Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здрявейте имам 1 проблем реставрирам 1 "компютър" но като се помъча да инсталирам Windows ми показва NTLDR is missing някой зблъсквал ли се е с подобен проблем и може ли да ми помогне Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Здрявейте имам 1 проблем реставрирам 1 "компютър" но като се помъча да инсталирам Windows ми показва NTLDR is missing някой зблъсквал ли се е с подобен проблем и може ли да ми помогне Публикувано изображение

От диска на xp - влизаш в recovery console ® и пишеш

COPY 'CD drive letter':\I386\NTLDR C:\

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диска на xp - влизаш в recovery console ® и пишеш

COPY 'CD drive letter':\I386\NTLDR C:\

не ми позволява нищо в смисъл отдолу Ctrl+Alt+Del to restart и Hdd е празен форматиран под Windows на друг компютър

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми позволява нищо в смисъл отдолу Ctrl+Alt+Del to restart и Hdd е празен форматиран под Windows на друг компютър

Е така кажи...

Нагласяваш го да буутва от цд-то и правиш нова инсталация с диска на windows. Хубаво е повреме на инсталацията да му зададеш пак да го форматира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така кажи...

Нагласяваш го да буутва от цд-то и правиш нова инсталация с диска на windows. Хубаво е повреме на инсталацията да му зададеш пак да го форматира.

благодаря ще пробвам ако има някакъв проблем пак ще пиша ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички. Значи имам 1 проблем не мога да преинсталирам wina . В биоса съм задал ЦД-то като първо боот сеифам рестартвам и ми излиза boot from atapi cd и ми зарежда дос изобшто не ми дава 'прес ани кеи то боот фром сд а когато стартирам без диск от самия си хард пак ми излиза тва обааче пише boot from atapi cd : no cd и стартира от харрда та не мога да разбера кво става ако някои може да хелп да хелп плс п.п. благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко помощ по този лог. Само да си дадете мнението дали виждате нещо според вас. Благодаря на всички от сърце.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 17:31:01, on 06.7.2009 г.

Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16827)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe

C:\Program Files\Common Files\InterVideo\RegMgr\iviRegMgr.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxsrvc.exe

C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE

C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

C:\PROGRA~1\LAUNCH~1\QtZgAcer.EXE

C:\Program Files\Google\Google Desktop Search\GoogleDesktop.exe

C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxext.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\DOCUME~1\acer\LOCALS~1\Temp\RtkBtMnt.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox 3.1 Beta 3\firefox.exe

C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe

C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://homepage.acer.com/rdr.aspx?b=ACAW&a...09&m=aoa150

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://homepage.acer.com/rdr.aspx?b=ACAW&a...09&m=aoa150

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://homepage.acer.com/rdr.aspx?b=ACAW&a...09&m=aoa150

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://homepage.acer.com/rdr.aspx?b=ACAW&a...09&m=aoa150

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: flashget2 urlcatch - {1F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF1} - C:\Program Files\FlashGet Network\FlashGet universal\ComDlls\bhoCATCH.dll

O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {5C255C8A-E604-49b4-9D64-90988571CECB} - (no file)

O2 - BHO: Windows Live Sign-in Helper - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll

O4 - HKLM\..\Run: [LaunchApp] Alaunch

O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [AzMixerSel] C:\Program Files\Realtek\Audio\Drivers\AzMixerSel.exe

O4 - HKLM\..\Run: [synTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

O4 - HKLM\..\Run: [LManager] C:\PROGRA~1\LAUNCH~1\QtZgAcer.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [iMJPMIG8.1] "C:\WINDOWS\IME\imjp8_1\IMJPMIG.EXE" /Spoil /RemAdvDef /Migration32

O4 - HKLM\..\Run: [MSPY2002] C:\WINDOWS\system32\IME\PINTLGNT\ImScInst.exe /SYNC

O4 - HKLM\..\Run: [PHIME2002ASync] C:\WINDOWS\system32\IME\TINTLGNT\TINTSETP.EXE /SYNC

O4 - HKLM\..\Run: [PHIME2002A] C:\WINDOWS\system32\IME\TINTLGNT\TINTSETP.EXE /IMEName

O4 - HKLM\..\Run: [Google Desktop Search] "C:\Program Files\Google\Google Desktop Search\GoogleDesktop.exe" /startup

O4 - HKLM\..\Run: [PLFSetL] C:\WINDOWS\PLFSetL.exe

O4 - HKLM\..\Run: [eRecoveryService] C:\Acer\Empowering Technology\eRecovery\eRAgent.exe

O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice

O4 - HKCU\..\Run: [spybotSD TeaTimer] C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe

O8 - Extra context menu item: &Download All by FlashGet - C:\Program Files\FlashGet Network\FlashGet universal\ComDlls\Bhoall.htm

O8 - Extra context menu item: &Download by FlashGet - C:\Program Files\FlashGet Network\FlashGet universal\ComDlls\Bholink.htm

O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Blog This - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: &Blog This in Windows Live Writer - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll

O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\Google\GOOGLE~1\GOEC62~1.DLL

O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe

O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe

O23 - Service: Google Desktop Manager 5.8.809.23506 (GoogleDesktopManager-092308-165331) - Google - C:\Program Files\Google\Google Desktop Search\GoogleDesktop.exe

O23 - Service: IviRegMgr - InterVideo - C:\Program Files\Common Files\InterVideo\RegMgr\iviRegMgr.exe

--

End of file - 6371 bytes

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

O2 - BHO: (no name) - {5C255C8A-E604-49b4-9D64-90988571CECB} - (no file) това можеш да го изтриеш

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, имам следният проблем: windows-а ми (xp-sp3) не може да се стартира! като вкл. компа се показва екрана с видовете стартирания на windows. като маркирам last good или normal стига до екрана с логото на windows и там си остава, оставих го повече от 2 часа но така и не зареди. когато го стартирам в safe mode или някоя от разновидностите му стига до момент в който ми казва да натисна esc за да прескочи инсталирането на някакъв файл, правя го и спира да прави каквото и да било, ако не на тисна esc пак същото. благодаря предваритено за всякаква помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, имам следният проблем:

windows-а ми (xp-sp3) не може да се стартира! като вкл. компа се показва екрана с видовете стартирания на windows. като маркирам last good или normal стига до екрана с логото на windows и там си остава, оставих го повече от 2 часа но така и не зареди. когато го стартирам в safe mode или някоя от разновидностите му стига до момент в който ми казва да натисна esc за да прескочи инсталирането на някакъв файл, правя го и спира да прави каквото и да било, ако не на тисна esc пак същото.

благодаря предваритено за всякаква помощ.

Пробвай да направиш repair, ако умре по време на процедурата ще се наложи fresh install.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щото е такава - най големия боклук за който искат пари (ще видиш колко е бъгава като трябва да отвориш документ на кирилица писан на друг комп или сложиш име на кирилица на папка и преинсталираш windows), а си има безплатна ...

п.с има sp3 може да си го интегрираш в Хр и да не чакаш после ... колкото до грешката - виж си компа за вируси (причина номер 1 за такиви грешки...)

http://store2.data.bg/professor/BGPhonXP.msi ето ти фонетична кирилица

Ами немога да дърпам от датата Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш repair, ако умре по време на процедурата ще се наложи fresh install.

не ми позволява да правя rep, а за нова инсталация не ми се мисли, защото имам файлове на компа, които не мога да си позволя да изгубя.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Моят проблем с Windows XP е свързан с иконите на десктопа.Не мога да ги местя.Колкото и да ги влача - фаида никаква :-( дори и на моменти ми отказват командите в горен десен ъгъл ( minimize,maximize,exit) и QuickLaunch бара . Моля ви ако някои има решение да пише

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят проблем с Windows XP е свързан с иконите на десктопа.Не мога да ги местя.Колкото и да ги влача - фаида никаква :-( дори и на моменти ми отказват командите в горен десен ъгъл ( minimize,maximize,exit) и QuickLaunch бара . Моля ви ако някои има решение да пише

Освен да пробваш един VB скрипт от Кellys Кorner: Restore Desktop Icons and Taskbar.

Ето линк за: Windows Script 5.6.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес ми се случи следния проблем с операционната система на моя компютър - Windows XP SP2. След като забелязах, че известно време, операциите и процесите се забавят, излезе надпис: Your computer has returned from critical error. Преди също ми се е случвало, но така и така време беше да преинсталирам Уиндоус наново, реших да го направя. Взех си диска с бутващото CD на Windows, то започна да изпитва конфигурацията, зареди необходимите файлове, които са нужни за инсталация, но след това излезе неочакван за мен надпис, че ми липсва "едно или повече харддискови устройства". Стартирах под BIOS, но и там на Primary Master липсваше. Отворих компютъра, да не би нещо с кабелите да се е разместило, всичко се оказа, че е ок. Въпроса ми е: самият харддиск ли се е развалил или проблема е някъде другаде в конфигурацията и какво мога да сторя в този случай, за да си преинсталирам успешно Windows? Разглеждах из форума, но не попаднах никъде на подобен проблем и затова се обръщам с въпрос в тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те ! Скоро се наложи смяна на дънната платка на коммпютъра ми и от тогава не разчита контексните менюта на програмите на киририца , а също и кирилизираните субтитри , но позволява писането . Може ли някой да ми помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а след смяната беше ли преинсталирана ОС?....

оправете си регионалните и езикови натройки

Платката беше сменена без преинсталация след това , Гледах регионалните настройки са наред !
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платката беше сменена без преинсталация след това , Гледах регионалните настройки са наред !

Какво разбираш под "наред"? Дай шотове. Друг вариант за появяването на този проблем е Флекс Тъп.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте линк да си ъпдейта Windows-a ,че в update.microsoft.com нещо ми дава грешка хем съм и с IE 7

Редактирано от canizares (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте линк да си ъпдейта Windows-a ,че в update.microsoft.com нещо ми дава грешка хем съм и с IE 7

каква е грешката?

ако windows не е genuine не се мори, че после да няма "звездички" посред бял ден

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е грешката?

ако windows не е genuine не се мори, че после да няма "звездички" посред бял ден

ако питаш дали е пиратски - да,пиратски е :rolleyes:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравеите ползвам ундоус хп сп3 зашто немога даго направя дамие на български,трябвали допалнително езиков пакет дасе инсталира,от там идва и проблема с експлоара той съшто неможе дасе направи на български,нанего му инсталирах бг пакет ипак нестава,навсякаде съм дал на бг инеште,ако някой може дапомогне Публикувано изображение

При тая неграмотност как може да искаш да ти се помогне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване