Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peppinka

Филмите и книгите

Препоръчан отговор

Хаха, явно някой те излъга, че аз знам английски добре. :wors: Съни ти прочете поста и изтегли филма да ме провери какво съм сътворила. :wors: Сега очаквам критика. :wors: А иначе филмчето, макар да не е по книга, определено стопля романтичните сърца.

Усещам аз , че просто скромничиш и смятам да проверя още утре, че днес пусна ли и филм " коня наистина отиде у ряката" с мойто четене.

Аз веднъж , два пъти съм правила субтитри и знам, че никак не е лесно или бързо. И в този ред на мисли,единия на който направих (макар мойте субтитри да не бяха одобрени) е много сладък и ако някой го е пропуснал , бързо да си свалите "It's a boy girl thing". Не е коледен, но голям смях пада, а и има няколко много сладки моменти с главните :) Много жалко, че не е по книга с удоволствие щях да я прочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усещам аз , че просто скромничиш и смятам да проверя още утре, че днес пусна ли и филм " коня наистина отиде у ряката" с мойто четене.

Аз веднъж , два пъти съм правила субтитри и знам, че никак не е лесно или бързо. И в този ред на мисли,единия на който направих (макар мойте субтитри да не бяха одобрени) е много сладък и ако някой го е пропуснал , бързо да си свалите "It's a boy girl thing". Не е коледен, но голям смях пада, а и има няколко много сладки моменти с главните :wors: Много жалко, че не е по книга с удоволствие щях да я прочета.

Не скромнича, разбирам дотолкова, че ако говорят 5 секунди, а преведеното е 2 думи, знам, че не е преведено добре. Редакцията е моя и там изобщо нямам намерение да скромнича. Часове наред си играх докато направя тайминга добре читаем, да не се скриват бързо субтитрите, да няма презастъпвания на реплики, да няма дълги редове... Но относно превода не мога да си припиша заслугите. Той е на тв HBO с малки корекции и допълнения, където липсваха реплики.

Уха, тоя отдавна не съм го гледала. Ще гледам до Нова година да го кача и него. Наистина е забавен. Всъщност аз много си падам по подобен род филмчета смяна на душите. Любимият ми е "В едно легло с врага". :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качиш ли го първа китка ще съм, да го сваля хихи. А тази книга не я знам, има ли я при нас качена - запита тя с нарастващо любопитство :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, явно някой те излъга, че аз знам английски добре. :wors: Съни ти прочете поста и изтегли филма да ме провери какво съм сътворила. :wors: Сега очаквам критика. :wors: А иначе филмчето, макар да не е по книга, определено стопля романтичните сърца.

Съни е забила у шотландсите планини, ама ти верно скромничиш щот кат та знам как привядаш от фински хихи. Извън шегата ечо естествено ша го видя но съм сигура, че няма пуснеш нещо дето да не си струва. Ако нещо ми неизареса ша свирна, но като цяло сто пътя сме говорили че текстовете на песни и субовете са си баш беля за превод така че... А и кат са върна довечера от шотландско ша погледам с кеф, за което много блг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Момичета, много ви благодаря за качените филми. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля някой, който разбира от техническата страна на филмите, да слепи частите на този филм? Качен е на някакви части, които са архивирани. Съжалявам за тъпото обяснение, но нищо не разбирам от техническата част Публикувано изображение

Барбара Тейлър Брадфорд - To be the best

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля някой, който разбира от техническата страна на филмите, да слепи частите на този филм? Качен е на някакви части, които са архивирани. Съжалявам за тъпото обяснение, но нищо не разбирам от техническата част Публикувано изображение

Барбара Тейлър Брадфорд - To be the best

Лесно е. Теглиш целия торент. После влизаш в сд 1. Десен бутон върху файла, който няма номер - vmt-bbest-xvid-cd1.rar и extract here. И при този екстракт си повлича автоматично всички файлове и ги извлича в един. По същия начин с сд 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 11 март излиза нова екранизация на "Джейн Еър". Бях приятно изненадана. Гледала съм досега май всичките екранизации излизали на бълг. език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички, които все още не са гледали филмите по романите на Нора Робъртс: :) Nora Roberts's Movies

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички, които все още не са гледали филмите по романите на Нора Робъртс: :cool:

Nora Roberts's Movies

Благодаря за прекрасния новогодишен подарък Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами, заповядайте поредното сериалче с бг субс. Доколкото знам не е по книга, но пък е точно по нашия жанр: Downton Abbey 2010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде още едно сериалче, но този път по книга на Ан Бронте: The Tenant of Wildfell Hall 1996

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ганенцееее, благодаря, мила, за страхотните класики на BBC http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Обожавам такива филми. "Господарката на Уайлдфел Хол" съм го зяпала и пристрастената ми душа към таквиз великолепни екранизации на BBC, беше напълно удовлетворена. Но "Абатство Даунтън" ми е убягнал и ужасяващо мнооого искам да му се метна, но моля те да споделиш, (ако си го гледала) хепи енд ли има или нц? Че обичам да се наслаждавам на филми с щастлив край иначе ми се изпортва цялото настроение :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз благодаря за минисериалчетата, обаче имам една основна забележка. Като ги качваш, качвай с тях и малко свободно време, че да си вземем от него и да ги гледаме. :swear1: Шегувам се. Сърдечни благодарности!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но "Абатство Даунтън" ми е убягнал и ужасяващо мнооого искам да му се метна, но моля те да споделиш, (ако си го гледала) хепи енд ли има или нц? Че обичам да се наслаждавам на филми с щастлив край иначе ми се изпортва цялото настроение :P

Ами той е пресен-пресен, ако не се лъжа debilgates беше го пуснала като инфо по-назад в темата. Аз просто изчаках да преведат сериите на бг, за да го кача. Иначе аз също не съм го гледала, само попрегледах сериите, за да видя как са субтитрите и се заглеждах тук-там. Гледах и малко накрая и имам чувството, че остана с отворен край. То няма и как да е иначе, щото това е първи сезон. В сайта на сериала пише, че втори сезон излиза 2011

ПП: Качвам, Ели, ама нещо го не видите това свободно време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Леле,Гане,направо ще полудея от радост!Тъкмо си мислех,че вече съм изгледала всичко подобно в нета и скоро няма да се насладя на нещо от жанра.Благодаря,благодаря,благодаря!!!Страхотна си,просто страшно много ме зарадва! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле,Гане,направо ще полудея от радост!Тъкмо си мислех,че вече съм изгледала всичко подобно в нета и скоро няма да се насладя на нещо от жанра.Благодаря,благодаря,благодаря!!!Страхотна си,просто страшно много ме зарадва! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Ами в интерес на истината аз имам много такива сериали, но да речем една трета от тях са без бг субове и така си ми стоят на компа. Лошото е, че никъде не намирам субтитри за превод. А пък не ми се качват без превод. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Затова засега качвам само тия с превод, пък като кача преведените, ще му мисля тогава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и поредната екранизация, този път по роман на Томас Харди: Кметът на Кастърбридж '03

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и два филма от мен. "Убивай ме нежно" по едноименния роман на Ники Френч. "Ромео и Жулиета" (1968)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами, заповядайте поредните екранизации. Приятно гледане! Becoming Jane '07 Emma '96 Emma '96 tv To be Continued...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаси благодаря, че ми напомни за този страхотен филм - Убивай ме нежно. :) С удоволствие ще го гледам за трети път. Дори не знаех, че е екранизация по роман. Дали го има сканиран някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ииииииииииии... продължаваме с екранизацийките: Tess of the D'Urbervilles '08 Mansfield Park '99 Mansfield Park '07 Приятно гледане! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ииииииииииии... продължаваме с екранизацийките:

Tess of the D'Urbervilles '08

Mansfield Park '99

Mansfield Park '07

Приятно гледане! :P

Продължавай ти. Ша видиш Кейт през крив макарон. Хихихи. Извън майтапа тенкс много Факирова, особено за Тес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той е пресен-пресен, ако не се лъжа debilgates беше го пуснала като инфо по-назад в темата. Аз просто изчаках да преведат сериите на бг, за да го кача. Иначе аз също не съм го гледала, само попрегледах сериите, за да видя как са субтитрите и се заглеждах тук-там. Гледах и малко накрая и имам чувството, че остана с отворен край. То няма и как да е иначе, щото това е първи сезон. В сайта на сериала пише, че втори сезон излиза 2011:

http://www.itv.com/d...y/secondseries/

ПП: Качвам, Ели, ама нещо го не видите това свободно време...

Аз съвсем случайно попаднах на информация за този мини сериал и останах приятно изненадана от него. Наистина серийте са само 7 - толкова е първи сезон, но е отчетен висок рейтинг в Англия и ще има продължение. Втори сезон ще очакваме през лятото. Гледайте го, заслужава си! Нещо малко по-различно от това което до сега сме гледали. Отделните епизоди са по 1 час, но човек трудно се откъсва от компа... Влече го към следващата серия. Най-много ме заинтригува началото - май до сега не бяхме виждали "кухнята" на богатите къщи и как точно е организирана работата на обслужващия персонал. Приятно гледане на всички! Гане, кажи някой и друг сериал, който си заслужава пък дружно ще търсим буквички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася до Абатството Даунтън, мога да кажа че скоро не съм гледала нещо което толкова да ми хареса, че да не мога да се откъсна. Единственият недостатък, който му намерих, е че за съжаление трябва да почакаме доста за втория сезон. То така или иначе чакаме за толкова много книги, филми и сериали, че един в повече, не е кой знае какво. Въобще не се колебайте дали да го гледате или не. Филма си заслужава всяка една минута пред телевизора, а и има толкова много сюжетни линии за развиване, че поне половината ще са с хепи енд. Изобщо епохата, образите, невероятните дрехи, обичаите, клюкарската мрежа между слугите... всичко е предадено толкова достоверно, че се пренасяш в онова време, което е едно свежо разнооброзие за разлика от повечето подобни сериали, пресъздаващи 18, 19 век. Тук историята започва 1912г. Актьорският състав е подбран страхотно, и съм сигурна, че ще оцените брилянтната игра на Маги Смит, която просто е създадена за подобни роли. На моменти съм се смяла с глас на невероятният английски хумор от сорта на това как един от гостите взе че умря в замъка и старата графиня се произнесе: "Какво да очакваш от чужденец. Един англичанин никога не би си и помислил да умре в чужда къща, особено ако е и непознат." -простете ми ако не е съвсем дословно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...