Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^DIDO^

Как да отслабна ?

Препоръчан отговор

Здравейте,Аз съм тинейджър и искам да отслабна.Тичав всеки ден по 30-40 мин. обаче нищо приятели казаха , че трябва да спра газираното и пърженото но немога.Отивам по центъра на града и гледам как всеки яде пържени картофи,чипс,кола и др работи.Заабравям всичко че искам да отслабно и отивам в магазина и си взимам 2 порции пържени картофи :cool: Моляви помогнете ми.Кажете някакъв начин да спра да ям пържено.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като смениш пърженoто с варено и на фурна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето прочети в тази тема ОТСЛАБВАНЕпрегледай внимателно темата има мнаго ценни съвети и спри тези пържени картофи.То като се натъпчеш наведнъж с две порции пържени картофи и една кола после отслабвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм тинейджър и искам да отслабна.

Ако не е тайна колко килограма си ?

И с колко искаш да отслабнеш?

Аз например съм 65 кг :whist:

Но това се дължи според мен генните ми са такива не надавам мога да ям каквото си пожелая. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато отслабването си има кусури и за всеки е различно. Аз смъкнах 20 килца като си ядох пак много, но на няколко пъти ( т.е. на ден ядох по 6-7 пъти това което ям за 2-3 ядения) въртях по 30 мин един крос тренажор и ( нз дали е влияло) пушех. Но ако почнеш това се иска постоянство :whist: Но ако не стане поне знай- всеки има плочки, просто на накои хора те са покрити с дунапрен :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не яж до обяд. Само сокове, плодове. По това време организмът се прочиства и, ако го тъпчеш с храна, този процес се прекъсва.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не яж до обяд. Само сокове, плодове. По това време организмът се прочиства и, ако го тъпчеш с храна, този процес се прекъсва.Публикувано изображение

Това е един от най-добрите начини да се отслабне и да се поддържа стройна фигура,отгоре на всичко е здравословно!;)От много години го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не яж след 6 следобед. Може само воднисти неща като краставици и домати и то в малки количества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо диетите не работят

Публикувано изображение

Съществуват две основни категории хора, които търпят неуспех в опитите да отслабнат.

Първата е от такива, които отслабват, но скоро си връщат първоначалното тегло.

Вторите се подлагат на всякакви ограничения в храненето, но въпреки това не могат да намалят теглото си. Те са лишени дори от временната възможност да се видят по-стройни.

Именно на тях е посветен специален брой на италианското списание OK Salute.

В една от публикуваните статии авторът на популярната книга за средиземноморската диета Андреа Гизели обяснява защо тези хора не отслабват, въпреки че ядат "като птички" и какво да направят, за да променят нещата.

Авторът предлага и своеобразна игра със снимки. Фотографиите на хора с наднормено тегло се обработват с помощта на компютърна програма.

Показват се фотографиите на хора, които не са в състояние да отслабнат, въпреки че по техните собствени думи са опитвали всичко.

И противоположни примери: Рене Зелуегер по времето, когато е ядяла огромни количества сладолед и пържени картофки, защото според сценария на филмите за Бриджит Джоунс е трябвало да бъде дебеланка.

Авторът на статията подчертава, че отказвайки се от картофите и намалявайки порциите, в последствие тя е отслабнала много бързо.

Защо на нея и се отдава това, а на други не?

Това не е риторичен въпрос. Андреа Страта, доцент по въпросите на лечебното хранене от Университета в Парма анализира причините за неудачните опити за отслабване.

Според нея грешката е една и съща - хората ядат малко, но неправилно.

Като следствие провалът в борбата с излишното тегло се отразява негативно както на психичното състояние, така и на желанието да се продължат опитите за отслабване.

Основният проблем е в това, че вниманието се концентрира върху храненето, а не върху физическите упражнения.

Всеки човек трябва да отчита не само колко е изял, но и колко е изразходвал.

Специалистите също трябва да предписват режим на двигателна активност с такава точност, с каквато предписват режима на хранене, съветва Андреа Страта.

Тя подчертава също, че за съставянето на програма за отслабване трябва да се прилага индивидуален подход, защото съществуват безброй погрешни и неприемливи диети.

Според нея към тях се отнасят и някои от най-популярните в момента - диетата на Аткинс, разделното хранене, а също диетите с грейпфрут и супи.

Лозунгът на всички тези диети е "Яж без ограничения!".

Средиземноморската диета не е причислена към погрешните, защото тя не значи само макарони, а включва употребата на голямо количество зеленчуци, умерено количество плодове и е насочена към намаляване на употребяваните мазнини и въглехидрати.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази диета вече е изпробвана, но може би спорта може да помогне за тези натрупани килограми?

А някаква програма знаеш ли или само колело? Все пак отслабването искаме да е предимно на ханш, талия и ръце!

Това да не е кола ,че да тунинговаш там кадето искаш :cool:

За отслабване по телевизията гледах преди някакви колани с дистанционно дето като вибрират и отслабваш по 10-15 минути на ден и за вдин месец с тези вибраций сваляш килограми.По-лесно е от фитнеса а и не се потиш нито изморяваш.Може да има ефект, кой знае.

Хахахахах ::) радваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам откъде си измислил това, но явно не ти е ясна физиологията. В човешкият организъм мазнините се ползват като запас. Кога се натрупват мазнини? Ами при стрес, когато тялото се стреми да се презапаси с храна и при преяждане, когато излишните белтъчини, въглехидрати и мазнини се натрупват в организма под формата на мазнини. А кои вещества се използват за енергия? След липсата на такива в кръвта и черния дроб, мускулите са най-предпочитаният източник. Белтъкът се усвоява много по-лесно от мазнините. А защо е така? Ами най-просто казано, защото изгарянето на мазнини изисква два пъти повече кислород. Ако човек не яде нищо през деня, то тялото му започва да се храни най-напред с мускулите. Мазнините са последното нещо, което се изяжда. Затова е толкова сложно да се отслабне качествено. Да, може да се намали теглото за кратко време, но това ще е главно за сметка на водата и намаляването на мускулната маса. Изгарянето на мазнините изисква два пъти повече кислород. Ето затова аеробните натоварвания се смятат за панацеята. Но и това не е толкова просто, защото организмът има свойството да се приспособява. Има доста литература по въпроса.Аз лично съм привърженик на анаеробните натоварвания, които се извършват при много кратка почивка (30 секунди). Разбира се, анаеробните натоварвания са необходими при културизма, за да не се загуби мускулна маса. Обикновения човек ще е доволен на какво да е отслабване. Вече не си и правя труда да обяснявам, че с еди каква си диета се сваля главно мускулна маса, а мазнините си остават. Успех в обречените на неуспех начинания XDDDDDDD

Най-накрая да прочета коментар , в който да има истина и само истина. Не знам дали си се занимавал или се занимаваш , но явно си имаш на идея за какво става въпрос.Отговора е много кратък и непълен , но истината е че ще ти трябват седмици да не кажа месеци да разясниш на съфорумниците някой неща. Браво , един от малкото които знае :cool:

Ох, аман от назобени културистчета с претенции за познания по медицина и физиология :) Първо, четете какво съм написал: губят се МАКСИМУМ 250 грама мазнини на ден. Но този максимум може да се постигне само ако успоредно с гладуването извършвате тежка физическа работа. Което е малко трудно, особено първите 5-6 дни. Реално се изгарят 150-200 грама мазнини. Второ - това за загубата на мускули е частен случай, който се наблюдава най-вече при вас. Защо ли? Елементарно е - защото организмът първо разгражда това, което му е излишно. Ако имате 20-30 кила излишни и съвършено ненужни на тялото мускули, естествено, че то тях ще започне да разгражда първо. Ако обаче поддържате една нормална кондиция - разлика 112-115 между ръст и тегло - и сте занемарили за няколко месеца контрола, в следствие на което разликата е намаляла до 105, защото сте натрупали излишни мазнини, тялото започва да използва първо тях при гладуване. До увреждания, т.е. разграждане на необходими за нормалното функциониране на организма тъкани, се стига при повече от 35-40 дни глад. И трето - никакви упражнения и тренировки не са нужни. С едно изключение - можете да правите коремни преси до отказ през 2-3 дни, за да се получи мускулна треска в областта на корема. Тя задържа мускулите напрегнати през цялото време и по този начин коремната стена притиска стомаха, което подтиска апетита. Не че ще отслабнете от коремните преси, просто ще ви е по-лесно да карате само на вода, особено в началото, до 5-6-тия ден, когато е най-трудно. Ако времето е топло, можете да се разхождате по десетина километра на ден или колкото предпочитате, без да се изморявате. И през цялото време гледайте да сте на топло. Студът се понася по-леко на гладно и с много вода, отколкото след ядене само през първите 24 до 36 часа.

Бих казал , аман от дървени философи , които изобщо не знаят какво пишат. Загуба на мускули - частен случай хахахахха да се смея ли да плача ли . Организмът разграждал първо това което му е излишно хахахаххаха ............. не просто спирам до тука . Момче , поинтересувай се малко недей пиши такива работи , че само се излагаш!

Най-здравословно се отслабва по системата на Лидия Ковачева.

Ох , господи още една глупост спретеееееееееееееееееееееееееее бе хора .

Здравейте,Аз съм тинейджър и искам да отслабна.Тичав всеки ден по 30-40 мин. обаче нищо приятели казаха , че трябва да спра газираното и пърженото но немога.Отивам по центъра на града и гледам как всеки яде пържени картофи,чипс,кола и др работи.Заабравям всичко че искам да отслабно и отивам в магазина и си взимам 2 порции пържени картофи :) Моляви помогнете ми.Кажете някакъв начин да спра да ям пържено.Благодаря предварително

[/

Помогни си първо сам/сама , че да ти помогнат и другите.

Още една глупост !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова технология слага край на диетите

Публикувано изображение

За да бъдат привлекателни, съвременните мъже и жени все по-често се подлагат на жестоки диети и глад. Не закъсняват обаче и болезнените язви и стомашният дискомфорт.

Здравословното отслабване вече е възможно.Как?

Френската компания "Капсугел" разработи уникална технология, прилагана в производството на нутрикозметични продукти за отслабване и поддържане на бляскав външен вид, която щади организма.

Тайната на технологията Licaps® е в запечатването на натурални течни вещества в твърди желатинови капсули без термична обработка. Това гарантира, че вътре всичко е с максимално запазени биологични качества, 100 % свежо, чисто, безопасно и не съдържа ГМО. Течните съставки доказано се усвояват в пъти по-лесно от организма и дават много по-бързи резултати. Най-важното обаче е, че продуктите с капсулите Licaps® не дразнят стомашно-чревния тракт, както обикновените капсули с прахово съдържание и таблетките.

И в България вече се предлагат продукти, произведени от „Капсугел" по патентованата технология Licaps®. Най-известните са от серията Vitaslim. Vitaslim LIGHT потиска апетита и изгаря мазнините, дори когато тялото не се движи. Vitaslim LINE изгаря мазнините в проблемните зони, като изчиства целулитните натрупвания. Vitaslim BEAUTY е подхранваща формула от растителни масла, витамини и антиоксиданти, която дарява блясък на увредената и изтощената коса, кожа и нокти.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам диета на австрийски диетолог ( не помня името му ), която преписах от книгата "100 минути за красотата" и много пъти съм я прилагала. Гарантирам ви, че е много точна и лесно приложима. Седемдневна е и се отслабва с 3кг. Не е вредна за здравето, не води до колити, гастрити т. н. Всеки ден се яде : СУТРИН ( между 6 - 7, 7.30 ч. ) - кафе със захар или чай без захар В 10 ч. - 40 гр. сирене ОБЯД ( 14 ч. ) - 20 гр. сирене, 1 твърдосварено яйце и 120 гр. месо, пържено на сух тиган ( за работещите може да се замени с кренвирши :ph34r: от месо; те са най-ниско калоричните колбаси ) В 17 ч. - кафе със захар или чай без захар ВЕЧЕРЯ ( 19 ч. ) - салата, според сезона, без ограничения в грамажа и 120 гр. месо, пържено на сух тиган ПРЕДИ СЪН - отвара от билки Който желае да отслабне с повече килограми, след диетата една седмица яде нормално, като се старае да не прекалява с храната, след което отново я прилага и т. н. , в зависимост от това с колко кг. желае да отслабне. Разбира се, важни са и физическите "натоварвания", ( за жени, коя както си прецени :speak: фитнес - мускули или гимнастика - изправено тяло, манекенска походка, грациозност в движенията ) а също, и да не се ползват асансьори, и да се ходи пеша но всичко това повече гарантира здраве, отколкото сваляне на килограми. И нещо МНОГО ВАЖНО !!! Яжте на малки залъци, всеи от които предъвквайте по 19 пъти. Не се шегувам и съветът не е мой, а на създателя на диетата. Това е трикът, който ще ви помогне да преодолеете чувството си на глад. Аз съм го използала и ... ДЕЙСТВА ! Чрез тази диета съм свалила 17 кг., като последните 4-ри седмици ядях, без затруднение, на ден, по три кофички кисело мляко, с по 3-4 с. л. захар. Престрашете се ! УСПЕХ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Депутатка взе хляба на Дюкан

Цецка Цачева първа грабна наръчника за отслабване

Публикувано изображение

"Бърз наръчник за отслабване - лесно и завинаги" стана днес новото четиво-хит в парламента. Депутатът от ДПС Петя Раева представи новата си книга със съвети за постигане на идеална форма. Дамата раздаде четивото на всичките си колеги с автограф в клуба на народния представител и призна, че чрез системата си е свалила около 30 килограма.

Книгата е със съвети за постигане на баланс при избора на храните, рецепти и примерни хранения. Раева е включила в четивото и описание на различните групи храни и техните свойства, подкрепени от цитати на Оскар Уайлд, Паулу Коелю и Достоевски.

Книгата се разграби веднага от опозиция и управляващи, а първа с четивото се снабди председателят на НС Цецка Цачева. Раева лично връчи изданието на първата дама в НС с пожеланието "дамите в политиката винаги да изглеждаме и да се чувстваме добре". Председателят пък коментира, че е заинтересована от четивото и се старае да живее здравословно, но сподели, че понякога й е трудно да се отказва от някои ястия.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм момиче на 14 години и много искам да отслабна.Не съм много пълна,но не съм и слаба!Опитах с диети,но малко прекалих-не се храних дълго време и започнах да се чувствам отпаднала и да ми се гади! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Искам да се запиша на някакъв спорт и ви моля да ме посъветвате какъв и къде в София мога да се запиша.Много ви благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плуване, един от спортовете които извайват тялото, особено подходящ за момиче според мен, разбира се трябва сериозно отношение и постоянство. За къде, не мога да кажа, защото съм от Пловдив. Обаче без правилно хранене трудно ще стане и за това трябва да помислиш. Не казвам да гладуваш, а правилно хранене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oтслабвай с обелки от тропически плодове

Публикувано изображение

Американски учени са решили да предложат на дамите необичаен начин за отслабване. Учени от катедрата за биологични науки в университета в Колорадо разкриха чудотворния ефект на обелките от тропически плодове като манго, ананас и гуава.

Тези плодове съдържат биологично активни съединения, които имат различни ползи за здравето, един от които е ефектът на отслабване. Най-важното е, че сега жените не трябва да се отказват напълно от бисквитките, кексовете и шоколадовите блокчета в името на фигурата. Все пак тропическите плодове могат да ги заместят и да послужат като лека закуска между храненията. Малко от корите на тези екзотични плодове ще заситят глада ви поне за няколко часа, твърдят авторите на изследването. Тази диета не нанася никаква вреда на тялото, тъй като обелките са богати на антиоксиданти, фибри и витамин С.

cosmopolitan.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм момиче на 14 години и много искам да отслабна.Не съм много пълна,но не съм и слаба!Опитах с диети,но малко прекалих-не се храних дълго време и започнах да се чувствам отпаднала и да ми се гади! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Искам да се запиша на някакъв спорт и ви моля да ме посъветвате какъв и къде в София мога да се запиша.Много ви благодаря предварително. :cheers:

hatha_yoga,на твоята възраст е съвсем нормално да имаш малко повече килограми (ако наистина ги имаш,а не са плод само на самовнушение!).

Не повтаряй грешката да гладуваш!

Според мен е най-добре да преминеш към Разделно хранене.

Бих ти препоръчала книгите на д-р Д.Пашкулев :

Публикувано изображение и Публикувано изображение.

Избери си някакъв вид по-лек спорт и премини към разделно хранене - така ще бъдеш здрава и ще имаш мечтаната от теб фигура. :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че диетите не вършат работа, поради простата причина ,че това е нещо временно!

Какво се случва след като диетата приключи? Връщаме се към обичайното си хранене и естествено към предишното си тегло, или още по-голямо заради отслабналия метаболизъм!

Майката му е да се коригират системните грешки в храненето завинаги! Така свалените килограми остават наистина в миналото и лесно се поддържат :ph34r:

Тук човек може да си направи безплатен ТАНИТА АНАЛИЗ, това замерване дава много добра информация за количеството мазнини, мускули, вода, кости , базов метаболизъм и други важни неща. Така може да се определи какви са нуждите на тялото за да се постигне отслабване но само от депата с мазнини! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся ефикасна диета за отслабване до 10 килограма, за жени! Моля, ако някой знае такава диета, да пише!

5 опасни диети, които трябва да избягвате

Добре,щом дойде пролетта, ние веднага си мислим как да свалим излишните килограми. Бъдете внимателни при избора, тъй като не всяка диета е здравословна.

Експертите съветват кои диети трябва да избягвате, тъй като обикновено резултатите от тях са краткосрочни и не решават вашите проблеми. Петте диети, които трябва да избягвате са:

Детоксикационна диета

Загуба на килограмите за десет дни, изчезване на целулита и изключително блестяща кожа, са резултатите, които обещава тази "чудотворна" диета. Но тя забранява приемането на едни от основните хранителни продукти за здравословно функциониране на организма като месо, риба, яйца, млечни продукти, пшеница, сол, захар и други подобни, а позволява консумация на вода, зеленчуци, боб, семена и костилкови плодове .

Може би с тази диета ще понижите килограмите, но имунната ви система ще пострада. Поради липсата на хранителни вещества ще се чувствате без енергия, а също така са възможни и появи на главоболие и гадене.

Диета на Аткинс

Става дума за изключително нездравословна диета, която може да ви струва скъпо. Целта на диетата е минимален внос на въглехидрати, с цел да се стимулира тялото за използване на собствени мазнини, като източник на енергия.

Но какво всъщност се случва с тази диета.Получава се липса на енергия в други части на тялото, мозъка и червените кръвни клетки. Освен това, умора, гадене и лош дъх ще ви следват, ако се решите на тази диета. Краткосрочна загуба на килограми ще се предизвика вследствие от загубата на мускулна тъкан и вода от тялото, което повярвайте не искате да ви се случи.

Диета с гладуване

Това определено е най-лошата диета, която ще предложите на вашето тяло. Няма нищо по-лошо от гладуването.Освен, че няма да свалите доста килограми, ще загубите доста други неща, за които по-късно ще съжалявате.

Гладуването ще понижи производството на изключително важни хранителни продукти за правилно функциониране на тялото. Срив на имунната система, който ще продължи да предизвика допълнителни трудности, умора, главоболие, спадане на либидото, безсъние, хипотермия, забавен метаболизъм, депресия, гадене, отслабване на мускулите и тъканите ... са само част от последствията от тази диета.

Холивудска диета

Тази диета продължава 24 до 48 часа и е много сходна с диетата на гладуването. В нея няма да може да хапвате хляб и много други нутритивно ценни храни, впрочем не бива да се яде нищо, а ще трябва да пиете сок.

Освен килограмите, това което ще изгубите от тази диета, са водата от организма и вашето здраве.Експертите посочват като изключително опасна диета.

Диета от супа със зеле

И тази, както и предишните диети, не предвижда въвеждане на основните необходими хранителни вещества, а освен това вкусът на супата е изключително лош и рядко някой може да го понесе.

Вярно, че след седем дни, колкото трае диетата ще доведе до значително понижение на вашето тегло, но след това много бързо ще си го върнете, а освен това главоболие, лоша воля и намалената енергия ще ви следват през цялото време.

http://getstronger.biz/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 нашумели диети, които не работят

Едва ли може някой да се похвали с постигането на добра фигура с екстремна диета за няколко седмици при условие, че тя е здравословна. Всъщност, добрата фигура е резултат от култура на хранене, съобразен прием на храна по отношение на енергийния разход и правилен избор на продукти, които дават градивен материал за компонентите на организма.

Представяме ви 3 примера на популярни диети, които обещават дори сравнително разумната загуба на 4-5 кг телесно тегло на месец, изградени на неправилно ограничаване на хранителните продукти. Знаем, все пак, че такива диети водят до проблеми със здравето...

1. Диетата на Дюкан

Съставената от френския лекар и диетелог Пиер Дюкан режим се основава на четири етапа: консумация на неограничено количество белтъчини, преминаване към план на консумация на месо и зеленчуци, въвеждане на плодове и хляб и етап на разнообразно хранене, но при условие, че един ден в седмицата се консумира отново само месо. Задължителна съставка в диетата на Дюкан са овесените трици – те трябва да се приемат ежедневно в количество равно на 3 супени лъжици. За да работи диетата, обаче се налага отказ от сладки продукти.

Подобна диета обаче лесно се оборва от специалистите по хранене. По пътя на логиката всеки може да отсъди правотата им. Въглехидратите представляват голяма част от храната, която поглъщаме. Нещо повече, те са основите продукти, лежащи на най-ниския етаж на хранителната верига. В този смисъл лишаването или дори силното ограничаване на тестените продукти ще доведе в последствие до редуциране на теглото, естествено, ако за сметка на това енергийната им стойност не се замени с други продукти.

Едва ли обаче някой би могъл да консумира толкова много зеленчуци и плодове в режима си. Ние не доставяме дори препоръчваното количество в ежедневието си, какво остава, ако трябва да изядем три пъти по-голямо! Дюкан изключва ядките. Мазнините също са ограничени.

Защо ефектът на диетата не продължава дълго? Ето какво отговаря професорът по психология и нутрициология Дейвид Левитски от Университета Корнел в Ню Йорк:

„Когато изхвърлим въглехидратите от хранителния си режим, губим тегло предимно заради намаляване на водното съдържание в организма. Процесите на редуциране на мазнини в тялото въобще не се задействат. Загубата на водно съдържание личи особено по лицето, кожата губи своята свежест. Този проблем всъщност се появява много по-рано, отколкото се отбелязва загуба на тегло.“

2. Диетата на Аткинс

Това е една от най-нашумелите диети за продължителен период от време, от съставянето й през 1970 г. до може би началото на 90-те. И не случайно. Диетата обещава намаляване на теглото с цели 7 кг само за 2 седмици! Кой не би искал така лесно да се отърве от нежеланите мазнини?

Диетата се изгражда на принципа на ограничаване на въглехидратите и консумация на богати на белтъчини храни като месо, риба, яйца, сирена, ядки, допустими са дори мазнини като масло и олио. Могат да се похапват и зеленчукови салати.

Идеята на автора й, д-р Робърт Аткинс, е че след като липсва приемът на въглехидратите като основен и пръв източник на енергия, организмът се обръща към източване на енергийните запаси, складирани в мастните депа.

Слабото място и на тази, както на всяка друга базирана на лишаването от въглехидрати диета – намаляване на водното съдържание в организма. Намаляването на водното съдържание на организма води до промяна в обмяната на веществата, забавяне на метаболизма и редица здравословни проблеми. Всъщност вредите за здравето започват много преди да проличат някакви резултати от диетата. Уви, с резултатите се сблъскваме години по-късно...

3. Ниско калорийни диети

В тази група се включват всички диети, които ограничават калорийния прием през деня в рамките на 500-800 килокалории. Дори за фина структура това количество е три пъти по-малко, за да се покрият нуждите на организма от енергия за функциониране на органите му. Съществува и вариант с прием на хормонални добавки или инжекции на основата на човешкия хормон гонадропин – хормон, който се отделя в женското тяло при бременност. Тези диети не могат да бъдат одобрени, от която и да е здравна организация.

Причината за провала на тези режими е, че намалявайки количеството храна и забавянето на метаболитните процеси, организмът се настройва да работи на „икономичен режим“ и хаби по-малко енергия. В същото време обаче трупа запаси от всяко поглъщане на повечко храна. Първият очеваден ефект е постоянната отпадналост, сънен вид и раздразнителност на отслабващия.

Заради силно редуцирания прием на храна, обикновено и липса на разнообразие на хранителните продукти, организмът не може да си набави необходимите му ценни вещества и градивни елементи. От липсите страда всеки един орган и система. Залагат се дефекти, които в дългосрочен план се проявяват като заболявания. Сериозно страда имунната система. Ако случайно след години станете податливи на инфекции или да страдате от хронични такива – да знаете диетата е „счупила“ елемент от нея, който вече е трудно, дори невъзможно, да се възстанови.

По отношение на хормоналния прием – резултатите на 24 изследвания, изнесени в подробен доклад, публикуван в британското списание по клинична фармакология, доказват, че те не помагат за редуциране на теглото и мазнините, включително и в случаите на затлъстяване, и не потискат апетита. За сметка на това обаче са причина за влошаване на самочувствието на приемащите ги.

Така че, ако желаете да отслабнете, помислете първо дали диетата, която ви се предлага не може да се обори по пътя на логиката, проверете каква цена ще платите по отношение на здравето и по-добре поговорете със специалист как благоприятно за вашата физика и начин на живот може да се лишите от нежеланите килограми.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм момиче на 14 години и много искам да отслабна.Не съм много пълна,но не съм и слаба!Опитах с диети,но малко прекалих-не се храних дълго време и започнах да се чувствам отпаднала и да ми се гади! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Искам да се запиша на някакъв спорт и ви моля да ме посъветвате какъв и къде в София мога да се запиша.Много ви благодаря предварително. :bye1:

И аз съм съгласен със съвета по-горе за плуването. ще си изваяш прекрасна фигура по този начин, а и по принцип е от голямо значение на тази възраст да тренираш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бум на продажби на хапчета за отслабване

Диетолози предупреждават, че се наблюдава бум в продажбата и консумацията на хранителни добавки и на медикаменти за бързо отслабване. Често обаче неправилния прием води до трайни увреждания на организма, предаде бТВ.

Специалистите по хранене, които се събраха на конгрес във Варна, са единодушни, че няма бързо и здравословно отслабване. Единственото, което гарантира здрав дух в здраво тяло, е балансираното хранене, физическата активност и съветите на лекар или диетолог, който трябва да ви направи индивидуален режим.

Хранителните добавки в последните години се наложиха като продукт за здраве, но в тях често попадат и недоказани, а даже вредни съставки. Лекари от ИСУЛ анализирали над 70 пациента, които самоволно се подложили на отслабване, включително чрез разделно хранене, гладуване и добавки. Резултатът при повечето от тях е метаболитни нарушения и риск за здравето.

Най-опасно е когато без съвет се приемат добавки от тийнейджъри, бременни и кърмачки. Когато се предозират някои от тях представляват сериозен риск за здравето и предизвикват сериозни заболявания, като сърдечно-съдови и ракови.

Изненадваща новост е реабилитацията на мазнините, които доскоро бяха смятани за главен фактор за сърдечно-съдови заболявания и атеросклероза. Учените вече се ориентират към определяне на генотипа на конкретния човек, как организмът му реагира на дадени хранителни съставки, за да могат да препоръчат подходящата диета.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...