Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

Някой знае ли, дали сайтове изградени по джумла се индексират добре от Гугъл

Иван Монев

Хигиена за успешен бизнес

Редактирано от monkata23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ^^ Ще помоля някой който разбира от Web Page Maker да ми каже всички команди. Защото аз знам няколко но те са най-елементраните. И ако някой знае всичките на Web Page Maker моля да ги пише тук с обяснението какво правят. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те...А как мога да си направя Примерно да пише регистрация и като отворят на него да влиза там кадето се регистрирва....А и още един въпрос:Как като направя сайта от web page maker,как да го сложа в интернет..Защото аз като сложа картинките и сичко и как да го пусна в интернет ,вече да има сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hit.bg

atspace.com

100webspace.com

i t.n.

i t.n.?Кажи ги всички които знаеш че ми трябват....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, дали сайтове изградени по джумла се индексират добре от Гугъл

Иван Монев

Хигиена за успешен бизнес

Иван Монев и Хигиена за успешен бизнес с толкова пробели е жива цигания в темата.

Въпросът е лаишки. За роботите на търсачките няма значение дали е използвано джумла, Serendipity, Wordpress или друга система. Това е въпрос на оптимизация.

Здравей те...А как мога да си направя Примерно да пише регистрация и като отворят на него да влиза там кадето се регистрирва....А и още един въпрос:Как като направя сайта от web page maker,как да го сложа в интернет..Защото аз като сложа картинките и сичко и как да го пусна в интернет ,вече да има сайт?

С Web Page Maker никак. Това е редактор за визуализиране на HTML код. Научи сървърен език и ще имаш отговор на въпроса си.

i t.n.?Кажи ги всички които знаеш че ми трябват....

С ключова фраза "безплатен хостинг" - всяка търсачка ще ти ги поднесе на списък. Колко повече чужди езици знаеш-повече отговори ще получаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук можете да си свалите също Много добър безплатен редактор за статичен сайт - Wysiwyg - всички правите с дърпане и влачене - каквото виждате - това се получава. Препоръчвам я на всички начинаещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте ! някой би ли ми казал как да сложа в сайта си място за коментари, как мога да направя място в което да се пише нещо, примерно ако направя страница ''обяви'' и някой да си напише обявата? Благодаря Ви предварително ! :ass:

Редактирано от ceco_sv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталация на програмата

Здравейте! Сега ще ви запозная с тази програмка за правене на сайтове Webpagemaker. Тя се изпозлва за създаването на HTML сайтове. Дори и да си нямате най малка представа какво означава HTML тази програмка може да ви послужи да си направите един добър и спретнат Web сайт.

Искам да Подчертая че с тази програма не може да си направите кой знай какъв сайт защото тя не предлага кой знай какви функций но все пак е нещо Стига празни приказки Да започваме!

Програмата Web Page Maker Може да изтеглите от

http://store3.data.bg/lisbon/Programi/WebP...3%20+%20Key.rar

След като отворите rar архива ще видите едно webpagemakerv2.03.exe отворете го.. след като го отворите ще ви се появи следния прозорец

След което натискате Next и го правите на I Accept the agreement както на картината :

null

След което натискате отново на Next и където пише Browse го натискате и избирате къде искате да се

запише програмата в моя случей аз съм дал да се запише в C:\Program Files\Web Page Maker V2

null

Цъкате Next и ви се появява един друг прозорез По него нищо не барайте а просто Цъкнете Next :

null

След което натискате Next и виждате един прозорез с две възможности те са

# Create a desktop Icon

# Create a Quick launch Icon

Слагате тикче на първото ако искате да ви се появи икона на десктопа Трябва да ви изглежда ето така :

null

След което Натискате на Next и ще ви се появи следния прозорец който ви показва каква информация сме въвели до този момент

null

Натискате на Install чакате програмата да се инсталира

След успешна инсталация ще ви се появи следния прозорец :

