Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПеЧеН ЛиГлЮ

Младежки пъпки, как да се справим с тях ?

Препоръчан отговор

Добре си им го казала. Повечето понятие си нямат за какво става въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и едни пилинги. Слага се съвсем малко вода ( поне моят беше на прах ) и се нанася като маска докато изсъхне. Ефекта е добър. Също съм забелязал, че солената морска вода за една седмица чисти всичко почти :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и едни пилинги. Слага се съвсем малко вода ( поне моят беше на прах ) и се нанася като маска докато изсъхне. Ефекта е добър. Също съм забелязал, че солената морска вода за една седмица чисти всичко почти ;)

Както споменах по-горе дълбоко почистващите продукти могат да се използват само веднъж или най-много два пъти на седмица...

Мерси за съвета, щом е от личен опит е полезен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си им го казала. Повечето понятие си нямат за какво става въпрос

Така е защото просто за някой хора това не е проблем...Нямат такъв...не им е пъпчасала кожата... ;)

Но тези които го имат този проблем знаят какво е и се чудяк как да се скрият зад тези пъпки, които сякаш целия свят вижда, а на тях им се вижда, че са грозни заради пъпките...Та така...По-добре да помогнем, а то забавлението край няма ;)Публикувано изображение

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ако някои знае някакво лекарство илиии някоя бабина магиика да сподели тук аз ще съм много благодарен.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един метод зависи от типа кожа.Вече писах за изпитан метод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично при мен Зинерит + антиакне сапун показаха резултати още на втория ден. Пък да видим, може напълно да ми решат проблемите след няколко седмици ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовно миене на лицето със сапун(ползвам обикновен,пробвал съм и анти-бактериален,изсушава кожата прекалено много) и след всяко измиване да се използва крем(аз ползвам Акне Аут).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кремчета , водички , лосиончета ... жули Зинерит + редовна хигена и ще си щастлив

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кремчета , водички , лосиончета ... жули Зинерит + редовна хигена и ще си щастлив

Е тоя "Зинерит" кво е щом казваш че "Кремчета , водички , лосиончета и т.н.) не помагали той кво се явява? Пудра някаква? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвам зинерит

действа бавно Публикувано изображение

но определено се наблюдава промяна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тоя "Зинерит" кво е щом казваш че "Кремчета , водички , лосиончета и т.н.) не помагали той кво се явява? Пудра някаква? ;)

Бих го нарекъл лекарство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравим, редовна консумация на алкохол! Всяка вечер по 300-400 Капитан Фред :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Много сех. 2. Виж 1. 3. Много витамини. 4. Консултация с лекар. 5. Виж 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак това са младежки пъпки ,ако всяка вечер се пие по 300-400 грама чистак , няма да ни се налага да се лекуваме от акне ,а от цироза Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам отвратителен проблем, продължил 5 години. Акне в тежка форма - папули и пустули, на места понякога и възлести образувания. Ползвал съм Bactroban, Baneocin, Triclobacter, Scinoren, Zinerith, Lepten, Acne out (лосион и крем), Chlornitromicyn, сяра и салицилов спирт. Най-добри резултати даде лечението със Scinoren, салицилов спирт и Augmentin, а след 2 посещения при козметик лицето ми почти се изчисти, останаха само петна. Сега обаче, понеже поддържам кожата на лицето си суха до излющване, започнаха да ми излизат пъпки и по гърба и раменете. Какво да правя, нямам доверие на дерматолозите в Бургас, а имам чувството, че проблемите ми са резултат от някакъв вътрешен абцес, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леченето на акнето е комплексно - вътрешно и външно.

За храненето е писано по-горе, има много инфо в нета относно храните, които трябва да се избягват.

Ето нещо друго, което намерих:

Акнето е един доста неприятен проблем, лечението му е трудно и продължително. Също така важен и сложен проблем е премахването на белези от акне, защото те могат да продължат да ни тормозят и много дълго след справянето с акнето.

