиш за едните пъпки... Да не те отчайвам, но имаш още известно време да ги потърпиш. Нарича се хормон... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв секс бе приятел? :) На 16 съм още..Идва му времето ама не съм от тези дето почват на 13-14 да се лашкат!  :D

Че ти си на 16,не на 13-14.Има разлика.Почвай със секса и ша са опрайш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти си на 16,не на 13-14.Има разлика.Почвай със секса и ша са опрайш ;)

Ти пъ къде го хвърли човека. Не секса няма го опрай, освен само да потуши хормоните които са в огромно количество на тази възраст. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пъ къде го хвърли човека. Не секса няма го опрай, освен само да потуши хормоните които са в огромно количество на тази възраст. :D

Де съм го хвърлил ве-той окъснял даже.Кат почне ша видиш как сам ша са пофали,че са му минали пъпките :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де съм го хвърлил ве-той окъснял даже.Кат почне ша видиш как сам ша са пофали,че са му минали пъпките :ph34r:

Мда дано помогне, поне пъпките няма да се наричат недое*ки. :D

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм почти на 20 вече, но тея акне ми стоят още. Ходих на лекар, и ми изписа един мехлем, но изобщо не помага. Ако знаете нещо ефективно.? Да взема да отговаря, преди да ме пита скалата, да правя секс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм почти на 20 вече, но тея акне ми стоят още. Ходих на лекар, и ми изписа един мехлем, но изобщо не помага. Ако знаете нещо ефективно.? Да взема да отговаря, преди да ме пита скалата, да правя секс.

Е това вече не е много нормално - отиди на дерматолог да каже конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къв лекар ,кви мехлеми,кви 5 лева бе.Прайте секс и нема имате проблеми с пъпките.Пфуууу се да ви уча :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къв лекар ,кви мехлеми,кви 5 лева бе.Прайте секс и нема имате проблеми с пъпките.Пфуууу се да ви уча :clown:

Секса е универсалния лек, знаем го. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми на тези пъпки не им ли викаха пъпки недое.ки :ph34r: Как си със секса?

кой говореше за мръсно подсъзнание !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфууу от тийн зона на секс зона , как стана тая магия..  :D Опасна работа са тинейджърите в 21в.!

Редактирано от Светозар (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа брат ми-тук друга тема :D

Не ми обяснявай ... тигъра кожата си мени но нрава не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...