Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

juventus_fen

Как се прави сайт с Web Page Maker ?

Препоръчан отговор

реших си проблема дето питах за него :)

Редактирано от luybomir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам един проблем като си кача саита на хит.бг и картинките не ми се виждат пак ги качвам какъв може да ми е проблема :cool:Оправих го със картинките сега проблема е ввв.,,,,,,.хит.бг саита не се отваря трябва да се добави index.php защо е така благодаря предварително

Редактирано от MUSTI_1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спази ли относителните местолопожения на файловете? Ако на компютъра ти картинките се намират в директория images, намираща се в папката, в която е сайта, а на сървъра са качени в различна директория, тогава няма да се покажат, защото браузърът пак ще ги търси в папка images.

Когато въведеш адрес, без да указваш конкретен файл, ще се отвори документът по подразбиране, намиращ се в папката — index.htm/html/php. Просто кръсти заглавната страница index.

Редактирано от Мaкс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тои е индех пак ама нестава като го кача индех.пхп става и кое по то-точно да сменя БЛАГОДАРЯ :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, не разбирам какво точно се опитваш да кажеш и в какво се изразява твоят проблем. Промени файловото име на началната страница на index.html и я качи. При въвеждането на адреса на сайта, страницата ще се зареди в браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, не разбирам какво точно се опитваш да кажеш и в какво се изразява твоят проблем.

Промени файловото име на началната страница на index.html и я качи. При въвеждането на адреса на сайта, страницата ще се зареди в браузъра.

То си е индех само но го направих както каза и сега е така се отваря ввв./////////.хит.бг/index.html.php без това index.html.php не ства ли това искам да кажа и мн ти благодаря :)

И със веп паге макер дали става да се слагат логин форми и такива неща?мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си е индех само но го направих както каза и сега е така се отваря ввв./////////.хит.бг/index.html.php без това index.html.php не ства ли това искам да кажа и мн ти благодаря :wors:

И със веп паге макер дали става да се слагат логин форми и такива неща?мерси

Не трябва файлът ти да завършва с .php, това, което качваш е HTML файл. Hit.bg не предлагат PHP хостинг. Кръсти документа index.html и го качи на на сървъра. За да заредиш страницата в браузъра, няма да е нужно да пишеш цялото www.primer.hit.bg/index.html, а ще е достатъчно да въведеш www.primer.hit.bg. Пак ще се отвори index.html.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А логин форми стават ли със веп паге макер? Благодаря ти index.html.php пак ми излиза така и сега гледам самоят фаил е пхп а само името като го направя както казваш се променя но фаила си е пак пхп фаил незнам защо е така?ДАНО СИ МЕ РАЗБРАЛ БЛАГОДАРЯ ти много. :wors: помагаш ми ;):(:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А логин форми стават ли със веп паге макер? Благодаря ти

Самата форма можеш да направиш, но не можеш да създадеш система за вход. Програмата е предвидена за простички статични страници.

index.html.php пак ми излиза така и сега гледам самоят фаил е пхп а само името като го направя както казваш се променя но фаила си е пак пхп фаил незнам защо е така?ДАНО СИ МЕ РАЗБРАЛ БЛАГОДАРЯ ти много. :wors: помагаш ми ;):(:wors:

След като преименува файла, качи ли го на сървъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата форма можеш да направиш, но не можеш да създадеш система за вход. Програмата е предвидена за простички статични страници.

След като преименува файла, качи ли го на сървъра?

Да качих го пак така :wors: ?? незнам защо така благодаря

А коя програма се препоръчва за ло

гин форми примерно за форум или за клипове да качва да е по проста и лесна?благодаря ти :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да качих го пак така :wors: ?? незнам защо така благодаря

Не съм сигурен дали те разбирам. Ако файлът при теб се вижда като index.html, а на сървъра изглежда като index.html.php, явно на компютъра ти е включена опцията да не се показват разширенията на познатите типове файлове и затова не можеш да го преименуваш. Дали да се показват разширенията на познатите типове файлове можеш да избереш от Folder Options.

А коя програма се препоръчва за логин форми примерно за форум или за клипове да качва да е по проста и лесна?благодаря ти :clap:

Съществуват много форумни и подобни сиситеми.

Има сайтове, където ти предлагат да си направиш форум безплатно и безпроблемно, това е вариантът, който ти предлагам. Потърси си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фаилът при мене е само индех като го кача става така променя се На моя комп пише индех и малко вдясно от него пише пхп фаил.като го кача се променя името?? благодаря :huh: А дето питах за саит значи не мога да правя логин форми със веп паге макер или примерно да се качват на моя саит клипове а със дреамвеавер стават нали тези неща? благодаря :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фаилът при мене е само индех като го кача става така променя се

На моя комп пише индех и малко вдясно от него пише пхп фаил.като го кача се променя името?? благодаря :)

Тоест файлът няма видимо разширение? Тогава точно опцията да не се показват разширенията на познатите файлови типове е активна. Както казах в горния си коментар, настройката можеш да промениш от Folder Options.

А дето питах за саит значи не мога да правя логин форми със веп паге макер или примерно да се качват на моя саит клипове а със дреамвеавер стават нали тези неща? благодаря ;)

Самата форма, предполагам, може да се сложи, но само дотам. Няма да могат да се качват клипове. На Dreamweaver може да се напише код, който да върши работа, но се съмнявам, че ще ти е по силите засега. Пък и в Hit.bg не можеш да качваш страници с динамично изменящо се съдържание. Дори и да беше позволено, лимитът от 10 мегабайта на сайт би ти попречил.

Редактирано от Мaкс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със виндовс 7 и неможах да намеря тази опция за папките?? И да трябва да уча още за по сложни саитове просто исках да зная дали някакъв форум да си направя със веп паге макер или там не само страница ? благодаря ти много :super::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със виндовс 7 и неможах да намеря тази опция за папките??

Не съм ползвал Уиндоус 7, но според господин Brink от Sevenforums.com, можеш да отидеш във Folder Options от който и да е Windows Explorer прозорец. Бутон Organize > Folder and Search Options.

Публикувано изображение

Също можеш да използваш меню Tools > Folder Options...

Във Folder Options отиваш във View, а там махаш отметката пред Hide extensions for known file types.

И да трябва да уча още за по сложни саитове просто исках да зная дали някакъв форум да си направя със веп паге макер или там не само страница ? благодаря ти много :wors::)

Не, с тази програма няма да стане. Но, както споменах по-горе, форум лесно можеш да си направиш (при това безплатно), ако потърсиш из интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

махнах отметката и го преиминувах на индех сега пак става ввв.////////.хит.бг/index без този индех не мога да направя ??? Благодаря ти много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.//////.hit.bg/index.html сега пак така ми излиза като го направя някакви други идеи?? благодаря ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въведи адреса, без да добавяш index.html накрая. Просто www.primer.hit.bg и ще се отвори заглавната му страница. Нали това беше целта на упражнението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ся пробвах и стана без индеха БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО :):wors: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ся пробвах и стана без индеха

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО :):wors: :wors:

Радвам се, че съм помогнал. Успех със сайта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че съм помогнал. Успех със сайта!

Благодаря а по сега искам да ги науча тея логин форми дето можи да се качат хората на моята страница клипове.Ама има да уча :)

а със коя програма е препоръчително да се правят тези неща има тука едни кодове за пхп ама не знам каде да сложа? :wors: мерси много те занимавам http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря а по сега искам да ги науча тея логин форми дето можи да се качат хората на моята страница клипове.Ама има да уча :rolleyes:

а със коя програма е препоръчително да се правят тези неща има тука едни кодове за пхп ама не знам каде да сложа? :speak: мерси много те занимавам http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Преди да пристъпиш към сложните неща е добре да знаеш HTML. За изучаването му аз лично си помагам с W3Schools. Не се тревожи, ако нямаш познания по английски, има много информация за HTML и на родния ни език, трябва само да потърсиш.

PHP уча от уебсайтове като PHP.net.

За писане на код става и обикновен текстов редактор като Notepad. Обаче аз бих препоръчал Notepad++, има опции — като например маркиране на синтаксиса — които ще направят преживяването по-приятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря сега гледам да се науча да правя със дреамвеавер ама докато го разбера мн объркано ми е още ама поне там със хтмл се прави логин форми нали ? :D;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та направих си сайт, качих го във фрее.бг, регистрирах го в гоогле, обаче като го отворя не ми показва нито картинките, нито надписите нищо. Качил съм си картинките в имейдж. Ето го сайтът : http://vashiqt-sait.free.bg/ . Правил съм го с уеб пеидж мейкър. Мога да правя на нотепад ама исках да пробвам с тая програма квалят я , а ето нещо както не трябва ли правя незнам. Помагайте ако можете :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...