Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПеЧеН ЛиГлЮ

Младежки пъпки, как да се справим с тях ?

Препоръчан отговор

Честно казано и аз имам проблем с пъпките и съм използвала какви ли не простотии! От Ейвън съм си поръчвала едни пилинг маски и ред глупости, но вместо подобрение, се получава влошение (тоест искам да кажа, че на тази фирма, продуктите им не ми влияят никак добре). Сега използвам само гел-пяната на Ейвън (действа ми добре, за разлика от останалите им продукти) и коректор акне "Amrita". Добро е на мен ми помага и при това е много евтино - около 2.00 лв, 20ml. Обаче много трудно се намира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм диструбутор на Еван и мога да кажа, че съм доволна от продуктите, ако нещо не ти е повлиало както се очаква може би не е правилно избраният продукт. Всички продукти се съчетават от една серия и се използват редовно, а за пъпки има много сполучливи продукти, но зависи от възрастта. От Орифлейм съм взимала на големият ми син и му действаха добре така че нищо не пречи да опитвате. Зависи от кожата, причината на възникване и много е важно да се последователни и упорити! Лептен също е много сполучлив, но ... трябва да се почива защото кожата привиква. РР Печен лигльо това в ЛС-то е много сериозно и изпитано.

Редактирано от dareto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да не се мажеш с нищо под формата на крем.Използвай само тоник или някаква гел-пяна за почистване на лицето,но да е редовно.Най-важното е кожата да е винаги чиста! А със спирт са ми казвали,че е добре да си почистваш лицето,но примерно веднъж месечно,щото наистина почва да се бели кожата,ако е по-често :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо против Ейвън/Орифлейм, когато стане дума за такъв тип козметика... Такива продукти се купуват само от аптека!

Не съм имала такива проблеми, да чукна на дърво, но предполагам, че със спирт (особено салициловия, който е силен) се мажат само самите пъпки... как ще се маже цялото лице Публикувано изображение

Най-важно е да не се закачат пъпките - то е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там ,че всяка кожа различно се повлиява от козметика и медикаменти.По добре консултация с дерматолог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята братовчедка е ходила на дерматолог, но е дала солидна сума (200 лв). След като свършиха продуктите й лицето отново и се влоши. Дори по време на ползване от предписаните продукти лицето й е ставало ужасно раздразнимо. Приемала е и лекарства, които допълнително нарушават баланса на организма й. Това е на хормонална основа и това след време би отзвучало. Борбата с акнето е трудна наистина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Права си.Понякога е много трудно.Мога да дам това,което съм изпробвала и ми помогна,но ще се въздържа, заради някои хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там ,че всяка кожа различно се повлиява от

козметика и медикаменти.

Така е. Някои и някакво мазило от 2-3 лв ще им помогне, при други и с La Roche-Posay и Eucerin няма да има ефект.

Моята братовчедка е ходила на дерматолог, но е дала солидна сума (200 лв). След като свършиха продуктите й лицето отново и се влоши. Дори по време на ползване от предписаните продукти лицето й е ставало ужасно раздразнимо. Приемала е и лекарства, които допълнително нарушават баланса на организма й. Това е на хормонална основа и това след време би отзвучало.

Борбата с акнето е трудна наистина!

Да, и освен това трябва и някои "вътрешни" навици да се променят... храненето особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффффффффф нз Публикувано изображение ще пробвам с тоя зинерит проверих в интернет видях и в други форуми навсякаде само хубаво за него имам така че ще пробвам и ще видим какво ще стане

а в момента забелязах и друго че когато е по влажно времето и имам много повече в момента сим сравнително добре поучистих се без да използвам нищо :sobbing:

P.S. Почвай и да се къпеш всеки ден , замърсената кожа също спомага за образуването на нови и нови пъпки

хаххаахах къпя си се всеки ден :sobbing: че и някои път по два пъти особенно когато съм си надаскало и като карам физическо, между другото това което каза е е много правелно ;) Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:sobbing:

P.S. Почвай и да се къпеш всеки ден , замърсената кожа също спомага за образуването на нови и нови пъпки

Е че то дали има такива, които не се? :sobbing:Виж даже хората без условия как успяват... "у колзето, бе" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си в пубертета тогава пъпките ти могат да се повлияят добре от доста от изброените козметики тук.Но......Тези пъпки са вследствие на хормоните в организма ти и наистина изчезват в определена възраст.Гледай да не ги пипаш,че остават страшни белези,и никакъв спирт.Пак ще кажете бабини рецепти,но много от познатите ми приятелки (включително и аз през пубертета)са използвали хума на прах(от аптеката,струва 20 стотинки пакетчето),която е АБСОЛЮТНО безвредна и смея да твърдя,че извлича всичката мазнина от порите на кожата.Не всеки се наема да си прави такива маски,още по-малко момчета,но хумата се препоръчва за много неща.Пъпките няма да изчезнат,но поне ще се успокоят и кожата ще бъде чиста.Ако ползваш гел-пяна гледай също да е без съдържание на спирт.Сапун също не трябва да ползваш.УСПЕХ ;) Можеш също и сладкото и мазното да намалиш в менюто,дори ако успееш да го спреш за известно време-поне да видиш дали кожата ти ще се повлияе от тая диета ;)

Редактирано от _sweet_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важно е да не се закачат пъпките - то е ясно.

Значи е грешно да се ходи на почистване при козметик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е грешно да се ходи на почистване при козметик?

В смисъл да не се стискат собственоръчно. Козметичките правят пилинги, маски и т.н., не бърникат с ръце - макар че май има практика след парна баня да ги стискат, една позната преди години разправяше, че козметичката й стискала черните точки - аз лично не бих позволила такова нещо с моето лице. Публикувано изображение

А иначе за хумата и аз съм го чувала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сапун също не трябва да ползваш.

Обикновен не,разбира се

Но сапунът с водорасли на Орифлейм е невероятен-не изсушава изобщо кожата-напротив-тя става много гладка,мека и подхранена

:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го споменах в 1вият ми пост ,защото и аз така мислех като теб , но след това ходихме на кафе с 1 познати и повдигнах тази тема ( козметика и т.н.) , и като споменах ,че се къпя всеки ден и то по няколко пъти (слагам адски много гел-тафт chaos look или wet look и лак за коса- черния тафт , по 1 от 2те всеки месец отива ,че и не стига и ме е страх да не ми окапе косата чак Публикувано изображение ,но уви суетата мъжка в днешно време...) те ме изгледаха все 1 съм им изял десерта(не посмях да ги попитам ,колко често го правят , реших да си остана с що-годе добри впечатления за тях) . Аз съм стигал и до 3-4 пъти , ако е за бройката ,но не е там работата ...те така реших да го спомена ,за всеки случай Публикувано изображение

Редактирано от Dobrqka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че то дали има такива, които не се? ;)Виж даже хората без условия как успяват... "у колзето, бе" :lol6:

Не го споменах в 1вият ми пост ,защото и аз така мислех като теб , но след това ходихме на кафе с 1 познати и повдигнах тази тема ( козметика и т.н.) , и като споменах ,че се къпя всеки ден и то по няколко пъти (слагам адски много гел-тафт chaos look или wet look и лак за коса- черния тафт , по 1 от 2те всеки месец отива ,че и не стига и ме е страх да не ми окапе косата чак Публикувано изображение ,но уви суетата мъжка в днешно време...) те ме изгледаха все 1 съм им изял десерта(не посмях да ги попитам ,колко често го правят , реших да си остана с що-годе добри впечатления за тях) . Аз съм стигал и до 3-4 пъти , ако е за бройката ,но не е там работата ...те така реших да го спомена ,за всеки случай Публикувано изображение

хахахах разбирам какво имаш в превид еми ако вземат да понамирисват не се къпят често да знаеш Публикувано изображениеПубликувано изображение аз имам такива познати но нямат нито една пупка :speak: :speak: :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл да не се стискат собственоръчно. Козметичките правят пилинги, маски и т.н., не бърникат с ръце - макар че май има практика след парна баня да ги стискат, една позната преди години разправяше, че козметичката й стискала черните точки - аз лично не бих позволила такова нещо с моето лице. Публикувано изображение

А иначе за хумата и аз съм го чувала.

Хаха, не просто ги стискат - това е един от основните методи на работа наред с процедурите.

Между другото, от близо 2 месеца използвам крем "Скинорен" и в комбинация с гел-ексфолиант действа почти перфектно при мен. На някой може да му е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за да Ви развеселя, ще ви кажа и аз моята рецепта!

Най лесният начин, за да се справиш с пъпките е - ДА ПОРАСНЕШ!

С най добри чувства!

и на колко год трябва да си, че да ти изчезнат пъпките? ;)

Моите се появиха, когато бях на 12 .. сега съм на 23 и пак са си там - харесват ме и не искат да си ходят! :clap:

И аз минах през 101 козметични салони , 1000 вида козметики, и прочие.

Пубертетските минават до 17 обикновено, а тези с проблематична кожа си остават. Казвали са ми, че като забременееш и родиш - лицето се изчиствало (ще ви кажа след 5-10 годинки, дали е така ;) ). Колкото до ПеЧеН ЛиГлЮ .. да се надяваме, че твоите са пуберрр и ще минат скоро. Най-важното е да не ги стискаш, защото се размножават и стават петна!

