Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПеЧеН ЛиГлЮ

Младежки пъпки, как да се справим с тях ?

Препоръчан отговор

Така ако някои знае някакво лекарство илиии някоя бабина магиика да сподели тук аз ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ако някои знае някакво лекарство илиии някоя бабина магиика да сподели тук аз ще съм много благодарен.

Искам да ти кажа, че когато в пубертета срещнах проблема с пъпките, се запътих към какви ли не специалисти. Какво ли не ми даваха- от най-скъпите лекарства до някакви рецепти, бъркани някакви си лекарства. Проблема ми с пъпките се появи изведнъж и за кратко, защото бързо намерих вярното решение. Отидох на козметик, но не на обикновено почистване. Оказа се, че пъпките и петната, предизвикани от прекалено многото и различни лекарства и мазила, не са признак за тежките заболявания на кожата, които тези така наречени експерти ми казаха, които между другото всеки път бяха различни. Били са си просто пъпки. След като получих тези усложнения, отидох при тази моя козметичка, чиито услуги ползвам вече може би 6та година. Тя ме излекува точно с 2 терапии със специална машинка на лазерен принцип. Сега можеш да видиш лицето ми на снимката, и спомен нямам от подобен проблем.

Така че не се доверявай много много на лекарите, колкото и гадно да звучи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ти кажа, че когато в пубертета срещнах проблема с пъпките, се запътих към какви ли не специалисти. Какво ли не ми даваха- от най-скъпите лекарства до някакви рецепти, бъркани някакви си лекарства. Проблема ми с пъпките се появи изведнъж и за кратко, защото бързо намерих вярното решение. Отидох на козметик, но не на обикновено почистване. Оказа се, че пъпките и петната, предизвикани от прекалено многото и различни лекарства и мазила, не са признак за тежките заболявания на кожата, които тези така наречени експерти ми казаха, които между другото всеки път бяха различни. Били са си просто пъпки. След като получих тези усложнения, отидох при тази моя козметичка, чиито услуги ползвам вече може би 6та година. Тя ме излекува точно с 2 терапии със специална машинка на лазерен принцип. Сега можеш да видиш лицето ми на снимката, и спомен нямам от подобен проблем.

Така че не се доверявай много много на лекарите, колкото и гадно да звучи.

аз не ползвам от няколко месеца нищо от някои работи има подобрение но за кратко

търся си нещо съвсем обикновенно безвредно и сигорно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не ползвам от няколко месеца нищо от някои работи има подобрение но за кратко

търся си нещо съвсем обикновенно безвредно и сигорно Публикувано изображение

Евтино, безвредно и сигурно...малко трудно май ще го намериш Публикувано изображение

Само да ти кажа каквото и да правиш, не ползвай лептен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтино, безвредно и сигурно...малко трудно май ще го намериш Публикувано изображение

Само да ти кажа каквото и да правиш, не ползвай лептен :)

за лептен знам

това гарниер пюр е добро амаа бавно деиства мно време требва пък аз се нервя

не е задължително да е евтино

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лептен знам

това гарниер пюр е добро амаа бавно деиства мно време требва пък аз се нервя

Ее, ти пък Публикувано изображение Щом си опрял до гарниер значи полоението не е толкова сериозно. Ако пък е сериозно, то ти трябва нещо по-силно. Ще ти кажа едно, което и аз и сестра ми ползваме, вече не за такива пъпки, но ако някоя пъпчица все пак изникне отнякъде :) Казва се Dalacin. Продават го без рецепта. За него мога да ти кажа, че е много добро. Аз просто мислех, че ти трябва нещо по-силничко.

Пробвай това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

амииии да ти кажя силничко ми трябва не съм о тея с малко пъпки Публикувано изображение

имам си ги ит о напоследък избиха много ама то е зараидвремето лятото са по малко ама това мога го видя

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

амииии да ти кажя силничко ми трябва не съм о тея с малко пъпки Публикувано изображение

имам си ги ит о напоследък избиха много ама то е зараидвремето лятото са по малко

Пробвай това. На мен поне ми действа екстра :)

Лека вече, че не мога повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зинерит от аптеката - 15 лв ли беше ще те излъжа ,но някаде там - срока му на годност е не повече от 7 седмици - добър ефект има 4-5 дни и няма помен ,поне при мен ,малко е гадно ако го нанасяш някъде около устата ,защото почват да ти изсъхват устните (ако се бръснеш , не го прилагай след бръснене ,че много смъди , по-добре и преди бръснене не го прилагай Публикувано изображение ), а за тъф стафф(големи работи някъде на мноого видно място - в пространството между устата и челото Публикувано изображение и по самото чело ) използвам ехтиол(също от аптеката) - за 2-3 дни им вижда сметката , но смърди отвратително , изглежда отвратително и по-добре се мажи само вечер , като го изтриваш преди лягане ,че няма пране Публикувано изображение друго не съм ползвал , не мисля и да ползвам с това се поддържам и смятам ,че нямам никакви проблеми с акне и всяк'ви други кожни образувания Публикувано изображение (дано съм бил изчерпателен)

Редактирано от Dobrqka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много още тая седмица ще потърся и ще споделя след няколко дена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И за да Ви развеселя, ще ви кажа и аз моята рецепта!

Най лесният начин, за да се справиш с пъпките е - ДА ПОРАСНЕШ!

С най добри чувства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Dobrqka. "Зинерит" и аз съм го ползвал и останах доволен. Причината поради, която спрях да го ползвам е, че след около година дейстивето му намаля значително, предполагам, че се е получило някакво насищане. Ползвал съм също и "Далацин" - действието му не е толкова силно колкото "Зинерит"-а, но помага. Може и само "Зинерита" да ти помогне, зависи какъв огранизъм си. При мен е доста трудно, но леко затихнахнаха в сравнение с преди 2 години примерно. Задължително си ползвай гел-ексфолиант преди да ползваш лосиона против пъпки. По-често си мий лицето. Ако наистина искаш да ти е винаги чисто си носи в себе си мокри кърпички. Другото, което мога да те посъветвам е задължително да ползваш автершейв след бръснене и по-внимателно с бръснача около възпалени пъпки, щото самото бръснене достатъчно си дразни кожата, поне при мен де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за да Ви развеселя, ще ви кажа и аз моята рецепта!

Най лесният начин, за да се справиш с пъпките е - ДА ПОРАСНЕШ!

С най добри чувства!

абе то лесно да порасна ама нестава толкова лесно Публикувано изображение

Другото, което мога да те посъветвам е задължително да ползваш автершейв след бръснене и по-внимателно с бръснача около възпалени пъпки, щото самото бръснене достатъчно си дразни кожата, поне при мен де.

е то ако не ползвам автършейв аз тряяя се самоубия тоооо няма такова сърбене болене и дразнене апък иначе внимавам колкото се може повече още неска ще потърся тояя Зинерит Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти специалната серия на AVON - Pure Pore-Fection,винаги има продукти на промоция И действа много бързо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа и да питам нещо верно ли е че използването на спирт не е хубаво ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвал съм спирт и по мое мнение не помага. На мен не ми помогна особено и не мисля, че дори влияеше на пъпките, за сметка на това яко пари. Аз си взимах салицилов, казват, че е силен, но аз не съм на това мнение, силен е само на парене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвал съм спирт и по мое мнение не помага. На мен не ми помогна особено и не мисля, че дори влияеше на пъпките, за сметка на това яко пари. Аз си взимах салицилов, казват, че е силен, но аз не съм на това мнение, силен е само на парене.

значи, аз съм ползвал спирт помага, но съм чувал че исушава кожата и запушва спорите което води до появата на нови пъпки

ПП:ако имам правописни грешки ме извинете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами значи аз използвах един продукт на "Clean & Clear"-тоникът (също и дугите препарати на тази фирма,продават се в аптеките),но в последствие се усетих,че ако е акне това нещо няма как да се лекува,защото и на козметик да ходиш тя младежката кожа постоянно е предразположена към появата на акне,било то предизвикано от нерви,притеснения,много шоколад и т. н.,така че решението е да се изчака до изчезването на пубертета или т.нар. "порастване",а ако не става въпрос за акне а пъпки (защото разликата е голяма) тогава мисля че гореспоменатият продукт е много удачен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами значи аз използвах един продукт на "Clean & Clear"-тоникът (също и дугите препарати на тази фирма,продават се в аптеките),но в последствие се усетих,че ако е акне това нещо няма как да се лекува,защото и на козметик да ходиш тя младежката кожа постоянно е предразположена към появата на акне,било то предизвикано от нерви,притеснения,много шоколад и т. н.,така че решението е да се изчака до изчезването на пубертета или т.нар. "порастване",а ако не става въпрос за акне а пъпки (защото разликата е голяма) тогава мисля че гореспоменатият продукт е много удачен

е не ме отчайвайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа и да питам нещо верно ли е че използването на спирт не е хубаво ???

УжЪссс-забрави спирта

Като бях като тебе с лавандулов се мажехме-ама какъвто и да е спирт изсушава кожата,започва пък после да се бели все едно е изгорена

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е не ме отчайвайте

аз не че имам, ма за всеки случай майка ми е поръчала там некви от ейвън. едното е нещо като домашна терапия... бе крем с некви кат песъчинки в него а другото си е асъл крем. от време на време ми се появяват тук-там ама се махат за теб не знам.. =/

Редактирано от thedemonhunter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не че имам, ма за всеки случай майка ми е поръчала там некви от ейвън. едното е нещо като домашна терапия... бе крем с некви кат песъчинки в него а другото си е асъл крем. от време на време ми се появяват тук-там ама се махат за теб не знам.. =/

ейван въонще нема ми помогне това което ми препоръчаха по рано него ще си взема с З дето почваше Публикувано изображение

ейван въобнще нема ми помогне това което ми препоръчаха по рано него ще си взема с З дето почваше Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да се консултираш с дерматолог-а не да пробваш това и онова

Защото всяка кожа е специфична сама по себе си,отделно трябва да ти й предпишат лекарства вътрешно

Много те моля,послушай ме-имам една позната и лицето й така си и остана- цялото на дупки,след такива пъпки,непремахнати,мазани с кой кво каже,останали белези -грозно нещо да не чува дявола Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да се консултираш с дерматолог-а не да пробваш това и онова

Защото всяка кожа е специфична сама по себе си,отделно трябва да ти й предпишат лекарства вътрешно

Много те моля,послушай ме-имам една позната и лицето й така си и остана- цялото на дупки,след такива пъпки,непремахнати,мазани с кой кво каже,останали белези -грозно нещо да не чува дявола Публикувано изображение

ходих на дерматолог и ми каза да съм чкъл то дао 20тата година наи късно щяло да мине е аз мога ли да яакам до 20 години и да ходя като крастав Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф орифлеймове , ейвъни , лореал... простотийки в лъскави кутийки ... и аз го ползвах това дето има като зрънца - вятър работа ... а дупките се появяват точно от това акне ,ако се стискат пъпките ,а не се лекуват с нещо... м/у другото ползвам ел. самобръсначка и бих казал ,че е идеална ,ако има човек пъпки или нещо от сорта - не дразни толкова , после като се сложи и автършейв става убиец Публикувано изображение и все пак тя не е поносима от всяка кожа (баща ми е ползвал ,но се е изривал...)

P.S. Почвай и да се къпеш всеки ден , замърсената кожа също спомага за образуването на нови и нови пъпки

Редактирано от Dobrqka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...