Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peppinka

Филмите и книгите

Препоръчан отговор

Някой гледал ли е "Loving Evangeline" по книгата на Линда Хауърд "Да спиш с врага"? Тъй като съм чела книгата и я харесвам зиключително много, страшно се зарадвах, като видях, че има филма. Но в резюмето на филма пише следното:

Две несполуки сполетяват Робърт Кенън – брат му бива убит, а проектът, върху който е работил попада в ръцете на конкуренти. За нещастие, брат му може да е отговорен за това. Кенън обаче, не приема нищо за чиста монета. Решава да проведе собствено разследване и открива, че нищо не е както изглежда, в това число и Еви Шоу. Докато не разреши престъплението, тя е виновна до доказване на противното... Но тя е жената, в която неусетно се влюбва.

Самоче, в книгата главния няма никакъв брат. Той има сестра, която е главната героиня в "Търси се съпруга" и си е напълно жива. Отделно всичко се върти около един откраднат софтуер не проект. Та въпроса ми е филма има ли въобще нещо общо с книгата, или само имената на главните са същите?

Днес си дръпнах за гледкане "Да обичаш Еванджелин", само като видях че е по роман на Линда Хауърд и му се метнах с огромно настървение. Ели, благодаря че сте го качили :*

Самия филм няма нищо общо с книгата, като изключим имената на главните герои и дейностите, с които се занимават, а това си е направо жалко (поне за мен, защото страшно много харесвам "Да спиш с врага"). Актрисата, която играеше Еви ми допадна, но мъжа избран за ролята на Робърт, за него имам питане - от къде по дяволите го изкопаха ( не бъркам глагола), спокойно можеше да й бъде минимум баща на главната. Но това е най-малкия проблем - нито сюжета, нито историята, любовта - нищо не ми допадна, едвам го изтърпях до края. Представям си, ако не бях чела първо книгата - щях да съм тотално отвратена и дори да не я погледна.

Гадуст, първо пиша после чета, ех много ме е яд, мнооого, няма да го гледам. И наистина на корицата главния изглежда доста дърт ама си казах, може да не е чак толкоз. КНигата е прекрасна, Робърт е страхотен герой и е на 30 и няколко години, а оня е поне на 60 :( Как може авторката да позволи така да й омажат книгата ;)

А този филм по книгата на Джейн Ан Кренц "The Waiting Game" хубав ли е? Има ли нещо общо с книгата "Игра на съдбата"? И нея я харесвам и като гледам по постера, поне главния не е пенсионер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Patricia Cornwell

At Risk & The Front

Супер. Не знаех за тях. Ще кача след малко и двата в тракера, обаче както може да се очаква, все още не са преведени. Желаещи да се заемат със субтитрите им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уха Патриша. Това ша са гледа. Може даже опитам навия некой преведе субовете, ама нищо не обещавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия го качих.

Фронт/ На предната линия

Субтитри: английски няма. Френски, гръцки, испански, норвежки, фински, шведски, полски... но не и английски. Поне аз не намирам по разните сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И втория е готов.

В опасност/ В риск

Ситуацията със субтитрите е почти същата като при горния. Все пак, ако някой смята, че може да преведе от някой от дадените езици. ще съм благодарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И втория е готов.

В опасност

Ситуацията със субтитрите е почти същата като при горния. Все пак, ако някой смята, че може да преведе от някой от дадените езици. ще съм благодарна.

"В риск" го дават често по Дива универсал.Снощи и днес на обяд също го даваха.

Излъчват и други филми по книгите й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"В риск" го дават често по Дива универсал.Снощи и днес на обяд също го даваха.

Излъчват и други филми по книгите й.

Филмографията й се състои от 3 филма. Двата вече съм ги качила, без субтитри. Единия са го давали днес по дива, другия ще го дават следващата петък/събота. Ако някой има време /и канала/ да ги гледа, може да се направят субтитрите. А пък ако някой ги и запише... още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тези дни загледах два сериала, които мернах в ескейпа. Не са по книги, но изгледах излезлите серии и понеже доста ми харесаха, реших да пиша и д аго похваля.

Първият е "Отмъщение"

Интересен и то много - главната е Емили, която се завръща в Хамптън след много години, за да отмъсти за баща си, който е бил предаден и вкаран в затвора за престъпление, което не е извършил от най-близките си. И сега Емили се завръща, за да ги унищожи и от първите пет епизода мога да кажа, че се справя доста добре. Адски безкрупулна е, дори сериала започва с реплика "това не е история за прошка, а за отмъщение", обаче гаднярите си го заслужават. Освен нови жертви във всяка следваща серия се появяват все нови и нови въпроси, свързани с разигралата се преди години драма и на мен ми става все по-интересно! Много се радвам, че загледах сериалчето, не съм го правила от години и сигурно, ако не беше постера му пак нямаше да обърна внимание. Към сюжета нямам забележки, много ми е интересно как ще се развие историята и дали ще има някакви сблъсъци на емоционално ниво между ценности и жаждата за отмъщение на Емили.

Но като цяло каста не ме кефи, ама хич, изключвам актрисите, които изпълняват ролите на Емили и Виктория, останалите поне според мен са под пълна критика. А за мъжките роли от по-старото поколение - все едно са избрали само един да ги играе, абсолютно еднакви са ми...това е може би единственото, което мога да изтъкна като недостатък, поне на този етап.

Другият сериал, който загледах е "Тайният кръг"

Изобщо не знам, защо го започнах, четох коментари, че който харесва "Дневниците на вампира" и този ще му допадне, е аз с дневнизите се отказах още на първата серия. Тук серия номер 1 ми се стори тъпа и бозава, прекалено объркана. Ама от нямане какво да правя изгледах и втората, напълно достатъчно, за да понавляза в историята и си промених мнението. Интересен и това, което в първите два епизода ми изглеждаше като тинейджърска боза доби малко по-сериозен вид след това. Факт става дума за паранормална история, вещерство, демони, зли сили и прочие, но всичко е представено в доста зловещ вид.

Има нещо обаче, което адски ме изнервя, това че героите са 17 годишни, дори не искам да го коментирам, защото ще се ядосам, направо е жалко че няма нищо подобно, в което героите да са малко по-възрастни. Даже не мога да си харесах мъжки екземпляр от целия каст, те са си хлапета. Но пък като цяло добре играят, има места обаче, например където изричат някакви общи заклинания, там малкщо изглеждат смешно, но се търпи. И като казах заклинания, всъщност това ме привлече най-силно, като в Хари Потър, ама без пръчките :D

Интересни са и двете сериалчета, но дано не подведа някой, защото моите кино и телевизионни вкусове са доста съмнителни.

И да не забравя, благодаря на хората, които ги качват :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете, "Тайният кръг" си е по книга, само че у нас още не е издавана. Предстои от Ибис. Авторката е Лиса Дж. Смит /дневниците/, затова толкова сравняват двата сериала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз снощи гледах новата версия на "Тримата мускетари" и съм просто меко казано възхитена и очарована. Филма беше адски добре направен, изключително забавен, а самия сюжет хем се доближаваше донякъде до предната версия, което на мен лично ми допадна, хем определено имаше едни нововъведения. Точно при тях, момчетата от Холивуд леко бяха прекрачили границите на фантастиката, обаче беше по-скоро забавно, отколкото дразнещо. За актьорите, които изпълняваха главните роли - не ги знам по имена, бяха ми познати от тук - от там, но мисля се справиха супер. Атос, един такъв сериозен и невярващ, Портос - плямпало, Д`артанян - с малко женствена физиономия, обаче много добре се справяше с рапирата, а Арамис - о колко много ми хареса, страхотен беше, а Петя е влюбена! Имаше супер забавни моменти, много се смях, имаше много бой, ама направо удоволствие за гледане, толкова добре действаха със сабите, а костюмите - за женските честно казано не им обърнах внимание, но мускетарите бяха адски стилни. Препоръчвам филма на всички почитателки на историческите романи, не пропускайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо и аз го гледах и вече се превърна в новия ми любим филм. Актьори, ефекти, сюжет, дори и 3д-то ми хареса. Нямам търпение да го пуснат в нета с хубаво качество и да го гледам пак. А това, което най-много ми хареса беше Арамис, така че, Пете, стягай се, че тръгвам на война за него :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо и аз го гледах и вече се превърна в новия ми любим филм. Актьори, ефекти, сюжет, дори и 3д-то ми хареса. Нямам търпение да го пуснат в нета с хубаво качество и да го гледам пак. А това, което най-много ми хареса беше Арамис, така че, Пете, стягай се, че тръгвам на война за него :D :D :tongue2:

Аааааа, що си траеш като си гледала, първа си го заплюх, тъй че долу лапите :)

Шегата настрана, много се радвам, че и на теб ти е харесал, защото обикновено се притеснявам да препоръчвам филми, аз просто харесвам такива които критиците определят като боза и не се имам за капацитетно мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръжте си го Арамис, обаче филма си го биваше. С Ети даже като го обсъждахме и двете независимо една от друга направихме паралел с филма за Шерлок Холмс, нещо в ефектите, в сарказма, в комичните моменти в зрелищните сцени, абе има нещо. Иначе аз най се накефих на Кристоф Валц, още от Гадните копилета съм си го харесала, тук изигра един незабравим Ришельо. А що се отнася до Орландо, по прическа през цялото време ми приличаше на Евгени Минчев, ако има кастинг за паркетен лъв, не знам кой от двамата ще спечели, но най-вероятно е краля да ги измести. Голям смешник. Та не знам разбра ли ми се нещо от поста, ама филма е много забавен и излизаш ухилен и разтоварен от киното, става да се гледа и още един два пъти след известно време. п.п. Пете и аз съм фен на Кръга, особено откакто се появиха лошите момчета, в началото беше малко бозян. Ако изтика човек първите 1-2-3 серии, след това е ок. Начи няма шанс да стигне Дневниците, най-малкото заради кастинга, ама въпреки това не е лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръжте си го Арамис, обаче филма си го биваше. С Ети даже като го обсъждахме и двете независимо една от друга направихме паралел с филма за Шерлок Холмс, нещо в ефектите, в сарказма, в комичните моменти в зрелищните сцени, абе има нещо. Иначе аз най се накефих на Кристоф Валц, още от Гадните копилета съм си го харесала, тук изигра един незабравим Ришельо.

А що се отнася до Орландо, по прическа през цялото време ми приличаше на Евгени Минчев, ако има кастинг за паркетен лъв, не знам кой от двамата ще спечели, но най-вероятно е краля да ги измести. Голям смешник.

Та не знам разбра ли ми се нещо от поста, ама филма е много забавен и излизаш ухилен и разтоварен от киното, става да се гледа и още един два пъти след известно време.

п.п. Пете и аз съм фен на Кръга, особено откакто се появиха лошите момчета, в началото беше малко бозян. Ако изтика човек първите 1-2-3 серии, след това е ок. Начи няма шанс да стигне Дневниците, най-малкото заради кастинга, ама въпреки това не е лош.

О Орландо, определено беше неочаквана за мен изненада, мислех че ще играе един от мускетарите и малко ми е криво, че в случая е злодея, защото и него адски си го харесвам. Но пък си на 100% права за прическата му, покъртителна :cool:

Относно "Тайния кръг", гледам си го редовно и с нетърпение чакам следващата серия. Само се чудя за един герои от къде го изкопаха - брата на този, който почина (съжалявам, ама не мога да им запомня имената), та тоя ми е толкова противен, мазен и гнусен, че ако сега се извърти сюжета и се окаже добър герой, който ще трябва да го гледам до края, просто ще се гръмна!

И за финал да благодаря на Ели, че ме зариби по още едно сериалче - "Имало едно време", много ми е интересно и пак едно такова заплетено! Супер е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг сериал, който лично на мен ми харесва повече от "Имало едно време" е "Грим"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питайте ме мене аз колко сериала гледам.Някой по книга други не :ph34r: като се почне с "Дневниците на вампира" и "Тайния кръг" много са добри и Пете за тоя дет викаш ти май Джейк се казваше ама не съм сигурна и мен не ме кефи .Не че брат му ми харесваше де.И Адам не е кой знае какво .Абе само жените май са готини в сериала :wors: Здрач съм гледала и чела книгите и книгите са много по хубави естествено.Изгледах "Игра на тронове " и мисля да почвам да чета книгите щот ми се струва че ще се запозная много по добре с героите и съм сигурна че има и пропуснати сцени и не само това.Дукесата съм гледала,за кралица Елизабет намерих нови филми които страшно ми харесаха а не като онзи дет го пускаха по Холмарк.за сестрите Болейн също съм гледала :ohmy: и още много други ....! оффф сега седа си търся нещо да гледам където да ми е интересно и да е историческо ама нищо не намирам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зачетох се в коментарите ви и да похваля и аз моя любим серял " Supernatural" предполагам че някой от вас са го чували и определено го препоръчвам , не е по книга , но историятя е много интересна , действието се реазвива много бързо .Разказва за историята на двама братя и тахната борба със свръхестествените същества , има всичко демони , вещици , божества и общо взето всичко за каквото се сетиш , но да предопредя още от сега няма любовни история като е в "Дневниците на вампира" , и двамата братя са големи хубавци и си заслужават гледането !!!! :ph34r: :ph34r: :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зачетох се в коментарите ви и да похваля и аз моя любим серял " Supernatural" предполагам че някой от вас са го чували и определено го препоръчвам , не е по книга , но историятя е много интересна , действието се реазвива много бързо .Разказва за историята на двама братя и тахната борба със свръхестествените същества , има всичко демони , вещици , божества и общо взето всичко за каквото се сетиш , но да предопредя още от сега няма любовни история като е в "Дневниците на вампира" , и двамата братя са големи хубавци и си заслужават гледането !!!! :bedtime2::clown::)

Подкрепям за сериала, уникален, може да те покъса от смях и да те сграбчи за сърцето само минути по-късно. В началото едва на трети сезон съм, та имам да наваксвам, но определено се нареди сред любимите ми. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм го изпердашила целия одавна и сега си го чакам всяка събота да излезе и да го гледам :) харесвам си Дийн най много .голям сладур е :huh: Гледам също и "Експериментът" и естествено "От Местопрестаплението:Маями" с моя Хорейшио :) и на него съм голяма фенка хихихи и гледам тука за два сериала сте писали за "Имало едно време " и "Грим" и мисля да си ги дръпна да ги гледам може да ми харесат .И "Шепот от отвъдното " беше хубаво сериалче ама свърши.Много ми харесваше Мелинда и мъжа й -много се обичаха ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ка ще го делим тоя Дийн , голям хубавец е :) ... Имало едно време ми харесва ,много обичам приказките на Братя Грим и Снежанка ми е една от любимите :ph34r: .. А Грим не знам нещо не ме грабна , мое лично мнение , ако харесвате фантастики препоръчвам Тerra Nova . Да си споделя мнението и по един филм '" Конан Варварина " последната версия не бих казала че е страхотен ,но Конан е супер ..... този Джейсън Момоа направо ми спира дъха леле мъж и половина :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв мъж и половина бе...мале бих казала трима мъже и половина ххахаха аз по едно време взех да се чудя филма ли да гледам него ли да гледам :ph34r:))) получавах сърцебиене от тоя Джейсън Момоа .Иначе за Дийн не бери грижа ...едната половина за теб другата за мен хихихи Аз гледах вчера "Имало едно време" и "Грим" не са като "Свръхестествено" и "Дневниците" ама ми харесаха ...все пак нещо различно.И повече ми хареса "Грим" особено първата серия докатоо загрея за какво става на въпрос хахаха като тръгна онази да тича в гората с червения суътчър и си викам че ей сега ще изкочи вълка и песента беше трепач :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже нещо за романите/новелите на Ута Данела? Май не е издавана на български. Напоследък в тракера се качват записи на филми, тв рипове, по нейни книги. Чудя се дали да ги гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питайте ме мене аз колко сериала гледам.Някой по книга други не :) като се почне с "Дневниците на вампира" и "Тайния кръг" много са добри и Пете за тоя дет викаш ти май Джейк се казваше ама не съм сигурна и мен не ме кефи .Не че брат му ми харесваше де.И Адам не е кой знае какво .Абе само жените май са готини в сериала :) Здрач съм гледала и чела книгите и книгите са много по хубави естествено.Изгледах "Игра на тронове " и мисля да почвам да чета книгите щот ми се струва че ще се запозная много по добре с героите и съм сигурна че има и пропуснати сцени и не само това.Дукесата съм гледала,за кралица Елизабет намерих нови филми които страшно ми харесаха а не като онзи дет го пускаха по Холмарк.за сестрите Болейн също съм гледала :) и още много други ....! оффф сега седа си търся нещо да гледам където да ми е интересно и да е историческо ама нищо не намирам :(

Видях, че не споменаваш Устоите на земята - The Pillars of the Earth, и реших да ти го препоръчам . Минисериал в 8 части, действието се развива през 12в в Англия, отново има борба за трон и интересни персонажи. Донякъде прилича на Игра на тронове, но без фантастичните елементи. Изключително добре направен е и е по романите на Кен Фолет. Според мен чудесно подбран актьорски състав, никой не ме дразни. Скоро го гледах и още съм под въздействието му. Ако си го пропуснала горещо препоръчвам.

Друго хубаво е всичко филмирано по Елизабет Гаскел, започни със Севера и юга, ако естествено не си изгледала вече сериалите на ВВС по нейните книги.

п.п. Забравих да споделя, че се изнедаха приятно, че има още един фен на Есперимента тук. Този сериал в последните години ми е на едно от първите места в личната класация. А новия сезон тръгна доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам ходихте ли да гледате новата част на Здрач , аз още не съм той от днес почна , но имам една позната дето вече ходи много и харесал филма , та се чудя утре да ходя ли да го гледам , ако на някой му се ходи и няма с кой да каже с удоволствие ще дойда :( , че сама не ми се ходи ,а дружката ми за този филм я няма чак в Стара Загора е .... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...