Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

О, ако поне се опитваш да говориш езика навсякъде те третират положително. Даже с моите три изречения и стотина думи на немски бях ОК когато бях командировка в Германия :)

П.П. Има и други фенове на хъскитата

Да,точно по това се обърках.Видях късно,но явно капитанът вижда всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Англия последните няколко години, положението е доста зле. Работа се намира трудно, а заплащането е паднало или си стои на едно ниво, докато цените са се вдигнали значително. Може да се живее мизерно натъпкан в една къща или апартамент с други съквартиранти и да се пести по нещо или да си вземеш самостоятелна квартира и да фалираш, защото няма да може да я плащаш ако не работиш на няколко работи или не си високо заплатен, което е голяма рядкост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че не можеш да живееш самостоятелно стига да знаеш къде да търсиш. Не правете грешката да тръгвате неинформирани, а още по глупаво е да си търсиш работа след като пристигнеш, ако няма при кого да останеш. Англичаните са едни от най - възпитаните хора в Европа. Отношението на гражданите е едно, на държавата съвсем друго. Защо да съдим цял народ по това какви са политиците и какви решения взимат. Пожелавам на всички да намерят в Обединеното кралство това, което не са намерили в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак си не ми се вързва Англичаните да са едни от най-възпитаните хора. Типичния англичанин е нагъл, невъзпитан, мега мързелив, обожава да се налива с бира и едвам да излиза от кръчмата. Типичните англичани в администрацията са едни от най-слабо информираните хора - само ще ви кажа, че те спориха с мен, че България не е в Евросъюза. Ако трябва да се говори за едни от най-възпитаните и пекани хора, това определено са Шотландците. Така че, който желае добро отношение и харабия местни хора, да се насочва към Шотландия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че не можеш да живееш самостоятелно стига да знаеш къде да търсиш.

Ако човек трудно си плаща най евтиния вариант на пребиваване, съжителството с други като него, с какво би му помогнала добрата информираност, че някъде има жилище, което не може да си позволи. Говорим за средностатистическия емигрант в Англия. Предното ми мнение е специално за Лондон, където наемите са значително по скъпи, но за сметка на това има и повече възможности за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различните хора попадат в различни ситуации. Докато бях в Англия се запознах с доста хора и всички се държаха напълно нормално с мен. Лошо отношение имаха само моите работодатели, които бяха нигерийци. Може да се каже, че бях средностатистически емигрант, но си намерих самостоятелна квартира. Доста малка, но много поддържана и удобна. Но наистина за всеки е различно. Аз с удоволствие се връщам там съвсем скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждах форума, но така и не открих тема за българите живеещи в Англия.

Аз живея в Англия от 2 год. Има ли и други сънародници?

Има много българи в Англия. Виж къде са в подписа ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са според вас българите в Англия? Имам мнение,че са доста ниско образовани и с никса обща култура,маниери... Има изключения,не визирам никого от форума :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякакви. Контраста е огромен, но предимно е пълно със строители, чистачки и студенти. Според мен Лондон е станал втория по големина (на българско население) град, след София разбира се. Интересното е, че досега съм срещнал много малко софиянци - сякаш тези които не успяват да се уредят в столицата директно бягат навън. Иначе типично по български сме пълни с предразсъдъци, показност и завист, и живеем оплетени в интриги като по мексиканските сапунки. Трагичното е, че много от нас пестят пари и живеят в мизерия цяла година - за да може да се приберат на почивка за две седмици лятото, и да се омажат по барове и заведения, демонстрирайки колко много са попили от западната цивилизация. Какво точно попиваме обаче не знам, след като сме готови дори за жълти стотинки по цял ден да събираме л****а на англичаните, само и само да не се връщаме в родината посрамени, че сме се провалили. А, тези които са успели или на които късметът им се е усмихнал - гледат да се дистанцират от сънародниците си (или да ги мачкат ако са на ръководни позиции), сякаш ги е срам че са българи... П.П. Разбира се има и много изключения - предимно студентите и по-младите, които все-още вирят глава и купонясват като за последно :)

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си.Винаги е по добре да събираме ла**ата на нашенските посерковци.Пък и квартирите тук са по евтини - кажи речи цяла заплата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми се иска да ви разкажа аз какво видях и преживях тук в Лондон за последните 3 години и полвина ,но все не ми остава време.

Разбира се имах и има все още хубави и лоши моменти,но,такъв е живота.

Аз тук много често ходя по концерти и много харесвам да слушам стилове,като готик рок,пънк,дарк уейв и разбира се индъстръл музика,но напоследък много ми харесва и така нареченият не толкова известен стил в музилано отношене дарк кабаретен стил. За хората,които не знаят за какво става въпрос да чуят The Dresden Dolls и по-точно Amanda F...ing Palmer.

Работя все още в строителството ...тежко е,но не се отказвам да преследвам целите си тук в Лондон,макар и да ми е на моменти трудно и кофти.

P.S. Ето и малко,мои сними тук направени в Лондон по време на концертите на които съм ходил през изминалата 2010 и сегашната 2011 година.

Не смятам и няма намерение да живея,като гастербайтер или очелник... не това няма да го допусна с мен да се случи.

Живота е кратък и тук и сега аз се чуствам свободен не ми пука,кой какво мисли и какво смята да прави... по-важното е,че на мен така ми харесва.

It's me

Както и да е опитвам се да си сложа няколко,мои снимки тук,но така или иначе не ми се получава.

Ще трябва да опитам с някаква програма да ги орежа за да се сложат тук.

Sorry,about that ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, тези които са успели или на които късметът им се е усмихнал - гледат да се дистанцират от сънародниците си (или да ги мачкат ако са на ръководни позиции), сякаш ги е срам че са българи...

Ако бях в Лондон, щях да постъпвам точно така.

Нямаше да ми трябват никакви българи, които са нямали да искат да са ми приятели ако сме си в София, а в чужбина ще ми лицемерничат че съм им бил много мил и драг, та ако може покрай мен да се уредят нещо.

Вече ми се е случвало да ме търсят за услуги българи от чужбина, само че на никой не му се е уредил въпроса. То е ясно като бял ден, лицемерниченето на хора с които нямаме почти нищо общо като идеи, характер, вкусове, навици и др.

Аз лично намирам че българите в чужбина се изживяват прекалено точно като българи. Въобразяват си че ще ми станат автоматично симпатични, само защото и те са българи като мен. Освен това са много критични към местните коренни жители, все те били нещо неуред ( то си е и вярно донякъде). Ама интеграция в чуждо общество така не се прави.

Редактирано от Мес (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз лично тук съм помогнал на няколко човека българи разбира се за да си намерят квартира или това,че са си сменили адреса на местоживеене и заедно сме ходили до банката за да уведомин длъжностните лица.

Ок хора сме трябва да си помагаме (особено в чужда държава),но по-тъжното е,че след време това те не го оценяват и се държът толкова просташки и нахално,че ти си им длъжен за всичко,дори и за лошите моменти от живота,които всеки един от нас има.

Не ги съдя и не ги упреквам...знам на всеки един от нас е трудно независимо дали си в България или в друга държава,но най-кофти е това,че повечето,които са тук в Лондон,като мен плюят по англичаните наричай ги ги тъпанари,шибани копелета,лайнари или най-често изпозваната приказа е ТЪПАТА АНГЛИЯ ТОВА,ТЪПАТА АНГЛИЯ ОНОВА,но...!!!

Когато аз лично запитам някои от нашите тук сънародници с въпроса: "Добре де човече не ти харесва тук в Ангиля,ами тогава си купи еднопосочен самолетен билет за България и там се опитай нещо да направиш по-полезно за себе си и твоят живот.

ЕТО И ПОСЛЕДВАЛИЯТ ОТГОВР,КОЙТО АЗ НАЙ-ЧЕСТО СЪМ ПОЛУЧАВАЛ !

"Аре бегай от тука ве ти ли ше ми каеш къде ше ходим.Аре стани ми се мани от глава,че не моем да те глеаме".

А ето и още нещо,което чух от някои наши сънародници тук в Лондон.

-Я ТИ КАЖУМ,ЧЕ НЕ МОА ДА ПРИЕМА ТУКА ТОЗИ НАЧИН НА ЖИВОТ У ТАЯ АНГЛИЯТА,ПОНЕ СЕГА ИДЕ НОВА ГОДИНА,ТА ШЕ СИ БЕГУВАМ ПОНЕ ЗА МАЛКО ПРИ НАШИТЕ,ПА СЛЕД КОЛЕДА ПАК ШЕ СЪМ ТУКА .

Разбира се това си е тяхно изконно право,защото всеки има право на собствено лично мнение,пък и нали все пак живеем в 21-век,така,че всеки има право на избор,относно правото на живот или работа.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох тук доста от менията на повечето съфорумци... не искам да коментирам нищо и нямам токова намерение.

Лично за себе си не съм успял, и не съм с някакви огромни амбиции или нещо подобно... да имам си своите мечти,които следвам и се нядявам да се осъществят един ден независимо,че съм вече на 35 години.Разбира се това зависи единствено и само от мен.

Ето и малко,мои снимки направени по време на концертите,които посетих през изминалата 2010 и сегашната 2011 год;

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

P.S. Знам,че тези мои снимки не са за този форум,но аз тук така си живея не ми пука от никой и от нищо, пък и нали е все пак си е Англия, то трябва и без друго да си наваксам пропуснатото от BG .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,знам че сигурно тази тема е обсъждана тук стотици пъти но се нуждая от помощ и се надявам някой да може да ми помогне!!!Аз съм в Англия от 2 месеца и досега ходих и тичах да си изкарвам документи.Направих си банкова сметка и вече имам NIN,исках да разбера дали и какво мога да работя само с това докато ми излезе работната карта?Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да кандидатстваш за работа из офиси и ресторанти (то зависи с какво искаш да се занимаваш, де). Ако те допуснат до интервю и те питат за картата (BR), казваш, че още я чакаш. Мениджъра, ако те хареса, ще се обади в офиса и ще ги изюрка да ти изкарат документа веднага и да ти го пратят до 10 работни дни. Над 15-20 души в последно време направиха така и варианта работи. Интересно, обаче, как си изкарал NIN без BR? То за застраховките ти трябва и работна виза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото чета можело, първо NIN а после чак BR1 ... важало за SE :)

Здравейте,знам че сигурно тази тема е обсъждана тук стотици пъти но се нуждая от помощ и се надявам някой да може да ми помогне!!!Аз съм в Англия от 2 месеца и досега ходих и тичах да си изкарвам документи.Направих си банкова сметка и вече имам NIN,исках да разбера дали и какво мога да работя само с това докато ми излезе работната карта?Благодаря ви предварително!

Погледни в сайта на Бг хелп... можеш да работиш докато ти излязат документите ..има и линкове към професиите или работните сфери които могат да се упражняват от SE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворено писмо от един емигрант в Лондон

Публикувано изображение

Отворено писмо
До Росен Плевнелиев, Президент на Република България
До Бойко Борисов, министър-председател
До Николай Младенов,  министър на външните работи

До българските медии

Уважаеми г-н Президент,
Г-н Борисов,
Г-н Младенов,

Казвам се Димитър Димитров и от 3 години работя и живея в Лондон, Великобритания.
От почти година отношението на английските власти към българските емигранти е изключително негативно. Това рефлектира и върху отношението на обикновените хора в Англия към нас.

Г-н Президент,
Аз мога да разбера тяхното отношение. Защото те не правят разлика между честен български работник и просяк или крадец от ромски произход.

Но аз не разбирам отношението на България към този проблем. По-точно липсата на такова.

Ние сме третирани като най-долна класа хора. Защото такива сред нас наистина има. Но повечето от емигрантите сме отишли на Острова, защото тук, в България, няма място и работа за нас.

Аз работя в Лондон, но повечето ми пари идват в България. За да помогна на баща си да си оправи покрива. За да помогна на семейството си да живее нормално и да не изпитва лишения. За да мога и аз за месец поне да прекарам време с близките си, доставяйки си елементарни удоволствия.

И затова си мисля, че е крайно време България да се намеси. Да се намесите Вие, г-н Президент, г-н Премиер и г-н Външен министър. Защото посолството ни в Лондон е не просто „Мисия Лондон”. То е “Mission impossible”.

Отзовете мисията си в Лондон. Те са там, за да помагат на българите. А в най-добрия случай те не пречат. Но не защото правят нещо както трябва, а защото ги няма никакви.

Защо България позволява да насочват негативни кампании към нейните граждани, както пише в-к „Гардиън”?

Защо България позволява да наричат гражданите й „мърляви сънливци”, по думите на общинския съветник Ники Айкън. „Уестминстър е готов да плати хиляди паундове за вагони, с които да изпрати мърлявите сънливци от България и Румъния обратно вкъщи и да прочисти техните импровизирани лагери”, казва въпросният лондонски управник.

Защо позволявате тази дискриминация?

Аз съм европейски гражданин, както хилядите ми сънародници тук. И очаквам държавата, от която все още не съм се отказал и в която харча повечето си пари, да ме защити.

Но от Ваша страна – ни вопъл, ни стон.

Аз не се чувствам добре в Лондон. Но в британската столица аз не съм безработен. Или пък ниско платен. От друга страна – аз работя повече от всеки поданик на Нейно Величество. И знам, че така съм ценен и за Великобритания, където плащам данъци и осигуровки, и за България, където харча спечеленото.

Очаквам Вие, г-н Плевнелиев, да направите нещо за нашия имидж на Острова.

Очаквам Вие, г-н Младенов, да направите визита заради проблема. Макар и маскирана зад дипломатическа среща по друг повод.

Очаквам Вие, г-н Борисов,  да покажете на Вашия колега Камерън истинското лице на България.

Крайно време е да направите нещо.

Защото съвсем скоро ще дойде моментът, в който англичанин, щом чуе, че си българин, ще те заплюе на улицата.

С уважение и в очакване,
Димитър Димитров, на 35 години, от Варна и Лондон

dariknews.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адски тъпо и нескопосано писмо на този уж Димитър Димитров, чиито текст е сътворен от някой, търсещ евтина сензация и популяризиране на собствената му страница във ФБ...

Но ако все пак държи на отговор, нека ми се обади и аз или някой друг от семейството ми ще му отговорим защо написаното от "него" не е нищо повече от евтин популизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички запознати с английската култура и битие да гледат сериала "Little Britain" :D 

Смял съм се със сълзи на толкова много истина, няма кой да им го каже по-добре :D Винаги е бил много як хуморът, когато "американци" и "англичани" се "ядат" за езика или традициите. "Онзи господин", който описваше ситуацията в България, дали е негова работа или не, беше прав донякъде, но трябва да му се отговори с този сериал  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адски тъпо и нескопосано писмо на този уж Димитър Димитров, чиито текст е сътворен от някой, търсещ евтина сензация и популяризиране на собствената му страница във ФБ...

Но ако все пак държи на отговор, нека ми се обади и аз или някой друг от семейството ми ще му отговорим защо написаното от "него" не е нищо повече от евтин популизъм.

http://novanews.bg/news/view/2013/01/28/43521/%D1%81-%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/

http://www.vestnikataka.bg/2013/02/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80/

Твоето е евтин популизъм. Ти кой си, че ще отговаряш вместо решенията на тяхното правителство?

Или просто искаш да разберем, че си ходил в Англия понеже си голямата работа?

Няма нужда.Аз живея там ...................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Българите и румънците на Острова без безплатен лекар и общински жилища

В понеделник премиерът на Великобритания Дейвид Камерън ще използва речта си, за да обяви, че правителството трябва да предприеме нови твърди мерки, тъй като страната се е превърнала в „лесна плячка" за имигрантите по време на управлението на лейбъристите, коментира „Дейли телеграф".

Имигрантите ще бъдат принуждавани да плащат при посещение при личен лекар и няма да могат да получават общински жилища до 5 години след установяването си във Великобритания, съобщава „Дейли мейл".

Премиерът възнамерява да въведе законите по двата въпроса в следващите няколко месеца въпреки вероятността за силна опозиция от страна на лейбъристите.

Мерките са обмислени така, че да спрат наплива от българи и румънци, когато следващата година двете нации получат пълни права за работа в ЕС.

По този въпрос високопоставен източник заяви: „Премиерът иска имиграционната система да подкрепя хора, които работят усърдно и живеят според правилата. Той е решен да сложи край на положението, при което хората могат да идват във Великобритания и да се възползват от социалната система и обществените услуги, без влагат нищо в тях".

Според новите правила при отпускането на общинско жилище кандидатите ще трябва да преминат тестове за пребиваване. Само тези, които са живели в дадената община за период от 2 до 5 години, ще бъдат включени в листата на чакащите.

В събота групи за оказване на натиск предупредиха, че изявлението ще разпали „антиимиграционен" дебат, който ще увеличи враждебността към имигрантите, които вече живеят в страната.

dariknews.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те да махнат ограниченията за работа, пък лично на мен изобщо не са ми притрябвали безплатните им жилища и  лекар.... нито съм поляк, нито съм им гражданин второ поколение от незнам коя си забутана тяхна бивша колония...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф, нека си говорят каквото искат по медиите. Англия знае, че българите, румънците и поляците им поддържаме селското стопанство! Работим черната работа, нужни сме им :) Спокойно за нас ще има винаги работа и подслон. :)

По този въпрос високопоставен източник заяви: „Премиерът иска имиграционната система да подкрепя хора, които работят усърдно и живеят според правилата. Той е решен да сложи край на положението, при което хората могат да идват във Великобритания и да се възползват от социалната система и обществените услуги, без влагат нищо в тях".

Дрън, дрън та пляс. Колко труд и пот се влага в тая държава от нас.... Врели некипели. Била съм там...ако знаете какво отношение имат към когато им кажа, че ще работя допълнително за минимално заплащане... като писано яйце ме гледат. :) 
Не знам срещу какво се бунтуват англичаните, ама ако направят грешката да сложат някви граници за работа там...до 10 години аграрният сектор ще замре. И ще им се наложи да работят за 6,21 паунда на час.... А това няма как да стане..

Имигрантите ще бъдат принуждавани да плащат при посещение при личен лекар и няма да могат да получават общински жилища до 5 години след установяването си във Великобритания, съобщава „Дейли мейл".

Притрябвало ми е безплатно...знаете ли с какво лекуват в една от болниците там ? С парацетамол. 

Една моя позната получи нещо като пареза на крака там...отиде и й казаха да си пие парацетамола, и някви по-силни болкоуспокояващи, които не помня как се казваха. Nice,a?

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...