Премини към съдържанието
duvi

Съновник.Тълкуване и поръчване на сънища, видения, суеверия и истина

Препоръчан отговор

Сънувах че се бия с крокодили и ги усмъртих всичките :angry: Гадни животни :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето нощи нищо не сънувам... а ако нещо сънувам скоро, ще ви кажа Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Sawi, не е толкова шантаво, представи си повечето да си помнихме сънищата си... тогава Стивън Кинг мисля, че щеше да бъде напълно безизвестен ;)

честно да ти кажа след като гледах Блек Хоук, в полубудно състояние, точно преди да заспя, в главата ми се разиграваха такива екшъни, каквито и Спилбърг не е измислил още, ама не ги помня, иначе да съм му взела хляба вече:)))

Редактирано от Sawi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, каква темичка имало тук в дълбините на форума... :wors: Много често сънувам и много често тези сънища се сбъдват. Като изключим фантасмагориите и нещата които много трудно могат да се сбъднат, естествено. Обикновено, когато усещам, че някои от сънищата ми се сбъдват започвам да се чудя кога ми се е случвало подобно нещо. В един прекрасен момент осъзнавам, че съм го сънувал и знам какво ще се случи в следващите няколко минути. Веднъж примерно с един приятел се мъчехме да направим нещо не компа и все не успявахме...така 2-3 опита и вече на четвъртия бяхме решили да се откажем. В един момент усетих как съм сънувал всичко около мен и как успяваме. Казах му "Това съм го сънувал. Трябва да направим още един опит и ще успеем". Той ми каза "Дано.." и се захванахме. В следващите 3-4 минутки вече сънят напълно се беше превърнал в реалност. Имам и други такива примери, но този е достатъчен. Иначе, преди 4-5 дена сънувах, че баща ми е много болен или ранен и се мъча да му помогна. Лежи на земята до една спирка и аз се опитвам да направя нещо. На другия ден бащата се прибира от работа с жестоко порязан пръст...раната наистина е ужасна и поне 2-3 месеца ще зараства. Веднага свързах случая със съня ми. Преди седмица и нещо пък сънувах един мой братовчед който не съм го виждал от поне 10 години, нито пък съм го чувал, нито нищо. Просто ей така... А по-нагоре някой беше писал нещо за забравянето и веднага се сетих за нещо което учителят ми по психология беше казал: "Човек не забравя нищо от живота си. Представете си, че мозъкът ви е нещо, като...много шкафчета. Всяко едно нещо което ни се случва влиза в някое от тия шкафчета. Някои работи знаем къде точно сме ги сложили и ги изкарваме след време. Но някои просто не можем да намерим къде сме ги сложили и си остават там." :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много често сънувам и много често тези сънища се сбъдват. Като изключим фантасмагориите и нещата които много трудно могат да се сбъднат, естествено. Обикновено, когато усещам, че някои от сънищата ми се сбъдват започвам да се чудя кога ми се е случвало подобно нещо. В един прекрасен момент осъзнавам, че съм го сънувал и знам какво ще се случи в следващите няколко минути. Веднъж примерно с един приятел се мъчехме да направим нещо не компа и все не успявахме...така 2-3 опита и вече на четвъртия бяхме решили да се откажем. В един момент усетих как съм сънувал всичко около мен и как успяваме. Казах му "Това съм го сънувал. Трябва да направим още един опит и ще успеем". Той ми каза "Дано.." и се захванахме. В следващите 3-4 минутки вече сънят напълно се беше превърнал в реалност. Имам и други такива примери, но този е достатъчен.

Уоу човек и на мен ми се случва доста често Публикувано изображение . Наричам го Дежавю. Имам чувството, че дадена сцена съм я виждал вече, но подсъзнатено... Незнам как да го обясня. Много странно е чувството.

Иначе сънувам много странни неща, като доста характерно за моите сънища е, че предметите доста често се променят. Например сънувах как съм "на лов" за плъхове в нас. В следващия момент съм с нож в ръка и убивам вълк, в сцена доста подобна на онази от филма "След утрешния ден" ( в кораба с вълците ) Публикувано изображение . Доста шантаво...

Незнам дали ви се е случвало, но аз доста често разбирам в съня си, че сънувам. Явно нещата са толкова нереални, че се усещам, че това не е реалността.... И кой каза, че в съня неможело да се чете ? Аз си чета всеки път... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък последните 3 4 месеца не сънъвам нищо Публикувано изображение Иначе си помня така де .. последния ми сън а той беше знаете ли какъв ? - Санъвах че сам в някой ислямски храм после незнам къде отивах и чувах бог .. тва беше най якия ми сън :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой много странни факти понякога, когато сънувам.От време на време сънувам някакви ситуации - кратки, не са се случвали и като се събудя за 2 минути и забравям всичко.Но след време тези сънувани неща стават реалност.Седя си съвсем случайно и по едно време се усещам, че всичко е много познато.Сещам се за съня и абсолютно всичко съвпада с реалността.Много се смущавам, когато стане така.Би ми било интересно някой да ми обясни защо се получава така, но от друга страна се притеснявам да говоря за това. Но съня, който няма да забравя беше много реален.Сънувах, че съм с едно момче, което е много обичам, но сме само приятели.Той ме целуна и всичко беше толкова истинско... Всеки детайл...Изтръпнах насън и когато внезапно се събудих бях невероятно щастлива.В същия ден видях този човек.

Редактирано от sosorry (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-нагоре някой беше писал нещо за забравянето и веднага се сетих за нещо което учителят ми по психология беше казал:

"Човек не забравя нищо от живота си. Представете си, че мозъкът ви е нещо, като...много шкафчета. Всяко едно нещо което ни се случва влиза в някое от тия шкафчета. Някои работи знаем къде точно сме ги сложили и ги изкарваме след време. Но някои просто не можем да намерим къде сме ги сложили и си остават там."

:huh:

това за шкафчетата и складирането съм го чела някъде ... май беше на Паулу Куелю.. Публикувано изображение

А по темата .. в 80 % от случаите сънувам кошмари - напълно непознати хора се самоубиват .. скачат от високи сгради, пожари и прочие.. Кошмарите ми започнаха когато бях на около 6 годишна възраст. Всяка вечер се страхувах да заспя, защото идваше поредният кошмар .. и все се събуждах страхувайки се, плачейки..

Като поотраснах започнах да чета книги за сънищата - как да ги контролираме и прочие..

По съвет на автор на една такава книга започнах да си записвам сънищата си с цел да видя, дали нещо от описаното се свързва някак си с реалния живот. Та като се събудех по средата - пишех по един криминален роман .. и заспивах .. Тогава живеех сама в една квартира и ме гонеше голямо шубе, та реших да променя стратегията и да изпробвам начин - да си забравям сънищата вместо да ги помня.

И така с течение на времето, до днес поспрях да сънувам кошмари.. случва се, но по-рядко. И съм доволна.

P.S. И дежавю-то ми се случва често... по няколко пъти едно и също нещо, а аз все си мислих, че съм го гледала във филм, а то какво било Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сънувам Любов Любов,Любов... ...Та сънищата са пътешествията на Душата ни Душата ни- Ненамерила Искаща Търсеща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сънят- път на душата към любовта. Път на душата към нежността. Път на душата към вечността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сънищата ми почти винаги са доста реални,свързани са с мои познати,понякога са подобни на действителни ситуаций които съм преживял,а понякога сънувам неща които след това ми се случват в действителност по подобен,аналогичен начин,когато сънувам кошмари(винаги са като реалност,събуждам се доста стреснат)винаги след това,в рамките на 1-2 седмици ми се случва някаква неприятност,проблем,не знам дали е съвпадение или не,но от няколко години,след кошмар,съм доста предпазлив,особено когато шофирам,а също и с оптегнатите ми отношения с някой хора,абе просто внимавам с колата и с караниците,споровете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако има такава тема,но аз не намерих нищо. Миналата вечер сънувах как с момчето,което харесвам сме близки.Можете ли да ми кажете какво значи това?И още нещо-в същия случай прегръдката каква роля играе?Аз потърсих в интернет в тълковниците за сънища,но нищо не открих.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето от това, дето ще намериш си е шарлатанство... Аз снощи сънувах че карам Ферари и зад мене си нося 1000 банкноти по 100 лв. за изпът, но най - вероятно нищо не значи... /99,9999999999 на 100/ Това са си бабини приказки и трябва да си достатъчно голяма за да не ги приемаш сериозно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означа това, че цяла вечер преди да заспиш си мислила за него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако има такава тема,но аз не намерих нищо.

Миналата вечер сънувах как с момчето,което харесвам сме близки.Можете ли да ми кажете какво значи това?И още нещо-в същия случай прегръдката каква роля играе?Аз потърсих в интернет в тълковниците за сънища,но нищо не открих.Благодаря предварително.

ПРЕГРЪДКА - Ако сънувате, че ви прегръщат - не вземайте на сериозно всички обещания; ако вие прегръщате някого - доверявайте се само на стари приятели.

ПРЕГРЪДКА - ако насън ти прегръщаш някого, пази се от измама, предателство, нелоялност или недобросъвестност на близък човек. Ако тебе те прегръщат, бъди внимателен - съмнявай се в това, което ти казват или предлагат, и не бързай да се доверяваш. Ако видиш влюбени да се прегръщат, ще си самотен и нещастен в любовта.

Пет минути след като свърши съня, половината от него се забравя,за това е хубаво да запишеш веднага след като се събудиш съня си.

Аз лично ползвам онлайн съновниците,има доста информация.От личен опит мога да кажа,че има доста верни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При някой друг има ли подобно нещо? Значи става въпрос за това че, когато сънувам изживявам целия ден под така казано криптиран начин, т.е информацията се скрива, за пример сънувам гадни неща и после деня ми е гаден, постоянно се опитвам да променя, примерно деня да не е гаден, но не става, каквото съм го сънувал такова е, и това е много гадно нещо , знам всеки ден какъв ще е, при всички ли е така?

Редактирано от a4c7x
заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мене не е така, няма абсолютно никакво значение какво сънувам и деня сам си го правя. Ако ми е тъпо за нещо целия ден ми е тъп, ако се радвам за нещо всичко ми е на кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ставам с усмивка и сам радостен до момента на средата на деня,когато по средата на съня започна кошмар и се събудих и в този момент става нещо лошо примерно се бия с някой и после се оказва че съня е предначертал кошмара като бой,..просто не мога да го избегна,опитвал съм,постоянно!

Редактирано от a4c7x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нормално ли е?

Не, не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не е и ненормално. Не се опитвай да ги предотвратиш. Наистина е безсмислено. Опитай се да използваш създалата се ситуация. Вземи един лист и напиши всички предимства, които ти дава случващото се. Всяка "неприятна" ситуация идва, за да извади наяве някаква черта в нас, която подтискаме и не искаме да осъзнаем и приемем. Ако откриеш какво мразиш и не желаеш да приемеш в себе си и започнеш съзнателно да търсиш ситуации, които ти позволяват да изживееш скритите си чувства и желания ще спреш да "сънуваш кошмари наяве". Това е и смисълът на случващото се - възможност да разбереш, че доброволното учене винаги е по-лесно и евтино от принудителното. Друго, която можеш да направиш е да отделяш известно време, примерно половин час на ден, като се изолираш в затъмнена стая, най-добре на тихо място и оставяш мисълтта ти да блуждае свободно върху случващото се. От време на време може да започнат да се появяват прозрения за смисъла на това, което става, който с времето да се натрупат и да прерастнат в РАЗБИРАНЕ. Бих ти преложил също и да се обърнеш към терапевт за конкретни методи и стратегии как да се справяш със ситуациите, който определяш като "неприятни". Освен това, бих ти препоръчал да държиш до леглото си тетрадка и химикал и веднага след събуждане да записваш най-подробно това, което си сънувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не е и ненормално.

Не се опитвай да ги предотвратиш. Наистина е безсмислено.

Опитай се да използваш създалата се ситуация. Вземи един лист и напиши всички предимства, които ти дава случващото се.

