Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

^DIDO^

Как да отслабна ?

Препоръчан отговор

За отслабване по телевизията гледах преди някакви колани с дистанционно дето като вибрират и отслабваш по 10-15 минути на ден и за вдин месец с тези вибраций сваляш килограми.По-лесно е от фитнеса а и не се потиш нито изморяваш.Може да има ефект, кой знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма ефект от тия неща. Може би единствено ако дадеш пари за рекламата им (основна част от цената) ще ти останат по-малко средства за храна.

Простичко - трябва да изразходваш повече енергия отколкото приемаш.

Публикувано изображение

Това примерно се пие 40 мин. преди тренировка. Ако нямаш натоварване, само нищо не прави. Ако купуваш обърни внимание на количеството - по Била например продават 60 хапчета (наполовина) за 20-22 лв. Е, и на производителя.

И повече вода. Излишната организмът сам ще си я изхвърли. Във всеки фитнес има инструктори, ще ти направят програма. Ходене/бягане сутрин на хладно няма да навреди, също и плуване в море/басейни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама нали се сещате, че газираните напитки без захар са пълни с подсладители, които са не по-малко рискови откъм напълняване. Изобщо газирано не се препоръчва. Така или иначе си е хубаво да се пие повече вода :speak: Разбира се, че след това тя ще се изхвърли

Да, за мъж идеално, но жена надали ще издържи!

Това не зависи от пола, а от волята :) От личен опит го казвам.

Освен това много по-важно е не да пазим диета от днес за утре, или да издържим месец и после като йо-йо да ни се върнат килограмите. Най-добре е, ако може, да има режим на хранене. Да се приема не голямо количестов храна (нямам предвид гладуване), ако може, по едно и също време на денонощието да е, да се хапват повече плодове и зеленчуци и така :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Световен рекорд по отслабване – 42 кила за 16 дни

Анелия Перчева /10:20 06.08.2009 / novglas.bg

Пловдивчанинът Здравко Дзанев стана световен рекордьор по отслабване като свали 42.3  килограма

за 16 дни.

Преди това 39-годишният таксиметров шофьор беше най-тежкият българин със своите 263.3 кг при ръст 1.92 метра. Терапията, приложена от заслужилия треньор по борба Иван Гарабитов, включва специални йога

техники и натурален швейцарски сироп за изхвърляне на отровите от организма.

Преди да започне курса, Здравко спял на фотьойл по 2-3 часа в денонощие, защото се задушавал в хоризонтално положение. Сега вече е в собственото си легло.Талията му от 210 см е станала 176.  Най-голямата му радост е, че може да кара любимия си мотор. 

Преди две години и соченият за най-дебелия нашенец Данаил Чернев се стопи с цели 60 кг по методиката на Иван Гарабитов и закова кантара на 237 килограма. Въпреки че през последните 24 месеца продължава да хапва в

големи количества, не е качил. При този вид отслабване няма „йо-йо ефект”, както при изтощителните диети, твърди Гарабитов. През 2001-а друг пловдивчанин – Васил Тосев, успя да намали наполовина теглото си –

от 105 на 55 кг, и се спаси от байпас на сърцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече е време да включим и Америтек Слим в дискусията. Вярно той е относително нов на пазара, но отзивите са направо невероятни. Повече информация за продукта можете да намерите тук:

http://ameritekslim.com

Аз самата си го купих оттук:

http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=14628

За една седмица свалих два килограма и нямам никакъв апетит. Има и един страничен ефект - много ми се пие вода! Това, разбирате, обаче не ми е никакъв проблем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да включиш в дискусията и правилата на форума и в частност това забраняващо нерегламентираната реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече е време да включим и Америтек Слим в дискусията. Вярно той е относително нов на пазара, но отзивите са направо невероятни. Повече информация за продукта можете да намерите тук:

http://ameritekslim.com

Аз самата си го купих оттук:

http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=14628

За една седмица свалих два килограма и нямам никакъв апетит. Има и един страничен ефект - много ми се пие вода! Това, разбирате, обаче не ми е никакъв проблем. :clap:

Да бе... леля ми надебеля с 8 кила от него само за месец. И с още 4 след като го спря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата знаем, че лъжеш! :clap: Но аз не съм от фирмата, не ми пука за опитите да си изкрънкате реклама срещу заплащане пишейки нарочно гадости. Мислех, че мога просто да пусна нормална тема и да има искрени мнения...:clap:

Да бе... леля ми надебеля с 8 кила от него само за месец. И с още 4 след като го спря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега лъжец ли ме наричаш? Каква полза имам аз да лъжа? Искам да предпазя невинните хора да не пият тази гадост от която сланинките сами се лепят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Интересува ме доколкото соята, соевите белтъци могат да заместят животинските протеини? И как би повлияло това на човек, който активно спортува? Благодаря предварително :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

яж само месо - пробвала съм, отслабнах много, бързо и лесно. Само че излиза скъпичко. Важно е и да пиеш витамини през това време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме доколкото соята, соевите белтъци могат да заместят животинските протеини? И как би повлияло това на човек, който активно спортува?

Соевият протеин се усвоява бързо от организма, а когато е и в чист вид е чудесна добавка за активно спортуващи. Не случайно продуктите за трениращи фитнес са на основата или на соев, или на млечен (бавноусвояващ се) протеин. Само че това е хранителна добавка, т.е. ще трябва да си набавяш и витамините от някъде. Затова не спирай да ядеш месо, но използвай и протеин (особено обогатен с аминокиселини).

По темата - има един уникален продукт на пазара в момента, но е доста скъпичък - Slim Extreme на компанията ANABOLIC Xtreme. Потърсете инфо в нета за него, отзивите са повече от чудесни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то по-принцип като си въртиш колело, имаш 3 дрехи на теб и си на разделно хранене отслабваш навсякъде.

Аз като съм въртял колело пулса ми е бил около 200 в продължение на час. Отделно съм си тренирал 90мин фитнес и то си беше лудница.

По принцип това е за мен начина, един познат беше 140кг за 3 месеца така ги свали до 100-110. Не всеки има нерви.

За 1 час колоездене с пулс 200 ще те вземат не в някой отбор, ами директно в моргата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже знам за кого е диетата ще кажа, че само с четене не става. Жалко, че не повярва на мен, който се занимавах 15 години с културизъм. Да, знам защо не повярва. Когато се запознахме, бях престанал със спорта, бях се отдал на алкохола и бях направил 115 см талия. Това не омаловажава многогодишния ми опит. За да докажа тезата си, аз се подложих отново на моята диета. Какво представлява тя? Най-общо казано - намаляване и оптимизиране на приеманите калории + задължителен спорт. Упражненията не са толкова важни. Може да се прави всичко отначало, но редовно и под някакъв ред. Всъщност, трите неща от които зависи развитието на човешкото тяло са: движение, храна и сън. При липсата на едно от тях, оптимизирането на тялото ще остане химера. Тук трябва да се добави и спокойствието. Знам, че интересуващият се от тая тема го няма. Храненето се оказа, че е доста евтино. То се състои главно от белтъчини и бавни въглехидрати. Това са сирене, яйца, мляко и овесени ядки. В добавка - пчелен мед. Хлябът се намалява и не се консумира бял. Един килограм овесени ядки са 2.50 лв, а кисело мляко може да се намери и под 20 стотинки. Нямате си на представа, какво представляват 5-6 лъжици овесени ядки, едно кисело мляко и лъжица мед. Няма по-добра храна от това! Храненията се разделят поне на 5 части. Яде се, през 2-3 часа, като стремежът е след час и половина да се почувства глад. Малко след това се яде, но не бива да се стига до положението - стомахът да се свие и да ни заболи от липса на храна. Кантарът трябва да е постоянен спътник! Тов а интересуващата се не го приема, но без информация за теглото ни, не можем да постигнем нищо. Тук целта е свалянето на килограм и половина седмично. По-голямата разлика означава, че нещо не е наред, а по-малката, че не правим нещо както трябва. Да. Между другото, програмата на батко е в интересуващата се. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, научете се да смятате и не вярвайте на глупави реклами. Организмът на здрав възрастен мъж, работещ тежка физическа работа, има нужда от 3000 калории на ден, които се съдържат в 250 грама мазнина. Следователно, ако не слагате в устата си нищо освен вода, губите максимум 250 грама тлъстини дневно. Или 1.75 кг седмично. Всяка диета, която ви предлага да ядете нещо - каквото и да е - и в същото време обещава да свалите повече от килограм и половина седмично, очевидно е форма на измама. Може в края на седмицата да сте 4-5 кг по-леки, но това не са свалени мазнини, а дехидратиране. Т.е. насилствено се опитвате да се разболеете. Както казват на изток - няма болни хора, има жадни хора. Най-добре се свалят килограми само на вода. Обаче много вода - минимум 3 литра на ден. Аз си правя всяка година по едно такова разтоварващо гладуване от две седмици и мога да ви уверя, че никаква солна киселина не се натрупва в стомаха, нито се разболяваш от гастрит или язва. Само че има един друг фактор - колкото по-бързо отслабвате, толкова по-бързо качвате килограмите после. За това за траен ефект не си поставяйте за цел да свалите повече от 3-4 килограма месечно. А след като постигнете желаното тегло, проблемът е как да го задържите. Аз съм решил въпроса много просто - като стана от сън отивам до тоалета и после се качвам на кантара. Покаже ли над 70 кг - до следващата сутрин само на вода. И така всеки ден. Действа безотказно вече 20 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да бъда груб, но това са глупости. Разбира се, всеки има право да си вярва в каквото иска. Действително този метод при теб може да работи, но съм много далече от мисълта, че сваляш "250 грама тлъстини" на ден само от вода. Преди да дойде техният ред става друго. "Глад" и "Диета" не означават задължително да не слага никаква храна в устата. Смисъла е в регулацията. А по-дълбокият смисъл е в спорта, но хайде да не изпадам безсмислени лекции, защото реално съм никой - нито диетолог, нито треньор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина искате да отслабнете, ви препоръчвам 90-дневната диета. От месец и половина наблюдавам две мои колежки как се топят пред очите ми. Едната вече е свалила 6кг, а другата 7кг. Хубавото е, че ядеш всичко, просто в различни дни. Не е жестока и драстична като някои други, а ефекта е видим. Имам приятелка, която свали 9кг преди няколко месеца и все още си изглежда добре. Не виждам обратен ефект.

