Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

Здравейте аз имам 1 проблем като си направя папка Files и Images и като си кача Индекс-а картинките ми се виждат а като натисна вархо некой Файл и то ми пише некфа грешка че в хит.бг няма такуф файл моля ви помогнете. Публикувано изображение

A stana eto moq sait seto.hit.bg

Редактирано от Se7o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като да си регистрирам саита като сам го изработил с Web Page Maker? Показва ми file:///C:/Documents%20and%20Settings/Joni/Desktop/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей хора!аз имам около 100 картинки.как да ги вкарам по бързо,а не една по една

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей хора!аз имам около 100 картинки.как да ги вкарам по бързо,а не една по една

Еми като ще работиш с Web Page Maker една по една ще ги вкарваш... Тези програми (визуалните редактори :ph34r: ) са направени за някаква елементарна уебстраничка с ужасен код, не за галерии от изображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

да ама то като може само по 30 в хит.бг?то не трябва ли заедно да се сложат(апъ кът знаи посочи една прог с която да напрая по хубав саит)

Редактирано от h3llb0y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ама то като може само по 30 в хит.бг?то не трябва ли заедно да се сложат(апъ кът знаи посочи една прог с която да напрая по хубав саит)

Ако можеше да пишеш грамотно бих ти отговорил по-ясно, ама...

Не програми, а скриптове, приятелче - Coppermine Gallery, Gallery (gallery.menalto.com), Simple Gallery Script и тонове други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де хора,сложих всичко както сте описали и после кво?24 часа ли трябва да чакам?щот пиша си сайта и ми излизат някви просотий(не на хит.бг а няква др страница)аре помогнете плс(че аз съм малко назад с тия работи) :yanim: апък после ще почерпя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де хора,сложих всичко както сте описали и после кво?24 часа ли трябва да чакам?щот пиша си сайта и ми излизат някви просотий(не на хит.бг а няква др страница)аре помогнете плс(че аз съм малко назад с тия работи) :yanim: апък после ще почерпя ;)

Е какви са тея простотии де, сподели / направи снимка НЕ сме гадатели тука всичките... Виж дали си създал папката "images" (без кавички) и качил всичките нужни изображения в нея.

На кой хост си качи сайта? (hit.bg / free.bg като гледам по уменията)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пич напраил съм папка files и images!в images съм сложил всички картинки който трябва да бъдат сложени и в files също!а ето това е част от тоа което ми пише"This page is used to test the proper operation of the Apache HTTP server after it has been installed. If you can read this page it means that the Apache HTTP server installed at this site is working properly. If you are a member of the general public: The fact that you are seeing this page indicates that the website you just visited is either experiencing problems or is undergoing routine maintenance. If you would like to let the administrators of this website know that you've seen this page instead of the page you expected, you should send them e-mail. In general, mail sent to the name "webmaster" and directed to the website's domain should reach the appropriate person. For example, if you experienced problems while visiting www.example.com, you should send e-mail to "[email protected]". If you are the website administrator: You may now add content to the directory /var/www/html/. Note that until you do so, people visiting your website will see this page and not your content. To prevent this page from ever being used, follow the instructions in the file /etc/httpd/conf.d/welcome.conf. You are free to use the images below on Apache and CentOS Linux powered HTTP servers. Thanks for using Apache and CentO"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аре бе!някой ще ми кажели де мий скапаната грешка?

Аре бе! :) А сети ли се да изтриеш сегашния index.html и да качиш твоя index.html в главната категория...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва ко ще рече?да сложа индекса извън папка филес?апък и в хит.бг пише че ако "адресите, които не се извеждат като връзки, нямат валиден index.html."?аре обяснете щот нещо наистине не схващам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, човек, в главната директория, където виждаш папките (в твоя случай папките са images и files, нали така), изтриваш сегашния index.html и качваш твоя.

Публикувано изображение

Принципно в уеб се използват html файлове за форматиране на съдържанието. Тоест, файловете са ти в определени папки, а html файлът е самият уебсайт, който съдържа изображенията и съответните файлове от папките.

Айде със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ся пък ми показва само бяло,и защо ми пише така "адресите, които не се извеждат като връзки, нямат валиден index.html. :P "

Редактирано от h3llb0y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ся пък ми показва само бяло,и защо ми пише така "адресите, които не се извеждат като връзки, нямат валиден index.html. ;) "

Изтегли си някой ftp manager (File Zilla, Turbo FTP, или някоя подобна) и качвай с него така няма да ти се губят адресите на картинките и другите работи. Папките ще са ти правилно и както си ги направил на комп. си. Но първо ти препоръчвам да видиш работи ли ти сайта на твоя комп. и тогава да го постваш в и-нет.

Абе човек, земи да прочетеш малко за тея "глупости" дето се мъчищ да правиш. Но ти казвам, че с Web Page Maker до никъде нямада стигнеш, вземи си дръпни Dreamweaver, FrontPage или някоя друга малко по професионална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз те съветвам да тръгнеш с лесна програма като Front Page. Всичко там е като в добрия стар Word и както се казва, и да сбъркаш - не можеш да сгрешиш. Аз вече четвърта година се занимавам със сайта за театър THEATREBG, който сме качили в hit.bg и приятели от цялр свят го отварят без проблем... Е, тук-там някое заглавие излиза с по-едър щрифт, отколкото съм му задала, но това не е толкова важно. Освен това във Front Page имаш готови шаблони, които не са самата прелест, но можеш да промениш банера, бутонте и пр. със свои. Така, по принципа на гтовите шаблони, можеш (стига да имаш въображение) да си направиш орогинален сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз те съветвам да тръгнеш с лесна програма като Front Page. Всичко там е като в добрия стар Word и както се казва, и да сбъркаш - не можеш да сгрешиш. Аз вече четвърта година се занимавам със сайта за театър THEATREBG, който сме качили в hit.bg и приятели от цялр свят го отварят без проблем... Е, тук-там някое заглавие излиза с по-едър щрифт, отколкото съм му задала, но това не е толкова важно. Освен това във Front Page имаш готови шаблони, които не са самата прелест, но можеш да промениш банера, бутонте и пр. със свои. Така, по принципа на гтовите шаблони, можеш (стига да имаш въображение) да си направиш орогинален сайт.

Добър ти есъвета, само не ми е ясно как хора от цял свят ще гледат сайт хостван от hit.bg. А за да излиза на всички браузери както трябва, трябва да се бутне и кода, не само да правиш таблички и влачиш картинки.

Надявам се не предизвиквам спор, но ако може да ми разясниш в кои страни се вижда по точно сайта, хостващ се от hit.bg.

Със здраве! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здарвейте ,

направих си сайт през Web Page Maker с няколко страници(това ми е първи опит :ph34r: ),но може л и някой да ми помогне ,като ми каже как д анапарвя бутоните си активни.В смисъл като натисна Galery да отива на галерия или пък като натисна начало,да отива на началната страница Публикувано изображение

HELP ME PLEASE

Благодарско предварително :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще се пробвам да помогна :-].Ако бутоните са си на програмата(има едни готови)преди да ги сложиш излиза прозорец в който може да напишеш линка и да промениш името,но ако си ползваш някакъв друг вид бутони има в една лента отгоре една планетка с кламерче отдоло(нещо такова)и вече там се пише линка.Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някаква идея дали и как ако може да си направя падащо меню с уеб пейдж мейкър или с някаква др програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отностно кирилицата и това,че не се чете,когато пусна сайта за преглед..........

Направих това,което сте писали по-горе.С Мозила съм,от нея ли идва проблема?

Когато сайта се качи на hit.bg пак ли така ще излезе?

Да и аз имам същия проблем (когато преглеждам страницата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора..здравейте,имам нужда от малко помощ..направих си сайт(на web page macker).. Прочетох 7-те страници на тема,за да науча как да направа сайт на тази програка ...за момента разполагам само с нея,но до седмица ще се снабдя и със Dreamweaver 8... това ми е първият сайт и за начало съм направил само 2 страници и мислех тия дни да го разширя...взех си безплатен хостинг на .hit.bg....следвах всички ваши инструкции(искам да благодаря на хората,които са писали и от което получих знание как да си направа сайт,който да бъде малко от малко :wors::wors::wors::wors: )качих във файловият мениджър 2-те страници(galery.html и index.html) и после направих папки(index_files -във нея качих всички неща от папката files....после направих папка index_images и там качих всички снимки ,които са в папка имагес...след това напраих и папка galery_images и там сложих всичко от папката индекс)всичко е качено както сте обеснили в предишните оотговори,но пак картините ми ги няма..не излизат все едно не съм ги качил...може ли малко помощ?? Имам и друг въпрос...имам музика и на двете страници..тази музика къде трябва да я кача??В коя папка?? Извинете ако задавам глупав въпрос,но снощи го правих за първи път и нес ъм запознат още..надявам да 3-4 дни да си зема и четиво..ако може ми кажете какви книги трябва да си купя,за да се науча до някаква степен да си създам хубав и прилежен сайт..най-малкият проблем ми е софтуера(мога да си зема всяка необходима програма)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо папките не трябва да бъдат с имена "index_files" и "index_images", а просто "files" и "images" (с останалите папки по същия начин). Тоест каквото ти е на компютъра, такова го качваш на хостинга. А музикалните файлове може би трябва да качиш в папка "files".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха мерси много...много благодаря..направих си сайта..не е много хубав..ама кат за първи път и като се има напредвид,че още не съм чел за HTML,CSS мисля че е добре.Все още не съм запознат с тези езици,но надявам се до седмица-две да почета за тях... Това е..за сега толкова-http://l0gyt3x.hit.bg/ забелязах че треа да сложа няколко линка :wors::wors::wors::wors: Имам и 1 Въпрос... как да сложа анкета в сайта ми и реклама(примерно на хит.бг банера..аз имам линк и за реклама и за анкета)

Редактирано от L0gYt3Xa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някох ще може ли да ми каже как да си го опраавя значи на мен също не ми излизат картинките и като искам да ги отворя ми пише фаилът не може да бъде намерен някои ще може ли да ми каже как да го оправя плсс :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...