Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

Ученици си инжектират спирт

Препоръчан отговор

Ученици все по-често си инжектират етилов спирт директно в кръвта.

Тази тревожна тенденция потвърди председателят на Областния съвет по наркотични вещества в Благоевград д-р Теменужка Любенова, предаде Дарик. Най-често децата, които прибягват до този нов метод, са между 12 и 14-годишни. “Последствията от една доза могат да бъдат фатални“, коментира лекарката. Тя поясни, че “модата“ се разпростира в цялата страна, като първите случаи са регистрирани през лятото на тази година.

Все още няма точни цифри за учениците в Благоевградска област, които прибягват до инжектиране на спирт в кръвта. Д-р Любенова обаче е категорична, че подобен метод води до пристрастяване.

Сериозен проблем се оказва и консумацията на алкохол по стандартния начин. Статистиката сочи, че вече зачестяват случаите, в които младежи на 18-19-годишна възраст да са зависими от алкохола.

Източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, ужас! ohmy.gif Направо не мога да повярвам! На къде отиваме? Скоро младите ще са си заминали преди да са навършили дори 25... Трагедия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ и това до какво води? Някакви временни ползи - например да ставаш по-умен, по-силен или нещо такова? Или просто го правят защото е "якоооо"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са пълни дивотии, измислени от набедените журналисти на някой сайт. Надявам се никой от четящите темата да не е толкова наивен да повярва, че такова нещо е възможно и да не пробва. Ако все пак се съмнявате - замислете са какво би се получило на практика.

Алкохолът е силен коагулант. При 2-3 промила (0.2 - 0.3%) води до тежко опиянение. При нива над 10 промила (1%) предизвиква смъртоносно натравяне. Ако се вкара дори 1 мл концентриран, 96%-ен спирт венозно, той ще доведе до мигновена коагулация, т.е. съсирване на околната кръв. Полученият съсирек се нарича тромб и се движи заедно с кръвния поток. Тъй като вените се разширяват в посоката на движение на кръвта - към сърцето, най-вероятно тромбът няма да ги запуши. Ако успее - вената ще се спука и ще се получи локален кръвоизлив (което е най-добрия възможен вариант). След като мине през сърцето, където може да бъде разбит на няколко по-малки парчета, съсирекът ще продължи по артериите. И тъй като артериите се стесняват в посока на движение на кръвта, най-вероятно някоя от тях ще бъде запушена. В най-лекия възможен случай това ще предизвика лишаване от кръв на някой крайник и като следствие - некроза на тъканите, лишени от кислород с последващо развитие на гангрена. В по-тежките случаи, ако бъде запушен коронарен съд (снабдяващ самото сърце с кръв) или мозъчна артерия - инфаркт или инсулт.

Имам познат, който е наблюдавал такъв експеримент на живо. Някакъв наркоман-ентусиаст решил да си вкара спирт поради липса на дрога. След около минута и половина-две загубил равновесие, започнало да му тече кръв от носа и след около 5 минути бил мъртъв.

Редактирано от Spyderco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ъъъ и това до какво води? Някакви временни ползи - например да ставаш по-умен, по-силен или нещо такова? Или просто го правят защото е "якоооо"

После ходят на разгул

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=101008

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде го намерихте това инфо. В моето училище сме две училища в една сграда, ок. 1000 ученици и няма нищо подобно. Не знам откъде им е хрумнало това за спирта, но специално ние явно сме старомодни. Друг е въпроса, че всичките ми съученици пушат...

Но за спиртните инжекции - според мене това са няколко редки случая... Дори не се говори за това в даскало. Гледам огнището е Благоевград, но там перверзиите и бруталщините не са нещо необичайно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледъм и не вярвам на ошите си как мое да са толко прости тея у4еници лелееееее колко мака има по тоа свет божеееееееееееее

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
гледъм и не вярвам на ошите си как мое да са толко прости тея у4еници лелееееее колко мака има по тоа свет божеееееееееееее

Гледам и не вярвам на очите си, как може да има толкова неграмотност, Божееее! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм го правил , опитайте няма да съжелявате.Но 1-я път много се замйва главата :P

Все пак не съм наркоман нито пуша нито пия , на мода между приятелите ни е Straight Edge .. може да се поразровите из интернета , заместих Straight Edge със всички останали глупости :P

Редактирано от Stambini (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм го правил , опитайте няма да съжелявате.Но 1-я път много се замйва главата :baby:

Такива като теб не трябва да съществуват. Ако можех щях на момента да те изхвърля от форума. Който е решил да се трови си е негова работа. Трови се като искаш, но не подтиквай останалите към това. С извинение към модераторите и с ясна представа за правилата във форума и следствията от подобни изказвания ще го кажа - МАЛОУМНИК! БЕЗМОЗЪЧНО ИДИОТООБРАЗНО СЪЩЕСТВО!

И още нещо - Stambini, прочети коментара на Spyderco и се замисли сериозно. Надявам се да ти дойде акълът в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм го правил , опитайте няма да съжелявате.Но 1-я път много се замйва главата :P

Все пак не съм наркоман нито пуша нито пия , на мода между приятелите ни е Straight Edge .. може да се поразровите из интернета , заместих Straight Edge със всички останали глупости :whist:

Хайде не лъжи момче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо почвам да се гордея, че не пия и не пуша. Не съм еджър или нещо такова, просто не го намирам за интересно или по какъвто и да било начин полезно или привлекателно и т.н. ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече нищо не ме учудва,пият,бият се,насилват се,а сега и това. ;):P :P Дали се преследва от закона инжектирането с алкохол,някой може ли да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е тотална деградация. :)

12-14 годишни, косата ми застана в изправено положение...

Какви са тия моди ? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече нищо не ме учудва,пият,бият се,насилват се,а сега и това. :):speak::sobbing: Дали се преследва от закона инжектирането с алкохол,някой може ли да каже.

Да се преследва от закона ? ohmy.gif

не, разбира се- защо пък да се преследва ? Употребата на наркотици не е подсъдна.Само разпространението им е такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как си инжектират киселите краставички??? Нямат стил младите sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модата си е мода и туй то!Сигурно след време ще е модерно да се хвърлят от блоковете sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Модата си е мода и туй то!Сигурно след време ще е модерно да се хвърлят от блоковете sad.gif

При емо-тата е модерно и сега последното ти предположение. :speak:

Мен от обикновена ваксина ме е страх, дечурлигата спирт си ваксинират. УжасТ :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При емо-тата е модерно и сега последното ти предположение. :speak:

Мен от обикновена ваксина ме е страх, дечурлигата спирт си ваксинират. УжасТ :angry:

Що да е ужасТ бе ?

Знаеш ли какво си е добро ? biggrin.gif

Горното е в кръга на майтапа !

Такива малки наркоманчета много ги "обичам" :angry: Съсипват здравето си, а и ми създават работа.

Чистият етанол направо ще им съсипе черния дроб за нула време. ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата стават такива...каквито искат родителите им да станат

После си скубят косите и прехвърлят вината на ... обществото, като се стремят да избегнат собствената си отговорност

Не ме убеждавайте, че родителите не знаят нищо за ...децата си

Това е абсурдно

Редактирано от Vladek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз се изкажа. Първо айде без общи знаментели. И аз съм съглсен че до едно 90% всички са "големите" "гъзари". Пример да кажем, че аз съм лицето М, а лицето Х е друг човек. М: К'во ше прайш на нов година. Х: О, човек ше наемем една вила, и направо адското парти. Зимаме алкохол, отиваме по стаите напукваме се едно яко, прим си кефа ко има нещо ше е*ем и т.н.. М:Доста забвно. Нова година в стаята, Jesus, само за това си мечтая. Х: И ти к'во искаш за ходим някаде да сядаме да пейм да танцуваме ха-ха. Въпросният човек Х на едно друго събиране се напи от 50-60 мл. водка с 200мл кола. При което не само загуби ума и дума, но почти загуби и съзнние. Така че и аз съм съглсен със това, но просто нека кажем "Повечето младежи са такива и такив." Защото нека не забрвяме, че все се намира и по някой свестен. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм го правил , опитайте няма да съжелявате.Но 1-я път много се замйва главата :speak:

Все пак не съм наркоман нито пуша нито пия , на мода между приятелите ни е Straight Edge .. може да се поразровите из интернета , заместих Straight Edge със всички останали глупости :angry:

Накефи ли се?Стана ли по-умен и по-велик ,или стана един от ГОТИНИТЕ?Мислиш ,че това е геройство да си боцкаш спирт.Боже и даже ни приканваш да опитаме,моля , ще ти откажа предпочитам да приемам алкохол през уста.Няма на кого да се доказвам ,че съм готина и модерна,предпочитам да си остана задръстена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години родителите изпадаха в ужас при мисълта,че децата им пушат . Сега повечето казват " Ако иска да пуши,само наркотици да не взема".

Страх ме е да си помисля какво ще бъде след време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега повечето казват " Ако иска да пуши,само наркотици да не взема".

За съжаление си права и то много.Като ги гледам какви са 13-15 годишните лошо ми става.

...на много зле вървят нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...