Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Да повтаряш това, което мислят всички, в политиката се явява признак не на слабост, а на сила."

Марсел Пруст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Когато забравим за приказката в дните си - значи сме тъжно пораснали."

Мария Лалева, "Живот в скалите"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Обувките, които стават на един, убиват на друг; няма рецепта за живот, който да е удобен за всеки."

Карл Густав Юнг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Може да се каже така: всичко, което е либерално, е калпаво, дори вредно."

Ф. М. Достоевски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Корупцията е другото име за есенното време на един народ."

Фридрих Ницше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Има такива дни, в които, ако си небе - ще завалиш, за да удавиш всичко в себе си." Радослав Гизгинджиев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Човек не може неопределено дълго да живее с две лица – едно за пред хората, а друго за себе си, без накрая да се обърка кое от тях е истинското.”

Натаниел Хоторн, “Алената буква”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пред миналото - преклони главата си, пред бъдещето - запретни ръкави."

Хенри Менкен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Днес – това е само един от дните, които трябва да изживеем. Но какво ще се случи в бъдещите дни, това ще зависи само от това, което направим днес."
Ърнест Хемингуей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Идат времена дека Господ почва да ни сее. Пресева ни сос ситното сито. Дели човеците и ги сбира като гроздове на чепки. Светли чепки и тъмни чепки. И тура светлите далеко от тъмните. Брат и сестра дели, мъж и жена дели, майка от син дели и ги сбира да са си наблизо светлите, тея, дека са близко до Бога. И ги пази. Оти иде новото време и ке ги биде само тея, дека са близо до него."

Мария Лалева, "Живот в скалите"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Устните на Мъдростта са затворени, освен за ушите на Разбирането!"           Хермес Трисмегист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Спомените те сгряват отвътре. Но освен това те разкъсват.”

Харуки Мураками, “Кафка на плажа”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Преговорите за влизане в Европейския съюз да се водят не на колене, а равноправно и при зачитане на собствените национални интереси. За проявените рецидивисти следва да бъде установен специален наказателен режим, а „правата на човека“ да не се превръщат в средство за масово тиранизиране на мирното население.“

Николай Хайтов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2019 г. в 5:55, Meri Meri написа:

"Устните на Мъдростта са затворени, освен за ушите на Разбирането!"           Хермес Трисмегист

"Истината сама се пази. Ако се опиташ да я издадеш, тези които не я знаят няма да те разберат, а тези, които ще те разберат, те вече я знаят."

Хермес Трисмегист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЕДНИ ДО МЕН, МОМЧЕ...
Пейо Пеев

Седни до мен момче, да си поговорим.
Не съм говорила, отдавна със човек.
С добичетата много често спорим.
Сама живея тук, животът не е лек.

Дядото отдавна се спомина .
Но гробът му е чист и подреден.
Руши се селото, година след година.
Ще го затрият може би след мен.

Животът ми премина сред полята.
Сред цъфнал мак и изкласила ръж.
Обичам си животните, цветята.
Тук залюбих моят силен мъж.

Децата ни пораснаха щастливи.
Сред весели игри и детски смях.
Така ухаеха пожънатите ниви.
Сред грижи и надежди остарях.

Няма ги сега усмихнатите хора.
Пораснаха отдавна и нашите деца.
Цветята ми повехнаха на двора.
Отдавна няма ги любимите лица.

Седни момче, вода ще ти налея.
И хляба с мерудийка посолен.
Не зная пак дали ще доживея.
Децата си да видя покрай мен...

Седни момче, не бързай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако догмата е уловила мозъка, всяка интелектуална дейност се прекратява."

Робърт Уилсън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Що за живот е този, ако не ни остава време да спрем стъписани, да вдигнем поглед и да зърнем красотата."

Уйлям Хенри Дейвис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„По-добре не поглеждай назад. По-добре си мисли, че всичко винаги завършва щастливо. Може пък и да е вярно, кой казва, че щастливият край е измислица? Ако животът изобщо може да ни научи на нещо, то е, че щастливият край се среща често, невероятно често, и за това трябва сериозно да се усъмним в умствените способности на всеки, който твърди, че няма Бог.”

Стивън Кинг, „То”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Мога откровено да кажа, че всички лоши неща, които са ми се случили са били директно свързани с дрога или алкохол. Все пак трезвен никога не бих уринирал на площада в девет часа сутринта, облечен в женска вечерна рокля. "  Историята около тази случка е следната- нашия човек така се натряскал, че жена му го съблякла гол и му скрила дрехите, за да не може да излезе навън, но когато заспала той облякъл роклята и, и все пак излязъл. Случката завършва в затвора естествено.

" Аз съм грижовен, за хората съм, и съм създаден да забавлявам хората. Аз съм човек на семейството. Аз съм съпруг. Баща. Бил съм и много други неща през годините, за които не искам да говоря. Винаги се опитвам да подобря себе си. Мисля, че това ми е присъщо. "

" Да си трезвен в автобуса е съвсем различно от това да си пиян в автобуса. "

" Аз съм яростен алкохолик и яростен наркоман и не бих искал да видя децата ми да вършат същото нещо. "

" Виаграта е страхотно приспивателно. Взимам Виагра и жена ми веднага отива да спи. "

" От всички неща, които съм изгубил, най-много ми липсва ума. "

" С възрастта започват да те подвеждат три неща: като първо, паметта, а второ и трето аз ги забравих. "

" За да лъжете, трябва да имате отлична памет, а при мен тя е никаква. "

" За останалите Хелоуин е всяка година. За мен е всяка вечер. "

" Аз не съм музикант – аз съм лош актьор. "

" Хората все ми казват: „Ози, преживял си толкова много неща, защо не напишеш книга?“ А пък аз нищо не си спомням… "

Ози Озбърн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Между другото ще откриеш, че не си първият, който е бил объркан, уплашен и дори отвратен от хорското поведение. Ти ще се зарадваш и насърчиш, като разбереш, че съвсем не си единственият. Много, безброй много хора са се вълнували като тебе за морални и духовни проблеми. За щастие някои от тях са записали вълненията си. От тях можеш да се поучиш – ако поискаш. Тъй като един ден други ще се поучат от тебе, ако си имал нещо да им кажеш. Има нещо много красиво в такова заимстване…”
Дж. Селинджър, "Спасителят в ръжта"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.09.2019 г. в 8:49, Мойра написа:

"Малкият принц отиде да види пак розите.
- Вие въобще не приличате на моята роза и още не сте нищо - каза им той. - Никой не ви е опитомил и вие не сте опитомили никого. Сега сте такива, каквато бе моята лисица. Беше само лисица, подобна на сто хиляди други. Но я направих моя приятелка и сега е единствена на света.
И розите много се смутиха."

Антоан дьо Сент-Екзюпери, "Малкият принц"

Не,твоята лисица е друта порода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...