Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peppinka

Филмите и книгите

Препоръчан отговор

Поредичката за Стефани Плъм има ли фанта моменти или е просто съвременна?

Няма нищо фентази, тя е нащо като ловец на глави, т.е на неявили се престъпници пред съда и службата за която тя работи им е платила гаранцията та трябва да ги намират ако избягат, ама я бива колкото и мен. Все се навира между шамарите и е голям образ. А има един колега - Рейнджъра, мммм голяма слабост ми е. За тези които не обичат триъгълници, да не четат. Тук триъгълника е доста горещ и остър.

п.п. Този с Натали Портман и Аштън и мен не ме впечатли въобще. Не усетих никаква химия, не им повярвах.

Искам да питам, последния филм по книга на Нора излезе ли вече и има ли субтитри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарение на бързата реакция на Jamey, веднага след появяването на оригинални субтитри, ние вече имаме превод на филмчето по Нора Робъртс. Много благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и едно филмче, за което научих наскоро:

Sandra Brown's Smoke Screen (2010)

Приятно гледане! :)

Някой да напише нещо, че вече ми е неудобно само аз да пиша в темата, но пак имам повод, благодарение на Мариета. Съни, не мЪ бий много, че я краднах за два дни. Резултатът е, че тя свърши чудесна работа, като преведе филма по Сандра Браун.

Приятно гледане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, Ели, на мен ми е много приятно, че пишеш редовно в тази тема. :idea: Аз пак да попитам: Какво става със субтитрите на старата екранизация на "Ема"? Някой нави ли се да ги довърши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще съм аз, само дето мене с руски субове и английска реч ме бива почти толкова колкото със финските :idea: . Но... трябва ми муза. Един епизод от 6-те бях превела, и съм подхванала и още един... но си стои до половината. Музата изчезна и я чакам да се върне от разходка. Останалите 4 епизода Гането знае на кого са дадени за превод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще съм аз, само дето мене с руски субове и английска реч ме бива почти толкова колкото със финските :huh: . Но... трябва ми муза. Един епизод от 6-те бях превела, и съм подхванала и още един... но си стои до половината. Музата изчезна и я чакам да се върне от разходка. Останалите 4 епизода Гането знае на кого са дадени за превод.

Сега да не сбъркам, че пиша по памет от работа, но засега има общо 4 преведени серии - 2 от Боби, 1 от Орли и 1 от Ели. Мисля, че са 2,3,4 и 5. Ели, ти май подхвана 6, значи 1 остана без желаещ. Ако има някой, нека да се включи, за да я завършим и да не отиде нахалос труда на момичетата. Субтитрите, които имам, са руски. Другия вариант е серията да се преведе от английското аудио, като се използват руските субтитри за помощ и основа за писане. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарение на бързата реакция на Jamey, веднага след появяването на оригинални субтитри, ние вече имаме превод на филмчето по Нора Робъртс. Много благодаря.

Eли, ако не беше пуснала повторно линка нямаше и да разбера, че има такъв филм. Току що го изгледах, и мога да кажа че не беше лош, като цяло ми допадна, но трябва да уточня че не съм чела книгата (ако изобщо е преведана на български), за да направя сравнение. Да не се изявявам като филмов критик, че хич ме няма в тази област, но честно казано не им повярвах на актьорите - в смисъл между главните не усещах химия, имаше сцени, за които се предполагаше че трябва да са изпълнени с напрежение - е и това не го усетих, изобщо слаба работа. А и любовната история беше толкоз претупана, останах с чувството че отношенията между главните се развиха по следния начин - видяха се два пъти, почти ги простреляха, преспаха и се заобичаха... Но трябва и да си призная, че подходих предубедено към филма, не съм и очаквала да се впечатля кой знае колко.

Всъщност това, което ми допадна най-много беше самата история + актьора в главната мъжка роля, със сигурност ще се изкефя много повече на книгата. Филма става за едно гледане, когато имате час и нещо за убиване. Благодаря на Ели и Джейми :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да не сбъркам, че пиша по памет от работа, но засега има общо 4 преведени серии - 2 от Боби, 1 от Орли и 1 от Ели. Мисля, че са 2,3,4 и 5. Ели, ти май подхвана 6, значи 1 остана без желаещ. Ако има някой, нека да се включи, за да я завършим и да не отиде нахалос труда на момичетата. Субтитрите, които имам, са руски. Другия вариант е серията да се преведе от английското аудио, като се използват руските субтитри за помощ и основа за писане. :)

Гане, ако все още никой не е поел непреведената серия, ще се опитам да я катурна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах, и мога да кажа че не беше лош, като цяло ми допадна, но трябва да уточня че не съм чела книгата (ако изобщо е преведана на български), за да направя сравнение.

Има, Пете, преведена е и то отдавна. На бг е "Порочна невинност" :tongue2:

Гане, ако все още никой не е поел непреведената серия, ще се опитам да я катурна.

Ша се радвам да ти я зачисля. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изборът на Софи/ Sophie's Choice Книгата е отдавна сканирана от Цвети, снощи се позанимавах да направя двдрип. Из нета имаше, но нещо не можах да си харесам качество, та собственото производство по-бива, макар пак да не е кой знае колко цветущо. Освен това, може би сте забелязали, че по Диема Фемили отново излъчват филмите по арлекин през уикенда. От тази събота и неделя са записани и качени в тракера. А някой знае ли дали предната седмица пак е имало филми от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, може би сте забелязали, че по Диема Фемили отново излъчват филмите по арлекин през уикенда. От тази събота и неделя са записани и качени в тракера. А някой знае ли дали предната седмица пак е имало филми от тях?

Много много ти благодаря,че си го направила,защото така най-после намерих "Диамантеното момиче" което търсих,но никъде не успях да намеря.Този филм ми един от най любимите.Отново много ти благодаря :);):*:( :(

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записът не е мой, на друго момиче е, за което и аз съм благодарна, тъй като е озвучен на български. Аз имам 11 от 12-те филма по арлекин и преди ги бях качвала /в предния тракер/, но са си с оригинално аудио и никъде нямаше субтитри за тях на никакъв език. Сега ще ги запишем и ще си ги имаме на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, може би сте забелязали, че по Диема Фемили отново излъчват филмите по арлекин през уикенда. От тази събота и неделя са записани и качени в тракера. А някой знае ли дали предната седмица пак е имало филми от тях?

Днес си дръпнах за гледкане "Да обичаш Еванджелин", само като видях че е по роман на Линда Хауърд и му се метнах с огромно настървение. Ели, благодаря че сте го качили :*

Самия филм няма нищо общо с книгата, като изключим имената на главните герои и дейностите, с които се занимават, а това си е направо жалко (поне за мен, защото страшно много харесвам "Да спиш с врага"). Актрисата, която играеше Еви ми допадна, но мъжа избран за ролята на Робърт, за него имам питане - от къде по дяволите го изкопаха ( не бъркам глагола), спокойно можеше да й бъде минимум баща на главната. Но това е най-малкия проблем - нито сюжета, нито историята, любовта - нищо не ми допадна, едвам го изтърпях до края. Представям си, ако не бях чела първо книгата - щях да съм тотално отвратена и дори да не я погледна.

Обаче...когато го изгледах беше 20:00, пуснах Диема Фемили, за да дам шанс на друг филм от поредицата. Попаднах на "Рецепта за отмъщение" и си нямам никаква представа по коя книга е. Ама филмчето беше супер, много ми хареса! Още от първите минути ми стана супер интересно, а после имаше толкова смешни ситуации с главните, спуках се да се смея!

Главната е готвачка, а главния Джак - полицай, който в последствие стана охрана на главната и я придружаваше навсякъде, а трябваше и да живее с нея и да понася щурите й съседи! Имаше си и криминална нишка, вярно нищо особено, но пък и не дразнеше. Та адски е приятно филмчето, ако се качи в тракера го препоръчвам на негледалите, и ще съм благодарна ако някой сподели по коя книга е, че ми е любопитно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си дръпнах за гледкане "Да обичаш Еванджелин", само като видях че е по роман на Линда Хауърд и му се метнах с огромно настървение. Ели, благодаря че сте го качили :ph34r:

Самия филм няма нищо общо с книгата, като изключим имената на главните герои и дейностите, с които се занимават, а това си е направо жалко (поне за мен, защото страшно много харесвам "Да спиш с врага"). Актрисата, която играеше Еви ми допадна, но мъжа избран за ролята на Робърт, за него имам питане - от къде по дяволите го изкопаха ( не бъркам глагола), спокойно можеше да й бъде минимум баща на главната. Но това е най-малкия проблем - нито сюжета, нито историята, любовта - нищо не ми допадна, едвам го изтърпях до края. Представям си, ако не бях чела първо книгата - щях да съм тотално отвратена и дори да не я погледна.

Обаче...когато го изгледах беше 20:00, пуснах Диема Фемили, за да дам шанс на друг филм от поредицата. Попаднах на "Рецепта за отмъщение" и си нямам никаква представа по коя книга е. Ама филмчето беше супер, много ми хареса! Още от първите минути ми стана супер интересно, а после имаше толкова смешни ситуации с главните, спуках се да се смея!