Всяка "неприятна" ситуация идва, за да извади наяве някаква черта в нас, която подтискаме и не искаме да осъзнаем и приемем. Ако откриеш какво мразиш и не желаеш да приемеш в себе си и започнеш съзнателно да търсиш ситуации, които ти позволяват да изживееш скритите си чувства и желания ще спреш да "сънуваш кошмари наяве". Това е и смисълът на случващото се - възможност да разбереш, че доброволното учене винаги е по-лесно и евтино от принудителното.

Друго, която можеш да направиш е да отделяш известно време, примерно половин час на ден, като се изолираш в затъмнена стая, най-добре на тихо място и оставяш мисълтта ти да блуждае свободно върху случващото се. От време на време може да започнат да се появяват прозрения за смисъла на това, което става, който с времето да се натрупат и да прерастнат в РАЗБИРАНЕ.

Бих ти преложил също и да се обърнеш към терапевт за конкретни методи и стратегии как да се справяш със ситуациите, който определяш като "неприятни".

Освен това, бих ти препоръчал да държиш до леглото си тетрадка и химикал и веднага след събуждане да записваш най-подробно това, което си сънувал.

Направо проникна в главата ми, осъзнавам, по-скоро знам че всичко което каза е вярно поради други източници които пак казват или по-скоро доказват същото, но последното изречение от поста ти не ми стана много ясно, защо е необходимо да записвам всичко сънувано, аз помня доста добре сънищата си, но за какво е нужно да го записвам? И да добавя нещо за един сън който ме тормози от години - Сънувам торнадо че идва към мене, по някой път доста близо и всеки път по-близо, сънувал съм го с поредни дни със седмици всяка вечер, прочетох че това значи че, трябва да променя нещо в мене, но, не знам как да го направя, така казано съм в тъмна улица, в мъгла...Все едно че нямам място на този свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля,че сънищата зависят от това какво ти се случва през деня. Например при мен е така,понякога се прибирам от работа много изнервен,лягам да спя,и почти винаги сънувам кошмари,и в интерес на истината кошмарите доло-горе винаги са едни и същи.Иначе казано когато се чувствам зареден с негативна енергия сънувам кошмари,будя се през 30 мин.,и обикновено когато стана не се чувствам отпочинал. Защо не опиташ да промениш по някакъв начин това,с което се занимаваш през деня,карай малко по-спокойно,гледай на нещата от веселата страна,и не се взимай много на сериозно,намери начин да разпускаш от стреса. При мен стреса е в промишлени количества,работата ми е отговорнна,и свързана с вземането на много решения за много малко време,и това се случва докато 8h всяка нощ съм изложен на ~30 000 W шум,след една тежка вечер няма как да не сънувам кошмари (някои си мислят че Dj само пуска музика и заглежда пияните моми...но уви не е така). Разпускам като играя online игри,там непрекъснато комуникирам с други хора,и общо взето само се забавлявам.Има и други начини,поинтересувай се.Мисля че ако направиш нещо по въпроса,това ще се отрази положително и на сънищата.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, ако го усещаш така, не е нужно да ги записваш. Все пак, бих ти предложил да опиташ по 2 прични. Първата ти я казах. А втората е, че в процеса на самото записване човек получава възможност да прегледа нещата на "забавен кадър" и да анализира спомена. По същата логика законът във всички страни задължава съдиите да мотивират решенията си - възможност да се осмислят фактите още един път. Разбира се, мотивите на съдебните решения имат и друга цел - да направят процеса на анализ на фактите видим и за другите - страните и т.н. Малко се отклоних от темата. Юнг казвал на студентите си: прочетете всичко възможно за тълкуването на сънищата и когато седнете да тълкувате сън, забравете всичко което сте прочели :speak: Не знам, не смея да тълкувам съня ти. Знам твърде малко, за да си правя изводи. Малко по-добре се справям със собствените си сънища, защото знам повече за собственият си живот. Все пак, може би сънят ти казва, че иде буря... А интуицията, доколкото я имам ми подсказва, че иде буря не само за теб. Ако е така - научи се да яздиш вятъра :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата, наистина може да се извади полза от сънищата, като се замисля а и наистина следващия ден зависи от предишния, до някъде и аз съм го осъзнал :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък много обичам да сънувам кошмари... После вадя много интересен материал от тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване