Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Филмите и книгите

peppinka

Препоръчан отговор

Олелелеееее, am-am...

Аз изгледах с интерес "Емма" Публикувано изображение, само дето тази ирония на порядки и прочие дето я възнасят не ми беше приоритет. Изгледах и почти две серии на "Гордост и предрасъдъци" и половината от другото предложение, за да ми излезе име на дърво Публикувано изображение и да ме анатемосат върлите романтички за неспасяем Публикувано изображение

Божеее...

кажи, бобич... няма ли нещо филмирано с повече... страст... нещо като азиатското кино...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 563
  • Създадено
  • Последен отговор

Ам-ам, обожавам постовете ти. Пак ме разсмя. Точно онова дърво имаш предвид, но това не пречи да си го обичаме. Както казваш, обикновено и най-вече се влюбваме в неподходящи. То ни е заложено.

Бойните изкуства са си друга работа. От време на време човек трябва да се разтоварва. И къде ги видя тези повлекани, нищо им няма на девойките - модата е била такава , и за това си ходят по нощници.

За мен Дарси си е мъжко име. И за него тук или добро или нищо :ph34r:

п.п Gioiella, не се учудвам, че лигавият вариант с Кийра Найтли не ти е харесал, и на мен въобще не ми хареса. Но сериала от ВВС е друго нещо.

Моят съвет е да си останете при съвремените филми, явно тези са за ценители.

Всъщност филмът с Кийра не мис е стори лигав-беше сух.Ако беше лигав,то поне романтика щеше да има.А за ценителите..аз съвременни филми не гледам..не обичам да гледам филми.Обикновено ако вс епак изгледам някой цял,то го гледам на по 3 пъти.Не мога :speak: Ужасно досадни са ми.

"Емма" например ми харесва.Там поне се усеща някаква страст и любов.А и смаият филм е някак по-цветен,по-свеж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера изгледах на Тв- то "Ема" и ми хареса, но като че ли нещо ми липсваше. Но иначе веднага се усеща, че е филм на BBC. Главните ми се струва, че бяха подбрани добре, макар по картинките в началото Ромола ми се стори ужасна. Мистър Найтли добре, че не беше някой хубавец, защото щеше да е пресилено. Но фаворит си ми остава "Гордост и предрасъдъци" с Колин Фърт и Дженифър Ил. Много ми е любим този сериал. Дори наскоро си го обърнах във формат да мога да го гледам и на телевизора и съм много доволна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи, бобич... няма ли нещо филмирано с повече... страст... нещо като азиатското кино...

Има, но се намира като ХХХ в тракерите.

ПП Мога да бродирам;),а напоследък качих килце -две.

Някой гледал ли е това Графиня Дьо Монсоро /2008/

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера го видях и си го отметнах за сваляне, ама време за гледане - трудно се намира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета аз да се ожаля какво загледах преди няколко дни - "Робинята Изаура"...Помня, че съм чела книгата преди 9-10 години и учудващо нищо конкретно не можех да си спомня, а по принцип не страдам от такива бели петна. Но като загледах филма разбрах - просто сама съм си подтиснала спомените. Обичам такива филми само заради стила, ама е такава боза (добре че не съм гледала оригинала, майка ми каза че там било още по-зле) - толкова изнервящо и бавно се развива действието, че кутия с цигари заминава на серия :cool: Някой ако си спомня нещо от сюжета може ли да ми разкаже, за да не се терзая...помня че се появяваше някакъв граф, който май беше главния...но е напълно възможно да си измислям ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Някой ако си спомня нещо от сюжета може ли да ми разкаже, за да не се терзая...помня че се появяваше някакъв граф, който май беше главния...но е напълно възможно да си измислям :down:

Ще кача книгата със следващия пакет, че да се поизтормозиш да я прочетеш отново :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кача книгата със следващия пакет, че да се поизтормозиш да я прочетеш отново ;)

Аз книгата я имам, но не и желанието да я прочета отново, въпреки че е много мъничка, предпочитам да убия времето с нещо по-друго. Мерси все пак, все се надявам някой да сподели нещо ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че не сте споменавали Angels and Insects.

Публикувано изображение

Мисля, че е еротичен, има голи сцени, и е по новелата на напълно безизвестният ми A.S. Byatt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Дами, ако искате любимият ви рицарски любовен роман да "оживее", препоръчвам тандема Ридли Скот - Ръсел Кроу, а именно - Робин Худ! Аз самата подходих с доста резерви, но останах очарована!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами, ако искате любимият ви рицарски любовен роман да "оживее", препоръчвам тандема Ридли Скот - Ръсел Кроу, а именно - Робин Худ! Аз самата подходих с доста резерви, но останах очарована!

И аз тези дни попаднах на него и и го изтеглих и смятам скоро да го гледам :blink: Изглежда интересен.Различава ли се с нещо по различно от останалите филми за Робин Худ?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз тези дни попаднах на него и и го изтеглих и смятам скоро да го гледам ;) Изглежда интересен.Различава ли се с нещо по различно от останалите филми за Робин Худ?

Почти нищо общо няма. Не се подвеждай от резюмето, както направих аз. Мислех си,че е поредната историйка за Робин Худ, но после си казах, че това все пак е филм на Ридли Скот и се насилих да погледам. Въобще не съжалявам. Бярно, че е можел да задълбае повече в историята, но предполагам, че кризата му се е отразила и на него :cool:

За да подсиля интереса, ще кажа само, че има нещо като принудителен брак между главните, което поражда няколко много интересни момента :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да подсиля интереса, ще кажа само, че има нещо като принудителен брак между главните, което поражда няколко много интересни момента :baby:

О,това ми харесва ;) Определено ще се гледа :cool: Благодаря за информацията :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хихихи с това трябваше да започнеш ;) Дърпам го и при първа възможност ще го гледкам :cool:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Да си изплача болката и аз. То кат блей човек тъй става ама снощи щото харда на мозъка ми нещо е забил и буква да не видя та налетях на въпросния Love comes softly. И стана тя каквато стана. Снесох си аз филмите с помощта на верни другари както винаги и в момента им се наслаждавам щот едва ли ще ви изненадам колко много ми харесва туй. Обачееееей искам и книгите да му се не видя лакомията. Некой верен другар ша даде ли рамо я вида таз жанетка как пише на алангле плийз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да споделя и тук. Гледах "Яж, моли се и обичай". Още не съм чела книгата, но филма е страхотен. Много ми хареса. Заслужава си ходенето на кино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оказа се, че Scusa ma ti chiamo amore и Scusa ma ti voglio sposare били по книги. Не съм ги чела, предполагам, че няма и да ги преведат на български, но филмите са много хубави- типично в италиански стил. Много любов, хумор, забавление, лични драми и т.н. Много сладурски филмчета :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Чух ,че Хари Потър и даровете е излезнал.Някой гледал ли го е?Сега като мина толкова време и героите са пораснали има шанса да е по-интересен,макар че аз книгите си ги прочетох с кеф.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чух ,че Хари Потър и даровете е излезнал.Някой гледал ли го е?Сега като мина толкова време и героите са пораснали има шанса да е по-интересен,макар че аз книгите си ги прочетох с кеф.

Хубав въпрос Пепи и на мен ми е интересно да чуя някое странично мнение, аз лично мисля да пропусна киното за сега, или ще го гледам като намалят билетите, че като знам 6-тия филм колко беше зле...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кино,кино....какво бе това?http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gifАко знаеш от кога не съм ходила на кино?!Ако ми се случи сигурно няма да мога да избера на какво да отида.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Планирала съм Хари Потър за другата седмица в четвъртък. нали билетите тогава са "по-евтини". Тогава ще споделя впечатления. Но аз си харесвам и филмите и книгите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, аз пък снощи си намерих супер филмче за гледане. Доколкото знам, май няма роман по него, не съм сигурна, но мисля, че е направено по легенди. Казва се The Abduction Club или Клубът на похитителите.

Действието се развива в Англия. Млади джентълмени, втори или трети синове на благородници, без титли и пари, правят този клуб, в който маскирани, отвличат дамите за които искат да се оженят, защото знаят, че родителите на момичетата няма да ги удобрят за добри кандидати. Филма започва как джентълмените отвличат дамата на сърцето, на един от съклубниците си. После всички стоят и слухтят, докато мъжа на горния етаж се опитва да изкопчи съгласие от отвлечената дама да стане негова съпруга. След като тя се съгласи, всички трябваше да бъркат в една кесийка, за да изберат, чия булка ще отвличат. Честта се пада на Гарет. Затова той и най-добрия му приятел Джеймс решават да отидат на някакво увеселение, за да си намери Гарет булка. През това време, дават Ан, най-малката дъщеря на лорд, който я убеждава да се омъжи за един по-възрастен мъж. Ан направо не може да го гледа, но баща й и по-голямата й сестра Елизабет направо й го натрапват. Ан и Елизабет отиват на увеселението и там ги виждат двамата съклубници. Гарет е пленен от Елизабет, а Джеймс от Ан. Но Гарет представя приятеля си като свой слуга, защото не иска Елизабет да го хареса. И идва вечерта на отвличането. Невероятно забавно, просто си умрях от смях. Гарет отвлече Елизабет, но тя е винаги практична и сериозно, почна да се бие с него, да се дърпа, а Джеймс видя Ан, и тя го накара да я отвлече, тя пък е забавна и пакостлива, и много майтапи има с нея. Ан не желае да се омъжва за мъжа, който й натрапва баща й, и отказва да се прибере в дома си, въпреки, че главатаря на клуба, заповядва на Джеймс да я върне, защото е непълнолетна. Ан хуква да бяга от войниците, които ги търсят, начело с ухажора й, за да ги спасят, Джеймс я обича и тръгва след нея. Елизабет не може да я остави и също тръгва след тях, а където е Елизабет, там е и Гарет. Филмчето е много леко, много забавно и романтично. Правено е във Великобритания, през 2002.

Направо е жалко, че няма повече подобни филмчета. Повечето исторически са много тежки, но това е направо освежаващо. Ето и постер на филма. Двойката, която е с главата надолу са Джеймс и Ан, а тези под тях са Гарет и Елизабет.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване