Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^DIDO^

Как да отслабна ?

Препоръчан отговор

Търся ефикасна диета за отслабване до 10 килограма, за жени! Моля, ако някой знае такава диета, да пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се разполага с "кешовица", минаваш на пилешко месо, варени яйца, зеле, репички + 30-60мин спорт 3-5 пъти.

Забравяш за всичко сладко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Думкаш репички докато ти стане лошо. Публикувано изображение

Та това не е диета, а разделно хранене + спорт. Чесно казано само диета не става. Аз съм останал с впечатлението, че във фитнеса на колелото най-лесно се свалят килограми. Навличаш се с топли дрехи и въртиш 45мин като луд.

п.п. Това не е за хора, аз издържах 2 месеца свалих 10 кила, е вярно бях доста изчистен и релефен, но без скара и бира нестаа някак си Публикувано изображение (а и тогава си блъсках във фитнеса 150кг лег на 18год)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се разполага с "кешовица", минаваш на пилешко месо, варени яйца, зеле, репички + 30-60мин спорт 3-5 пъти.

Забравяш за всичко сладко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Думкаш репички докато ти стане лошо. Публикувано изображение

Та това не е диета, а разделно хранене + спорт. Чесно казано само диета не става. Аз съм останал с впечатлението, че във фитнеса на колелото най-лесно се свалят килограми. Навличаш се с топли дрехи и въртиш 45мин като луд.

п.п. Това не е за хора, аз издържах 2 месеца свалих 10 кила, е вярно бях доста изчистен и релефен, но без скара и бира нестаа някак си Публикувано изображение (а и тогава си блъсках във фитнеса 150кг лег на 18год)

Тази диета вече е изпробвана, но може би спорта може да помогне за тези натрупани килограми?

А някаква програма знаеш ли или само колело? Все пак отслабването искаме да е предимно на ханш, талия и ръце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то по-принцип като си въртиш колело, имаш 3 дрехи на теб и си на разделно хранене отслабваш навсякъде. Аз като съм въртял колело пулса ми е бил около 200 в продължение на час. Отделно съм си тренирал 90мин фитнес и то си беше лудница. По принцип това е за мен начина, един познат беше 140кг за 3 месеца така ги свали до 100-110. Не всеки има нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жена не мисля,че колелото е най-добрия избор.

Според мен крос-тренажора е отличен,разхода на ккал също е най-висок

от всичко,което съм пробвала,освен това не натоварва ставите.

За отслабване на ханш и ръце:най-ефективна е Японската диета(диета на клиника Майо).

Тези зони буквално се стопяват,аз лично при тази диета съм правила по 20 мин кардио сутрин

повече не е необходимо.

10 кг и много см ще си отидат за о-о месец,ако си постоянна.

Друга,по-разумна диета е сутрин:черно кафе

на обяд:малка купичка въглехидрати със салата

вечер:протеини със салата

+кардио поне час/ден и тежести

успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно време и аз съм трупнал малко и сега карта за фитнес и тичане + степер и всякакви други аеробни упражнения така за 2 месеца свалих 15 кг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, движението му е майката ;)

Може да прочетеш малко за разделното хранене. Тук също.

Не знам дали може да се свалят толкова килограми за кратко време. Но, ако се храниш така продължително, със сигурност има доста благопроятен ефект. Но трябва да има и движение- било то разходки, каране на колело. Може на някой да звучи смешно или наивно, но ходенето пеша (дори в блока да не се ползва асансьора) също помага

Да не говорим, че след вечеря не е хубаво да се ляга поне два часа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен фитнесът ми помогна, има си инструктори, които ще ти направят програма, а в допълнение - сутрин, на гладно тичане или ако не можеш в началото, бързо ходене... успех! и много силна воля Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закуска: Един плод (ябълка, портокал, грейпфрут). Обяд: Салата (марули, зеле, домати, краставици) и около 150 грама месо (да не е мазно), риба, обезмаслена извара, или 2 яйца. Може да се замени със всякакви морски гадини - скариди, октоподи, миди и други. Вечеря - същата като обяда. В салатата може да се добави оцет, но не и олио. Не повече от 10 милилитра олио на ден. (10 милилитра олио се равняват на 100 грама пилешко). Кафе, чай, кола лайт и изобщо всякакви евтини газирани напитки без захар - без ограничение. Сол - без ограничение. Подсладител - Kendy. Всички други са доказано вредни, този съдържа само аспартам. С тая диета свалям между 200 и 250 грама дневно с изключение на първите седмици. За жени ще е малко по-малко. Да не забравя за водата - не трябва да се пие повече или по-малко от необходимото. Няма по-добра мярка от жаждата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии режима на д-р Пиер Дюкан - най-популярната диета в България (за сега).

Ето ти и книгата: http://web.hit.bg/temps/private/dukan/otsl...ne_zavinagi.doc

Имам много менюта в интернет. В съчетание с малко спорт става чудница :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно време и аз съм трупнал малко и сега карта за фитнес и тичане + степер и всякакви други аеробни упражнения така за 2 месеца свалих 15 кг

Мда, движението му е майката :hush:

И аз ще препоръчам едно, но много ефикасно упражнение - държиш устата силно стисната, без да я отваряш, колкото се може по-дълго през деня. ;) Отваряш я само по 3-4 пъти на ден, ама за малко - за не повече от 20 минути, като през това време се стараеш да не я напрягаш много и да не правиш излишни движения с нея. :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш L-carnitine и аминокиселини. Сутрин тичаш в парка около 30 минути, но с дрехи, за да се изпотиш. Храниш се няколко пъти на ден, но по малко, без да се тъпчеш. Какво да е менюто е ясно :help wanted3: п.п. много важно е да не оставаш гладен/на. Когато коремчето е празно се отделя солна киселина, която е изключително вредна и предизвиква гастрит, язва и прочие гадости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ще препоръчам едно, но много ефикасно упражнение - държиш устата силно стисната, без да я отваряш, колкото се може по-дълго през деня. ;) Отваряш я само по 3-4 пъти на ден, ама за малко - за не повече от 20 минути, като през това време се стараеш да не я напрягаш много и да не правиш излишни движения с нея. :)

Смешно ти е на тебе, а? :P

само че има хора, които наистина се нуждаят от диета, дори и от здравословна гледна точка, да не говорим, че е гадно да ти тежат килограмите...

