Премини към съдържанието
duvi

Съновник.Тълкуване и поръчване на сънища, видения, суеверия и истина

Препоръчан отговор

Ако някой се интересува от сънуване и магия, препоръчвам му книгите на Флоринда Донер-Грау "Живот в сънуването" и Тайша Абелар "Магическият подход". Можете да ги намерите ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по принцип много рядко помня какво съм сънувала, още повече пък в подробности. Но преди около 2 години сънувах няколко кошмара със подобен един на друг "сюжет". Бяха около 6-8, като не ги сънувах в поредни нощи, а в интервал от време. Общото беше, че се случва нещо лошо с мен и аз като започна да крещя не мога да издам никакъв звук. По ясно помня как ме отвличат на стълбището на входа ми, насред улицата, обаче не мога да викам, а хората са толкова близо до мен.........Направо ме побиват тръпки :) И това повтаряне ме плашеше най-много.... Иначе най-общо по темата смятам, че всеки един сън е отражение на нещо, което ни се е случило, на нещо, за което мечтаем, или нещо, което просто ни се мотае в главата. "Безпочвени" сънища няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да се смята, че сънищата могат да предсказват случки или други подобни глупости. МОНИ описа съня много точно.

Иначе най-общо по темата смятам, че всеки един сън е отражение на нещо, което ни се е случило, на нещо, за което мечтаем, или нещо, което просто ни се мотае в главата. "Безпочвени" сънища няма.

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да се смята, че сънищата могат да предсказват случки или други подобни глупости. МОНИ описа съня много точно.

<{POST_SNAPBACK}>

не съм съгласна NebeseN! понякога сънищата предсказват.. когато ти се случи и ти ще го повярваш :) на мен ми се е случвало за това мога да го твърдя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Но най-ми е странно когато сънувам нещо, събуждам се и го помня до най-малката подробност. После се случва нещо, което ме разсейва за миг и в следващия момент от съня не е останала и следа. Само е останал спомена, че съм сънувал нещо. Това просто не мога да си го обясня.

<{POST_SNAPBACK}>

И на мен това ми се случва доста често. И аз не мога да си го обясня.

Сънувала съм и сънища, в които са участвали мои познати и приятели, а пък всъщност са били без лица. :wors: Някои от сънищата са били толкова шантави и невъможни, че по едно време си ги записвах. Но реших, че ако продължавам така и някой вземе да прочете написаното, може да завърша в психиатрията :clap:Публикувано изображение

Когато сънувам хубави неща, свързани с чувства и обич настроението ми е супер. :hush:

Един сън никога няма да забравя. Сънувах, че спя в леглото си, отварям очи и един човек облечен в черно и с очила стои в коридора и ме гледа. Имаше пистолет и ... Не мисля, че този сън предсказва нещо лошо, но се събудих плачейки. Надявам се повече да не сънувам такива неща :clap::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да се смята, че сънищата могат да предсказват случки или други подобни глупости.

На мен също не ми се е случвало никога, както и на теб, но с това какво искаш да кажаш, че думите на slow burn и особено тези на varvarinata са абсурдни ли? Да, възможно е сънят на varvarinata да е бил израз на някакво опасение за дядо й и просто случайно да са съвпаднали страховете, отразени в съня, с действителността, но все пак изглежда като предсказание и който го е изпитвал много би се зарадвал на твоето определение "глупости"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно сънищата за себе си имам една практника.

Когато се събудя сутрин и съм сънувал нещо си го повтарям на ум/възпроизвеждам/ и така го запомням.

А до това ,че сънуваме неща които са отминали отдавна си го обяснявам с натрупване на информация в подзънанието ни,което в опредеделен момент отключва тази емоция.

Прочетох ,че от човешкия мозък работи само 1/6.Не претендирам за достоверност.

Но сънищата сами по себе си са полезни защото разтоварват мозъка ,защото в противен случай ,препълването с емоции/всичко видяно ,чуто или преживяно/води до блокиране на съзнанието и за това се задйства функцията -да забравим.

Така ,че това което сънуваме или е нещо- забравено,преживяно,смесено с последващи събития-или всичко на куп.Човешкият мозък е толкова сложно устроен ,че едва ли някой би дал точна диагноза ,както за /едра шарка/примерно.

Извинявам се за това изказване ,ако съм прекалил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... прочетох мненията на всички... при всички случаи всеки един от вас е прав и общо взето всички мнения представляват отговора, който се търси тук (доколкото и психологията може да се сметне за точна наука). Та мисълта ми е - Да сънищата са отражение на преживяното от нас, на дребните и не толкова дребни събития и случки в нашето забързано ежедневие, нашите скрити мечти , желания, и всичко останало, което включва необятното пространство на човешката психика...

Когато човек потъне в дебрите на съня, от физиологична гледна точка, тялото, както и от психологична такава, умът ни, си почиват, преработвайки впечатленията и всички нервни импулси достигнали през деня до мозъка ни! Съня има два основни етапа-Бавен и бърз. Обикновенно, през бавния психиката преработва впечатленията получени през деня чрез тези импулси и после в по-късния етап на бързия сън, тези импулси се трансформират в тези видения на психиката, наречени сънища... Сега нямам спомен кой сън колко трае (това го учих отдавна :rolleyes: ), но мога да кажа със сигурност, че за всеки индивид продължителността на фазите варира. Обикновенно сънищата се помнят, когато се събудим именно в тази фаза на бързия сън - докато сънуваме. Това е най-общото, което мога да ви кажа, иначе трябва да си вадя лекциите от 1-ви курс :rolleyes: . Що се отнася обаче до това, как се тълкуват сънищата, от психологична гледна точка, за да не ви объркам, ще кажа само че темата е необятна и че определено в отделни случаи от психоанализата и тераевтиката, сънищата играят важна роля в определянето и анализирането на психологични проблеми, някои деменции и патологии. Има си техники и начини за постигането им.

За збъдването на сънищата, пак от психологията, може да се каже, че това е строго индивидуално за всеки и с една дума, това може да се определи като "Езотерика" - каквото искаш, каквото очакваш, каквото мислиш това ще получиш. Прочетох мнение, че ставало точно обратното на това, което се сънува, където пак се стига до същото-каквото очакваш това ще получиш-ако очакваш нещо да се случи наобратно... Ясно е няма да повтарям.

Та така ... Психиката, волята, и всичко останало свързано с нея,за повечето хора е любопитно и не дотам познато... Ще кажа, обаче, че е и много интересно, аз лично се занимавам с това от 5 години, вече и професионално и не спирам де се интересувам, да анализирам да се опитвам да откривам истини и определено ще го правя и за напред.

Приятели, искам да ви кажа, че най-важното сега и по темата е да вярвате в интуицията си , да се вслушвате във вътрешния си глас - те никога не могат да ви подведат, стига да ги тълкувате правилно!

Всичко, което ни се случва, дори и сънищата, идва при нас с някаква цел, за да ни покаже и научи на нещо, за да ни направи по-умни, по-мъдри и по-наясно и в мир със себе си. Ние сами за себе си трябва да анализираме и разберем! Не се страхувайте да вярвате в себе си и знайте, че ВСИЧКО, КОЕТО НЕ ВИ УБИВА, ВИ ПРАВИ ПО-СИЛНИ!!!

От всичко лошо, вадете положителното за вас, това което ще ви направи СИЛНИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два съня,които няма да забравя - единият сънувах още когато бях 5-6 годишна -сънувах,че се събуждам и виждам как всичко около мен се тресе и изведнъж започва да се разпада на малки парченца и потъва някъде надолу,единствено моето легло си оставаше така,и страшно ме беше страх,като се събудих.Сега ми се случва понякога докато заспивам(защото това става доста бавно) да изпитам подобно чувство-сякаш цялата потръпвам и се стряскам. Публикувано изображение Другият сън сън беше,че съм у една приятелка и се прибирам у нас,излизаме с майка ми и виждаме с нея как един блок срещу нас се събаря,майка ми си тръгва сама.След като и аз се прибирам изведнъж ми става много студено и започвам да изпитвам някакво много лошо предчувствие-влизам направо в едната стая и виждам трупа на майка си-завит с одеяло,но знам че е тя и просто избягвам.Събуждам се облята в студени вълни и толкова уплашене,колкото не съм била през целия си живот-веднага изтичах в другата стая при майка ми и я прегърнах-да се уверя,че е било само сън- ужас направо. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отностно пропадането, което се получава преди да заспим скоро четах, че е дупката между съня и реалноста. В момента в който заспивате ако се опитате да се събудите се получава това пропадане все едно падаш от високо и се сепкаш било нещо свързано с духа на тялото но не се знаело точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи за пореден път сънувах един от двата си кошмара,а именно,че съм в чисто бяла стая,в която няма нищо-само аз,сама,няма дори и врата от която мога да изляза.Аз стоя посредата на стаята,а тя се върти,а изход-няма. Тръпки ме побиват само като се сетя... А иначе много рядко ми се случва да не помня сънищата си,дори когато бълнувам или ставам на сън.Аз много често се будя на сън,заради поредния кошмар или неусъществима фантазия. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aaliyah_st, аз тълкувам съня ти като отражение на теб, на твоя свят, на твоето затворено, в душата ти, пространнство(тази бяла стая, в която няма нищо друго освен теб самата). Всеки има свои таен свят, вътре дълбоко в себе си. Мисля, че може би, в действителността, се намираш в особен за теб период, от който търсиш изход и решение, на някаква ситуация или проблем, но явно не достигаш до него (това, че си в средата и че всичко се върти без изход). Моя съвет към теб е да погледнеш там дълбоко в себе си и ако не знаеш или не осъзнаваш какъв е проблема, около който се върти подсъзнателното ти, да се опиташ да го откриеш! Ако пък вече стигнала до същината..., просто се довери на интуицията си открий решението, защото то явно е пред теб, но или нямаш смелост да говземеш, или не го виждаш! Няма нерешими проблеми, всичко идва за да ни научи на нещо и да ни направи по-силни (повтарям се и се потретвам, но си е така ;) ) Това е моето мнение, надявам се да не съм ти дотегнала с него :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aaliyah_st, аз тълкувам съня ти като отражение на теб, на твоя свят, на твоето затворено, в душата ти, пространнство(тази бяла стая, в която няма нищо друго освен теб самата). Всеки има свои таен свят, вътре дълбоко в себе си. Мисля, че може би, в действителността, се намираш в особен за теб период, от който търсиш изход и решение, на някаква ситуация или проблем, но явно не достигаш до него (това, че си в средата и че всичко се върти без изход). Моя съвет към теб е да погледнеш там дълбоко в себе си и ако не знаеш или не осъзнаваш какъв е проблема, около който се върти подсъзнателното ти, да се опиташ да го откриеш!

Ако пък вече стигнала до същината..., просто се довери на интуицията си открий решението, защото то явно е пред теб, но или нямаш смелост да говземеш, или не го виждаш!

Няма нерешими проблеми, всичко идва за да ни научи на нещо и да ни направи по-силни (повтарям се и се потретвам, но си е така ;) )

Това е моето мнение, надявам се да не съм ти дотегнала с него :)

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласна съм,че все има своя таен свят.Не един път съм сядала да тълкувам не само този си сън и съм достигала до подобно определение.Въпросът е,че мен ме е страх от живот в затворено помещение и може би този сън е отражение именно на това.Дали се намирам в особен период-да,така е,но мисля,че това е нормално за възрастта ми,за времето,в което живеем и за начина ни на живот.Накара ме да се замисля колко дълбоко в себе си гледам и дали откривам проблемите такива,каквито са...Мисля че стигнах до задоволителен отговор. :P

Не си ми дотегнала с нищо,напротив,благодаря ти за този отговор. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила Али,

в съновника Белият цвят означава радост,изненада

Сънуваш ли,че се намираш в стая-ще ти дойдат гост,ако стаята е празна-пари ще изгубиш

ако е подредена и чиста-чакай успехи и приятни изживявания;

Това е според моя съновник и ако е вярно и ти идват гости,то е ясно,че ще ти донесат радост ако са желани,но е ясно и че ще изгубиш пари. Публикувано изображение

:bye: :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз попринцип не помня какво санувам... или го помня за има няма 1 2 минути след като се сабудя..... ама един сън незнам що ми се е набил в акъла ииии неще да се маха ..... Та тоя сън е горе долу това: На няква поляна съм в някакво непознато място с още няколко фр. и си седим и си приказваме и изведнъж от небето почват да падат динозаври Публикувано изображение ииииии ний се качваме на тях... и почваме да обикаляме и си прайм кефа..... ама така и не разбрах от де се появиха тея динозаври....

Редактирано от MoNiChKa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди известно време почти не сънувах,но сега около преди 3-4 месеца всяка вечер сънувам!!!предимно сънувам кошмари!!!

5 вечери под ред сънувах как убивам един и същ човек(един мой приятел)!!! това ми се струва доста страно!!!

имала съм доста сънища, в които някои иска да убие мен или майка ми!!!

не обичам да сънувам!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз попринцип не помня какво санувам... или го помня за има няма 1 2 минути след като се сабудя..... ама един сън незнам що ми се е набил в акъла ииии неще да се маха ..... Та тоя сън е горе долу това: На няква поляна съм в някакво непознато място с още няколко фр. и си седим и си приказваме и изведнъж от небето почват да падат динозаври  Публикувано изображение ииииии ний се качваме на тях... и почваме да обикаляме и си прайм кефа..... ама така и не разбрах от де се появиха тея динозаври....

<{POST_SNAPBACK}>

Ми нали падали от небето? Публикувано изображение

преди известно време почти не сънувах,но сега около преди 3-4 месеца всяка вечер сънувам!!!предимно сънувам кошмари!!!

5 вечери под ред сънувах как убивам един и същ човек(един мой приятел)!!! това ми се струва доста страно!!!

имала съм доста сънища, в които някои иска да убие мен или майка ми!!!

не обичам да сънувам!!! Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

Може би имаш някакво вътрешно неспокойство,някакво притеснение,нещо което преживяваш през деня и ти се отразява нощем,когато спиш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук разкажете вашите странни.. и може не толкова странни сънища. Въобще мислите ли, че сънищата са свързани с действителността или са само плод на нашата фантазия.. може дори да нямат общо :) Да видим на кой съня е по-странен.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти. Няма какво да разкажа. Явно, че си проспивам момента на събуждане, който да ми позволи да помня някакъв сън. Вероятно сънувам, ама пусти сън като се събудя и вече изтрит от харда ми в главата или архивиран и кодиран дълбоко в някой архив.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен съня е най точния индивидуален хороскоп,ако мога така да се изразя.Няма човек който по добре от самите вас да знае какво става вътре във вас и какво преживявате е съня е вид отражение на всичко това и предвесник на това какво е най вероятно да се случи в краткосрочен план просто трябва да се научите да го тълкувате правилно.И няма странни сънища всички имат смисъл въпроса е дали го разбираме.Това е моето скромно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам нещо в моите сънища. Не знам дали мога да го нарека странно, но пък е интересно. В повечето случаи хората, които сънувам са от различни периоди от живота ми и например не се познават, нямат нищо общо, а са заедо в съня ми. Същото е и с местата, където се "провежда" съня - започва на едно място и след секунди съм на друго място, в друго време със същите хора. Много трудно е да се опише това усещане. Доста е объркващо всъщност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а аз понякога имам чувството , че това което съм сънувал после ми се случва в действителния живот...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да си призная, всичко каквото сънувам след известен период от време ми се случва;направо започвам да се плаша;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и на мен.. повечето сънища ги съпреживявам и в реалния живот. И винаги като ми се случи се чувствам някак странно, защото усещам, че е преживяно, но не знам кога. Но не мисля, че всеки сън е плод на действителността, защото често моите сънища например са толкова големи фантасмагории, че дори във филмите на Стивън Кинг няма такова нещо! Публикувано изображение

А да ви питам - можете ли да контролирате какво да сънувате? В смисъл да искате да сънувате нещо... и наистина да стане да имате такъв сън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имах един период,в който всяка вечер или през вечер сънувах крадци.Сънувах че някакви крадци искат да ни убият и накрая се оказа че една моя приятелка е искала да се пошегува с мен... или че приятелките на мама искат да ме убият-убиха ме,аз възкръснах и те пак искаха да ме убият по съшия начин.В този период ме беше много страх.А..някой може ли да разтълкува сънища?Е ако някой може,може ли да ми каже какво означава това че няколко вечери подред съм сънувала крадци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване