Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Есета на всякакви теми -

Featured Replies

Хи трябва ми есе свързано с Бай Ганьо.Примерно моята среща с Бай Ганьо

  • Отговори 1,7k
  • Прегледи 1,4m
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • Здравейте... Спешно ми трябва есе на тема: "Културата на един народ определя отношението и поведението му към природата". МОЛЯ някой да ми помогне! Благодаря ви предвалително.!.!.

  • Ето ти нещо за първата тема- може би му трябват леки корекции,но те ще са от теб. Какво е човекът? Есе За да си човек трябва да имаш вяра – вярата в това, че си човек! Човекът – праши

  • Съжалявам, но никой не намери есе на тази тема досега, както виждаш отдавна стои въпросът.

Публикувани изображения

можете ли да ми кажете какви са съветите на Дон Кихот към Санчо? huh.gif ;):)

Здревейте не искам да бъда нахална , но ми трябва за понеделник това есе ,,Чувствата или Разума,,

Здревейте не искам да бъда нахална , но ми трябва за понеделник това есе ,,Чувствата или Разума,,

“Мисли с чувствата/сетивата, чувствай с разума” , а в оригинал: “Think With the Senses, Feel With the Mind”

Прочети това

Трябва ми спешно есе на тема " Подвиг или безумие е саможертвата" Благодаря,предварително на тези,които ще ми помогнат :ph34r:

  • 2 седмици по-късно...

трябва ми есе на една от изброените теми :

1.Какво за мен е пристан и заслон ?

2.живота иска така - да му се подчиним ли или да му се противопоставим?

3.Какво определя чувството за липса ?

от стихотворението Скрити вопли на Димчо Дебелянов !!!

моля ви

помомгнете ми

есето ми трябва за понеделник !!!

sad.gifsad.gifsad.gif

здравейте. ами някои ако може да ми намери есе за една от тези теми

1. Агресивни потребители ли сме към природата?

2. Да действаш, значи да бъдеш

3. "Никога няма да сте щастливи ако продължите да търсите щастието. Никога няма да живеете ако търсите какво е смисъла на живота." - Албер Камю

предварително благодаря и ако може до утре вечерта, защото ми трябва за понеделник...

2. Да действаш, значи да бъдеш

Човечетството съществува от хиляди години. Въпросът е дали трябва да живеем или да съществуваме? Отговорът за всяка личност е различен, скрит дълбоко в съзнанието. В забързаното ежедневие хората забравят да търсят отговора.

Движението е дарено на човек, за да се предвижва от точка А до точка Б, но това ли е същността? Всяка личност има свобода на движението, личният избор, както в повечето ситуации, е ключът към съществуването. Бездействието води до закърняване на органите и предимно на мозъка, притъпява всичко човешко и дава надмощие на животинското. Това води до безсмислено съществуване.

Личният избор често води до два основни резултата. Първият е правилният, вторият е неправилният. Поглеждайки неправлния личността може да се заблуди, че е постъпила правилно, но от това може да се извади извод за мисленето. Повърхността е убиецът на мисълта и гробаря на човека. Води до загуба на преценката, ограничава мирогледа и погубва интересите или ограничава до минимум. Превръща личността в „кон с капаци”, чиято цел е да задоволи физическите нужди и загърбва красотата на мисълтта и духовността. Силата, която позволява на човек да прогресира се губи безвъзвратно.

От своя страна, правилният избор води не само до употреба на нравствените, но и на моралните ценостти, които Аз-ът гради с години. Една будна личност, никога няма да остави бездействието да вземе връх над живота. Движещи сили са амбицията и желанието за значим живот. Такава личност няма да позволи просто съществуване. Ще работи, за да прогресира и еволюира не само на работното място, но и в реалния живот. Трудът, който полага в повечето случаи е възнаграден, което води до по-голяма концентрация в бъдещите задачи и желание за прогрес. Трудолюбивият човек е действащият човек. Не позволява елементарните неща да контролират живота и избора. Личността не може да понесе да бъде „без вина виновен”, защото никаквото действие и елементарното мислене води до това. Отворен за нови идеаи, готов да реализира всяка мисъл и да гони всяка цел.

