Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прави са англичаните да налагат ограничения.

В същото време, там не е най-доброто място за живеене в Европа.

Тези които още не са почнали да учат някакъв чужд език, по-добре да не се захващат сериозно с английския с цел емиграция, ами да предпочетат езика на някой друга европейска страна, в която ще са по-добре. 

А пък тъпият английски после ще го научат малко, колкото за туристически цели и четене из интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Англия реже помощите за имигранти

Квартири, социални плащания и здравеопазване вече ще са достъпни само за тези, които плащат данъци

Публикувано изображение

Имигрантите във Великобритания няма да имат право на никакви социални помощи, ако не докажат, че са допринесли с труд за страната, която ги е приела, пише “Дейли Мейл”. Социални помощи, настаняване и здравеопазване ще бъдат ограничени за новите имигранти, а най-вече това са очакваните с ужас българи и румънци.

Според подготвяния от правителството план, ще бъдат изработени допълнителни спънки за да предотвратят злоупотребите със социалната система. Детайлите все още се уточняват и най-вероятно ще бъдат обявени през есента.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да започнем работа във Великобритания!

http://youtu.be/gCPn1j6MZbM

Извини ме, но това ли е предложението? Работа в строителството, 250 паунда на седмица? Най-малкото е несериозно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българите във Великобритания плащат данъци в България

Публикувано изображение

Българите, румънците, както и всички граждани на Европейския съюз (ЕС), работещи във Великобритания, имат право да работят на Острова, а да плащат ниски данъци в родната си страна, пише британският вестник "Дейли Телеграф".

В случай, че емигрантите се водят командировка до две години имат право да плащат данъци в родината си, където те са доста по-ниски. Според британският таблоид към момента около 100 хил. европейци, работещи във Великобритания, се възползват от това право.

Вестникът отчита, че в Англия данъците са 32% върху доходите, в Румъния са наполовина, а в България са рекордно ниски– 10% .

Освен, че не плащат данъци на британската хазна, командированите имат право на известни здравни и социални права.

Проучване на вестник "Мейл от сънди" показва, че голяма част от британците биха гласували за излизане на Великобритания от ЕС когато има референдум, заради отварянето на работния пазар за българи и румънци.

Ако референдумът е в момента, 50% от англичаните ще гласуват за излизане от съюза, а една трета - за оставане в него.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната изцепка на другарите от Вести...

Наемния работник няма право да избира, защото работодателя директно му прави удръжките още преди да му преведе заплатата.

Я да се пробва някой наемен работник да се резне на работодателя си "Ей, алоу, плащай ми пълната заплата без удръжки, защото аз ще си плащам данъците в България".

Такъв шут в гъзъ ще получи бачкатора, че няма да може да си седне на Д-то поне месец.

Вариант с избора на това къде да плащаш данъците си е само за фирмите.

И то говорим за данък печалба, ебаси...

Всъщност зачудих се изобщо защо коментирам простотията на тоя тъп сайт, но и аз не знам. 

А бе подвеждат хората и тези, които не знаят как са нещата се връзват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко хора заминаха за Лондон,не е истина,много се замислях и аз,но се убеждавам ,че по-добре е да се насоча към Германия,пък да  имам възможност да им ходя на гости . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

И то говорим за данък печалба, ебаси...

...

Вариант е и консултантски договор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За работа в Англия, и по-специално Лондон и областите покрай него мога да препоръчам 2 фирми: които осигуряват работа за българи. Попринцип набират хора от България, но съм сигурна, че ако се свържеш с тях могат да ти помогнат. 

Сайтове за контакти:

jobconsult.bg rabotavanglia.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и да познавам, заминал за Англия, все е в Лондон. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждах форума, но така и не открих тема за българите живеещи в Англия.Аз живея в Англия от 2 год. Има ли и други сънародници?

Разггледай  тук  има  много  информация  за  българи в Англия : http://bghelp.obiavi-uk.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разггледай  тук  има  много  информация  за  българи в Англия : http://bghelp.obiavi-uk.com/

Отговаряте на въпрос от преди 5 години, нали не мислите че човека за това време не е открил нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейтеее! Искам да попитам някой от вас дали знае как стоят нещата учителите. Признават ли българска диплома (сигурно малко вероятно) или трябва да изкараш там някво образование. Говорим за предучилищна педагогика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейтеее! Искам да попитам някой от вас дали знае как стоят нещата учителите. Признават ли българска диплома (сигурно малко вероятно) или трябва да изкараш там някво образование. Говорим за предучилищна педагогика.

Едва ли... има някакви специфики за медицинки сестри ,лекари и още някакви професии, но за учители ме съмнява ..Във всеки случай трябва да бъде приравнена към тукашната система, навярно ще трябва да изкараш някакви приравнителни курсове...Като цяло за приравняването на дипломите към английската система отговаря NARIC -> http://ecctis.co.uk/naric/ 

Когато кандидатстваш за дадено място, ще ти искат документа от това приравняване , за това съм сигурен ...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте  :) Имам желанието да замина за Англия но бих искал да попитам как е там като живот? Искам и да работя но не знам как стоят нещата... Градовете към които съм се загледал към момента са Мърсисайд, Лондон и Манчестър.... Ако сте били в друг град в който също е хубаво и има всичко един вид ще се радвам да споделите тук БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Само едно уточнение.....Merseyside не е град, а област, която включва и Ливърпул. От условието ти остава впечатлението, че желаните "градове" съвпадат с най-известните фурболни отбори от Premiership....

А животът е както си го направиш. Имаш ли добра работа- нямаш проблеми. Шансовете за добра работа се повишават значително при добро ниво на езика и добро образование.

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как стоят нещата за гражданство и преместване в Англия за лекар ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Rock написа:

В Англия няма гражданство, има поданство :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, The Rock написа:

За гражданство, първо годинки местен опит като ресидентал ( 5 ),  , после изпит за гражданство ( включващ познания на езика, културата и историята на острова ), и то ако изпълняваш първия критерий, и чак тогава евентуално  може да получиш заветния паспорт за британски гражданин...

https://www.gov.uk/becoming-a-british-citizen

преди 4 часа, capnemo написа:

В Англия няма гражданство, има поданство :)

Има гражданство, а че тези граждани са поданици на кралицата , то е по дефолт и исторически причини ... Например австралийците нямат британско гражданство, но като част от британската общност в света са поданици на  Английската кралица, поне де юре ако не и де факто... канадците също и так дале... 

" Elizabeth II (Elizabeth Alexandra Mary; born 21 April 1926[a]) is, and has been since her accession in 1952, Queen of the United Kingdom, Canada, Australia, and New Zealand "

She is also Queen of 12 countries that have become independent since her accession: Jamaica, Barbados, the Bahamas, Grenada, Papua New Guinea, Solomon Islands, Tuvalu, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Belize, Antigua and Barbuda, and Saint Kitts and Nevis.

А в спортните игри вътрешни за британската общност, участват също така Индия и Пакистан, въпреки че вече дори не са част официално дори от тази общност, а само бивши колонии ... Което лично за мен беше доста интересно, да гледам как пакистанци викат за  пакистанския а някои и за индийския отбор по крикет при едни такива игри :D 

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/1/2014 at 20:14, algor написа:

Поредната изцепка на другарите от Вести...

Наемния работник няма право да избира, защото работодателя директно му прави удръжките още преди да му преведе заплатата.

Я да се пробва някой наемен работник да се резне на работодателя си "Ей, алоу, плащай ми пълната заплата без удръжки, защото аз ще си плащам данъците в България".

Такъв шут в гъзъ ще получи бачкатора, че няма да може да си седне на Д-то поне месец.

Когато български работодател те командирова из Европата той ти плаща заплатата в бг и данъци и здравни осигуровки по нашенски.
А български работодател може да е просто посредническа фирма за наемане за временна работа. На по 6 месеца ги пишат договорите. Значи договора го сключваш с българския посредник, той ти е работодател, пък той те командирова на мъгливия остров.
На теория всичко е розово, но на практика е дива експлоатация.
Този който знае език си търси работа направо там, може и от разстояние, може и на място. 
Друга форма на експлоатация за незнаещите езика е, че не ги назначават, ами ги карат да се регистрират като еднолични търговци и после работят като подизпълнители. 
Едни такиви румънци ми правиха едно стълбище от бетон към гаража за 2 пъти по-евтино от белгийците, за същата работа. Шефа им румънец знае френски, ама различните бачкатори само румънски знаят. А ги пробвах на френски, английски, италиански, руски ... нищо не говорят. Еми колкото им плати шефа им, толкова. Бачкат по 12 часа на ден и събота също ги води по строежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2015 г. at 23:03, dimadoctor написа:

Само едно уточнение.....Merseyside не е град, а област, която включва и Ливърпул. От условието ти остава впечатлението, че желаните "градове" съвпадат с най-известните фурболни отбори от Premiership....

А животът е както си го направиш. Имаш ли добра работа- нямаш проблеми. Шансовете за добра работа се повишават значително при добро ниво на езика и добро образование.

Наистина са свързани с отборите но не отборите ме интересува а това което съм ПОПИТЪЛ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20/5/2015 at 22:03, dimadoctor написа:

А животът е както си го направиш. Имаш ли добра работа- нямаш проблеми.

Абе не е баш така.
Ако иска само да поработи живеейки в една стая и спестявайки пари, с цел триумфално завръщане и започване на бизнес с английските мъни, тогава може и да става.
Но, ако иска да остане там, еми не знам как ще му се случи това чудо да може къща да си купи в Лондон например. В Париж е същата лудост с цените на къщите, работиш, работиш ама къща все нямаш.
Ако си англичанин и жена ти е англичанка, по някое време може наследство да изкочи и тогава да продадете миниатюрното лондонско апартаментче и наследството и да се уредите с колибка с градинка. Ама от българско наследство парите въобще не помагат за къща в Лондон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Еленко Борисов написа:

Наистина са свързани с отборите но не отборите ме интересува а това което съм ПОПИТЪЛ! :)

...вероятно имаш предвид "попитАл"...Погледни пак какво написах относно добро образование и добро ниво на езика. Ако нямаш и двете- тогава може и да живееш в една стая с няколко души, както е описал колегата по-горе.

преди 14 часа, Белгиеца написа:

Абе не е баш така.
Ако иска само да поработи живеейки в една стая и спестявайки пари, с цел триумфално завръщане и започване на бизнес с английските мъни, тогава може и да става.
Но, ако иска да остане там, еми не знам как ще му се случи това чудо да може къща да си купи в Лондон например. В Париж е същата лудост с цените на къщите, работиш, работиш ама къща все нямаш.
Ако си англичанин и жена ти е англичанка, по някое време може наследство да изкочи и тогава да продадете миниатюрното лондонско апартаментче и наследството и да се уредите с колибка с градинка. Ама от българско наследство парите въобще не помагат за къща в Лондон.

Добрият живот не означава непременно къща в Лондон или Париж, много хора живеят в предградията или пък избират апартамент, всичко е според личните предпочитания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето разбиране за добър живот е да си има собствен двор и входът към жилището му да си е само негов и да няма негри над главата му да му тропат и пускат африканска музика.
Това апартаментите са за които нямат пари за къща.
Специално в Лондон ще види голям зор да си купи и поне 95 кв метра стар апартамент в нормален квартал, в който да не се чувства като чели е в Индия или Пакистан.
За апартамент се плащат разходи за управител, асансьор, чистачка, разни общи застраховки и като се съберат на общо събрание съсобствениците и гласуват ремонт на фасадата, гледай само как ще плаща, баш когато няма пари. А такъв филм да не иска да плати, просто няма да има.
Ще трябва да ги търпи разни големи псета да му се мотат из краката в асансьора и ще трябва да се прави на очарован от доброто и умно куче на англичанина, иначе няма да му говори повече оня. А ако иска и гараж, еми става още по-сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...