Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Разглеждах форума, но така и не открих тема за българите живеещи в Англия. Аз живея в Англия от 2 год. Има ли и други сънародници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждах форума, но така и не открих тема за българите живеещи в Англия.

Аз живея в Англия от 2 год. Има ли и други сънародници?

Само един факултативен въпрос: след т.нар. 'криза' Англия не я ли прекръстиха - "Ан ал глия" или минимум- "Ганг лия" Публикувано изображение

В кой град си ?

Пише, че е в Лондон, не четеш ли профила?.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Идвам" от един друг форум и съм обнадежден, че тук ще се намерят свестни събеседници! Така като гледам има и такива, така, че не губи надежда.....ще се намерят! Аз специално съм в другата част на конинента но се интересувам, а и стараната е била дълго време (до скоро) под Английско влияние и ме интересува начина и особеностите на живот в Англия!?

Редактирано от Бруно (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз живях 4 години в Лондон,ако имаш въпроси,питай,ще помагам:doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А документи? Най-добре виж в www.bghelp.co.uk Форума е специално за българи в Обединеното Кралство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Островът остава ”ограничен” за българи

Публикувано изображение

Великобритания обяви вчера, че запазва до края на 2011 г. ограниченията за броя на работниците от България и Румъния, които имат право да се трудят в страната, за да защити британските работници по време на рецесията.

Това предаде Ройтерс, цитирана от БТА. За всяка от следващите две години Великобритания ще допуска до трудовия си пазар не повече от 25 000 нискоквалифицирани българи и румънци, които ще работят на квотен принцип в селското стопанство и хранително-вкусовата промишленост, заяви министърът по имиграционните въпроси Фил Улас в изявление до парламента.

Лондон наложи ограничения за България и Румъния при присъединяването им към ЕС през 2007 г. и ги поднови през декември 2008 г., основавайки се на регулациите на Евросъюза, които допускат ограничаване на достъпа в продължение на до седем години.

Предвид сегашното състояние на пазара на труда е важно да продължим да защитаваме с предимство интересите на местната работна сила. Ограниченията ще траят до края на 2011 г., посочва в изявлението Улас. Острата рецесия във Великобритания остави без работа нови 88 000 души в периода юни-август.

Така броят на безработните достигна близо 2,470 милиона души. Великобритания единствена от големите държави от ЕС допусна без ограничения до трудовия си пазар граждани на осемте страни, присъединили се към ЕС през 2004 г. Страните от ЕС могат да ограничават притока на български и румънски работници до края на 2011 г., а и за още две години, ако се установи, че отмяната на рестрикциите ще причини "сериозни смущения" на техния пазар на труда.

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Островът остава "ограничен" за българи

Великобритания обяви вчера, че запазва до края на 2011 г. ограниченията за броя на работниците от България и Румъния, които имат право да се трудят в страната, за да защити британските работници по време на рецесията.

Не за всички българи, моля.

За мене не е ограничен, само че не съм от работниците.

Има толкова много изключения за тези ограничения че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви изключения има? А също някой може ли да ми обясни - за да работя там, аз ли трябва да си извадя разрешително или работодателя?

Редактирано от smindux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви изключения има?

А също някой може ли да ми обясни - за да работя там, аз ли трябва да си извадя разрешително или работодателя?

Работодателят трябва да направи първата стъпка пред ХО, след това ти трябва да кандидатстваш за Work Accession Card на базата на разрешителното което е получил работодателя. Това отнема грубо 2-3 месеца докато мине бумащината и в него време нямаш право да работиш. Разрешителното важи само за тази работна позиция, само за този работодател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нищо не ти пречи като си българин ти или жена ти да имате и второ гражданство на някоя от другите европейски страни гражданите на която не са дискриминирани и тогава си живееш там колкото си искаш. Като българска фирма имаш право да си извършваш и част от основната дейност и в Англия даже. Можеш да станеш едноличен търговец в Англия и по този начин им заобикаляш разрешителните за работа. Или ако станеш активен съдружник във съществуваща регистрирана фирма в Англия пак заобикаляш тъпите ограничения. Пример, искаш да бачкаш в Найтшоп дюкянче в гр. Брайтън и собстваника му те прави съдружник с да речеме 49% дял ( може и по-малко) от магазинчето. и почваш да си работиш спокойно за шефа ти. Абе хватки има много, ама да не побегнете сега всички навънка че ще стане лошо за пенсионерите в бг. п.п. тази държава Англия не ви я препоръчвам, има и по-добро в ЕС. Трябва само един език да се научи и можеш да живееш в по-приятна държава от Англия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ще се мъча да стана студент в Уелс, там важат ли същите ограничения? Много тъпо - трябва 2-3 месеца да чакам за тъпото разрешително...То така възможностите ми за работа рязко спадат - аз не искам някаква висококфалифицирана длъжност, просто да изкарам някакви пари да се издържам .. Чак 2012 ли се очаква да премахнат тези ограничения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този университет можеш да учиш без да си постоянно там, нещо като задочно, ходиш на изпити там където си ако имат отворена секция за това. Например в Брюксел има. http://www.open.ac.uk/ учи се по колкото може човек, без да си дава много зор. Има около 20 дена стаж там на място, поне така беше когато жена ми ходи един или два пъти там. Трябва и из Германия да има в по-големите градове отворени секции на този университет. А Мюнхен е доста по-близо до София, за пътуване с автобус. И и там се работи на "черно" при това за повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, аз вече съм си избрал университет, просто ми е чудно дали същите ограничения важат и за Уелс ..

Редактирано от smindux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Ами аз също съм в така определеното и прословуто по-накратко казано UK.

Всъщност много ми се иска за тези осемнадесет месеца да споделя тук пред вас,какво видях изпитах,преживях,а то не беше само лошо.

Разбира се имам и доста красиви/щасливи моменти,но преди всичко искам да си запазя това право,когато си дойда за коледа там... в родният дом на спокойствие да опиша всичко с най-малките подробности и детаили.

Да имаше болка,страх,разочарование,стрес,отчаяние,радост,щастие,апатия,възход и падение,но и до днес аз запазих в себе си онова толкова съкровено и най-ценно,позитивно нещо,което се нарича просто вяра.

-Вярата в това да вярваш в самият себе си.

-Вярата в Бог,който е някъде там.

-Вярата в доброто,което е част от самите нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И добре от това коеото прочетох до тук ни най-малко не ми стана ясно как стоят нещата с това да си намеря работа. Идвам в Англия, имам при кого да живея, не плащам нищо... и натам как стоят нещата ???? благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, много бих искал да знам как мога да си издействам жълта карта за Англия. Бях 6 месеца там на бригада и много българи които работеха с мен си изкараха, но не пожелаха да ми дадат информация. Искам след като завърша висшето си образование да замина за Англия и да си пробвам късмета но не бих искал да работя във ферма. Някой има ли инфо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук е подходящото място. Преди няколко дни са пуснали един сайт за преброяването на всички българи - http://iniesme.bg/ и ми е доста любопитно , надявам се и на вас , да разбера колко българи има навсякаде по света :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че тук е подходящото място. Преди няколко дни са пуснали един сайт за преброяването на всички българи - http://iniesme.bg/ и ми е доста любопитно , надявам се и на вас , да разбера колко българи има навсякаде по света :cool:

Има тема пусната за броенето в нета ТУК. Виж какво пише преди да решиш дали да се броиш и препоръчваш точно на този сайт. Лично аз няма да се преброя на сайта и препоръчах на всичките си познати в чужбина да не го правят. Идеята е много добра - просто не са тези хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе трябва ни да излъчим един "Папа" българин, за да може да пребиваваме в Англия с протекциите на поляците и тогава бихме се уредили подобаващо в ОК .. Какво ни "топли", че сме в ЕС, когато, за да работиш (с един куп специалности и образования, които имаш) и пребиваваш като "нормален" човек там ти трябва все още жълта карта (която докато я чакаш ще остарееш)..., а без нея .. за мъжете лопатата, за жените парцала .. :) За мен това си е 100% дискриминация, но не е имало, а и скоро няма да има кой да защитава интересите на България и народа й... Общо взето, за българите, евросъюза се измерва в това да можеш да запалиш колата и да минеш през границата с лична карта и за по-кратко време .. Ако имаше справедливост в "приятелският" ЕС и на всички държави се разясняваше как да усвояват средствата на 100% като Испания, сега тази тема щеше може би да е "кръстена" - Имам 5-6 алтернативи за смяна на сегашната месторабота в БГ и се чудя какво да избера .. Жалко, че нито БГ политическият елит (който не се е сменял 20 години и няма как да се смени още 20), нито ЕС имат "кяр" от "функционираща" България и българи.. :speak::down: Иначе на всички, които четат тази тема с надеждата, да намерят алтернатива за живот в Англия, бих дал следният съвет .. - Поради настоящите обстоятелства и това, че в Англия ни третират като хора от Виатнамска провинция (относно работата).., по-добре наблягайте на Немският език и се насочвайте към Германия .., записвайте в БГ Колеж и марш в САЩ, кандидатствайте за Зелена карта в САЩ... Само заради политиката на Обединеното Кралство към България, там не са достойни да ги удостояваме с присъствието си .. :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 29 март беше открит сайт за преброяването на българите е чужбина. Инсталиран е SSL сертификат и вашите данни ще са защитени. Единственият сигурен линк е https://iniesme.bg iniesme.bg tech team

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе на всички, които четат тази тема с надеждата, да намерят алтернатива за живот в Англия, бих дал следният съвет .. - Поради настоящите обстоятелства и това, че в Англия ни третират като хора от Виатнамска провинция (относно работата).., по-добре наблягайте на Немският език и се насочвайте към Германия .., записвайте в БГ Колеж и марш в САЩ, кандидатствайте за Зелена карта в САЩ... Само заради политиката на Обединеното Кралство към България, там не са достойни да ги удостояваме с присъствието си .. :offtopic_s:

Аз също много искам да отида да живея в Англия, но също така кандидатствам за Зелена карта, но ме заинтригува това което каза за БГ колеж в германия. Въпросът ми е какво да се изучава в този колеж? Немски или английски език да се изучава? Според теб по-добре ли е да се пробва човек в САЩ отколкото в Англия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също много искам да отида да живея в Англия, но също така кандидатствам за Зелена карта, но ме заинтригува това което каза за БГ колеж в германия. Въпросът ми е какво да се изучава в този колеж? Немски или английски език да се изучава? Според теб по-добре ли е да се пробва човек в САЩ отколкото в Англия?

Човекът има в предвид да учиш (език - Немски или Английски) в България и след това да заминаваш в чужбина!

Поправете ме ако греша,капитане..Колкото до Англия, третиранте не е толкова лошо,стига да се знае език...иначе в Момента пък третират Поляците в Холандия точно като такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът има в предвид да учиш (език - Немски или Английски) в България и след това да заминаваш в чужбина!

Поправете ме ако греша,капитане..Колкото до Англия, третиранте не е толкова лошо,стига да се знае език...иначе в Момента пък третират Поляците в Холандия точно като такива!

О, ако поне се опитваш да говориш езика навсякъде те третират положително. Даже с моите три изречения и стотина думи на немски бях ОК когато бях командировка в Германия :whist:

П.П. Има и други фенове на хъскитата

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...