„Човек е осъден да бъде свободен” – Жан Пол Сартър - тази мисъл показва най-точно каква е съдбата на личността. Изборът винаги е труден, трябва да бъде отстояван, понякога трябва да бъде обясняван. Но свободата е отговрността, която съпровожда действащия човек. Едно действие, води до друго и т.н., което подсказва за спираловидната същност на действията. Бездействащият човек няма как да постигне спиралата, защото бездействието я прекъсва. Такава личност оставя живота да минава и не уползотворява миговете. Ако даде сметка за постигнатото ще установи, че постигнато няма. Това е трагичността на простото съществуване.

Ако всички бездействаха най-вероятно щеще да е каменната епоха,хората щяха да чакат храната да падне от небето. Но сега е 21-ви век. Век, който все още прегоресира. Личностите се борят за резлизация и мотивацията дърпа човечеството напред. Мисълтта, ценностите и желанието ще продължават да въртят света. Бездействащите хора ще наблюдават как живота завърта личностите готови да предизвикат събитията.

Източник

Трябва ми есе на тема "Ако дадеш на някого една риба ще го нахраниш за цял ден,ако го научиш да лови ще има прехрана за цял живот" .Помагайте ,моля ви sad.gif Или нещо за това колко е важно обучението или знаниетоо..моля ви мн ми трябва sad.gif

Редактирано от melany (преглед на промените)

Хора Здравейте! Не съм писал в тази тема много време, но се надявам истински на помощ. Много търсих, но нищо не открих. Наистина ми трябва спешно.

Темата е: "Историята на превода - възникването на превода от английски или испански език".

Моля Ви за съдействие.... Надявам се да можете да ми помогнете. Ще бъда безкрайно благодарен!

хора моляви помогнете много малко съм писала в тази тема и наистина обърнах целия нет но нищо не намерих написах го сама ама нищо не стана трябва ми преразказ на втора час на една българка от името на четника (трябва да се предадът неговите чувства , емоции и разбити мечти след разбиването на четата) за утре е моля помогнете ми

Tрябва ми есе на тема "За словото волята и делата" моля ви помогнете.Много ми трябва....благодаря предварително

Трябва ми есе по литература на тема.Отварай всяка вратата за да намериш човека !!!

Много спешно моля за много голяма много помощ!

Значи. Не ми трябват есета или съчинения а прости анализи. Само че произведенията, както и авторите им, са всенеизвестни :P, та сигурно се досетихте че става дума за старогръцка литература... sad.gif Та ми рябват анализи на произведения, който за съжелиение за безименни, но се срещат в учебинка по литература за 9-ти клас и за това смятам да напиша имената на аворите, а ако вие намерите нещо до към 1-2 (утре рано сутрин.) ще съм ви безкрайно благодарен. Сега и имената:

Мимнерм

Теогнид

Тиртей

Архилох

Стезихор

Анакреон

Пиндар

Каквото и да намерите за което и да е произведение на който и да е от тях, смятайте, че сте ме ощастливили :beer:.

Извинявам се ако съм сбъркал темата. :rolleyes:

Трябва ми помощ за есе на тема Лъжата необходимост или порок.

Трябва ми помощ за есе на тема Лъжата необходимост или порок.

ТУК - може да ти помогне нещо :P

Трябва ми есе на тема "футбол"/български или световен/ нямам претенции за четвъртък.Ще съм много благодарна!

Трябва ми есе на тема "футбол"/български или световен/ нямам претенции за четвъртък.Ще съм много благодарна!

Според мен от тук можеш да почерпиш достатъчно информация.

Мерси за информацията,но на мен ми трябва есе с лично мнение.Ако някой все пак може да ми помогне ще съм благодарна.Няма значение как е формулирано заглавието-например "Футболът в България" или нещо друго,нямам претенции.Благодаря!

Хора.. помагайте много ви се моля ! Трябва ми спешно есе на тема Човекът-наследник и създател на миналото :);) ;) Благодаря предварително !!1

Здравейте до утре ако може някой да ми намери съчинение разсъждение на тема "Чутовния връх в Опълченците на Шипка".Ако може някой да ми даде нещо че въобще си нямам на представа как да почна

Мерси за информацията,но на мен ми трябва есе с лично мнение.Ако някой все пак може да ми помогне ще съм благодарна.Няма значение как е формулирано заглавието-например "Футболът в България" или нещо друго,нямам претенции.Благодаря!

Виж тук...не е точно това което търсиш,но все пак е нещо.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.