Един метод на лечение, който съчетава лечението на акне и белези, е лазерната терапия. Този вид терапия вече е доста популярна и достъпна в козметичните и естетични салони в България. Съществуват вариации в схемите и честотата на сеансите в зависимост от вида на лазерната техника използвана в съответния салон - от ежедневна терапия до терапия веднъж в месеца. Този тип процедури не са болезнени. Най-важното, което трябва да се знае за тях е, че задължително трябва да се ползва слънцезащитен дневен крем. Това всъщност важи и по принцип - кожата трябва винаги да се предпазва от слънцето, за да се избегне появата на петна.

Лазерните процедури имат много благотворно влияние върху акнето, тъй като те имат силно противовъзпалително действие и помагат за успокояването на пъпките. Заедно с това, този вид терапия помага за намаляването на белезите.

Ние сме пробвали лазерни процедури, които се правят веднъж в месеца, но сме по-доволни от ежедневните процедури. Те се правят с по-слаб и по-различен вид лазерна апаратура. Третират се само засегнатите места, като се обтриват с лазерен накрайник приличащ на писалка. Особено добър ефект имат тези процедури, ако са насочени към лечение на белези от акне, когато преди процедурите засегнатите участъци се намажат с Мадеказол. Това е мехлем против белези, който се продава в аптеките и е много ефикасен, а лазерът засилва неговото действие.

Ежедневните процедури с лазер се правят обикновено на серии от по 10-тина в последователни дни или през ден. След това се прави пауза. Ефектът от лазера е почти мигновен - веднага се усеща разликата.

Въпреки тези добри отзиви, отрицателните страни на този вид терапия са, че след време акнето може пак да се появи, а заедно с него да се появят и нови белези. А лазерните процедури не са никак евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-вече на хормоните се дължат младежките пъпки.Особено,ако някое момиче има повече мъжки хормони,отколкото трябва.Една приятелка го има този проблем и ако не беше отишла на дерматолог нямаше да го разбере и щеше да си се маже с всичките там простотии без да има никакъв ефект.Затова чиста работа,който има проблеми с пъпките-да отиде на дерматолог.И аз ходя веднъж на два месеца,въпреки,че нямам много пъпки,на мен кожата ми е гадна.

Редактирано от All_Eyes_On_Me (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето, това е наистина много добро, пробвах го изчиства всички нечистотии по кожата и премахва омазняването!

lotion purifiante matifiante avene cleanance- Лосион за мазна кожа склонна към акне!Само да предупредя хората които биха го ползвали преди да ходят на дискотека- избягвайте го иначе кожата Ви ще свети като звезда! :help wanted3: Може и да опитате, нищо не ви пречи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

привет на всички,аз съм на 14г и имам тези младежки пъпки,имам най много пъпки на челото и направо ми убиват самочуствието не съм неъф задрастеняк,и се нервя по-точно много ми е гадно с тея пъпки,цедя си ги ръчно излиза едно като бяло/гной/,кажете ми какво можете да ми препоръчате,всички 6 страници изчетох и засега съм се спрял на зинерит и онова дето струва 20 стотинки от аптеката, също четох във нета че за м.п. се било много ефикасно "1 кутийка крем "Здраве" смесена с 4 аспирина" , кажете ми какво да правя с този много гаден проблем,помогнете на едно момче с разбито самочуствие! =|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото и основно нещо е почистването и то редовно, а не само от време на време, другото е крем, който действа така, че допълнително да помогне на кожата в борбата с акнето... Ако пъпките са много почиствай ги сутрин и вечер, ако не са много почиствай ги само веднъж... Ако обичаш сладко намали приема му, ако си по мазните неща и тях ограничи...яж повече плодове, зеленчуци и най-важното месо...Пий колкото можеш повече вода или чай...така и организма ти ще може да обнови процесите си... Ако използваш алкохол, кафе и никотин добре е да ги избягваш... Само от теб зависи колко ще е ефективно лечението ти...Ако си стриктен само ти ще спечелиш... Ако пъпките ти са много по-добре си вземи нещо хидратиращо, но да е лечебно можеш да ползваш, като дневен крем, който да регулира мастното отделяне... http://www.marvistore.com/images/Normaderm...ting%20Care.jpg да няма да отслабвам а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с изстискването може да пък да ви обезобрази завинаги

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Имах една позната,изпатила си от такива козметични процедури в някакъв салон за красота.

Та не се доверявайте на непрофесионалисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...