Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

искам да попитам как може сайта ми на всички монитори да се вижда например посредата - моя монитор е 19 инча ,а не всички сам им толкова големи мониторите - на някой са по големи ! направих си един сайт , но като отидох в един friend и не се вижда посредата а надолу някаде ако мже някой да ми каже да го направя на всеки монитор да се вижда посредата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройка на резолюцията...на монитора. На дадени сайтове авторите пишат най-добрият изглед на сайта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройка на резолюцията...на монитора.

"Изцепи" голяма простотия :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:blow out candles: това за резолюцията е върха :gift: центрирай си таблицата или фрейма или квото ще да е там, където ти е сайта, я дай линк да го видим, също проверявай как изилза и с по-използваните браузъри като например FF, IE, OPERA ... :cheers: и дай линк да го видим кво не му е в ред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за сайта аз го изтрих и сега реших да си правя друг. а имам и един друг въпрос как да направя някой например като дава дясното копче на мишката да излиза че неможе да дава и да пише "всички права запазени" нещо такова :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направих си сайт с web page maker прост е но такъв ми трябва въпроса ми е как да сложа брояч на посетителите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направих си сайт с web page maker прост е но такъв ми трябва въпроса ми е как да сложа брояч на посетителите?

Tyxo.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, има ли някъде за сваляне допълнителни templates, че тия готовите не ми харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си направим сайт за 15 мин Изтегляте си програмата Web page maker и започвате да си правите сайта, като щракнете на File > New site и започвате да обмисляте как ще ви е разположен сайта и какво ще съдържа. За да напишете текст например: "Добре дошли в сайта на Петър" (примерно), търсите в менюто на web page maker Аа бутон от две зелени букви и кликате върху тях с левия бутон на мишката един път и после в празното бяло поле (ако няма фон). Маркирате там, където искате да е текста. В следващата стъпка Ви се явява надпис ограден от всички страни. За да напишете дадения текст кликнете вътре във фигурата 2 пъти все едно пускате игра и в появилия се прозорец - напишете текста в него. Може да не е черен може да сменяте цвета и размера (на текста). След като напишете натиснете ОК и ще ви излезе написания от вас текст и вече имате право да го местите, където си пожелаете. След като сте му избрали място преминавате към другата стъпка - линкове . Всеки се е замислял как дадени букви може да са линк сега ще ви обясня начина за постигане с тази програмк... Примерно искате хората, които ви посещават сайта да влязат в сайта на мобилния оператор Мтел и пишете текст както съм обяснил по горе примерно "За да посетите сайта на Мтел натиснете тук", като напишете текста който ще ви е като линк за сайта щракнете с десен бутон на мишката върху текста и после на Link to...На явилия се прозорец има надпис Link Type и до него синя стрелка. Кликате на тази стрелка и после с левия бутон на мишката на Another Web Site и под него има URL и там в полето пишете линка за сайта и щракате ОК вече сме готови с линковете. Ако искате вашия сайт да има фон щракнете на менюто Page което се намира най-отгоре 3-то от ляво надясно след това щракате върху Page properties и ви излиза прозорец, в който слагате отметка на Background Image и после давате на browse и намирате картинката в дадената директория и цъкате ОК. Вече сме почти накрая за да качите готовия дизайн на сайта натиснете на File после на Export to HTML и изберете директория за записване и щракнете ОК. Записания файл се казва index. За да качите съдържанието на вашия сайт влезте в hit.bg , data.bg може и в free.bg но аз ползвам хит затова ще обясна как става номера да си качите сайта в хит. Регистрирате се в сайта след това си влизате с вашия потребител и парола и цъкате сайт админ и създаване на нов сайт пишете само името например сайта ще ви бъде кръстен www.petar.hit.bg вие пишете само петър и избирате hit.bg free.hit.bg web.hit.bg това е ваш избор щракате на сега и после на файлов мениджър, ако вашия сайт съдържа картинки в което съм 80% сигурен. Създавате папка images и първо качвате картинките натиснете upload качвате ги в папката images и като ги качите и искате да качите index. Изтрийте по-горе където има една / (такава черта) и ще ви излезе папката. Като изтриете чертата натиснете go и цъкате върху browse и си търсите index-a щракнете upload и вече може да посетите току що направения сайт. Aко имате въпроси ми пишете на скайпа asen66_ase1!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубаво де хора като дам на папка Images да се качи на сървара ми се отваря и ми дава да качвам снимките една по една Публикувано изображение Моля ви кажете къде бъркам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво де хора като дам на папка Images да се качи на сървара ми се отваря и ми дава да качвам снимките една по една Публикувано изображение Моля ви кажете къде бъркам

Ако качваш на безплатен хостинг с ъплоуд от браузъра като Hit.bg какво очакваш?

Търси хостинг с FTP поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора моля ви дай те ми линк към чужд сървар( английски ) който и да е безплатен ,че вече незнам...толкова търсех Публикувано изображение

мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Златен си!Само да те попитам като напиша имейл адреса си и ми пише

Invalid Email Address

немога да ги разбера ...плс ще ми помогнеш ли...

п.п до колко мг мога да качвам?

Редактирано от silvestar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням точно, но мястото мисля че е или 20 или 10мб... ще те излъжа. Invalid Email Address надявам се можеш да си го преведеш... Пробвай с някой друг и-мейл, ако имаш, явно този ти е закрит или не съществува. Като се регистрираш ще ти пратят писмо с точностите, които ще ти трябват :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аха мерси много!Но исках да попитам и друго нещо...значи искам да направя да речем поредица от снимки..това ще рече ,че имам една снимка по следата и от дясно има бутон за напред което като го натиснеш ти се сменя снимката и застава на мястото на предната и така да има и от ляво бутон за назад можеш ли да ми кажеш как става това :)

п.п вече се регнах в този адрес ,но незнам къде пога да си кача адреса Публикувано изображение

Редактирано от silvestar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора погледнете моят сайт Pros7yl3 . Регнете се във форума. Кажете да ли е хубав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му беше направил сам дизайна щях да те похваля, макар че тоя не е толкова за хвалене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ехо някой би ли могъл да ми отговори на въпроса който питах Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехо някой би ли могъл да ми отговори на въпроса който питах Публикувано изображение

И аз имах подобен проблем докато правех сайта си www.bg-pimp.hit.bg

За да стане това трябва да сложиш по една снимка на страница като бутоните използваш за линкове към другата страница. Използвай clone page като сменяш снимката и адреса който посочва линка. ;)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда качен сайт в HIT.BG погледнат от файловия мениджър, на който снимките му се виждат: Публикувано изображение

По този начин качен сайта всичко ще се вижда. В папката images са всички изображения от сайта, а извън нея са самите страници на сайта, т.е. файловете, които трябва да имат името index.html.

Един тъп въпрос - как да направя въпросната папка images?

Не успявам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос - как да направя въпросната папка images?

Не успявам Публикувано изображение

На шота се вижда, че пише:

New Dir \/ ... Do It

На мястото на "..." пишеш името на папката, която искаш да направиш, в случая това е images. А ако искаш да преименуваш някоя папка, кликаш върху New Dir и избираш Rename First Checked To и си пишеш новото име. Но забележи - преди това трябва да си влязла в папката, която ще преименуваш, и после да си се върнала на индекса с бутона "Back" отгоре.

Ако не разбра нещо, защото обяснявам много тъпо, питай пак. =)

П.С. Вярно е, че е по-хубаво с НотПад или ДриймУевър. Ала все пак WPM е за такива като мен, които не желаят сериозно занимаване с правене на страници и HTML. Пък и нали винаги можеш да хвърлиш 1-2 погледа върху source кода на страничката. :Р

Редактирано от LovePoisoned (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На шота се вижда, че пише:

New Dir \/ ... Do It

На мястото на "..." пишеш името на папката, която искаш да направиш, в случая това е images. А ако искаш да преименуваш някоя папка, кликаш върху New Dir и избираш Rename First Checked To и си пишеш новото име. Но забележи - преди това трябва да си влязла в папката, която ще преименуваш, и после да си се върнала на индекса с бутона "Back" отгоре.

Ако не разбра нещо, защото обяснявам много тъпо, питай пак. =)

Да,то си пише,ама кой да гледа.Мерси много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.sleague.hit.bg

Ето Ви пример за горе-долу добре направен сайт с Web Page Maker. Имам и малко форумче, в което никой не влиза :)

Сайтчето не е нищо особено, ама си е мое и съм много горд. =] Разправя се за един клан в една он-лайн игра www.runescape.com, кво да ви говоря детска работа... =] Още няколко сайтчета съм направил с тази програмка обаче и с тях съм много горд, освен с последния :whist:

www.thanks.hit.bg

www.lomaka-404.hit.bg

www.mechtateli-ghp.hit.bg

Айде няма да Ви занимавам с мойте глупости, обаче наистина Web Page Maker е много добра програма за средно ниво сайтчета, за по големи и мащабни сайтове разбира се, според мен трябва да се потърси друга алтернатива.

Благодаря за вниманието. =]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...