Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

TNN

Всичко за продуктите Emsisoft Anti-Malware & Emsisoft Internet Security

Препоръчан отговор

http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/ Програмата на обединените австрийски възможности е нормално да е в самостоятелна тема. Засега съм впечатлен и се питам - това ли е най-доброто в Европа ? Естествено - не съм сигурен в отговора - времето ще покаже. Нормално е и други да пробват и да споделят впечатления от всякакъв характер - форумът тук е обективен и не е нормално само да се възхваляват програми! Няма идеална... Поздрави Редактирано от mihnev_sz
update (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има интересни данни за един тест на a-squared Anti-Malware 4. Интересно:

Публикувано изображение

Ето: справка@PC Security Labs. :angry:

Справка: Antivirus comparison test (форуми на EMSI).

И още оттам: Съвместимост с друг софтуер

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как спира хакери,като това им е логото,като няма стена?Тежичка е ама с два енгина е така,обаче G-DATA е по-тежка.Блокатора на сайтове и много приятен но как работи-по списък или с реално сканиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как спира хакери,като това им е логото,като няма стена?Тежичка е ама с два енгина е така,обаче G-DATA е по-тежка.Блокатора на сайтове и много приятен но как работи-по списък или с реално сканиране?

"Интересно ми е как спира хакери,като това им е логото,като няма стена"

Mamutu IDS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз за да не рискувам заради азиатско любопитство съм и добавил Online Armor 2.1 Free от Австралия - засега комбинацията впечатлява. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам че IDS-то на antimalware не реагира на неща засичани от Mamutu или въобще не реагира.Само при мен ли е така?Например hijackthis го определяше с подозрителна файлова структура.

Редактирано от trix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hijackthis съм го забравил да съществува - по същите причини, а и защо да се мотая с подобен метод ? Заради сродни съмнения днес я преинсталирах - бях я подложил тези дни на чрезвичайно натоварване в реални условия. Блокираше ми достъп до PCmag.com. След преинстал нищо не откри след себе си - това я отличава от Икарус . PCmag.com пак го блокира - значи някои се правят на интересни. Дотук нямам негативна констатация за тази австрийска програма. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хостовете които е блокирал при редовно посещаваните от мен сайтове ги слагам при хост файла или на стената.Ама пак ги блокира.Има един-s7.addthis.com,него го блокира няколко пъти на ден независимо къде браузвам.Как правя връзка с тоя хост идея си нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам скрийшотовете на a-squared Anti-Malware 4.0.0.61 и нещо не мога да разбера - има ли тази 4-та серия антивирус или няма.

В новостите на програмата пише:

· Added a second antivirus scan engine to improve detection quality. The a-squared engine was improved too: it loads 57% faster, uses 30% less RAM and scans 4% faster than v3.x. A new surf protection feature has been added too to block malicious, tracking and phishing websites.

(линкът е същият като по-горе).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам скрийшотовете на a-squared Anti-Malware 4.0.0.61 и нещо не мога да разбера - има ли тази 4-та серия антивирус или няма.

..............................

Има антивирус, на официалната страница пише, че има два скенера за спай и антивирус и програмата е комбинация от два продукта. Тоест антивируса е базиран на енжина на Ikarus, а антиспай модула е собствен.

2 scanners are better than one: Anti-Spyware + Anti-Virus! [NEW!]

* Not just any scanners, but a combination of two world class products - the a-squared Anti-Spyware, and the Ikarus Anti-Virus engine. Latest tests approve that both are cutting edge in Malware detection.

Но аз не можах да оценя напълно възможностите a-squared Anti-Malware 4, защото я използвах няколко дни и се наложи да я махна заради друга програма за сигурност. Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, четох официалната страница, но нищо (разбирам подробните снимки) не ми даде основания да смятам, че антивирусния режим е резидентен или че има някакви настройки, най-малкото не видях такива. Та ако наистина е така, т.е. антивирусният режим да се задейства само при сканиране, то май нещо не му виждам смисъла на това начинание - ще пусна заразата, а после ще се чудя къде да я гоня.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще пуснеш зараза - реагира на съмнителни бисквитки-кукита. А ако нещо недооцени или пропусне - задейства се мамута и блокира. Австрийски уникат ли е това ? Или най-точно казано - това е "Икарус с подобрения"...Допълнително подсигурявам с Online Armor 2.1 Free - впечатлен съм засега.При Win XP SP3. Поздрави

