Премини към съдържанието
duvi

Съновник.Тълкуване и поръчване на сънища, видения, суеверия и истина

Препоръчан отговор

Е ако някой може,може ли да ми каже какво означава това че няколко вечери подред съм сънувала крадци?

<{POST_SNAPBACK}>

Очаква те любовно приключение! :computer2:

И май ще е пълно със силни емоции, щом си сънувала това няколко вечери подред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ви питам - можете ли да контролирате какво да сънувате? В смисъл да искате да сънувате нещо... и наистина да стане да имате такъв сън.

<{POST_SNAPBACK}>

дам мога :yanim: Обикновено ако искам да сънувам определен човек си мисля за него 1 час преди да заспя и засега винаги се получава :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фройд има доста интересна книга по този въпрос, ако не се лъжа "Тълкуване на сънищата", а иначе съм сигурен че отчасти сънищата е сбъдват. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
lpa, твои сънища сбъдвали ли са се? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отчасти да, дотолкова че да го приема за нормално. Но е и цели сънища, това би било доста... зловещо, бих казал. А твои?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Доста от тях :rolleyes: Но за моя радост - само обикновено житейските, защото често пъти сънувам разни фантастики... и ще е много странно, дори гадно да се окаже истина част от някой такъв сън. Давам пример - Слънцето скоро ще падне върху Земята, а мен ме гонят някакви терористи и аз мога да скачам колкото една 3-етажна сграда. Или пък - целия град изведнъж се наводнява и става като във филма "След утрешния ден", но разликата е, че няма сграда, в която да се скрия, а трябва да се катеря по едни стълби... Публикувано изображение

Редактирано от baby_muse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представям си, ако някои от моите сънища се случат в действителност...

Аз и сега си вярвам в суеверия и свръхестественото, но това ще е прекалено (в добрия смисъл на думата):yanim:

Сънувал съм например и и спомням съвсем ясно лица на хора, които не познавам и никога не съм виждал, но е напълно възможно тези хора да съществуват. Защо ги сънувам тогава? Струва ми се доста интересно.

Доста от тях :) Но за моя радост - само обикновено житейските, защото често пъти сънувам разни фантастики... и ще е много странно, дори гадно да се окаже истина част от някой такъв сън. Давам пример - Слънцето скоро ще падне върху Земята, а мен ме гонят някакви терористи и аз мога да скачам колкото една 3-етажна сграда. Или пък - целия град изведнъж се наводнява и става като във филма "След утрешния ден", но разликата е, че няма сграда, в която да се скрия, а трябва да се катеря по едни стълби... Публикувано изображение

И аз съм сунувам подобни изчанчени истории, мисля че всеки го е правил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми са се сбъдвали някои сънища, но не мисля че има нещо свръхестествено в това. По-скоро го приемам като несъзнателно предположение за нещо, което после се е оказало вярно. Сънищата (така си мисля аз) са нещо като мозайка, която сглобяваме насън от разни неща които сме видели, разбрали или преживяли по-рано. Не е невероятно, да се получи нещо което не само да е със смисъл а и да наподобява нещо което ще ви се случи по-късно. Иначе аз не вярвам в суеверия, следователно и в пророчески сънища също. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не сънувам много или поне не помня сънищата си, а те не са и много странни :) Но това което за мен е странно, че вече няколко пъти сънувам неща, които всъщност са се случили на сестра ми. Може и да е случайност, но се е случвало 3-4 пъти поне. Между нас има много силна връзка по принцип и това се е случвало, когато сме на по-голямо разстояние. Може би е някаква интуиция, но наистина са се получавали много странни ситуации, когато и разказвам каква глупост съм сънувала, а тя шашната ми разказва, че не се е случило само в моя сън. Други такива способности нямам, да подчертая все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми са се сбъдвали някои сънища, но не мисля че има нещо свръхестествено в това. По-скоро го приемам като несъзнателно предположение за нещо, което после се е оказало вярно. Сънищата (така си мисля аз) са нещо като мозайка, която сглобяваме насън от разни неща които сме видели, разбрали или преживяли по-рано. Не е невероятно, да се получи нещо което не само да е със смисъл а и да наподобява нещо което ще ви се случи по-късно. Иначе аз не вярвам в суеверия, следователно и в пророчески сънища също. :)

Е аз говоря за доста по голямо съвпадение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не сънувам много или поне не помня сънищата си, а те не са и много странни :) Но това което за мен е странно, че вече няколко пъти сънувам неща, които всъщност са се случили на сестра ми. Може и да е случайност, но се е случвало 3-4 пъти поне. Между нас има много силна връзка по принцип и това се е случвало, когато сме на по-голямо разстояние. Може би е някаква интуиция, но наистина са се получавали много странни ситуации, когато и разказвам каква глупост съм сънувала, а тя шашната ми разказва, че не се е случило само в моя сън. Други такива способности нямам, да подчертая все пак :)

Ако се случи на мен доста ще се позамисля. Може би не е случайно, може би ти се дава някакъв знак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сънувал съм например и и спомням съвсем ясно лица на хора, които не познавам и никога не съм виждал, но е напълно възможно тези хора да съществуват. Защо ги сънувам тогава? Струва ми се доста интересно.

И аз сънувам хора, които не съм виждала никога през живота си. Но и доста пъти като видя след това някой човек или се запозная с него, ми се струва познат отнякъде. Мисля, че в сънищата си, ние се свързваме телепатично с други хора, може би защото сме преживели нещо еднакво или просто защото ни е писано да се срещнем! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз сънувам хора, които не съм виждала никога през живота си. Но и доста пъти като видя след това някой човек или се запозная с него, ми се струва познат отнякъде. Мисля, че в сънищата си, ние се свързваме телепатично с други хора, може би защото сме преживели нещо еднакво или просто защото ни е писано да се срещнем! ;)

Интересно. Може и така да е :). Нека сега да погледнем и от друга страна. Сънувал съм понякога хора, които не съм виждал от 10 и повече години и няма изгледи да видя скоро, а това това става без никаква видима причина (нито обаждане, нито съм мислил за тях и т .н). Това е не по-малко странно от снуването на непознатите. Как изведнъж се сещаме за тях или по скоро го правим несъзнателно, но защо?. Може би не трябва да се търси логика, нито причина тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е породенено несъзнателно. Не осъзнаваме, че мислим за тях, но всъщност го правим! Мисля си, че ние хората не забравяме толкова, колкото мислим.. просто запазваме случилото се някъде дълбоко в съзнанието си и когато най-малко очакваме, тези спомени изникват под формата на сънища или нещо друго :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не успяваме да си спомним тези неща когато искаме, а се случва някак си наслуки?

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото напрягаме излишно съзнанието си. Трябва да е спокоен човек и всичко ще си спомни :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото така или иначе използваме само малка част от него. Аз бих искал да мога да запомням всичко, което прочета и да успея да го отзова в момента, който пожелая :whist:. Какъв е смисълът да имаш цялата информация в главата си, ако нямаш достъп до нея.

;)

Като компютър без интернет Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото така или иначе използваме само малка част от него. Аз бих искал да мога да запомням всичко, което прочета и да успея да го отзова в момента, който пожелая ;). Какъв е смисълът ако имаш цялата информация в главата си, ако нямаш достъп до нея.

:)

Като компютър без интернет Публикувано изображение

Абе не е така.

Ще бъде много лошо ако помнехме всичко - трябва и да се забравя!

А сънят си представлява феномен, който от край време е изучаван и дискотиран в психологията.

Моето обяснение за съня:

Когато заспиваш ти се "изключват" всички сетива - зрение, слух и т.н. (е не напълно - нещо като стендбай). Това е така, защото това да възприемаш информацията от външния свят чрез зрение, слух и т.н. дори без да правиш нищо - само си лежиш и не мислиш за нищо също те изморява и заема мозъчен ресурс. Всъщност ние не изпитваме нужда толкова да спим, защото сме имали работа и сме уморени физически или пък мозъкът ни се е уморил от учене или нещо подобно. Всичко, което виждаме и чуваме, всичкият шум и др. заемат мозъчен ресурс и го изморяват достатъчно.

Та към края на "дрямката", някои неща в мозъка почват да се "включват". В главата на човек изплуват какви ли не спомени и минали случки под формата на картинки, звук и друга информация. От друга страна и сетивата ни се пробуждат на ниско (подсъзнателно ниво) и започваш да чуваш какво става около теб без да го съзнаваш. Всичката тази информация, в която няма никакви подробни детайли, а само късчета инфо човешкият мозък я свързва във филмче и ти вярваш, че си във това филмче, защото мозъкът не разбира, че тези картинки и др. не са истина, а не е свикнал също да ги възприема само като картинки и ги свързва във филмчета.

Това е.

Много интересна тема.

Браво! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а deja vu - мислите че сте срещали този човек но само си мислите защото не е такa за да помните съня си трябва да ви събудят непосредствено след 5 - та фаза на съня такка нареченият парадоксален сън Точно тогава сънуваме а сънуваме по 8 до 10 пъти на нощ когато съня свърши има пауза през която е просто спане (дълбок сън) след това пак парадоксален сън и после пак пауза Предполагам че спите нормално и никой не ви буди Ако е така това което наричате спомен от съня е просто deja vu а ако се събудите след парадоксалния сън Тогава Вече помните съня си това е от мен с поздрави: Момчил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи само една част от това, което сме сънували го помним, го наричаме дежа вю, а иначе е сън? Публикувано изображение

Аз мисля, че дежа вю-то си е нещо, което виждаш в един момент, но ти се струва супер познато, същите неща са станали и преди, само че ти не знаеш кога... как... защо :) Само знаеш, че ти е познато и си го преживял някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...или променят матрицата :) GFreeman, бих поел риска да помня всичко, в най-лошия случай ще бъда "some kind of superhero" :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук може да дадете воля на сънищата си.Както и да тълкувате същите! Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

веднъж сънувах, че ме гонят зомбита в училището ми, а аз се опитвах да им избягам, карайки тротинетка. шантаво, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Sawi, не е толкова шантаво, представи си повечето да си помнихме сънищата си... тогава Стивън Кинг мисля, че щеше да бъде напълно безизвестен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не помня :blink: ама утре като стана ще ви кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване