Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Не знам къде да си задам въпроса,затова тука сметнах за добре/относно RAM-паметта ми е свързан,затова /-с Windows XP

Компютъра ми е с 1+2 допълнително RAM.

Проблема ми е такъв-програма /after effects/ми казва"нямало RАМ"за нищо съм нямала рам,какво значи ?Как да направя да има?Бях с 1 гб.,сложих допълнителни още 2 гб.-колко рам иска ,по дяволите ?Изащо само за нея няма рам,а за другите ми проекти ,примерно с "премиер"ще има рам?А там са и още по големи??+

Та тази RAM памет има ли вероятност да се поосвободи от нещо някак си,не може ей тъка да свърши!Изведнъж.Не разбирам от RAM???За други почистванета на компютъра съм в час-всичко от всякъде съм си почистила,оптимизирах го отвсякъде и пак тая RAM!!!

Редактирано от genatraikova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Проблема ми е такъв-програма /after effects/ми казва"нямало RАМ"за нищо съм нямала рам,какво значи ?Как да направя да има?Бях с 1 гб.,сложих допълнителни още 2 гб.-колко рам иска ,по дяволите ?Изащо само за нея няма рам,а за другите ми проекти ,примерно с "премиер"ще има рам?А там са и още по големи??+

Вероятно нямаш место на диска, защо не погледна на сайта им първо - цък а и обяснението ти е много мъгляво, при инсталацията ли гърми или при стартиране ? Примиерето използва по принцип и в най-общия случай повече памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно нямаш место на диска, защо не погледна на сайта им първо - цък а и обяснението ти е много мъгляво, при инсталацията ли гърми или при стартиране ? Примиерето използва по принцип и в най-общия случай повече памет.

Паметта си е добре-3 гигабайта Рам,

Публикувано изображение

а свободно място на "ц"-14,9 гигабайта,

на "д"-30.9 гигабайта,

просто при самия експорт на проект

или при превю и редниране ми изписва ,

че нямало достатъчно -това е .

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Извинявам се за забавянето но нета ми се слаб нещо тази вечер. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто при самия експорт на проект

или при превю и редниране ми изписва ,

че нямало достатъчно -това е .

Трябва да направиш няколко оптимизации на компа и на АЕ. Стъпка едно - цък

Стъпка две - махни OpenGL като обработка от видео картата, всички съвети от патил човек от бранша - цък - пост номер 7

Стъпка три - опитай да използваш по-малки картинки. Тъпо е, но пробвай, малко съвети - цък

Стъпка четири - родължи търсенето сама ;)

Успехи :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е голямо това, което обработваш, като размери : width - height?

Малко-ето така изглежда самия ефект,като количество експортнато е около 16.6 MB в ави формат-не знам в самата програма колкое ,но ми се струва супер малко.

Eто това е целия проект ,който обработвам в самата програма-без звук е обаче,после като си го експортна ,чак тогава добавям звуците.

п.с.

никакви картинки не вкарвам в програмата"kmvasilev"нищо само ефекта си правя и това е.

Редактирано от genatraikova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко-ето така изглежда самия ефект,като количество експортнато е около 16.6 MB в ави формат-не знам в самата програма колкое ,но ми се струва супер малко.

Eто това е целия проект ,който обработвам в самата програма-без звук е обаче,после като си го експортна ,чак тогава добавям звуците.

п.с.

никакви картинки не вкарвам в програмата"kmvasilev"нищо само ефекта си правя и това е.

Специално за този проблем виж това:

http://forums.creativecow.net/readpost/2/896566

давам линк, защото не се занимавам с видеообработка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш няколко оптимизации на компа и на АЕ. Стъпка едно - цък

Стъпка две - махни OpenGL като обработка от видео картата, всички съвети от патил човек от бранша - цък - пост номер 7

Стъпка три - опитай да използваш по-малки картинки. Тъпо е, но пробвай, малко съвети - цък

Стъпка четири - родължи търсенето сама :blink:

Успехи ;)

Продължавам ;)

Специално за този проблем виж това:

http://forums.creativecow.net/readpost/2/896566

давам линк, защото не се занимавам с видеообработка.

Благодаря много на всички !Продължавам да чета,знам,че ще се оправя-просто няма нещо с което да не съм се оправяла ,естествено с вашите напътствия.БЛАГОДАРЯ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,как да махна надписа Genuine от декстопа :) Преди година и половина ми се беше появил същият проблем-дадоха ми диск с WIn XP и от папка ETHO си го оправих. След половин година ми се наложи да си преинсталирам уиндоуса и сега пак се появи този надпис. Слагам пак диска,отварям го и немога да намеря папката ETHO,за да се пробвам пак да го оправя. Немога да се сетя дали е във някои от следните папки :speak:Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,как да махна надписа Genuine от декстопа :wors: Преди година и половина ми се беше появил същият проблем-дадоха ми диск с WIn XP и от папка ETHO си го оправих. След половин година ми се наложи да си преинсталирам уиндоуса и сега пак се появи този надпис. Слагам пак диска,отварям го и немога да намеря папката ETHO,за да се пробвам пак да го оправя. Немога да се сетя дали е във някои от следните папки :speak:

Линк: -

Теглите, което си изберете, аз ви препоръчвам 1,3,4,6,7. Разбира се, ако не стане с 1, преминете към 2-рото т.н.

Но мисля, че 1,3 или 4 ще ви свърши перфектна работа, и ще можете да си теглите ъпдейтите когато пожелаете. :)

Редактирано от wahs (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк:

Теглите, което си изберете, аз ви препоръчвам 1,3,4,6,7. Разбира се, ако не стане с 1, преминете към 2-рото т.н.

Но мисля, че 1,3 или 4 ще ви свърши перфектна работа, и ще можете да си теглите ъпдейтите когато пожелаете. :speak:

:wors: wahs тука не е дата, внимавай

наблегни на 2.10/2.11 от тази статия: http://www.kaldata.c...tion=boardrules

приятеско напомняне

reason: след реакция от модератор споилера е излишен

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors: wahs тука не е дата, внимавай

наблегни на 2.10/2.11 от тази статия: http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

приятеско напомняне

Добре, благодаря ти, ще му пиша едно лично съобщение, дано види!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Новак съм, и се надявам някой да ми помогне... Преинсталирах на един приятел лаптоп-а Toshiba satellite L30, като му сложих XP SP3 и всичко мина по вода..., но след това имаше проблем, след като го пуснах зареди Win-a до логото, и вместо да изпише Welcome, излиза черен екран, никаква реакция,след рестарт и Start windows normally всичко си идва на мястото и работи...Пускал съм го и през Save mode, но това не помага след като стои известно време спрян пак имам същия проблем Публикувано изображение Преди това компа е бил с Vista и има Recovery дял на харда, който не съм махнал, може ли да е от него???

Благодаря Ви предварително!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А други предположения???Може ли проблема да е от хардуер-а???Преди време са му изгорели USB портовете, може ли това да влияе по някакъв начин???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първа вероятна прчина е смяна на режимите на твърдия/ите диск/ове ако не сте рпиложили драйвъри за конкретния SATA контролер е нормално при смяна на режимите да псе подават грешки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах 2 ОС хр и 7 сега форматирах дяла където е седмицата обаче при зареждане пак ми дава да избера 7 или хр как да го оправя(преди да форматирам дяла имаше 2 файла autoexe.bat и config тях не ги изтрих а ги преместих в папката на хр-то за да не стане нещо но явно съм сгрешил, да не би от това да е)пробвах от run>msconfig>boot.ini>check all boot..но там ми казва че всичко е наред>> видях boot.ini файла вътре пише:

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTAG=FEL7TI

Та въпроса ми ако сте забравили е как да направя да се зарежда само хр и да не ми искарва списака с ОС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш да пуснеш диска с ХР, да избереш R когато те попита, да избереш къде ти е инсталацията, вероятно натискайки 1, да напишеш administrator паролата ако имаш такава, ако не направо enter и да напишеш едно по едно:

fixboot

и fixmbr ако е нужно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко дни когато пусна компютъра ми се отваря msconfig прозореца. Бях инсталирал елин линукс чрез Wubi ни когато го деинсталирах не се махна името когато зарежда компютъра (надявам се че ме разбрахте). Реших да изтрия реда в който пише това от boot.ini но така и не ги намерих тоя файл пък не ми дава нимкакви проблеми, като например "Invalid boot.ini"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да превключа звука на третата опциия от горе надолу че нямам звук щтраках къде ли не но ...имам нужда от помощ http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/2c41c92c8e660ba31908d9b59ae81587/screenhunter_001

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко дни когато пусна компютъра ми се отваря msconfig прозореца. Бях инсталирал елин линукс чрез Wubi ни когато го деинсталирах не се махна името когато зарежда компютъра (надявам се че ме разбрахте). Реших да изтрия реда в който пише това от boot.ini но така и не ги намерих тоя файл пък не ми дава нимкакви проблеми, като например "Invalid boot.ini"

Ако искаш да не ти излиза msconfig прозореца с всяко стартиране на операционната система, та премахни процеса от -> msconfig -> startup.

Редактиране на файла Boot.ini

За разглеждане и редактиране на файла Boot.ini:

1. Щракнете с десния бутон на мишката върху My Computer (Моят компютър) и изберете Properties (Свойства).

-или-

Щракнете върху Start (Старт), изберете Run (Изпълни), въведете sysdm.cpl и след това натиснете OK.

2. В раздела Advanced (Разширени) щракнете върху Settings (Настройки) под Startup and Recovery (Стартиране и възстановяване).

3. Под System Startup (Стартиране на системата) щракнете върху Edit (Редактиране).

Това е примерен файл по подразбиране Boot.ini от компютър, работещ под Windows XP Professional.

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Това е пример за горния файл Boot.ini с предишна инсталация на Windows 2000 на отделен дял.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

Редактирано от wahs (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да не ти излиза msconfig прозореца с всяко стартиране на операционната система, та премахни процеса от -> msconfig -> startup.

Редактиране на файла Boot.ini

За разглеждане и редактиране на файла Boot.ini:

1. Щракнете с десния бутон на мишката върху My Computer (Моят компютър) и изберете Properties (Свойства).

-или-

Щракнете върху Start (Старт), изберете Run (Изпълни), въведете sysdm.cpl и след това натиснете OK.

2. В раздела Advanced (Разширени) щракнете върху Settings (Настройки) под Startup and Recovery (Стартиране и възстановяване).

3. Под System Startup (Стартиране на системата) щракнете върху Edit (Редактиране).

Това е примерен файл по подразбиране Boot.ini от компютър, работещ под Windows XP Professional.

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Това е пример за горния файл Boot.ini с предишна инсталация на Windows 2000 на отделен дял.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

как се казва процеса . Иначе мерси за другото :rolleyes:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как се казва процеса . Иначе мерси за другото :rolleyes:

Дай една снимка какво по-точно ти показва като се стартира операционната система. След това една снимка на msconfig -> startup. Направи достатъчно снимки за да се видят всички процеси ясно, след това ще ти кажа кой да махнеш. :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване