Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Дали е трудно да се лети? Човек сигурно би могъл да се научи да лети надолу. Но положително е по-трудно да се лети нагоре."
 Астрид Линдгрен, "Пипи Дългото чорапче"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Мас има, свиня не е; ум има, човек не е; аз го имам за магаре, ти го имаш за светия. Що е то?
— Чорбаджия.“
Христо Ботев

"А ние какво правиме? Носиме с решето вода и мислим, че оплодотворяваме с това бащината си нива. Каква ирония за хора, които при средства би могли да направят чудеса... Ние не сме направили и стотна част от онова, което би могли да направим. Слава богу и дяволу, природата не ни е обидила, нито умствено, нито физически, защо следователно да седим на припек и да плачем, че петлите ни кълват носовете? Признанието смалява вината и нравствено, и юридически, затова и аз се покаях. В продължение на осем години аз видях всичките наши герои и патриоти и виждам, че големи хора вършат малки работи, а големите работи се вършат от малки хора. Гиганти, тръгнали по купищата и събират мъниста, за да нанижат наниз от славата на майка си, а пигмеи се покачили на необозрими конкили и посягат със своите къси умове да уловят месецът за рогата. Наистина, ний всички сме непразни с велики идеи, но ти, Ботйов, ако си пигмей, то слез от тия конкили и потъни в калтана нищожеството, ако си гигант, то възседни своята идея тъй, както Александър възсяда своя Буцефал...Аз не съм способен да тропам по портите и да пея балдевски песни по патриотически маниер. Аз ще направя ръцете си на чукове, кожата си на тъпан, главата си на бомба, пък ще да изляза на борба със стихиите."
Христо Ботев (до Тодор Пеев)

1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 ЮНИ

"Как си, Христо? Събра ли се вече с Венета?
Тук животът е глупав. Ежедневно си крета.
Вече зная и аз за какво се умира.
Свободата ли? Струва, две кебапчета с бира.
Дали гледаш отгоре с небесната чета?
На Околчица - дъжд. И разгонени псета.
На Околчица - срам. Имаш много поклонници.
Генерали и лумпени, политически конници...
Живи трупове жалят за мъртвите, Христо.
Всенародната кал днес се кланя начисто.
Цветове... Гласове... Знамена... Шарения.
Обещания светли и ...помия до шия.
Как се люби и мрази? Там пишеш ли нещо
или вече не искаш дори да се сещаш.
Много здраве от мен на небесната чета.
Във дванайсет завийте и вие, момчета.
И станете на крак, и за вас помълчете...
Втори юни си струваше всичко, поете!"

- Яна Кременска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Навярно щях да загина, ако не се бях сетил да се хвана за собствената си коса и да се самоизтегля."

Барон Мюнхаузен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Изпратил си ми вино, но аз си имам достатъчно и от своето. Ако искаш истински да ме зарадваш, изпрати ми жажда."
Ариосто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Ако вярваме силно в нещо, което не съществува, ние го създаваме. Несъществуващото е нещо, което не сме желали достатъчно.“

Франц Кафка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се случва, когато хората отворят сърцата си?
- Стават по-добри.

Харуки Мураками

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако искаш да разбереш какво представлява човекът, не го гледай как се държи с равните си, а с подчинените си."

Дж. К. Роулинг, "Хари Потър и огнения бокал"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Тази вечер ти звучи правдоподобно, но почакай до утре. Почакай до здравия разум на утрото.”

Хърбърт Уелс, “Машината на времето”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Никой не бива да живее без баща и майка. Без баща и майка ти ставаш обект на манипулиране, обект на лошо влияние, ти си лишен от корени и си невероятно уязвим."

Филип Рот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Винаги обръщай лицето си към слънцето – така всички сенки ще останат след теб."
Уолт Уитман

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Искам да изживея следващия си живот наобратно. Започваш мъртъв. После се събуждаш в старчески дом и всеки ден се чувстваш все по-добре. Изхвърлят те от него, защото си твърде здрав и отиваш да си вземеш пенсията. На първия ти работен ден ти дават златен часовник и ти организират купон. След 40 години работа си достатъчно млад, за да се насладиш на пенсионирането си. Купонясваш, пиеш алкохол и развратничиш, докато не си готов за гимназията. После отиваш в предучилищната, ставаш дете и си играеш. Нямаш отговорности, ставаш бебе и после се раждаш. След това прекарваш 9 месеца в луксозни СПА условия с централно отопление и румсървис, по-голяма стая всеки ден и накрая воала! Приключваш с оргазъм."

Уди Алън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Обичам да слушам. Слушайки внимателно, научавам много. Много хора никога не слушат."
Ърнест Хемингуей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"I put my heart and soul into my work, and I have lost my mind in the process." -Vincent van Gogh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
You want to know what Zeus said to Narcissus?
"You'd better watch yourself"
- Marilyn Manson

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е съкровен убиец, но ще ти я споделя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако нещо не ти харесва, промени го. Ако не можеш да го промениш, промени отношението си към него."

- Мая Анджелоу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен на другите"
Джузепе Гарибалди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Равните права за мъжете и жените е тема само по време на кавга. Когато мъжа и жената са добре заедно, никой не говори за равноправие."

Кодо Саваки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Животът ни си подобрява само когато рискуваме - най- големият риск е да сме искрени със себе си."

Грег Андерсън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"- А защо вие мислите, че вещицата е задължително да бъде на метла? И с такъв нос? Не. Истинските вещици са красиви."
Антон Макаренко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...