Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

здравейте ! мъча се да си направя сайт и не знам как ! дори ако ми кажете с друга програма как се прави това ще съм благодарен !

П.П искам да си направя сайт в датаБГ ! някой да ми обясни ! регнал съм се имам качени неща там обаче незнам как да си променя дисайна ! нали схващате :yanim:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей juventus_fen .А е рових са тука из форума аз и гледам тая тема а аз скоро правих сайт с web page marker / и могада ти дам малко инфо.

Ако искаш да си направиш сайт от готовите шаблони даваш file->new site for template и там вече си избираш някои от шаблоните

ако искаш да не е от шаблон почваш Insert->text /вкарваш кутия в която да си пишеш текста и си я местиш където искаш/

Insert->image/вкарваш картинка от компютара или от самата програма и отново си я местиш където искаш

insert->navigation bar /от тук си вкарваш меню

insert->marquee /вкарваш мърдащ се текст

има и други ама като почнеш да правиш тези и ще ти стане ясно как става номера ааа! след като направиш сайта го сефаш от меню File->export as html и избираш директорията.В нея се сейфат страниците на сайта и се създава една директория images/в която се намират картинките на сайта/

!!Главната страница трябва да е с име Index

питай ако нещо те затруднява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен в дата.бг и хеадофф къде другаде може да се качи саит ?

Edit:Да е бг и да е фрее Публикувано изображение

10х предварително.

Редактирано от DANTE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hit.bg atspace.com 100webspace.com i t.n.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да вкарам линк ?

Например в некои раздел да сложа линкове като Калдата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто пишеш да речем КАЛДАТА маркираш думата и натискаш бутона за линк и пишеш URL-то на КАЛДАТАТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто пишеш да речем КАЛДАТА маркираш думата и натискаш бутона за линк и пишеш URL-то на КАЛДАТАТА

<{POST_SNAPBACK}>

Да разбрах много 10х

Ама сега възникна друг проблем Публикувано изображение

Кат пусна саита и всички картинки не се виждат..и са само един Х защо така некои може ли да ми каже как да го оправя.

И сру че пиша в тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми картинките качи ли ги ? ако не си затова неизлизат

Редактирано от grunov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали картините които съм използвал са в папка images.

Ама всеки бутон от менюто се е "размножил" например единият е с черен фон а др е с зелен.И с различни имена например единият (черният) е nav155136971i а др (зеленият) е nav155136971a .Кои требва да кача и требва ли да с в папка ? Публикувано изображение

Саита го правя на Hit.bg

Мерси!

Oправих се сега довършвам саита скоро ще ви дам линк да видете какво съм направил Публикувано изображение

Редактирано от DANTE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера какво се занимаваш с некви тъпи графични редактори... купи си литература и чети за ХМТЛ... с тия глупости няма нищо да направиш..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нееееее аз не съм съгласен, защото с УЕБ ПЕЙДЖ МЕЙКЪР-а може да се направи един приличен добре изглеждащ сайт на HTML. Ако иска да прави нещо по - сложно нека да го прави на PHP, защото HTML не предлага кой знае колко високи възможности за реализация. Просто УЕБ ПЕЙДЖ МЕЙКЪР е идеален за графично писане на HTML!

Редактирано от alex89_m (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дам... то ХТМЛ-а не предлага мн големи възможности, но той по-добре да започне сайта да си пише на ХТМЛ и чак после само да го пооправя на някой графичен редактор. Пък ако иска сайта да е по-интерактивен и да общува с клиента да се насочи към Msql, PHP или Perl, DHTML, Java Script и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

принципно днес си завърших урочето,което пишех за хтмл в сайта ми ако искаш го погледни може и да ти помогне...

клик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Хей айде аз нищо не разбрах . Е нормално само на 13 съм , но не разбирам как да си кача сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам пробелм при "Export to Html" . Проблема се състои в това че когато направя "Export to Html" текста които съм въвел на кирилица ми излиза като иероглифи, а на латиница няма подобен проблем. Моля помогнете ми Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей  juventus_fen .А е рових са тука из форума аз и гледам тая тема а аз скоро правих сайт с  web page marker  / и могада ти дам малко инфо.

Ако искаш да си направиш сайт от готовите шаблони даваш  file->new site for template и там вече си избираш някои от шаблоните

ако искаш да не е от шаблон почваш Insert->text /вкарваш кутия в която да си пишеш текста  и си я местиш където искаш/

Insert->image/вкарваш картинка от компютара или  от  самата програма и отново си я местиш където искаш

insert->navigation bar /от тук си вкарваш меню

insert->marquee /вкарваш мърдащ се текст

има и други ама като почнеш да правиш тези и ще ти стане ясно как става номера  ааа! след като направиш сайта го сефаш от меню File->export as html и избираш директорията.В нея се сейфат страниците на сайта и се създава една директория images/в която се намират картинките на сайта/

!!Главната страница  трябва да е с име Index 

питай ако нещо те затруднява :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

Моля те ако знаеш каде мога да сложа кода windows-1251 да ми кажеш. Саита кото съм изградил със Web Page Maker V2 когато му дам Export to Html текста които съм вавел на кирилица ми излиза като иероглифи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи от меню Page->Properties->Appearance на опцията Character set се избира User define и се въвежда windows-1251.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи от меню Page->Properties->Appearance на опцията Character set се избира User define и се въвежда windows-1251.

<{POST_SNAPBACK}>

Стана. Благодаря за половината ден които ми отдели :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

И така става .ноаз си го оправям по друг начин

Page->Properties->Appearance->Character set->UTF8 и всичко е ок :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и така става, но не се оправя. В Mozila-та като го отвориш от интернет пак не се виждат буквите на кирилица. Иначе, твоя начин става само като го отвориш с IE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това с езика стана,но при OPERA правили този проблем и как да го направя да ме прехвърля от началото на друга направена с програмата страница

Редактирано от EAgames (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз немога да разбера какво се занимаваш с некви тъпи графични редактори... купи си литература и чети за ХМТЛ... с тия глупости няма нищо да направиш..

<{POST_SNAPBACK}>

Мислех си, че съм единственият разумен тук, но явно не е така. ТОЧНО ТАКА, diavolo_vam. Сайт се прави с NotePad, а не със задръстени графични редактори!

Ми дам... то ХТМЛ-а не предлага мн големи възможности, но той по-добре да започне сайта да си пише на ХТМЛ и чак после само да го пооправя на някой графичен редактор. Пък ако иска сайта да е по-интерактивен и да общува с клиента да се насочи към Msql, PHP или Perl,  DHTML, Java Script и др.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако искаш free няма да можеш с PHP, mySQL и Perl, но DHTML, Java Svript-овете и пр. стават! Редактирано от Мишо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...