Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

Може ли да ми кажете как мога да вмъкна система за коментари в един сайт, който почнах днес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моят сайт го направих с Web Page Marker V2 всичко стана много лесно но са мо не ми стана ясно как да си напиша името на сайта икак да го разпространя в бг търсачките моля ви се кажете как да направя това име ,защото името на сайта ми е директорията където съм запаметил сайта благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Популярността на сайта ти зависи от посещенията има едно мета тагче - <meta name="description" content=" тук пишеш с какво е известен сайта ти и разни други ключови думи, с които да те намерят в търсачките <meta name="keywords" content=" тук е горе долу същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :wub: Искам да попитам как мога да слижа система за регистрация в сайт направен със Web Page Make ? Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MySQL и php :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MySQL и php :)

Ако ми обясниш и как става цена няма да имаш ;) И ако става с някаква програма ми я кажи :)

Редактирано от cvetiliqn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами или трябва да разбираш от MySQL и php или по-дорбе си инсталирай един cms на сървъра :speak: например joomlа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ако нямаш права да инсталираш защото си на хостинг някаде, трябва да провериш , обикновенно хостинг компаниите предлагат готови скриптове за интегириране. абе за какво и нсталиране говоря :-) правилно е отговрил \krasko :-) ... или му разбираш на php i MySQL или ползваш нещто готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е супер аматьорска! Хора вземете си изтеглете Dreamweaver или Frontpage моного по-добри са и имат повече неща вградени вътре, отколкото тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам въпрос за какво се използва функцията thumbnail /миниатюра/ приложена спрямо дадено изображение. От help на програмата не става много ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Abe hora 6te moje li nqkoi da mi kaje kak da smenq ezika v Web Page Maker?

Iskam da pi6a na balgarski ama mi izlizat nqkakvi ieroglifi.

Molq pomognete Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1251" />
или charset=UTF-8 също става

Тоя так го слагаш межжду <head> и </head> в кода на сайта си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Abe hora 6te moje li nqkoi da mi kaje kak da smenq ezika v Web Page Maker?

Iskam da pi6a na balgarski ama mi izlizat nqkakvi ieroglifi.

Molq pomognete Публикувано изображение

Свали си нова версия... Аз преди като бях със старата, имах такъв проблем, но сега в новата /ако не се лъжа, е 2.5/, пиша спокойно и пействам текст на БГ. :)

Anyway, аз вече я зарязах. Просто да работиш с кодове си е чисто удоволствие.

Редактирано от LovePoisoned (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Нз ама много дизаини на сайтове направих но незнам как мога да го пусна официално във нета :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е супер аматьорска! Хора вземете си изтеглете Dreamweaver или Frontpage моного по-добри са и имат повече неща вградени вътре, отколкото тази програма.

Привет!

Не съм съгласен с теб... Може да е лесна за работа, но не е аматьорска! Ако човек има художествен ум за подбор на визията, леки познания на Фотошоп за рисуване на картинките и да знае хитрините на WebPage Maker-a, може да се получи един доста добре изглеждащ сайт, който не може да се познае, че е правен с WPM. :P

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Не съм съгласен с теб... Може да е лесна за работа, но не е аматьорска! Ако човек има художествен ум за подбор на визията, леки познания на Фотошоп за рисуване на картинките и да знае хитрините на WebPage Maker-a, може да се получи един доста добре изглеждащ сайт, който не може да се познае, че е правен с WPM. :rolleyes:

Поздрави!

Toва ако не е мит, то са думи на истински хацкер. Образно казано ще предам думите на моя приятел - "Якоб Нилсен". С тази програма можеш само едно със сигурност. Да хванеш Пешо от улицата и да му кажеш да направи сайт на стоматологичен кабинет за пример. Пешо без много да му мисли, чува че има програма-чудо, хваща на баба си ченето и го мята в WebPage Maker-a. Пешо натиска вълшебното копче и програмата излива супер сайта сама. Аз бих добавил, че ако строим всички WYSIWYG като на модно ревю, WebPage Maker-a ще прилича на клошар от Витошка с избити предни зъби и бушон в окото.

Още в пролога се забелязва стара версия на HTML. Програма, която тежи ~3.2MB хитрини няма - пореден мит за WebPage Maker. WebPage Maker се познава от самолет, колкото и да се трие мета името на генератора. Това описание за каскадни стилове е точен почерк на руската програма и той е шаблонен за всяко нейно отроче.

<style type="text/css">
/*----------Text Styles----------*/
.ws6 {font-size: 8px;}
.ws7 {font-size: 9.3px;}
.ws8 {font-size: 11px;}
.ws9 {font-size: 12px;}
.ws10 {font-size: 13px;}
.ws11 {font-size: 15px;}
.ws12 {font-size: 16px;}
.ws14 {font-size: 19px;}
.ws16 {font-size: 21px;}
.ws18 {font-size: 24px;}
.ws20 {font-size: 27px;}
.ws22 {font-size: 29px;}
.ws24 {font-size: 32px;}
.ws26 {font-size: 35px;}
.ws28 {font-size: 37px;}
.ws36 {font-size: 48px;}
.ws48 {font-size: 64px;}
.ws72 {font-size: 96px;}
.wpmd {font-size: 13px;font-family: 'Arial';font-style: normal;font-weight: normal;}
/*----------Para Styles----------*/
DIV,UL,OL /* Left */
{
 margin-top: 0px;
 margin-bottom: 0px;
}
</style>
Най-големият недостатък е, че в претендента за най-достоверен интерпретатор-мало-разспространения Safari, кодът на WebPage Maker гърми. Всеки творец с "великата" програма може да си валидира кода тук:

http://validator.w3.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Май не се разбрахме добре. Или аз не се изразих съвсем правилно с думите си, че не може да се познае... По-скоро "почти" не може да се познае, но това са подробности. А за описанието на каскадните стилове - спор няма! :rolleyes: Мисълта ми беше, че един определен брой хора от обществото (както повечето, които четат тези теми - нали са за това? :clap:), които не са запознати с HTML (или поне не на "експертно"-ниво) могат без особени трудности да направят сайт! Не става дума за продаване или нещо такова! С WPM се занимавах преди години... Когато самият аз започвах с Web-дизайна и лично аз я препоръчвам за тези, които не владеят HTML и Co. Ами това е...надявам се да съм се изразил по-ясно. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си свалих програмата преди 4 дни и от 2 дена имам нелошо сайтче според мойте виждания...

www.vodo2.hit.bg - ще се радвам оценка от вас!

Имам няколко неразрешими проблема с тази иначе страхотна програма, та бих се радвал ако някой успее да ми помогне да ги реша:

Та значи :

1.Как да накарам препратките да се отварят в отделен прозорец\подпрозорец, че така се губи връзката с моя сайт, и как да ги оцветя в нещо различно от бяло( имам предвид щом една дума е е хиперлинк - веднага става бяла ине успявам да я променя)?

2.Как да направя така че че като чукнеш на една определена препратка да се отвори от потребителя таблица в Ексел(конкретно на мойта страница това е ценовата листа - която се принудих да направя във jpg, защото със екселски файл не става)?

3.Как да сложа каренце от bgmaps.com където като напишеш адрес да те праща директно на въпросния сайт(както е Т У К долу вдясно?

Надявам се че проблемите ми са разрешими със WPM...

Редактирано от luybomir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а на мен можете ли да ми кажете как да си направя сайта двуезичен, в смисъл две версии - българска и англииска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,дайте някоя програма за SWF файл,и някой знаели нещо за WYSIWYG Web Builder 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! *.swf-файлове се правят с Macromedia Flash! Това е доста сложна програма... Затова "някаква" програма не е особено точен израз. :) Има и малко по-семпли, но те са някакви елементарни движещи се текстове и не са хубави (лично мнение)... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качил сам сайта сега обаче незнам втората и третата страница каде да ги сложа и как да ги надпиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качил сам сайта сега обаче незнам втората и третата страница каде да ги сложа и как да ги надпиша

Привет!

Може ли малко да поясниш въпроса си? Като те разберем правилно шансът да ти помогнем е по-голям! Не можеш да направиш линковете да работят, препращайки към другите страници от сайта ли? (пр. Контакти, За мен и т.н.)?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Може ли малко да поясниш въпроса си? Като те разберем правилно шансът да ти помогнем е по-голям! Не можеш да направиш линковете да работят, препращайки към другите страници от сайта ли? (пр. Контакти, За мен и т.н.)?

Поздрави!

Еми значи качил сам клипа в hit.bg сложил съм снимки и като натисна саита ми отвара сичко само че като отвора втората ели третата страница неми я отвара защото незнам каде да я сложа в коя папка: ако ме разбрахте добре ше е Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Доколкото разбрах... Имаш 2 страници със съдържание. Примерно page1.html и page2.html. Имаш и index.html, който вече си направил. Слагаш двете страници там, където е индекса и в него пишеш: <a href="page1.html">Страница 1</a> <a href="page2.html">Страница 2</a> В WPM това става посредством бутона за хиперлинк. В кода ще ти излезе точно това, което ти написах. :) В папката images се хранят файловете, които си използвал за index-a. Те ще се ползват и от page1 и page2! Това е... доколкото разбрах. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...