null

С това завършва инсталацията на програмата

Основни Функций и работа с програмата

Като за начало ще ви обясня за какво служи всяко подменю на програмата

1. Кликнете на File и там ще ви изкочат следните подменюта

null

# 1. New Site - Този бутон служи за да започнете нова страница

# 2. New Site From Template… - Този бутон служи за да започнете нова страница върху темплейт

# 3. Open - Този бутон ви дава възможност да отворите вече съществуващ сайт от вашият компютър в формат .wss

# 4. В тази версия на програмата този бутон не работи

# 5. Save - Този бутон Запазва Вашият сайт

# 6. Save as.. - Този Бутон е със същото предназначение като горния само че примерно когато сте създали index.html и в него сте си направили сайта и правите нещо ново по него като дадете Save то упгрейдва стария файл индекс и добавя само това което сте сложили , а ако натиснете save as ще ви пита къде да запаметите Индекса като нов файл

# 7.Същото като 5 и 6

# 8.Запаметява сайта в темплейти ( тоест когато дадете на New site from template както казахме в точка 2 там ще е този темплейт който сте зъдали

# 9.Import - Този Бутон служи за отваряне на .wmp Файлове за програмата

# 10. Export to HTML Този бутон служи за запаметяване на сайта ви в формат Html. След като направите сайта си на тази програма Цъкате на този бутон и примерно му казвате да сейфа index.html на работния плод и заедно със index.html ще се появи и една папка images която е със картинките който сте изпозлвали при създаването на сайта Но това ще говорим по нататък когато ще обясня как да качим вече Направеният от нас сайт с програмата.

# 11. Този бутон служи за преглеждане на създадената от вас страница чрез програмата Тоест примерно направили сте някаква страничка натискате този бутон и програмата ви показва как ще изглежда тази страница в интернет.

# 12. Publish - Тази Функция няма да ви трябва затова сега няма да се спирам на нея после може да обясне за какво е

# 13. Еxit - Това бутонче както всеки знае се изпозлва за изход от програмата

Това беше подменютата на менюто File. Време е да разгледаме следващите подменюта на програмата и това е менюто Edit.

Когато натиснете Варху едит ще се появи следния прозорец

null

# 1. Undo- Този бутон служи за връщане действие назад ако сте объркали нещо натиснете го и ще ви върне стъпка назад

2. Redo- Този бутон е същият като първият само че тук е стъпка напред

3. Cut- Изрязване

4. Copy- Копиране

5. Paste- Поставяне

6. Delete- Изтриване

7. Select all- Селектиране на всички обекти

8. Lock- заключване

9. Lock all- заключване на всички

10. Unlock all- Отключване

11. Show Grid- Прави работното ви поле на квадратчета

12. Snap to Grid- Това така и така не разбрах какво прави

13. Show Guide Border- Слага Рамка на обект

14 Settings- отваря нов прозорец с настройки в който може да изберете колко големи да са квадратчетата колко на брой да са те и т.н.

Следващото Меню е page ето как изглеждат неговите подменюта :

null

# 1.Add New Page- Добавете нова страница

# 2.Clone Page- Клонира Страницата

# 3.Remove Page- Изтрива страницата

# 4.Site Contents- Това е едно меню в дясната част на Програмата От този бутон избирате дали да е там или не.

# 5.Тук се появяват различните страници който имате на картината е само index защото съм създал само една страница но ако създам и още под index ще се появят и други и от там избирате коя да се показва и коя не

# 6.Page properties- Настройки на страницата : От там може да настройте цветовете на страницата , ако искате да има някаква картина за Background ( това е фона ) , Ако искате да свири някаква музика в сайта ви и т.н.