А гладът със сигурност не е решение, не и за дълъг период...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички значи имам следния проблем имам така нареченото бирено коремче на 23г. 170см около 78кг. та въпроса ми е добре ли е да ползвам Л-КАРНИТИН,за чистене на мазнините изчетох много теми запознах се че ще трябва да спазвам хранителен режим да се храня правилно и т.н. да редувам кардио с коремни преси това добре но се опасявам дали няма заедно с корема да сваля и значителна част от теглото си моля дайте съвет какво да правя простете за невежеството и благодаря предварително на всички :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всяка сутрин пиеш по 1 кафе на гладно без захар и на бягаш стадиона за 30 мин (2 дена седмично почиваш). за месец ще забележиш промяната... тва за топлите дрехи е глупост - губи се вода, а не мазнини...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кафе без захар, на гладно - НЕ. Черен чай, или в краен случай само топла вода. Според теб водата от къде се взима?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любители на месото диетата на Пиер Дюкан. Една колежка за 3 месеца с нея свали 20кг. И по принцип който е пробвал за една седмица резултатите са мин 5 кг. Наблюдавам няколко решили да се изтезават. Но пък има и противоречиви мнения за това как влияе на организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да ти кажа,че 10 кг.не се свалят лесно! Хората свалят 3\\4 за месец. Забрави всякакви химии(от тези в Аптеките....някои ти предложи Л-Карнетин от него получих бъбречна криза и до ден днеше като настина веднага ме заболява вече боледyвалият бъбрек). Най-хyбавите диети са тези които се храниш и не гладyваш(при гладyването има Йо-Йо ефект което ще рече ,че като започнеш да ядеш пак ще ги върнеш) Забележи дали си добре с хормоните(често жените пълнеят на хормонална основа) Искам да ти помогна и знам много добър начин,но трябва да ми кажеш дали ядеш доста сладко,дали ядеш между храненията(бисквити солети,семки,чипсове и др.такива) Знам страхотна протеинова диета...тоест ядеш си нормално,но внимаваш как.За 2 седмици свалих 4 кг...и толкова ми трябваха. ....p.с.Установено е че при бягането едва след 45 мин започва човек да ослабва(до тогава гyбиш вода).Но това е пак насилственно...като спреш да тичаш пак ще ги качиш! И запомни в никакъв случай гладyваща диета(Където тичаш сyтрин на гладно това са глyпости!!!....Закуската е най важното нещо защото когато спим горим най много калории и сyтрин тялото очаква да го задоволим)Резултата от спорта е най-добър когато спортyваме към 18.00h !Ако те интересyва пиши на ЛС и ще ти обесня всичко за диетите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички значи имам следния проблем имам така нареченото бирено коремче на 23г. 170см около 78кг. та въпроса ми е добре ли е да ползвам Л-КАРНИТИН,за чистене на мазнините изчетох много теми запознах се че ще трябва да спазвам хранителен режим да се храня правилно и т.н. да редувам кардио с коремни преси това добре но се опасявам дали няма заедно с корема да сваля и значителна част от теглото си моля дайте съвет какво да правя простете за невежеството и благодаря предварително на всички :)

Аз също имах бирено коремче и страшно много ми тежеше стана ми трудно да се навеждам и да си вързвам обувките.Направих си иследвания оказа се че имам много хорестерол и повишаване на кръвното налягане.Изписаха ми една камара хапчета пратиха ме на диетолог който ми назначи диета въз основа на иследванията и ми препоръчаха да правя гимнастика,бягане или да посещавам спорт залите.На работа не използвам физически труд повечето време съм си седнал.Спазвах тези процедури около месец ефект свалих 500грама.Вземах едно решение което може да се струва странно изхварлих всички лекарства прекратих диетите и се хванах да разнасям вестници сутрин от 3.00часа до 6.00часа за два месеца си свалих шкембето кръвното се нормализира абе чусвам много добре.Направих си отново изледване на кръвта и го занесох на моят личен доктор който остана много изненадан от резултатите и от решението което съм взел.Така че сега си върнах всичко отново и на туи от горе ми плащаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш L-carnitine и аминокиселини. Сутрин тичаш в парка около 30 минути, но с дрехи, за да се изпотиш. Храниш се няколко пъти на ден, но по малко, без да се тъпчеш. Какво да е менюто е ясно :rolleyes:

п.п. много важно е да не оставаш гладен/на. Когато коремчето е празно се отделя солна киселина, която е изключително вредна и предизвиква гастрит, язва и прочие гадости.

Да, за мъж идеално, но жена надали ще издържи!

Закуска: Един плод (ябълка, портокал, грейпфрут).

Обяд: Салата (марули, зеле, домати, краставици) и около 150 грама месо (да не е мазно), риба, обезмаслена извара, или 2 яйца. Може да се замени със всякакви морски гадини - скариди, октоподи, миди и други.

Вечеря - същата като обяда.

В салатата може да се добави оцет, но не и олио. Не повече от 10 милилитра олио на ден. (10 милилитра олио се равняват на 100 грама пилешко).

Кафе, чай, кола лайт и изобщо всякакви евтини газирани напитки без захар - без ограничение. Сол - без ограничение. Подсладител - Kendy. Всички други са доказано вредни, този съдържа само аспартам.

С тая диета свалям между 200 и 250 грама дневно с изключение на първите седмици. За жени ще е малко по-малко.

Да не забравя за водата - не трябва да се пие повече или по-малко от необходимото. Няма по-добра мярка от жаждата.

Точно солта, трябва да се ограничи за да не се задържа вода в организма. Задържа ли се вода, се трупа целулит! Което не е препоръчително. Водата трябва да е около 2 литра.

С другата част от диета ти съм съгласен, макар за газираното малко ми се струва подвъпрос.

Добавям и движението, то е важно при диетите. По възможност, да се ползва кростренажор!

Публикувано изображение

За любители на месото диетата на Пиер Дюкан. Една колежка за 3 месеца с нея свали 20кг.

И по принцип който е пробвал за една седмица резултатите са мин 5 кг. Наблюдавам няколко решили да се изтезават. Но пък има и противоречиви мнения за това как влияе на организма.

Явно добре са се хранили преди това, щом имат резултат от 20 килограма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да трябва да се ограничи солта, а водата да е 2 литра? Лятото тези 2 литра рядко са достатъчни, а зимата понякога и литър е много. Солта служи за да се задържи водата, иначе има опасност човек да се дехидратира. На мен лично ми се е случвало да губя над 45 грама сол само за един ден. Нали този запас после трябва да се набави отнякъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любители на месото диетата на Пиер Дюкан. Една колежка за 3 месеца с нея свали 20кг.

И по принцип който е пробвал за една седмица резултатите са мин 5 кг. Наблюдавам няколко решили да се изтезават. Но пък има и противоречиви мнения за това как влияе на организма.

Така е.Ние с братовчедка ми си купихме неговата книжка ... аз за седмица свалих 4 кг.Който има воля и желание, може да опита.От личен опит знам, че има ефект ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да трябва да се ограничи солта, а водата да е 2 литра? Лятото тези 2 литра рядко са достатъчни, а зимата понякога и литър е много. Солта служи за да се задържи водата, иначе има опасност човек да се дехидратира. На мен лично ми се е случвало да губя над 45 грама сол само за един ден. Нали този запас после трябва да се набави отнякъде?

Повечето мъже, може и да не трупат целулит, но при жените задържа ли се вода се трупа целулит, така че не е добра идеята със солта.

Водата минимум 2 литра. Зависи за какво точно говорим, за жена са достатъчни. Аз попитах диета за жена, а не за мъж. Дехидратира се човек, ако губи повече течности отколкото поема! Но при условие, че освен минимално 2 литра вода, поема и други течности и чрез храната също, не виждам какъв е проблема?! А и защо препоръчваш ГАЗИРАНИ напитки? От тях се пълнее, а корема се подува. Дори в тази диета, която преглеждах не се позволява употребата на сол, иначе от време на време дават и добавка към салатата сирене.

Каква сол губиш не разбрах? И пак ти напомням диетата е за жена-която е моя приятелка, а не за мъж!

Идеята на диетата е не само да се отслабне, но и да не се трупа целулит! Иначе, е безмислено да се отслабва, като отново ще е трупа вода в организма под формата на шлака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно жена или мъж, има един основен принцип - ако изгаряш повече калории, отколкото приемаш - отслабваш. Колкото повече вода поемаш - толкова повече се дехидратираш, при положение че не поемаш достатъчно сол. Нали като пиеш повече вода изхвърляш излишната по някакъв начин - било през бъбреците, било през кожата. Тъй като не може да се отдели само водата, заедно с нея се губят и полезни минерални соли - калий, калций, натрий, магнезий, фосфати, карбонати, хлориди и сулфати. Именнно за това говоря. Газираните напитки без захар не оказват влияние върху теглото. А хидратацията е важна, тъй като само в добре хидратиран организъм процесите протичат с максимална интензивност. Ако отвориш някой учебник по биология ще видиш, че децата имат доста повече вода от възрастните и никакъв целулит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...