Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

аха мерси много...много благодаря..направих си сайта..не е много хубав..ама кат за първи път и като се има напредвид,че още не съм чел за HTML,CSS мисля че е добре.Все още не съм запознат с тези езици,но надявам се до седмица-две да почета за тях...

Това е..за сега толкова-http://l0gyt3x.hit.bg/

забелязах че треа да сложа няколко линка :););):)

Имам и 1 Въпрос...

как да сложа анкета в сайта ми и реклама(примерно на хит.бг банера..аз имам линк и за реклама и за анкета)

Типично web page макеr-ски сайт, но въпреки това можеше да позаобиколиш малко рекламите на програмката, както и да е. Бутоните ти са много разхвърляни, фона не е подходящ, а също така не разпъвай картинките, остави ги такива каквито си са.

Някох ще може ли да ми каже как да си го опраавя значи на мен също не ми излизат картинките и като искам да ги отворя ми пише фаилът не може да бъде намерен някои ще може ли да ми каже как да го оправя плсс :)

За твоя проблем... виж дали адресите на картинките ти са верни, провери дали са в една и съща папка, която е и на комп. ти. Прегледай си добре къде се намират и ги направи в и-нет, така както са на комп. ти. :) Редактирано от \krasko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

krasko...мисля че когато човек направи нещо,за което е чел малко и то доста от прочетеното е спор между хора се казва нещо от сорта на: "браво,но може и по-добре" или "мисля че си се справил добре,но трябва малко да и си казваш забележките"...но както и да е...ние българите сме си прости и не моем кажем нещо добро или умно,освен когато се хвалим.... :);):clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,прочетох ФОРУМА,но никаде не пишеше как могат да се слагат файловре за теглене със Уеб паге макер.Ако знаете ми пи6ете или на [email protected] или във форума.БЛАГОДАРЯ предварително!!:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами файловете се качват на сървъра, да речем в директория /files и в сайта си слагаш линк към файла. Много е просто.

П.П, как успя да прочетеш целия форум бре?

Здравейте,прочетох ФОРУМА,

Редактирано от xsakex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

krasko...мисля че когато човек направи нещо,за което е чел малко и то доста от прочетеното е спор между хора се казва нещо от сорта на: "браво,но може и по-добре" или "мисля че си се справил добре,но трябва малко да и си казваш забележките"...но както и да е...ние българите сме си прости и не моем кажем нещо добро или умно,освен когато се хвалим.... :gift::yanim::yanim:

Бе казва се да, но когато наистина си прочел, защото ако хвана ейсега сестра ми и я оставя да ръчка програмата 2-3 дена съм сигурен, че ще го докара до горе долу същия сайт, така че не те упреквам а просто наистина си вземи една книжка препоръчвам "dreamwever 3 -за начинаещи" и тогава говори какви сме българите, вярно е че имаме няква друга крива черта обаче аз това го приех лично...

айде и не се сърди.

Весело!

Редактирано от \krasko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли... няколко месеца след като ми купиха комптър си инсталирах dreamweaver MX голяма радост - сайтовете се правели супер лесно... правиш си бутончета в coreldraw, експортваш ги без оптимизация..правиш сайт с фреймове... тогава си мислях...абе аджеба защо пустите дизайнери взимат толкоз кинти като е толкоз лесно... (да ама ако сте чували приказката за хората, които знаят малко и си мислят, че знаят много и хората, които знаят много, но мислят, че знаят малко).

Така направих няколко сайта drag and drop... пиша текст CSS не знам какво е. Знаете ли, не съм муфтил някой да ми обяснява какво е това аджеба - просто като видя готин сайт запазвам го и го отварях с dreamweaver и много от нещата ми станаха ясно. Просто в тези години нямах интернет, не знаех какво е форум и не съм питал наляво надясно.

А сега конкретно за сайта - http://l0gyt3x.hit.bg/ - какво си направил? сложил си грозна картинка за фон, която да се повтаря... ненужен javascript ефект и подредени 4-5 снимки. Не мислиш ли, че същия ефект би постигнал ако подредиш снимките без да има музика и фона да е някакъв симпатичен за окото цвят. Разбира се снимките може да се подредят в тазбличка за по прегледно. Дори не си направих труда да прочета "НекАДърНО-ФоРмАТиРАНиЯ-ТеКСт-В-ЧеРвЕно" защото ако искаш да кажеш нещо на посетителя не го прави по най-грозния начин. Текста е абсурд да се прочете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като поработих известно време с Web Page Maker успях да сътворя тези сайтове: 1. www.gmrental.net 2. www.svatbaburgas.com 3. www.djservice-bg.com (този ми беше първия сайт) Искам да кажа на всички, които сега започват, ако искат по добри резултати да разучат (поне елментарно като мен) Corel Draw и Photoshop. Благодаря на всички, които ми помагаха през тези 2 месеца! :camera2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на мен малко 2рия и 3тия не ми харесват ( да не кажа много ) но не си личи ,че са правени на Web Page Maker което е добре :camera2: Личи си ,че си поработил доста по тях ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си личи ,че са правени на Web Page Maker което е добре :ph34r:

Личи си, личи си...

Обаче ще похваля човека, защото е съумял да "изцеди" максималното и да ползва възможно най-доброто от програмата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр,

за тея дето нз как да си публикуват сайта се публикува ето така:

отивате във hit.bg.После се регвате то сичко е обяснено как.Като се регнете отивате пак във ХИТ.бг.после в горния десен ъгъл има няколко бутона натискате "уеб"после отгоре по средате има сайт-админ,цъкате на него.след това си въвеждата паролата.после ви се отваря нова страница и натискате файлов мениджър.след това като се отжори.отдоло на празното0 поле давате "ПРЕГЛЕТ"там избирате главната страница тя се казва индекс после давате УПЛОАД и готово.след това повтяряте това със всичките страници.после за да се покажат картинките в сайта ви пак отдолу в ХИТ.бг има До Ит там пишете imagesи даввате До Ит после като ви излезе папката отгоре и я отваряте и вътре както слагахте сътраниците слагате всички картинки от папка images.I sajta ви е готов.

П.С.-Сори за грознописа ама б1рзам.ае бб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) То не грознописа ами обясненито... да ти кажа честно нищо не разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да си направя сайта на бг с webpage maker

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да си направя сайта на бг с webpage maker

Немога да те разбера? В какъв смисъл на БГ... Ако искаш да ти е на бг си пишиш на кирилица, слагаш charset=windows-1251 в кода и си готов :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да те разбера? В какъв смисъл на БГ... Ако искаш да ти е на бг си пишиш на кирилица, слагаш charset=windows-1251 в кода и си готов :speak:

В кой код,каде е този код... Редактирано от bfc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1251" />
Този таг го слагаш в HTML кода си на сайта. Редактирано от \krasko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой код,каде е този код...

format->properties->appearance . В полето character set избираш user define и насреща пишеш: windows-1251

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора искм да си направя саит на сървъра ми на ЦС 1.6(не ми е проблема правенето и качването)искам само да питам как да направя статистика на сървъра да пише кои е вътре на коя карта и.....така нататак.Ако някои знае моля да ми каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора искам да ви питам как се правят връските между страниците ? например аз съм си направил 4 менута с начало , .. и т.н но нз например като натисна начало да си иде в началото на сайта или ако натисна например нещо др да иде там.. аз съм направил страниците просто нз как да ги свържа говора за Web page maker v2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в кода на страницата пишеш

<a href="index.html">БУТОНА(картинката)</а>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в кода на страницата пишеш

<a href="index.html">БУТОНА(картинката)</а>
:bye1: Аз се мъчих 2 дена,изчетох страшно много статии за wap page maker обаче,направих си сайтче,качих си го във free.bg

Някои снимки не ми излизаха,ама ги смалих и сега излизат,само музиката не иска.Рязах mp3-ката,но пак не иска.Не мога да разбера куде е проблема.Като влеза в програмката и дам preview ми излиза музиката но не иска да се качи в нета.Качвам с flashFXP.

PLS..хора,кажете къде греша.Много искам музичка на сайта ми.

(качвам музиката така:kликвам върху фона и ми излиза-page propertsis.От там изибирам Background Music(forever и back.music са включени) и от там избирам песента.Така не става,пробвах Insert-Object-Audio....,но и от там не ми излиза.

:help: Моля ви кажете как да стане.Просто не ми качва песента... Публикувано изображение:speak::yanim::computer8::sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кво да ти кажа web page baker :), не че нещо против програмата, но не е от най-добрите, също провери си и пътищата до картинките и .н. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кво да ти кажа web page baker :wors:, не че нещо против програмата, но не е от най-добрите, също провери си и пътищата до картинките и .н. :)

Koгато качвам сайта с flashFXP ми пише че не може да се качи музиката :) иначе дргото е ок Редактирано от ashkimm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амии пич мисля че във free.bg е 10мб пространството виж си музиката колко ти е, неможже да наблъскаш мп3-ки и сайт в толко пространство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амии пич мисля че във free.bg е 10мб пространството виж си музиката колко ти е, неможже да наблъскаш мп3-ки и сайт в толко пространство

:rolleyes: момиче съм...

и имам 1 mp3-ка, дори я съкратих на 1 минута,но не става пак :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хихиххи Публикувано изображение извинявам се тогава... ами незнаммм... виж си колко ти е голяма папката със сайта ако е пвече от 10мб няма да можеш да качиш сайа.... пък и може проблема да е с фтп клиента. Не е важно до колко си я смъкнала мп3-ката, важна е големината и.

Редактирано от \krasko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...