За менюто инсерт предполагам няма да искате Помощ защото там всичко си е ясно но все пак ще ви ги кажа

null

# 1.Теxt - Създавате текст

# 2.Image - За поставяне на картина

# 3.Shape - За създаване на заоблени Кръгли или не заоблени бутони

# 4.Navigation Bar - За създаване на менюта Тук съм сигурен че няма да имате проблеми и няма да се впускам в обяснения как се създават менюа защото е много елементарно

# 4.Horizontal Line - Хоризонтална Линия

# 5.Table - Таблица

# 6.Form - Тук може да избирате най различни бутончета Може да ги разгледате в програмата

# 7.Object - От тук може да сложите музика в вашия сайт или Видео

# 8.Flash Movie - Флаш Изображения ( .swf )

# 9.Marquee - Движещ се текст

# 10.Rollover Image - Слагане на картина.

# 11.Java Script - от там може да слагате различни ефекти на страницата си.

# 12.Html Code ot Script Code - Тук може да напишете код ако разбирате от javascript

# 13.Iframe - от тук може да сложите Ифраме…

# 14.Bookmark - Създаване на BookMark

Следващото меню е Format

null

# 1.-Text Link Style Sheet - Чрез тази опсия може да добавяте свой собствени стилове който се създават от това меню и след това примерно като сте написали някакъв текст и може да добавяте тези ваши стилове който сте направили.

# 2.Colors and Borders - Цветовe и рамки от този бутон може да избирате цвета на даден елемент както и да му сложите рамка.

# 3.Properties- Настройки - От тук може да настройвате колко широка и колко дълга да бъде вашата страница width и height

# 4. -Page Properties - От тук може да слагате Картинка за фон , музика , може да правите фона различни цветове също така да определите темата на сайта да сложите описание и т.н. тази функция наподобява функцията в page –> page properties

Следващото меню е arrange

null

Тук от едно до 4 така и така не разбрах какво правят тези бутони

никаква видима разлика не намерих :)

# 5. Left Align - Кара обекта да отиде в ляво

# 6. Right Align - Кара обекта да отиде в дясно

# 7. Top Align - Кара обекта да отиде най

# 8. Bottom Align - Кара обекта да отиде В средата

# 9.. Align - Кара обекта да отиде там където вие го преместите

# 10. Group - Групира Обектите

# 11. UnGroup - Разгрупира Обектите

Менюто Help няма да го описваме защото няма да ви трябва

Ако искате може да го разгледате но само за тези който знаят английски

Е това е статията в следващата статия ще ви покажа как може да качите в Интернет Изработеният от вас вече Web сайт

ако имате някакви забележки или въпроси към статията моля Напишете ги в темата!

До скоро :)

Статията е авторска и се забранява преписването и в други сайтове без съгласието на автора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително добро обяснение,благодаря :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели не мога да се справя с резолюцията на сайта си.. Направих го с Web Page Maker и съм много доволна засега, но имам следния проблем: значи качвам си снимка за фон и други файлове - текстови, снимки, плеър и други и на моя монитор си излиза нормално, но на монитор, който е с по - малък размер като инчове от моя се вижда ужасно всичко се размества, а на др ми монитор който е плазмен, но с доста голяма резолюция и направо е ужасно всичко е разместено на фона снимката се повтаря и е мн кофти.. как да направя настройките така, че независимо от големината на монитора резолюцията на сайта да не се променя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

принципно днес си завърших урочето,което пишех за хтмл в сайта ми ако искаш го погледни може и да ти помогне...

клик

iskam da popitam kak moga da si napravq takav sait http://demi-source.com/ Публикувано изображениеПубликувано изображение mnogo sam vi blagodarna ako mi kajete kak ;(;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след кът съм импортирал файловете на Web page maker и съм ги качил на сайта, някой знае ли как се връщат пак, за да обновя и направя още страници? Защото изгубих Save-a Благодаря Много !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Искам да препоръчам най-лестния начин за изготвяне на почти професионален саит чрез програмата на

Microsoft за стимулиране на малкия бизнес Публикувано изображение Office Live Small Business ,програмата предлага :

- безплатен домеин - работа с готови шаблони ,като форматирате само материялите си в тях

-използване на работно място в сървърите на програмата като качвате документи върху които може да

работите от всяка точка свързана с интернет --Google Doks не предлагат тази услуга -при тях изготвяш документа онлаин без възможност за качване на готови такива от комп Единственото изискване на Microsoft е адрес в Hotmail

За пример може да разгледате моят саит през търсачката на Google- vicing ecoenergy

Ако имате въпроси - пишете

krispeshi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

имам въпрос всичко ми стана ясно благодаря за което ама немога да разбера направих си сайта в хит.бг обаче това с музиката немога да го зацепя айде моля ви обяснете ми по подробно сега ще ви кажа как постъпвам аз всичко си е изрядно слагам музика излиа ми в програмата като квадрадче давам пропартис давам ауто старт хиде и лооп след това сичко се прави по реда както е обеснянено в сайита уплодвам всичко в хит.бг ама музка така и така няма как да трагне тая музика като отворя сайита моляви помогнете също се интресувам как да направя като отворя сайта да преминавам от едната в другата страница защото като ги уплоднах 2 страници от главната немога да мина в галерия и обратно трябва да отварям по отделно линковете

Редактирано от mindfuck (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам въпрос всичко ми стана ясно благодаря за което ама немога да разбера направих си сайта в хит.бг обаче това с музиката немога да го зацепя айде моля ви обяснете ми по подробно сега ще ви кажа как постъпвам аз

всичко си е изрядно слагам музика излиа ми в програмата като квадрадче давам пропартис давам ауто старт хиде и лооп

след това сичко се прави по реда както е обеснянено в сайита уплодвам всичко в хит.бг ама музка така и така няма как да трагне тая музика като отворя сайита моляви помогнете

също се интресувам как да направя като отворя сайта да преминавам от едната в другата страница защото като ги уплоднах 2 страници от главната немога да мина в галерия и обратно трябва да отварям по отделно линковете

:P Изобщо не говоря за измисленитебългарски портали

90% от икономиката в света се прави от малки и мобилни фирми ,образно казано ако днес произвеждат стартери за леки автомобили ,утре при заявка преустройват произ.линини за фотоволтаични панели,затова им свалям шапка на Maikrosoft,за да подпомогнат малкия бизнес които е основен двигател на икономиката са направили тази безплатна връзка към своите сървари ,правите си саита качвате го предлагат ви виртуално раб.място най-малкото което ви облекчава при водене на преговори -изготвяте офертата ,отивате на преговорите -отваряте я през техните комп.*нее задължително да имате лаптоп*правите договорените корекции и я запаметявате ,където и да сте може да се сверите с тази оферта за срокове,цени и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве ти нормален ли си кви работи ми говориш Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение питам за програмата web page marker нали така се казва темата какво ме цитираш аз не очасвам в разговара ти братле аз си питам някои ако може ми отговори мерси... ама не ми набива такива филми кво искаш да ми продадеш немам 1 стинка моля ти се нема намесвай разсаждавайте нищо против нямам само не ме включваите аз искам само ако може някой ми отговори на въпросите ше сам благодарен мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Здравейте

Напълно съм си наред ,неправилно сте ме разбрали -Вие говорите за *писалката* аз ви говоря за *ПИСмОТО*

т.е.дали Ви трябва саит или блог,колкото до *писалката*програмата за която говорите за да ви виждат и намират търсачките на

Google ,Yahoo след като направите каквото и да е с тази *писалка* ви искат пари за да ви поддържат техните сървари,

Yahoo предлагат такъв маркер , но за domeina искат пари. Колкото до Вашите -благодаря не ми трябват

Успехи!

krispeshi Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази програма става ли за форум

Надали можеш да ползваш програма за форум. Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля ви за помощ Публикувано изображение уш сложих HTML код за часовник и излезе след това сложих и за календар но не се появява а като го сложа на другата страница става и сега изведнъж и часовника изчезна и незнам какво да правя Публикувано изображение deko1991 ми се скайпа който поне нещо се досеща да ми пише моля ви :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз искам да попитам като у дам Preview in Browser как мога да го настроя да го преглежда в Internet Explorer или поне в Opera че се тръгва във Firefox а аз неискам там. ПЛС помагайте! Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не само тука в програмата ми е така IE е Default Browser пък и по скайп като ми пратят някакъв линк все го отваря с Firefox :)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...