Редактирано от TNN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В същност IDT-то си работи но не е толкова параноично както Mamutu.Тази разлика е при най новата версия на antimalware която излезе преди седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.zdnet.fr е непрепоръчителен френски портал -при отваряне на страницата програмата блокира серия от досадни кукита, както и достъпа. Явно там ще разглеждам от друг компютър.Дали наистина е непрепоръчителен ?Някой друг няма ли да пробва ? Иначе тази ОС с австрийско-австралийска защита си лети из мрежата...И през ум не ми минава засега да я сменям - показва доста стабилно поведение. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.zdnet.fr е непрепоръчителен френски портал -при отваряне на страницата програмата блокира серия от досадни кукита, както и достъпа. Явно там ще разглеждам от друг компютър.Дали наистина е непрепоръчителен ?Някой друг няма ли да пробва ? Иначе тази ОС с австрийско-австралийска защита си лети из мрежата...И през ум не ми минава засега да я сменям - показва доста стабилно поведение. Поздрави

Какво му е непрепоръчителното на www.zdnet.fr? Ето как реагира програмата за сигурност Ikarus (тоест не реагира въобще):

Публикувано изображение

Скан на резултати от a-squared Free след посещение на www.zdnet.fr (не намери нищо, подобно на Ikarus):

Публикувано изображение

Не разбирам следното:

1. Защо точно сайтът www.zdnet.fr е непрепоръчителен? В случая в коментара на TNN няма абсолютно никакви доказателства, както винаги.

2. Какво означава "кодът": ОС с австрийско-австралийска защита?

Не разбирам...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a-squared Anti-Malware - Версия 4.0 + Online Armor 2.1 Free при Win XP SP3. При други как е ? Явно и оттам ще тегля файлове - ако е нужно и без защита. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a-squared Anti-Malware - Версия 4.0 + Online Armor 2.1 Free при Win XP SP3. При други как е ? Явно и оттам ще тегля файлове - ако е нужно и без защита. Поздрави

О.К. Дай някакъв подробен резултат за вредните кукита на zdnet.fr. Ако може да е от a-squared Anti-Malware. Ще инсталирам наново a-squared Anti-Malware, за да проверя. Според мен това явление или не е представено добре от теб за някакви си кукита, или пак си минал на максимум параноя. Обоснови се! Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo, наистина в мрежата няма инфо за непрепоръчителност на този портал. Не аз - а защитата ми изглежда е преминала към максимум параноя - нали съпоставям с компютри с друга защита-пред очите си. При някой друг има ли подобни изяви ? Пак ли да я преинсталирам - може би това е най-правилно. Нямам за цел да злепоставям програмата - тя ми харесва и то доста. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo, наистина в мрежата няма инфо за непрепоръчителност на този портал. Не аз - а защитата ми изглежда е преминала към максимум параноя - нали съпоставям с компютри с друга защита-пред очите си. При някой друг има ли подобни изяви ? Пак ли да я преинсталирам - може би това е най-правилно. Нямам за цел да злепоставям програмата - тя ми харесва и то доста. Поздрави

Не знам какво е направила защитата ти.

Ето какво е при мен. Kакто обещах, проверих сайта zdnet.fr с a-squared Anti-Malware, Windows XP SP3 (последни дефиниции):

Няма реакция от a-squared Anti-Malware при посещение на сайта:

Публикувано изображение

Ето какво намери a-squared Anti-Malware, веднага след посещение zdnet.fr - нищо:

Публикувано изображение

Без коментар...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заместих я с Avira Premium 8 и резултатът от пълното сканиране при максимални настройки е: Окончание проверки: 24 Ноември 2008 г. 22:13 Прошло времени: 17:56 мин Проверка успешно завершена. 2204 Проверка директорий. 105260 Файлы были проверены 0 Были обнаружены вирусы/вредоносные программы 0 Файлы определены как подозрительные 0 Файлы были удалены 0 Файлы были вылечены 0 Файлы были помещены в карантин 0 файлы были переименованы . Напълно нормален достъп до www.zdnet.fr с германската програма. Странности....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По случай петата годишнина на a-squared, a-squared Anti-Malware се предлага за 5 $. Офертата е валидна до 14 декември. Аз лично се възползвах от промоцията.

http://www.emsisoft.com/en/order/5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По случай петата годишнина на a-squared, a-squared Anti-Malware се предлага за 5 $. Офертата е валидна до 14 декември. Аз лично се възползвах от промоцията.

http://www.emsisoft.com/en/order/5/

Аз също се възползвах от промоцията-5 евро е 1 кутия цигари тук в Франция(обаче аз не пyша и заслужава 1 лиценз)!!!!

Искам да попитам :

-Лиценза става валиден от времето в които е поставен или от днес(ако го сложа след месец?????)

p.с Само 1 поправка,не е 5 Долара а е 5 Еuro!!!Ако беше долар то 6тиах да я кyпя за 4 Еuro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В промоцията пише 5 долара. На мен лично ми го продадоха за ?2.10. Лицензът както гледам в акаунта ми тече от днес и свършва на 12/13/2009.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В промоцията пише 5 долара. На мен лично ми го продадоха за ?2.10. Лицензът както гледам в акаунта ми тече от днес и свършва на 12/13/2009.

Thank's for the Great INFO

:P:wors: :wors: :wors: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...