Главната е готвачка, а главния Джак - полицай, който в последствие стана охрана на главната и я придружаваше навсякъде, а трябваше и да живее с нея и да понася щурите й съседи! Имаше си и криминална нишка, вярно нищо особено, но пък и не дразнеше. Та адски е приятно филмчето, ако се качи в тракера го препоръчвам на негледалите, и ще съм благодарна ако някой сподели по коя книга е, че ми е любопитно!

Книжката е Bullets over Boise (Куршуми сред веселбата или нещо подобно) на Кристин Гейбриъл. Доколкото знам авторката не е издавана в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм го гледала филма, преди мнооого време, наистина е интересен. От тази поредица мога да препоръчам и филма Broken lullaby - само не знам как му е заглавието на български, защото когато го хванах по телевизията, вече беше започнал. Адски интересен е. Ставаше дума за няколко от яйцата, които е изработил Фаберже, и избитите Романови. Добре, че казахте, че ги повтарят. Проверих им програмата за тази седмица и видях, че в събота ще дават "Трудно да забравиш", а в неделя - "Игра на търпение".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книжката е Bullets over Boise (Куршуми сред веселбата или нещо подобно) на Кристин Гейбриъл. Доколкото знам авторката не е издавана в България.

Юле благодаря за информацията.

Аз също съм го гледала филма, преди мнооого време, наистина е интересен. От тази поредица мога да препоръчам и филма Broken lullaby - само не знам как му е заглавието на български, защото когато го хванах по телевизията, вече беше започнал. Адски интересен е. Ставаше дума за няколко от яйцата, които е изработил Фаберже, и избитите Романови.

О това звучи повече от добре, тамън като за мен (обожавам истории касаещи по някакъв начин Романови).

А аз в неделя гледах още едно арлекинче (направо се зарибих по тях) - "Ах този брак" (благодарности на качилия го), та направо мед ми капна като му видях заглавието, мислех си че ще е нещо брак по неволя... Отново бях доста далеч от истината, но пък филмчето ми хареса, беше много приятно. Главните си станаха съседчета и се запознаха благодарение на лошия си водопровод, който направо им скъса нервичките. Главния тамън се разделяше с жена си, главната скачаше от връзка на връзка, коя от коя по-лоша. Чак в края на филма се събраха, защото докато осъзнаят че изпитват нещо повече от приятелски чувства мина доста време, но пък бяха много сладки! И това, което ми хареса най-много, е че нямаше някоя глупава и изтъркана до безобразие криминална нишка! И разбира се разваления водопровод, по край него имаше забавни случки и любимата ми реплика - "Не може да се къпем едновременно, освен, ако не сме заедно под един и същи душ" :shock11::tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Waiting Game (1998)

"Арлекин: Игра на търпение"

с Крис Потър, Чанда Уест, Пола Абдул

Hard to forget (1998)

"Арлекин: Трудно да забравиш"

Сандра Епълуайт е убита и основен заподозрян в престъплението е собственият й съпруг. Частният детектив Макс Уорнър се заема с разследването, но в хода на работата си се натъква на потресаващи факти. Оказва се, че "мъртвата" е жива. Но дали? Имало ли е убийство всъщност? Кой е виновен?

Режисьор: Вик Сарин, с Поли Шанън, Тим Дътън, Никълъс Кембъл и др., Южна Африка - Канада, САЩ, 1998 г.

Тези двата предстоят утре и в други ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос: Никой ли не записа съботния "Арлекин" по Диема? Искаше ми се и него да изгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос: Никой ли не записа съботния "Арлекин" по Диема?

Искаше ми се и него да изгледам.

Записан е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mомичета, може ли да ми кажете откъде да изтегля филмите на "Арлекин" от миналия уикенд. Дали някой ги е свалил? За съжаление аз нямам кабелна телевизия и не мога да ги гледам по "Диема" . :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mомичета, може ли да ми кажете откъде да изтегля филмите на "Арлекин" от миналия уикенд. Дали някой ги е свалил? За съжаление аз нямам кабелна телевизия и не мога да ги гледам по "Диема"

. :offtopic_s:

Досега по Диема Фемили излъчиха 6 филма - има ги в линковете.

В събота и неделя филмите не бяха по Арлекин и не сме ги записвали.

От тая поредица филми останаха незаписани и неизлъчени още /е, давали са ги преди, но не сме имали възможност за запис/ следните

A Change of Place (1994) По роман на Трейси Синклер

Another Woman (1994) По роман на Марго Далтън

Broken Lullaby (1994) По роман на Лоръл Пейс

Treacherous Beauties (1994) По роман на Шерил Емерсън

At the Midnight Hour (1995) По роман на Лиса Гарднър

The Awakening (1995) По роман на Патриша Кълън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,за информацията. Дано не съм те затруднила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...