Оказа се, че тази диета е много популярна и единственото което ти трябва е малко дисциплина и повече движение. Хубавото при нея е, че продължава малко по-дълго, но това привиква организма към определен режим на хранене.

Всеизвестен факт е, че гладът не помага. Може да си навлечеш само някой гастрит или язва. В момента в който хапнеш нещо и организма складира всичко.

Струва ми се, че това с водата (за две седмици) само някой йога може да го направи но както и да е. Аз лично на третия ден няма да мога да стана от леглото, а на четвъртия може и да се "възнеса" Публикувано изображение .

Много по-добре е, като прекалиш с храната и напитките, да си направиш разтоварваш плодов ден, отколкото да се тормозиш с вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че това с неяденето = 250 грама стопени мазнини на ден са глупости. Не случайно се казва че мазнините се разграждат най трудно. При пълен глад ще "топиш" повече мускулна маса отколкото мазнини. Основни предложения - много вода - колкото повече поемаш - толкова повече отделяш така че не се притеснявай че си "надут" с вода - ограничава се и солта за да не задържаш водата. Спорт задължително - казах че само с глад не става. За отслабване - аеро и кардио упражнения - колело, бягане... не много тежки но интнзивни неща. Хранене - най малкото не се тъпчеш веднъж дваж на ден - същото това което се изяжда просто се разделя на 5-6 хранения за деня. За подробна диета и режими и т.н. вече всичко зависи от конкретния човек и организъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, научете се да смятате и не вярвайте на глупави реклами. Организмът на здрав възрастен мъж, работещ тежка физическа работа, има нужда от 3000 калории на ден, които се съдържат в 250 грама мазнина. Следователно, ако не слагате в устата си нищо освен вода, губите максимум 250 грама тлъстини дневно. Или 1.75 кг седмично. Всяка диета, която ви предлага да ядете нещо - каквото и да е - и в същото време обещава да свалите повече от килограм и половина седмично, очевидно е форма на измама. Може в края на седмицата да сте 4-5 кг по-леки, но това не са свалени мазнини, а дехидратиране. Т.е. насилствено се опитвате да се разболеете. Както казват на изток - няма болни хора, има жадни хора.

Най-добре се свалят килограми само на вода. Обаче много вода - минимум 3 литра на ден. Аз си правя всяка година по едно такова разтоварващо гладуване от две седмици и мога да ви уверя, че никаква солна киселина не се натрупва в стомаха, нито се разболяваш от гастрит или язва.

Само че има един друг фактор - колкото по-бързо отслабвате, толкова по-бързо качвате килограмите после. За това за траен ефект не си поставяйте за цел да свалите повече от 3-4 килограма месечно. А след като постигнете желаното тегло, проблемът е как да го задържите. Аз съм решил въпроса много просто - като стана от сън отивам до тоалета и после се качвам на кантара. Покаже ли над 70 кг - до следващата сутрин само на вода. И така всеки ден. Действа безотказно вече 20 години :)

Не знам откъде си измислил това, но явно не ти е ясна физиологията. В човешкият организъм мазнините се ползват като запас. Кога се натрупват мазнини? Ами при стрес, когато тялото се стреми да се презапаси с храна и при преяждане, когато излишните белтъчини, въглехидрати и мазнини се натрупват в организма под формата на мазнини. А кои вещества се използват за енергия? След липсата на такива в кръвта и черния дроб, мускулите са най-предпочитаният източник. Белтъкът се усвоява много по-лесно от мазнините. А защо е така? Ами най-просто казано, защото изгарянето на мазнини изисква два пъти повече кислород. Ако човек не яде нищо през деня, то тялото му започва да се храни най-напред с мускулите. Мазнините са последното нещо, което се изяжда. Затова е толкова сложно да се отслабне качествено. Да, може да се намали теглото за кратко време, но това ще е главно за сметка на водата и намаляването на мускулната маса. Изгарянето на мазнините изисква два пъти повече кислород. Ето затова аеробните натоварвания се смятат за панацеята. Но и това не е толкова просто, защото организмът има свойството да се приспособява. Има доста литература по въпроса.Аз лично съм привърженик на анаеробните натоварвания, които се извършват при много кратка почивка (30 секунди). Разбира се, анаеробните натоварвания са необходими при културизма, за да не се загуби мускулна маса. Обикновения човек ще е доволен на какво да е отслабване. Вече не си и правя труда да обяснявам, че с еди каква си диета се сваля главно мускулна маса, а мазнините си остават. Успех в обречените на неуспех начинания XDDDDDDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, аман от назобени културистчета с претенции за познания по медицина и физиология :) Първо, четете какво съм написал: губят се МАКСИМУМ 250 грама мазнини на ден. Но този максимум може да се постигне само ако успоредно с гладуването извършвате тежка физическа работа. Което е малко трудно, особено първите 5-6 дни. Реално се изгарят 150-200 грама мазнини. Второ - това за загубата на мускули е частен случай, който се наблюдава най-вече при вас. Защо ли? Елементарно е - защото организмът първо разгражда това, което му е излишно. Ако имате 20-30 кила излишни и съвършено ненужни на тялото мускули, естествено, че то тях ще започне да разгражда първо. Ако обаче поддържате една нормална кондиция - разлика 112-115 между ръст и тегло - и сте занемарили за няколко месеца контрола, в следствие на което разликата е намаляла до 105, защото сте натрупали излишни мазнини, тялото започва да използва първо тях при гладуване. До увреждания, т.е. разграждане на необходими за нормалното функциониране на организма тъкани, се стига при повече от 35-40 дни глад. И трето - никакви упражнения и тренировки не са нужни. С едно изключение - можете да правите коремни преси до отказ през 2-3 дни, за да се получи мускулна треска в областта на корема. Тя задържа мускулите напрегнати през цялото време и по този начин коремната стена притиска стомаха, което подтиска апетита. Не че ще отслабнете от коремните преси, просто ще ви е по-лесно да карате само на вода, особено в началото, до 5-6-тия ден, когато е най-трудно. Ако времето е топло, можете да се разхождате по десетина километра на ден или колкото предпочитате, без да се изморявате. И през цялото време гледайте да сте на топло. Студът се понася по-леко на гладно и с много вода, отколкото след ядене само през първите 24 до 36 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, аман от назобени културистчета с претенции за познания по медицина и физиология :wink12: Първо, четете какво съм написал: губят се МАКСИМУМ 250 грама мазнини на ден. Но този максимум може да се постигне само ако успоредно с гладуването извършвате тежка физическа работа. Което е малко трудно, особено първите 5-6 дни. Реално се изгарят 150-200 грама мазнини. Второ - това за загубата на мускули е частен случай, който се наблюдава най-вече при вас. Защо ли? Елементарно е - защото организмът първо разгражда това, което му е излишно. Ако имате 20-30 кила излишни и съвършено ненужни на тялото мускули, естествено, че то тях ще започне да разгражда първо. Ако обаче поддържате една нормална кондиция - разлика 112-115 между ръст и тегло - и сте занемарили за няколко месеца контрола, в следствие на което разликата е намаляла до 105, защото сте натрупали излишни мазнини, тялото започва да използва първо тях при гладуване. До увреждания, т.е. разграждане на необходими за нормалното функциониране на организма тъкани, се стига при повече от 35-40 дни глад. И трето - никакви упражнения и тренировки не са нужни. С едно изключение - можете да правите коремни преси до отказ през 2-3 дни, за да се получи мускулна треска в областта на корема. Тя задържа мускулите напрегнати през цялото време и по този начин коремната стена притиска стомаха, което подтиска апетита. Не че ще отслабнете от коремните преси, просто ще ви е по-лесно да карате само на вода, особено в началото, до 5-6-тия ден, когато е най-трудно. Ако времето е топло, можете да се разхождате по десетина километра на ден или колкото предпочитате, без да се изморявате. И през цялото време гледайте да сте на топло. Студът се понася по-леко на гладно и с много вода, отколкото след ядене само през първите 24 до 36 часа.

Пълни глупости пишеш!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся ефикасна диета за отслабване до 10 килограма, за жени! Моля, ако някой знае такава диета, да пише!

Скоро ми казаха много ефикасна диета, специално за жени, която действа безотказно и се сваляло много бързо.

Диетата е много проста и се описва с четири думи само: - бой, глад, секс и сръбска музика и така всеки ден до достигане на необходимите килограми... Просто и ефикасно. И най-вече почти безплатно излиза тази диета.

Имам познати мъже които са приложили тази диета върху жените си и казват че се постигали чудеса. И жените им после били благодарни че са отслабнали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-здравословно се отслабва по системата на Лидия Ковачева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OFF TOPIK:

Нещо май си объркал(а) сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 продукта, които не вредят на нито една диета

Публикувано изображение

Основен фактор във всяка диета е размерът и хранителността на продукта т.е. неговата способност да утолява глада.

Ако сте се уморили от зеленчуците и рибата, ето как можете да си разнообразите менюто:

1. Супите са превъзходна съставна част от основното хранене, но могат да се употребяват и когато ви се иска просто да похапнете. Обърнете внимание на пилешките, зеленчуковите бульони и на доматените супи.

2. Натуралният шоколад съдържа полезните за сърдечно-съдовата система манган и флавоноиди, които притежават ясно изразено антиоксидантно действие. Натуралният шоколад влияе позитивно върху работата на мозъка, но трябва да се употребява в умерени количества, за да не навреди на фигурата.

3. Кашкавалът отсъства от повечето диети поради факта, че съдържа много мазнини. Не трябва да се забравя обаче, че той е добър източник на белтъчини. За да го употребяваме, без да вредим на фигурата си, той може да се комбинира с ябълка - така организмът ще получи всичко, от което се нуждае.

4. Говеждото месо съдържа белтъчини и много минерали, сред които и желязо. Освен това то не е мазно. Главното правило е да се комбинира не с макарони или картофи, а с други зеленчуци.

5. Нарът може да бъде определен като плод №1 в борбата със свободните радикали, а освен това има много приятен вкус. Може да се употребява и под формата на сок.

6. Физалис. Това растение е роднина на известните ни домати, но е много по-малко по размер, има жълто-зелен цвят и притежава кисел вкус и особен аромат. Може да се добавя към салати или да се яде отделно. От него варят и сладко.

7 и 8. Орехите и различните видове семена утоляват глада. Те са богати не само на белтъчини, но и на мазнини, затова трябва да се употребяват по около 1/3 чаша 4 пъти седмично или в по-малко количество, но по-често. Подходящи са както лещниците, така и семената на тиквата и слънчогледа.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...