Можеш да пробваш водна баня или сауна - на някои и това им помага. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффффффффф нз Публикувано изображение ще пробвам с тоя зинерит

Зинеритът се комбинира с едно лекарство, ама как му беше името.....кутийката му е светло зелена (май имаше и бяло). Хапчетата са опаковани малко като презервативи, но са малки. Май ги водят антибиотик. Схемата беше нещо от сорта на:

ден 1: 2х2 хапчета

ден 2 2х1 хапче

после една седмица х1 хапче

после една седмица х1 хапче през ден

Попитай в аптеката, няма начин да не го знаят ;)

Хапчетата са запечатани в сива материя, затова ми приличат на кондоми :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зинеритът се комбинира с едно лекарство, ама как му беше името.....кутийката му е светло зелена (май имаше и бяло). Хапчетата са опаковани малко като презервативи, но са малки. Май ги водят антибиотик. Схемата беше нещо от сорта на:

ден 1: 2х2 хапчета

ден 2 2х1 хапче

после една седмица х1 хапче

после една седмица х1 хапче през ден

Попитай в аптеката, няма начин да не го знаят ;)

Хапчетата са запечатани в сива материя, затова ми приличат на кондоми ;)

хахаха оки ще попитам а някаква представа дали са скъпи ???

и на колко год трябва да си, че да ти изчезнат пъпките? ;)

Моите се появиха, когато бях на 12 .. сега съм на 23 и пак са си там - харесват ме и не искат да си ходят! :clap:

И аз минах през 101 козметични салони , 1000 вида козметики, и прочие.

Пубертетските минават до 17 обикновено, а тези с проблематична кожа си остават. Казвали са ми, че като забременееш и родиш - лицето се изчиствало (ще ви кажа след 5-10 годинки, дали е така ;) ). Колкото до ПеЧеН ЛиГлЮ .. да се надяваме, че твоите са пуберрр и ще минат скоро. Най-важното е да не ги стискаш, защото се размножават и стават петна!

Можеш да пробваш водна баня или сауна - на някои и това им помага. Публикувано изображение

абе то ако минават на 17 то не устанало ама като гледам маи нямат намерение да се махат Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, аз се боря от години с това нещо. Дори и секс-а не помага :) Както и да е, сега ще ти споделя от моя опит, понеже съм използвал какво ли не. Имаш ли по-солидна сума налице, най-добре лазерна козметика, в търново си немаме такова нещо, а понеже лекуването с лазер-а не става само с един сеанс и ...... Моето лице, беше страшно, но успях до някаква степен да го преборя и сега останаха само петна. Виждам че си се ориентирал към зинерит, доста добро лекарство, но в повечето случаи действа доста бавно и не винаги ефекта е пълен. Но е доста добър вариант, както и Скинорен. Някой ти беше казал в по-горните постове, да не го прилагаш след бръснене, точно тогава се прилага. Да не ти пука, че смъди и сърби. След бръснене с топла вода, като приключиш задължително измиваш лицето с ледена вода, за да се изпъне хубаво кожата и за да се отворят порите, подсушаваш и мажиш със зинерит. Или варианта който ти препоръчвам аз е салицилов спирт, продават го в аптеките, и той е идеален след бръснене и рано сутрин, може да го ползваш като почистващ тоник, а и хич не е скъп. Има няма 2 лева, шишенцето. Препоръчвам ти за много бързо действие "FUCIDIN". 7 лева е тубичката с крема. Хубаво е да го приложиш за три-четири дни, но да не излизаш никъде. Тъй като фуцидин, изкарва себум-а на повърхността, себума е онази бялата мизерия, като изтискаш пъпката. Не е желателно да ги стискаш естествено :) Само ги мажи с това лекаствто, те сами ще изчезнат, ако не ги закачаш. За мен това е най-доброто лекарство. Но излиза по-скъпичко. Друго, което също препоръчвам, но се намира по-трудно е крем от невен. Продават го в така наречените "Билкопродавници". Действа по подобие на фуцидин-а. Много важно нещо е да поддържаш и временно някаква диета. (не задължително, но е хубаво да се изчисти организма от токсините, докато ползваш тези лекарства). Спри за известно време, всякакви сладки изделия, чипсове, по пикантни, люти, кисели, солени манджи. Абе плодове, зеленчуци и риба, Особено полезни за кожата са ряпата и моркова. Можеш да си позволиш да приемеш доста бира, дори да вземаш хапчета бирена мая, тя пречиства кръвта катко се казва, но се качват кила от нея :) Допитването до всякакви козметици и дерматолози, в 90 процента от случаите е обречено на пълен неуспех. Освен ако нямаш пари за лазерно лечение. В крайна сметка, ти сам трябва да разбереш от какво ти са пъпките, може да са пубертетски, може да са следствие от приемане на "химия" (дано не ползваш), да са подкожни косъмчета или да си алергичен към нещо. Последното не ти го пожелавам :) А да ти кажа най-сигурния вариант, който лекува кожата, независимо какви са пъпките, лятото на морето, солената вода и слънчевите лъчи са най-доброто лекарство. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хващаш последния каталог на Orifleme от работата на майка си. Поръчваш серия за твоята вазраст, като гледаш да взимаш от нея лосион, тоник, дневен, нощните кремове са по малко в младежките серии! 100% при добро ползване за 2 седмици изчезват и се забелязва резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха оки ще попитам а някаква представа дали са скъпи ???

Ами в една опаковка мисля, че има 10 хапчета. Цената беше около 10лв. Като си ходя към родния край (след около 2 седмици) ще ти напиша името на хапчетата, но сега мога само да ги описвам :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...